Şimdi Ara

LG OPTIMUS L5[ANAKONU] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.254
Cevap
32
Favori
173.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: berkmetod

ya arkdaşlar galaxy acem vardı root du rom du oydu buydu derken telefon can sıkmaya başladı temiz çiziksiz paketli falan derken 450 tl ye elden çıkardım üstüne 50 ekleyip bunu aldım güzel kullanışlı ancak sd karta depolamıyor ya hep telefona atıyor buda hemen dolmasını sağlıyor (biraz oyuncuyumdur da) herneyse uzun lafın kısası bunu nasıl düzeltebiliriz yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkürler

bunun için telefonu rootlaman lazım. Telefon yeni olduğu için xda forumlarından takip ettiğim kadarıyla henüz çok stabil bir metod yok. kimileri başarıyor. kimilerinde problem oluyor. ben bunun için bir süre daha beklemeni tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar ben iki hafta sonra bu telefonu almayı düşünüyorumda size bir kaç şey soracağım
    1- ben bu telefonla mini 2 arasında kaldım sizce hangisini alayım
    2- kardeşimin samsung galaxcy pocketı var pixeli 240-360 ama ben telefonla film izlerken görüntüyü beğendim. bununki 320-480 olduğuna göre bunu sizce beğenirmiyim (kardeşimin telefonu 2.8 inç)
    3- cihaz gerçektende çok mu yavaş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ensar kum

arkadaşlar ben iki hafta sonra bu telefonu almayı düşünüyorumda size bir kaç şey soracağım
    1- ben bu telefonla mini 2 arasında kaldım sizce hangisini alayım
    2- kardeşimin samsung galaxcy pocketı var pixeli 240-360 ama ben telefonla film izlerken görüntüyü beğendim. bununki 320-480 olduğuna göre bunu sizce beğenirmiyim (kardeşimin telefonu 2.8 inç)
    3- cihaz gerçektende çok mu yavaş?

hepimiz kendimize göre değerlendiriyoruz. Eğer imkanın varsa teknosada cihazı deneyerek inceleyerek al. cihaz üst sınıf bir cihaz değil. ama senin sorduğun soruları yeterli derecede karşılayan bir cihaz bence.

• Arkadaşlar daha once windows mobile symbian ve android kullanmis biri olarak su an bu telefonu kullaniyorum. Gorunuse kesinlikle aldanmayin telefon tam bir fiyasko almayi dusunenler abarttigimi dusunmeyin gercekten rezil bir telefon nedenlerine gelecek olursak, oncelikle ekran cozunurlugu berbat piyasadaki adi cin mali telefonlarin cozunurlugu ile ayni. Bin cesit program denedim ama kesinlikle hd film oynatamadim agir cekimde hareket ediyor. Oyunlar konusuna gelecek olursak hd oyunlari coook kasiyor (oynatmiyor diyecektim ama biri cikar ben solitaire hd oynuyorum der simdi) telefon ozelligi telefondan tiksinmeme yol acti arama ekrani abartisiz 4 saniyede aciliyor. Telefon trafiginiz cok az ise tavsiye ederim yoksa ruh sagliginiz icin uzak durun. Telefon genel olarak ta cok yavas. Programlarin icinde telefonu yan cevirdiginizde ekranin donmesini beklerken kendinize bir cay alabilirsiniz. Kamera yeterli isikta idare eder. Aksamlari oda isigi yetersiz kaliyor. Ses duzeyi fena degil. Wireless cekimi ve sebeke cok iyi. Arayuz cok guzel. Herseyi cok iyi dusunmusler ama tlf yavas olunca hicbir ise yaramiyor. Fiyatina gore iyi demesin kimse az paraniz varsa gidin normal bir telefon alin bu telefonu alipta imtihan olmayin. Telefonu golddan sigortali aldim bir ay once simdi iade edip yuzde yetmisini paranin geri alacagim. Luzumsuz yere israf. Ben alirken cok arastiramadim. Telefonu kullanan pek kimse yoktu. Bence alip pisman olmayin kendinize yazik edersiniz. Ayrica hosuma giden tek tarafi su oldu. Telefonun icinde teamviewer tarzi bir program koymuslar sorun yasayinca lgyi ariyorsunuz musteri temsilcisine hizlica ulasabiliyorsunuz onlar telefonun kontrolunu alip uzaktan sorunu cozuyorlar. Yeni guncelleme vardi onu kurdum bir umit belki performans fark eder diye ama nafile. Telefon hicbir program calismiyorken tus kilidi acma ekraninda bile takiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mars51

quote:

Orijinalden alıntı: WestCoast.

Telefon inş. yakın zamanda gelecek. Geldiğinde ilk seferlik kaç saat şarjda bırakayım. Hiç açmadan direk mi şarj a takayım yoksa biraz deneyebilirmiyim ?

en ideali hemen şarj etmek. hatta yapabiliyorsaniz telefon kapalı halde bilgisayar üzerinden USB kablosu ile şarj edin. yavaş şarj olacaktır ama ilk şarj için daha iyi olur. %100 şarj olduktan sonra kabloyu çıkarıp 10 dakika kadar bekleyip tekrar %100 oluncaya kadar tekrar şarja takın.

Telefonu geldi. Saat 7 şarja koydum. Şu anda full gözüküyor ama yazılı olarak tam dolu demiyor. Tam dolu demesini beklemelimiyim ? Kaç saat durması lazım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mathers -- 5 Ocak 2013; 20:29:21 >

• Mesajlardayken yazdıgımız mesajı secmek icin napmamız gerekiyo arkadaslar? Telefonu aldıgımdan beri su derdi cekiyorum :/ Hep rasgele denk geldi yöntemi nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BooRocK1

Mesajlardayken yazdıgımız mesajı secmek icin napmamız gerekiyo arkadaslar? Telefonu aldıgımdan beri su derdi cekiyorum :/ Hep rasgele denk geldi yöntemi nedir?

Ben bu sorudan bir şey anlamadım.Biraz daha açıklar mısın?
  • quote:

quote:

Mesajlardayken yazdıgımız mesajı secmek icin napmamız gerekiyo arkadaslar? Telefonu aldıgımdan beri su derdi cekiyorum :/ Hep rasgele denk geldi yöntemi nedir?

Hocam mesela mesajda "merhaba" yazdım bu mesajı kopyalamam gerekiyo bunun icin de yazıyı secmem gerekiyo ya o secme islemini yapamıyorum. Telefon geldiginden beri onu cözmeye calısıyorum :)
  • quote:

quote:

quote:

Hocam mesela mesajda "merhaba" yazdım bu mesajı kopyalamam gerekiyo bunun icin de yazıyı secmem gerekiyo ya o secme islemini yapamıyorum. Telefon geldiginden beri onu cözmeye calısıyorum :)

yazdığın mesajda bir kelimenin üzerine uzun süre basarsan o kelimenin iki kenarında damla şeklinde iki şekil belirir.işlem yapmak istediğin kelimeleleri bu iki damla arasına alabilirsin.(damlalar sağa sola kayabilir) iki damla arasında kalan kısım için kes kopyala,yapıştı ve sil gibi işlemleri yapabilirsin (o da ekranın üst kısmında çıkıyor)

• quote:

quote:

quote:

quote:

yazdığın mesajda bir kelimenin üzerine uzun süre basarsan o kelimenin iki kenarında damla şeklinde iki şekil belirir.işlem yapmak istediğin kelimeleleri bu iki damla arasına alabilirsin.(damlalar sağa sola kayabilir) iki damla arasında kalan kısım için kes kopyala,yapıştı ve sil gibi işlemleri yapabilirsin (o da ekranın üst kısmında çıkıyor)

Heh iste ben de o damla şeklinde olan şekli nası cıkarıcagımı cözemiyodum zaten elimi rasgele hareket ettiriyodum sansıma cıkıyodu tesekkür ederim hocam :)

• telefonu 1 hafta önce aldım. ilk aldığımda benim standartlarıma ve beklentilerime göre iyiydi. ancak 2 gün önce bir güncelleme yaptı telefon bundan sonra donmalar ve takılmalar başladı. telefon defterine girmek için bile beklemeye başladım. bu durumda olanlar var mı? cmtsi günü servise bıraktım güncellemeden önce haline getisinler diye.bakalım neolacak burdan yazarım.
  • Arkadaşlay bir şey soracam bu telefonda subway surfers var mı ? Varsada donma var mı
  • Bir şey daha diyeceğim sizde bu telefona 500 tl mi yoksa sony Ericsson sola ya 630 tl mi sony ericson solahttp://www.aksarayiletisim.com/?urun-478-Sony-Xperia-Sola-MT27i-Paralel-ithalat-Garantili--SiYAH-.html&ref=akakce&v=1.66.6
  • quote:

Orijinalden alıntı: arma33

Bir şey daha diyeceğim sizde bu telefona 500 tl mi yoksa sony Ericsson sola ya 630 tl mi sony ericson solahttp://www.aksarayiletisim.com/?urun-478-Sony-Xperia-Sola-MT27i-Paralel-ithalat-Garantili--SiYAH-.html&ref=akakce&v=1.66.6

Valla hocam ben de yaptım güncelleme ama güncelleme öncesinde telefon nasıldı cok dikkat etmedim :/ Ama hız acısından falan ben cok beklentili olmadıgım icin beni idare ediyo.

Sorunuz icin de surdaki karsılastırmaya bakmanızı öneririm.http://kiyas.la/cep-telefonu/karsilastir/LG-Optimus-L5-E610-vs-Sony-Xperia-sola

• quote:

Arkadaşlay bir şey soracam bu telefonda subway surfers var mı ? Varsada donma var mı

Bu oyundan haberim yoktu.Güzel oyunmuş.L5 de gayet akıcı şekilde oynanabiliyor.
  • quote:

quote:

Telefonu yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum.
    Hız konusunda ben çok problem yaşamıyorum.Telefonu alır almaz yazılım güncellemesini yapmıştım.Telefonun hızı bellek ve işlemci hızına bağlı olduğu için üst seviye cihazlardaki gibi bir beklenti olmamalı bence.Telefon standart kullanım için gayet yeterli.
    Telefonda sürekli olarak bir task killer kullanmıyorum.(Bazı kasmaların, sonlandırılan uygulamaların yeniden başlatılması sırasında olduğunu düşündüğüm için)
    Benim telefonumda orjinal uygulamalara ilave olarak aşağıdaki uygulamalar kurulu.Bu arada telefonum root lu değil..
    Adobe flash player 11
    Android assistant
    Birkaç canlı duvar kağıdı (Ama aktif olarak kullanılmıyor)
    Angrybirds star wars
    appsaver
    amazon appstore
    Astro file manager
    Camere JB+
    Catch notes
    Player pro müzik player ve dsp paketi
    Facebook
    Görev yöneticisi (Çok nadir manuel sonlandırma yapıyorum)
    GPS test
    GPS Fix
    İGO primo
    İzUlaşım (İzmir belediye ulasım saatlari uygulaması)
    JetPack Joyride
    Not
    Opera Mobile browser
    Pudding Camera
    Temple Run
    TuneIn Radio
    Viber
    Vignette camera
    Web Sharing lite
    WhatsApp
    Zoner Antivirüs

Bu haliyle 390 mb Ram miktarının ortalama 290 mb lık kısmını kullanıyorum.Ortalama 90 ila 100 mb lık kısım boşta duruyor.
    Evet ekran çözünürlüğü düşük,çok dikkatli bakınca pikseller gözle görülebiliyor,ama ekran güneş altında gözüküyor,yukarıdaki oyunları oynayabiliyorum sonuçta bu bir telefon.Yüksek çözünürlükte bir şey izlemek istediğimde açar bilgisayarımı ya da televizyonumu orada izlerim.Hap kadar ekranda HD filim izlesem ne olur,izlemesem ne olur ? Tabi bu benim görüşüm.
    Şu ana kadar telefonun en sevmediğim özelliği kamera performansı oldu.Orjinal kamera uygulaması odaklanmayı çok zor yapıyor.O nedenle harici uygulamaları deniyorum. Vignette ve JB+ ile nispeten daha iyi fotoğraflar çektim.
    Saygılar...
    düzeltme : son yükledigim antivirus uygulamasından sonra ortalama
    boş ram miktarı 70_80 mb olmuş

Hocam temple run oynarken takılma sorunu algılamama sorunu yasıyo musun? Bende baslarda cok fena takılıyo dokunmatigi falan algılamıyo takıldıgı icin bi türlü düzgünce oynayamadım

Bi de ayarlarda gpu olusturmayı zorla diye bi ayar var. O nedir?

Bir haftadır GPU yu zorla ayarı aktif olarak kullandım telefonu.Gözlemlerime göre telefon şarjı daha hızlı tükeniyor. Normal bir kullanımda 24 saatte şarj seviyem %40 lara düşüyor.Bu ayar aktifken hemen hemen 24 saatte bitme sınırına yaklaşıyor.
    Temple run da dediğin gibi bir takılma var.İlk 2-3 oyunun başlarında takılma yapıyor.Daha sonraki oyunlarda takılma yapmıyor.Yalnız kızımda da aynı telefondan var ve pek uygulama yüklü değil.Onda bu şekilde bir takılma yapmıyormuş.
    Umarım faydalı olmuştur.
    Saygılar

• quote:

quote:

Arkadaşlay bir şey soracam bu telefonda subway surfers var mı ? Varsada donma var mı

ya bana Sony Ericsson sola daha iyi geliyor galiba l5 in birçok oyununda çok fazla donma varmış gerçektende çok donma varsa Sony Ericsson sola daha iyi
  • quote:

quote:

quote:

ya bana Sony Ericsson sola daha iyi geliyor galiba l5 in birçok oyununda çok fazla donma varmış gerçektende çok donma varsa Sony Ericsson sola daha iyi

Teknik özellikler açısından tabi ki sola daha iyi. İki telefon arasında o oranda da fiyat farkı var zaten.
    Seçiminde kolay gelsin sana.
    Saygılar

• quote:

Sizce sola yı almak için bu siteye güvenebilirmiyimhttp://www.aksarayiletisim.com/?urun-478-Sony-Xperia-Sola-MT27i-Paralel-ithalat-Garantili--SiYAH-.html&ref=akakce&v=1.66.6

Firmayı ,müşteri şikayetleri sitelerinden araştırabilirsiniz.Örneğin şikayetvar.com.Sizin için referans olabilir.
    Şahsi fikir olarak ise ben paralel ithalat ürünleri pek düşünmem.Garanti ile ilgili durum olduğunda çok baş ağrıtıyorlar.
    Benim şu anda kullandığım L5 ,LG Türkiye tarafından , daha öne kullandığım ve garanti süresinin dolmasına çok az bir süre kala arızalanan telefonumun yerine verildi.
    Bence distribütör garantili cihazlara bakın.
    Saygılar.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.