Şimdi Ara

LG OPTİMUS L7 Kullanıcıları Kulübü (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.785
Cevap
32
Favori
277.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • o quick memo güncelleme olmadan inmezmi google play gibi yerlerden
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferhat121

quote:

Orijinalden alıntı: Honolululum

quote:

Orijinalden alıntı: ferhat121

quote:

Orijinalden alıntı: Honolululum

Jelly bean'in in farkı ne niye bu kadar çok istiyosunuz bu güncellemeyi?

abi telefonun menü geçişlerinden tut candy crashda bile ara ara kasıyor tempre runa filan hiç girmedim diğer resmi olmayan romlar var ama telefona bi şey olur diye yükleyemiyorum
    jelly beande bir nebze olsun performans iyileştirmesini umuyorum bilmiyorum bu durumdan şikayetçi olan var mı ama şuan ki rom çok ağır htcnin 600 mhz işlemcili telefonlarında bile bu oyunlarda sorun yapmıyor ben agent dash oynadım kasmadı bi de bu telefonda sor

O zaman bu telefonla alakalı bir sorun. 600 mhz lik telefonda kasmıyosa niye 1ghz lik telefonda kasıyor?

işte bende onu merak ediyorum yabancı forumlarda cyanogenmod romunu kurmuşlar romu başarılı buluyorlar haziranın sonlarına doğru beklicem güncelleme için olmazsa rom maneger ile yüklücem romu artık cyanogenmod kullanan deneyen arkadaş var mı gerçekten hızlı mı bu konuda yardım istiyorum

Alıntıları Göster
    Mod yüklemek iyi değil diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hiko. -- 25 Mayıs 2013; 2:51:26 >

• sen telefonu nerden aldın dostum
  • baktım benimki de v10e sürüm. arada bi oluyor zaten bu olay da ben sadece benim telefonumda mı teknik birarıza var diye endişelenmiştim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet ya temple run , subway surfers , xrunner gibi oyunlarda bir ara kasıyor bir ara hiç kasmıyor karışık bi durum galaxy wonder dan daha iyi bir telefon bence ama wonder da hiç kasmıyor bu oyunlar acaba bu olayıçözen varmı arkadaşlar ??

• oyun oynarken sürekli takılmalar oluyor bende oynadığımda temple run2 formatladım ama durum gene aynı güncelleme gelirse biraz daha hızlanır umarım
  • Sayın optimus L7 kullanıclıları.Bana bu telefonu almamda emeği geçen arkadaş çevremin,iki saat dil döken satıcının ve alan ellerimin ta amk ...Ben böyle lanet bir telefon görmedim belkide sorun sadece benim telefonumdadır.ilk aldığımda böyle değildi aradan 2 hafta geçti geçmedi ışık yüzdesi %100 görünüyorken bana yansıttı %50 giriyorum ayarlardan bakıyorum %100 görünüyor tekrar indirip çıkartıyorum ışık düzeliyor ama 10 saniye sonra yavaş yavaş gidiyor ışık.her oyundan çıkışımda her İnternete girip çıkışımda hatta yeri geliyor her telefon konuşmamdan sonra ana ekranın gelmesi 30 saniye,menüyü hiç söylemiyorum bile.kıçı kırık oyunlarda donması da cabası.bazen oyun oynarken yada nette gezinirken telefon geliyor,telefon çalıyor ama arayanın ekranda görünmesi en az 10 saniye.rehberde aşağıya doğru kaydırırken donması nette donması ayrı bir küfür deneyimi,ısınmasını katmıyorum bile.Yani işin kısacası aldığım günden beridir lanet ediyorum,kafama edim ascend p1 almadığım için aynı fiyata.şimdi ben sıfır aldığım telefonu daha 1 ay olmadan garantiye göndereceğime mi yoksa garantiye gidip 1 ay sonra geleceğine mi yanayım.
    Diyelimki garantiye gönderdim 2 3 sefer aynı sorunları yarattı genede düzelmedi.Bana yeni bir L7 mi verecekler,eğer vereceklerse ben L9 la fiyat farkını verip L9 alabilirmiyim.

• bende bir sorun yok, önceleri tema yüklemiştim, menüye dönüşlerde kasıyodu telefon,
    sonra sildim, launcher falan kullanmadım, telin kendi arayüzünü kullanıyorum,
    menüye dönüşte ve ekran kaydırmalarım çok hızlı.

• sen telfonu nerden aldın
  • ben daah almadım ama bende şaşrıdım valla adam resmen aşşağılamış telefonu başkaları çok güzel diyor.sen nerden aldın telfonu dostum aldığın yere göre degişiyormu acaba
  • Aldigim yere gore degisecegini sanmiyorum electroworldden aldim.en bastada soyledim belkide sadece benim ki boyledir bir sorun vardir telde ama gene cildirmamak elde degil bu 3.format atisim kafasi geldi yerine ama eminim iki gun sonra gene kasicak.
    Birde garantiye gonderen varmi hic nasil davraniliyo kac gunde geliyo telefon 1 ay dolunca ne yapiliyor.

• ya bu telefonun ekran kararmasını halleden bir arkadaş yokmu ya ? 800 liraya aldım gittim de arkadaş.keşke 100 lira daha katıp s3 mini alsaydım...

• quote:

Orijinalden alıntı: boogeyma_f

Sayın optimus L7 kullanıclıları.Bana bu telefonu almamda emeği geçen arkadaş çevremin,iki saat dil döken satıcının ve alan ellerimin ta amk ...Ben böyle lanet bir telefon görmedim belkide sorun sadece benim telefonumdadır.ilk aldığımda böyle değildi aradan 2 hafta geçti geçmedi ışık yüzdesi %100 görünüyorken bana yansıttı %50 giriyorum ayarlardan bakıyorum %100 görünüyor tekrar indirip çıkartıyorum ışık düzeliyor ama 10 saniye sonra yavaş yavaş gidiyor ışık.her oyundan çıkışımda her İnternete girip çıkışımda hatta yeri geliyor her telefon konuşmamdan sonra ana ekranın gelmesi 30 saniye,menüyü hiç söylemiyorum bile.kıçı kırık oyunlarda donması da cabası.bazen oyun oynarken yada nette gezinirken telefon geliyor,telefon çalıyor ama arayanın ekranda görünmesi en az 10 saniye.rehberde aşağıya doğru kaydırırken donması nette donması ayrı bir küfür deneyimi,ısınmasını katmıyorum bile.Yani işin kısacası aldığım günden beridir lanet ediyorum,kafama edim ascend p1 almadığım için aynı fiyata.şimdi ben sıfır aldığım telefonu daha 1 ay olmadan garantiye göndereceğime mi yoksa garantiye gidip 1 ay sonra geleceğine mi yanayım.
    Diyelimki garantiye gönderdim 2 3 sefer aynı sorunları yarattı genede düzelmedi.Bana yeni bir L7 mi verecekler,eğer vereceklerse ben L9 la fiyat farkını verip L9 alabilirmiyim.

cihaz lg türkiye garantisi altındaysa ve izmir istanbul ankarada bulunuyorsa direkt servis noktalarına gidip gözünün önünde cihazla ilgili sıkıntıları anlatıp direk müdahaleyi görüyorsun.bu şehirlerde değilsen ve yine cihaz lg türkiye garantisi altında ise aldığın yer aracılığı ile yada göndereceğin şehire göre anlaşmalı oldukları kargo şirketleri ile karşı ödemeli cihazı yollayabiliyorsun.servis noktalarını ve anlaşmalı kargoları lg nin sitesinden,mesai saatlerinde lg nin sitesinde bulunan canlı destek hattından yada lg nin müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsin.cihazının ig türkiyeye kayıtlı olup olmadığını yine aynı yöntemler aracılığı ile imei kontrolü yaptırarak öğrenebilirsin.

sıkıntına gelince,burda bu kadar kullanan bu sorunları yaşamadığına bir tek sende olduğuna göre senin cihazda sıkıntı var.bence bu sıkıntıda yazılımsal kaynaklı.cihazını servise yollayarak kolayca çözüme ulaştırabileceğin bir durum bu.zaten çözülmeyecek bir şey ise sana yeni cihaz gelir servisden.yazılımsal birşey ise yazılım sorunu halledilip gelir.aynı sıkıntı sorun 3 kere tekrar edip 3 kere servise yollanıp gelmesi durumunda 4. ye yolladığında para iadesi talep edebilirsin.bu tüm markalar için geçerli.üst model yollayacaklarını zannetmem.üst model yollamaları için cihazın ellerinde olmaması ve üretiminin bitmiş olması gerekir.tabi bu bilgilerin hepsi orjinal garanti altında olan cihazlar için geçerli.garanti kapsamı farklıysa,hangi firma bakıyorsa birazda onların insiyatifine kalıyor bu işler.

• arkadaştaki birtakım olaylar ( mesela ekran parlaklığının düşmesi ve yükselmesi , sonra tekrar düşmesi bende ve bir arkadaşta daha oluyor sona yakın yorumları okursanız.ve bir de kasma olayı. bunlarbu fiyata ve bu işlemciye sahip bi telefonda anormal bir durum degil mi sizcede ? bu telefondan daha kotu telefonlar bu telefondan daha hizli ve sorunu az çıkıyor. bunların nedeni android güncellemesinden mi kaynaklanıyor? yeni güncellemeler gelirse düzelirmi bilgisi olan lütfenn.

• quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

quote:

Orijinalden alıntı: boogeyma_f

Sayın optimus L7 kullanıclıları.Bana bu telefonu almamda emeği geçen arkadaş çevremin,iki saat dil döken satıcının ve alan ellerimin ta amk ...Ben böyle lanet bir telefon görmedim belkide sorun sadece benim telefonumdadır.ilk aldığımda böyle değildi aradan 2 hafta geçti geçmedi ışık yüzdesi %100 görünüyorken bana yansıttı %50 giriyorum ayarlardan bakıyorum %100 görünüyor tekrar indirip çıkartıyorum ışık düzeliyor ama 10 saniye sonra yavaş yavaş gidiyor ışık.her oyundan çıkışımda her İnternete girip çıkışımda hatta yeri geliyor her telefon konuşmamdan sonra ana ekranın gelmesi 30 saniye,menüyü hiç söylemiyorum bile.kıçı kırık oyunlarda donması da cabası.bazen oyun oynarken yada nette gezinirken telefon geliyor,telefon çalıyor ama arayanın ekranda görünmesi en az 10 saniye.rehberde aşağıya doğru kaydırırken donması nette donması ayrı bir küfür deneyimi,ısınmasını katmıyorum bile.Yani işin kısacası aldığım günden beridir lanet ediyorum,kafama edim ascend p1 almadığım için aynı fiyata.şimdi ben sıfır aldığım telefonu daha 1 ay olmadan garantiye göndereceğime mi yoksa garantiye gidip 1 ay sonra geleceğine mi yanayım.

cihaz lg türkiye garantisi altındaysa ve izmir istanbul ankarada bulunuyorsa direkt servis noktalarına gidip gözünün önünde cihazla ilgili sıkıntıları anlatıp direk müdahaleyi görüyorsun.bu şehirlerde değilsen ve yine cihaz lg türkiye garantisi altında ise aldığın yer aracılığı ile yada göndereceğin şehire göre anlaşmalı oldukları kargo şirketleri ile karşı ödemeli cihazı yollayabiliyorsun.servis noktalarını ve anlaşmalı kargoları lg nin sitesinden,mesai saatlerinde lg nin sitesinde bulunan canlı destek hattından yada lg nin müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsin.cihazının ig türkiyeye kayıtlı olup olmadığını yine aynı yöntemler aracılığı ile imei kontrolü yaptırarak öğrenebilirsin.

sıkıntına gelince,burda bu kadar kullanan bu sorunları yaşamadığına bir tek sende olduğuna göre senin cihazda sıkıntı var.bence bu sıkıntıda yazılımsal kaynaklı.cihazını servise yollayarak kolayca çözüme ulaştırabileceğin bir durum bu.zaten çözülmeyecek bir şey ise sana yeni cihaz gelir servisden.yazılımsal birşey ise yazılım sorunu halledilip gelir.aynı sıkıntı sorun 3 kere tekrar edip 3 kere servise yollanıp gelmesi durumunda 4. ye yolladığında para iadesi talep edebilirsin.bu tüm markalar için geçerli.üst model yollayacaklarını zannetmem.üst model yollamaları için cihazın ellerinde olmaması ve üretiminin bitmiş olması gerekir.tabi bu bilgilerin hepsi orjinal garanti altında olan cihazlar için geçerli.garanti kapsamı farklıysa,hangi firma bakıyorsa birazda onların insiyatifine kalıyor bu işler.

Tesekkurederim verdigin bilgiler icin en kisa zamanda goturucem gatantiye.peki diyelim ki 3 kere ayni sorunu yasadim ve para iadesi istedim.bu parayi neye gore belirliyorlar,faturadaki miktar mi yoksa standart fiyatmi.sonucta ben almisimdir 850ye baska biri almisdir evkurdan 1000tl ye.

• faturaya göre belirlerler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anothercck

arkadaştaki birtakım olaylar ( mesela ekran parlaklığının düşmesi ve yükselmesi , sonra tekrar düşmesi bende ve bir arkadaşta daha oluyor sona yakın yorumları okursanız.ve bir de kasma olayı. bunlarbu fiyata ve bu işlemciye sahip bi telefonda anormal bir durum degil mi sizcede ? bu telefondan daha kotu telefonlar bu telefondan daha hizli ve sorunu az çıkıyor. bunların nedeni android güncellemesinden mi kaynaklanıyor? yeni güncellemeler gelirse düzelirmi bilgisi olan lütfenn.

kasma olayı tamamen ram den kaynakı.günümüzde 512 mb ramli bir telefon hangisi olursa olsun,işlemci hızı ne olursa olsun kasar,android kullanıp kasmıyor diyen yalan söyler 512mb ram de.bir arkadaşta yazmış yukarda 600mhz işlemcili htc niye kasmıyor diye.bu yazımlısal kaynaklıda olabilir,birazda psikolojikte olabilir.insanlarda genelde büyük ekran diye performansı çok iyi olacak izlenimi var.bu nedenledir ki l7 alanlar genelde umduğunu bulamıyor çünkü beklentisi çok oluyor.yine bu nedenledirki l5 alanlar genelde şikayetçi olmuyor çünkü 400-500 e almıştırlar telefonu ama l7 yi 800 e de alan var 600 e de.bu nedenlede beklenti artıyor.

güncelleme ile biraz daha iyileşme ihtimali var.oyunlarda kasma konusuna gelince sürekli güncellemeleri geliyor oyunların bu nedenlede daha önceden düzgün oynalılan bir oyun daha sonradan kasmaya başlayabiliyor.512mb ramli bir cihaz kullanıyorsanız oyun performansı beklemek doğru olmaz.arka planda çalışan uygulamaları sürekli kapatmanız gerekir.yoksa telefon çekilmez olur.bunları yaparsanız orta segment bir cihaz ne veriyorsa sizde telefondan onu alabilirsiniz daha fazlası olmaz.

• ee dostum şuan bu telfon 599 ben aradıkalrımı bulamazmıyım bu tleofnda internet 3 5 normal oyun? telefon bana baya gitsin de yeter rahat 3 4 sene gitmesi lazım gidermi acaba düzgün kkullansam
  • Arkadaslar aldiktan sonra kac saat sarjada kalmasi lazim ?? :-) :-). Son yaziyi yazan ark. kafami karistirdin ya ben fazla oyun oynayan biri degilim. Ama youtube de gordum oyunlarda kasma yapmiyor ne is onlarin farklimi oluyo anlamadim :-) :-)

• quote:

Orijinalden alıntı: Enes18100

ee dostum şuan bu telfon 599 ben aradıkalrımı bulamazmıyım bu tleofnda internet 3 5 normal oyun? telefon bana baya gitsin de yeter rahat 3 4 sene gitmesi lazım gidermi acaba düzgün kkullansam

teknolojik anlamda 3-4 gün gitmez.aynı bilgisayar gibi düşün.sen şuan diyorsunki orta sınıf i3 lü 512 ekran kartlı 2-3gb ramli pc alayım.beni 3-4 sene teknolojik anlamda götürsün dersen olmaz.haa dersenki ben nete girerim basit oyun oynarım o zaman götürür.şahsi fikrimi sorarsan l9 almanı tavsiye ederim.bütçem çıkmaz o zaman dersende yapacak birşey yok l7 alacan.
  • 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.