Şimdi Ara

LG PF1500...Ve karşınızda Türünün En iyisi...LG PF1500 (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.014
Cevap
17
Favori
79.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tr5454

İade işlemine başlamadan önce telefon ile çektim ancak maalesef görüntüdeki o titreklik çekimde çıkmadı. Yukarıda splash player vs. denilmiş, film 60hz olarak projeksiyona verilirse bu titrekliği yoketme şansı olabilir.

Bu arada Vatanı aradım para iadesini 20 gün içinde yapacağız dediler. Hadi bakalım...

Geçmiş olsun, hiç problem olmaz merak etmeyin ben daha önce 1000ut alıp iade ettim gerçi teknosaydı ama burada da sorun olmaz yasal hakkınız sonuçta. Her türlü alırsınız paranızı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MiLaReSoL

quote:

Orijinalden alıntı: tr5454

İade işlemine başlamadan önce telefon ile çektim ancak maalesef görüntüdeki o titreklik çekimde çıkmadı. Yukarıda splash player vs. denilmiş, film 60hz olarak projeksiyona verilirse bu titrekliği yoketme şansı olabilir.

Bu arada Vatanı aradım para iadesini 20 gün içinde yapacağız dediler. Hadi bakalım...

Geçmiş olsun, hiç problem olmaz merak etmeyin ben daha önce 1000ut alıp iade ettim gerçi teknosaydı ama burada da sorun olmaz yasal hakkınız sonuçta. Her türlü alırsınız paranızı.

Teşekkürler, vatan bilgisayar bugün tüm parayı iade etmiş. Kolayca halloldu.

• Selam arkadaşlar

LG Pf 1500 modeli ürün almıştım 5 ay önce fakat smart özelliği olmadığını fark edip geri iadesini yapmıştım şimdi sormak istediğim bu ürünü ABD'den getirsem artılarım olur biliyorum fakat eksileri olurmu malum cihazlar farklılık gösteriyor birde pf1000 ut var onu inceleme şansım olmadı bu ürün hakkında ne dersiniz sanırım ülkeye tam olarak geliyor imiş smart ve magic romete dahil kullanım alanlarım evde iki adet lcd var zaten ben biraz free takıldığım için ps4 de fps tarzı online oyunlar oynuyorum ve webden film izliyorum o yüzden arada kablo vs olmadan direk WiFi ye bağlanıp smart tv gibi film izlemem lazım ve tabi fpsnin tadını çıkarmam lazım o yüzden cihaz iyi ve kaliteli olması lazım. evet şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: servisdestek

Selam arkadaşlar

LG Pf 1500 modeli ürün almıştım 5 ay önce fakat smart özelliği olmadığını fark edip geri iadesini yapmıştım şimdi sormak istediğim bu ürünü ABD'den getirsem artılarım olur biliyorum fakat eksileri olurmu malum cihazlar farklılık gösteriyor birde pf1000 ut var onu inceleme şansım olmadı bu ürün hakkında ne dersiniz sanırım ülkeye tam olarak geliyor imiş smart ve magic romete dahil kullanım alanlarım evde iki adet lcd var zaten ben biraz free takıldığım için ps4 de fps tarzı online oyunlar oynuyorum ve webden film izliyorum o yüzden arada kablo vs olmadan direk WiFi ye bağlanıp smart tv gibi film izlemem lazım ve tabi fpsnin tadını çıkarmam lazım o yüzden cihaz iyi ve kaliteli olması lazım. evet şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederım

1000ut full bir cihaz, kullanıyorum. çok kullanışlı. Fakat tam düz bir perde gerekiyor. (mümkünse gerdirmeli).Yoksa görüntüde yamuklular oluşuyor.(Işığı Dar açıyla verdiği için)

• MiLaReSoL M kullanıcısına yanıt
    720p proj. kullandım 3d de fark ediyor tabi side by side filmlerde hiç bluray izlemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: MiLaReSoL

Arkadaşlar 720p - 1080p videolar arasındaki fark nasıl sizce? Çok hissedilir fark var mı resim kalitesinde? Eğer çok fark yoksa 720p belki playerları daha az kasabilir bilemiyorum, alıcı gözle bir kıyaslama yapamadım henüz.

720p proj. kullandım 3d de fark ediyor tabi side by side filmlerde hiç bluray izlemedim
  • boylum kullanıcısına yanıt
    Aynen söylediğiniz gibi, ben de önce 1000 ut almıştım ve duvardaki bütün işçilik hataları ortaya çıkmıştı. Işığa ve zemindeki dalgalanmaya töleransı olmayan bir cihaz, onun dışında harika özelliklere sahip, kablo karmaşası olmaması, önünden geçmek gibi bir sorun olmaması gerçekten çok güzel.
  • Üstad biliyorum sizin başınızı çok ağrıtıyorum, aslında bu kez sormak istediğim direk cihazla ilgili değil, özelden mi sorsam diye de düşündüm ama belki başka arkadaşların da işine yarayabilir diye buradan sormaya karar verdim.

Biliyorsunuz ben görüntüyü duvara yansıtıyorum. Gündüz çekimleri veya iyi ışıklandırılmış ortamlardaki performans tatminkar olsa da Game of Thrones gibi az ışıklı ortamlarda geçen çekimlerde mırın kırın etmeme sebep olabiliyor görüntü. Orta düzey ışıklı sahnelerde ise güneş tutulmasında çekilmiş gibi bir efekt oluşuyor. Dün akşam görüntüyü evin beyaz renk stor perdesine yansıtayım dedim, arada inanılmaz bir parlaklık farkı oluştu. Belki enerji tasarrufunu maximum'a alsam bile perdedeki görüntü yine daha parlak olacaktı. Bir de yazılar, görüntüler perdeye daha keskin yansıdı. Merak ettiğim şey sizin kullandığınız gri kontrast perdede parlaklık tatminkar mı? Daha önce paylaştığınız fotograflarda oldukça parlak görünüyordu.

LG PF1500...Ve karşınızda Türünün En iyisi...LG PF1500

Canlı izlerken de en az bu kadar fark hissediliyor. Şimdi ne yapmak lazım, fiyat performans ürünleri nelerdir, duvarın rengini değiştirsem verim alabilir miyim yoksa direk bir fixed frame mi yapmak çözüm olur ona karar vereceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MiLaReSoL -- 28 Ekim 2016; 11:33:51 >

• Kontrast gri perdede parlaklık loş ışıkta ve karanlıkta yeterli. Gündüz biraz düşük kalıyor. Çünkü bu perdelerde gain oranı düşük. Yüksek kontrast hedeflenmiş. Bazıları led projektörlerde yüksek gain oranlı beyaz perdelerin daha iyi olacağını söylüyor. Ama Türkiyede satılan fixed frame perdeler genelde ev sinemasına yönelik olduğundan kontrast gridir. Sadece elite screen modelleri var beyaz olarak. Ama onlar da ateş pahası. Boya opsiyonunu düşünebilirsiniz. Hafif kırık beyaz, mat bir boya ile iyi sonuç alabileceğinizi düşünüyorum. En kolayı böyle bir boyayı duvara vurmadan önce bir kartonu boyayarak projeksiyonun önüne tutup denemek. Bulabilirseniz bu renkte bir duvar kağıdı da iyi sonuç verecektir. Duvar kağıdı satan yerlerden numune parça alıp deneyebilirsiniz.
  • LG Pf1500'de 75 inç bir görüntü için perdeye uzaklık ne olmalıdır. Tavanda kullanıyorum Keystone özelliğini kullanarak manuel olarak kenarları düzeltsem bile gölge kalıyor. Auto keystone özelliği de yok galiba bu cihazda

• @felemboor ben LGPF1500 ile 330cm mesafeden 100" görüntü elde ediyorum.

Kullanan arkadaşların tavsiyelerine uyup bende SainSonic GX-30 gözlük siparişi vermiştim. Gözlükler şaşırtıcı bir şekilde 1 haftada elime ulaştı. Bir kaç filmde test ettim oldukça başarılı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bean -- 2 Kasım 2016; 15:55:58 >
  • bean kullanıcısına yanıt
    benim ilk denememde normal çalışmıştı gözlükler.. geçen gün bir film izliyeyim dedim, izlerken yaklaşık 30 saniyede bir gözlük açılıp kapanıyor sanırım, görüntü parlıyor sonra normale dönüyor, 6-7 kez bu olay tekrarlandıktan sonra renkler karışıyor, sonra döngü yeniden başlıyor, anlamadım neden, uğraşırken gözler de yamuldu, en sonunda kapattım filmi.
    Renkler karışıyorsa gözlükte bir arıza olabilir. Şarjı bitene kadar çalıştırın. Sonra full şarj edip tekrar deneyin. Düzelmezse satıcıya mesaj atın amazondan. Genelde bedelsiz olarak yeni bir gözlük gönderiyorlar böyle durumlarda.
  • ULYSES kullanıcısına yanıt
    Üstad bütün riskleri göze alıp, hiç deneme yapmadan, daha önceden tanıdığım boya bayiine gittim ve kırık beyaz boya istedim. İsmi kirli beyaz diye geçen filli boyanın silinebilir ve şu an için en iyi boya olduğunu söylediği bir ürünü tavsiye etti. Göz kararı okeyledim ve malzemeleri aldım. Dün saat 12'de başladım ve 16.30 gibi işim bitti. Toplam malzeme maliyeti 55 TL lakin işçilik oldukça yorucuydu benim için.
    Boyama işlemi oldukça başarılı oldu bence, sonuca gelecek olursak diyebilirim ki tam istediğimi elde ettim. Renkteki o kırıklık veya kirlilik çiğ bir parlaklık oluşmasının önüne geçti. Siyahlarda beni rahatsız edecek derecede bir kontrast kaybı da oluşmadı. Parlaklık ya da gain arttığı için bence ışık töleransı da yükseldi. Dimli hue setinin ışık düzeyini yükselttim ve gayet seyredilebilir. Ama en büyük fark renklerin doğruluğu ve de detaylarda oldu. Özellikle parlaklık gerektiren detaylar resmen körmüş, örneğin yanan bir mum, ya da arabanın üzerine düşen ışığın parlaması, camdan ışık yansıması gibi detaylar gri duvarımda sönükleşip kayboluyormuş. Dün akşam Almodovar'ın son filmi Julieta ile test ettim. Film zaten renk ve resim festivali gibi, oldukça keyifliydi. Sonra biraz game of thrones yaptım, ben diziyi şu ana kadar ziyan etmişim diye düşündüm. Daha önceden de tahmin ettiğim gibi bazı maximum güç tasarrufunda bile eski halinden çok daha iyi bir izleme performansı sunuyor, neredeyse sıfır ses. minimumda ise daha fazlasına asla ihtiyaç duymayacağım kadar parlak bir görüntü veriyor. Dün birkaç fotoğraf çektim lakin maximumda mı çektim bunları yoksa ortada mı hatırlayamıyorum.

LG PF1500...Ve karşınızda Türünün En iyisi...LG PF1500 LG PF1500...Ve karşınızda Türünün En iyisi...LG PF1500 LG PF1500...Ve karşınızda Türünün En iyisi...LG PF1500 LG PF1500...Ve karşınızda Türünün En iyisi...LG PF1500

Ekleyemedim fotografları, daha sonra denerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MiLaReSoL -- 14 Kasım 2016; 11:41:43 >

Evet renkler şimdi ortaya çıkmış. Elinize sağlık 👍

• Cihazın kaç saat çalıştığını görebiliyor muyuz? Menüde göremedim böyle bir seçenek.
  • Arkadaşlar,
    ben de pf1500 edindim fakat focus ile ve zoom ile ayar yapmaya çalışsam da köşeleri tam netleştiremedim. var mı bir yöntemi. yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • yerliyerli Y kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. İlk başta cihazı biraz yadırgamıştım ben de ama kullandıkça daha çok sevdim. Özellikle diğer cihazlara göre çok daha uzun kullanım sürelerine izin vermesi büyük avantaj. Ben tv açmaz oldum evde. Açık oturumları bile oturup saatlerce izliyorum.

Özelden de yazdığım gibi köşeler orta gibi netlenmiyor ama rahatsız edecek derecede bir bulanıklık da yok. Sadece yazılarda farkedilebiliyor köşe bulanıklıkları.
  • Evet ortalama bi netlik ayari yapiliyor. galiba bu klasman pj larda kacinilmaz bi durum. Film izlerken filan fark edilmesi mumkun degil zaten. ama iste kafaya takinca :)pf 1500 cihazim 2650 TL ye malum sitede satilik bilginize. Ben pf80 ile yola devam etmeye karar verdim..

• Projeksiyonunuz perdeyi tam dik 90 derece açıyla ve ideal yükseklikten görmeli. Olabildiğince az keystone düzeltmesi yapacak şekilde ayarlamalısınız. Yoksa netlik farkları olacaktır. En ideal durumda fark, çok küçük yazılarda hissedilecek seviyede ancak oluyor.

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.