Şimdi Ara

LG OPTİMUS BLACK P970 ANA BAŞLIK (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.237
Cevap
6
Favori
357.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu telde 1 gün gider.benim elime tanıtım amaçlı olanı geldi 1gün rahat gidiyordu.zaten incelemelerini araştırırsan 6saate kadar internette kesintisiz gezildiği denenmiş ki bu parlak ekranda.bataryada sorun yoksa 1gün gider
  • Kimi öyle diyor kimi böyle. Napcağımı neye karar vereceğimi şaşırdım ya. Desire s ile optimus black arasındayım :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: zoom_grange

Kimi öyle diyor kimi böyle. Napcağımı neye karar vereceğimi şaşırdım ya. Desire s ile optimus black arasındayım :S

ne konuda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: brcsrdr

quote:

Orijinalden alıntı: silex

quote:

Orijinalden alıntı: brcsrdr

Arkadaşlar ben de bu telefonu takip ediyorum.Sony ericsson xperia x10 ve galaxy s ile lg arasında kaldım..Kullanan arkadaşlardan daha fazla yorum bekliyorum.Sizleri rahatsız eden önemli bir sorunu var mı? Bir de ekran kolay çizilebilecek gibi mi?Timde görme fırsatım oldu ekranda koruyucu bantı yapışıktı ekran bana çok akıcı gelmedi hani menüler falan takılarak geçiyor gibi geldi ama çok ta emin olamadım üzerindeki koruyucudandır belki diye düşündüm.Şuanda samsung Wave kullanıyorum bana wave i aratırmı acaba? Renkler canlı ve parlaktı ancak ekran hakkında net bir fikrim olmadı.Mesela wavein ekranı cam gibi kaliteli yani plastik gibi değil lg de nasıl plastik hissi mi veriyor,cam hissi mi veriyor?Şarj durumu beni 1 tam gün götürse yeterli telefonu sürekli kurcalarım internete girerim twitter takip ederim dizi klip izlerim..İlk android deneyimim olacak çok fazla bilgi sahibi değilim tek öğrendiğim bazı uygulamaların hafıza kartına yüklenmediği bu çok büyük sıkıntı oluşturur mu? Bir de bu telefon 2.3 güncellemesini alacak mı?(Sony ericcson xperia x10 için 2.3 güncellemesini alacağını söylemişti)Aldığımızda market açık geliyor mu?Bir de telefon tek renk mi? Pembe renkli fileli gibi kapaklardan bulabilir miyim telefona? Sorularım bunlar kullanıcı arkadaşlardan detaylı yorum bekliyorum.Yardımcı olursanız memnun olurum.Teşekkürler.

Telefonu gece 12de full şarjdan çıkardım. 15 dk Flight Control oynadım. 5 dk telefon görüşmesi yaptım. 15 kadar da SMS attım. Şu an telefonun şarjı %22 de. Wifi falan herşey kapalı,ekran parlaklığı en alt seviyede. Yani neredeyse 1 gün götürmeyecek telefon bu şekilde. İnsan düşünüyor o zaman niye taşıyorum ki ben bunu cebimde. Saçmasapan birşey

Hocam gerçekten öyleyse yndık demektir hiç bulaşmıyım ben bu telefona.Ben wave le en az 3-4 saat 3g yada wifi ile nete bağlanıyorum günde bu arada saatte bir mail alımı açık twitter takip ediyorum 1,5 gün bile gittiği oluyor.. Üzüldüm valla sanıyorum vazgeçicem bu telefondan

Dedim belki LG rom ile gelen launcher fazla batarya harcıyordur, GO Launcher EX kurdum. 3G yi kapattım, yalnızca 2G açık. Juice Defender ı kurdum. Güya pil ömrünü 1.8kat uzattığını söylüyor,bakalım göreceğiz. Brightness otomatikte,power saving modunda. Şimdi şarj oluyor,bakalım yarın testini yapacağım.

Oyun oynarsanız,wifi ile gezerseniz pili baya harcarsınız,bu konuda hem fikiriz, ama bu telefonun problemi bu değil. Telefon durduk yere pil harcıyor. 9 saat hiç kullanmadım, %30 azaldı pil. Bence oldukça fazla bir değer bu.

Telefonun içindeki batarya 1500mah. Nette yeni bir pil buldum, 1600 mah. Amazon'da var,fakat seller amazon değil,başkası aracılığı ile satılıyor. Satın alıp deneyeceğim. 2-3 saat fazla kullanım süresi sağlayabilir.

http://www.amazon.com/gp/offer-listing/B0051L1U5C/ref=asc_df_B0051L1U5C1590043?ie=UTF8&condition=new&creative=395165&creativeASIN=B0051L1U5C&linkCode=asm

• Video çekimindeki çarpık en-boy oranı denediğiniz farklı romlarda düzeldi mi arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cgty89

quote:

Kimi öyle diyor kimi böyle. Napcağımı neye karar vereceğimi şaşırdım ya. Desire s ile optimus black arasındayım :S

ne konuda?

batarya konusunda millet baya sıkıntılı gibi görünüyor. Eğer anlatılanlar gibi 2-3 saatlik kurcalamada bitiyorsa çok kötü bir durum. Öte yandan rom olayı halen muamma benim kafamda. Çnkü diyelim yabancı rom kurdm telfona. raddyo geliyo tamam. Telefon hızlanabiliyoda yavaşlayabiliyoda bu roma göre değişiyo. Video sorunu da çözülebiliyor. Ama şarj süresi çok kısa oluyor. Bu anladıklarım yanlış mı doğru mu birileri açığa kavuştursa çok iyi olur.

• elimdeki cihazla 1 saat internette wifi üzerinden sörf yaptığımda şarjda %10-15eksilme olmuştu.bataryanızda sorun yoksa(sonuçta elektronik alet şans işi herkesinde bbildiği gibi)öyle 3 saat internette dolaşınca şarj bitmez.zaten mantıken yanlış.hangi ekran olursa olsun bu bataryanın şarjı 3saat internet kullanımı 5dk tel görüşmesiyle bitmez.

yeni romları kullanan arkadaşlar olması lazım bu sayfadan onlar yorum yaparlar hız şarj konusunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cgty89 -- 18 Haziran 2011; 2:27:10 >
  • quote:

Telefonu gece 12de full şarjdan çıkardım. 15 dk Flight Control oynadım. 5 dk telefon görüşmesi yaptım. 15 kadar da SMS attım. Şu an telefonun şarjı %22 de. Wifi falan herşey kapalı,ekran parlaklığı en alt seviyede. Yani neredeyse 1 gün götürmeyecek telefon bu şekilde. İnsan düşünüyor o zaman niye taşıyorum ki ben bunu cebimde. Saçmasapan birşey

@cgty89

bu yoruma dayanarak yazdım ben yazdıklarımı. Size göre bir sorun yok yani?
  • quote:

quote:

@cgty89

bu yoruma dayanarak yazdım ben yazdıklarımı. Size göre bir sorun yok yani?

benim elime firmadan gelen cihazda böyle bir sorun olmadı.hatta 2gün boyunca şarj aleti yoktu elimde kurcaladığım halde telefonu(çok kurcalamadım tabi şarj aleti olmadığından)2günü geçti şarj geldiğinde fule yakındı.arkadaşın telefon yeni olabilir,batarya açılmamış olabilir,batarya sorunlu olabilir.mesela elimde w705 var benim sonyericsson.temmuzda 1 yıl olcak.bazı zamanlar batarya full gösteriyor çekiyorum bi süre sonra %20lere düşüyor ama normalde %20le gitceğinden fazla gidiyor şarj.böyle bi şarj sorunu olmayıp batarya fullenince sürekli konuşup msj attığım halde çok rahat 4-5 gün gidiyor.bu gibi durumlar olabiliyor bataryada.ama şu da bi gerçek şuan piyasadaki bu tarz telefonların bataryası yetersiz.1gün anca gidiyor.kullanıyosan hele telefonu her gece şarj ediceksin bunu göze almak lazım

• arkadaşlar ilk aldığımda batarya konusunda bende korkmuştum ilk 2-3 şarjı kısa gitmişti ama sonradan toparladı , belkide birazda yeni romun etkisi vardır bilmiyorum ama mesela dün benim şarjım ne kadar gitti söyleyim, dünde söylemiştim yine söyleyim.

önceki gün sabah 7 de şarjdan çektim dün saat 3-4 gibi şarjı %8 leri gösteriyordu. en az 1 saat daha kullanabilirdim. yani toplam 32-33 saat kullanmışım .

bu süre içinde 1 saat kadar telefon görüşmesi yaptım , bir saate yakın(40-50dakika kadar) angrybirds oynadım . 1,5 - 2 saat kadar wifi üzerinden internette dolaştım , dediğim gibi mesaj yazmadım ama 3-5 tane mesaj geldi onları okudum . bence bu da gayet yeterli bir süre daha ne olsun
  • V11b france romunu denemiştim onda düzelmişti video 16/9 çekiyordu tam orantı ile yani istediğimiz gibi fakat logolu diye sildim büyük ihtimal v11b avrupa için çıkan romların hepsinde düzelicek ama ben logosuz olanını bekliyorum türkcellden sonra...

quote:

Orijinalden alıntı: shimoda

Video çekimindeki çarpık en-boy oranı denediğiniz farklı romlarda düzeldi mi arkadaşlar?
  • Pil için bende arkadaşlarım gibi olumlu gelişmeler olduğunu söyleyebilirim tabi 3 haftadır kullanıp defalarca şarj etmeninde etkisi vardır ancak romlarda etkiliyor sanırım tam test edemedim dün öğlen şarjdan çektim akşamı bir saat wifi 30 dk marketten indirdiğim uygulamaları kurcaladım belki 20 dk telefonla görüşmşümdür akşamda 1 de kapatım 9 da açtım 15 saat civarı açık kalmış pekte kurcaladım sayılmaz şimdi %40 seviyesinde pil...
  • Daha önce standby da 9 saat içinde telefonu hiç kurcalamadan batarya seviyesinin %30 azaldığını söylemiştim.

Juice Defender, Go Ex Launcher kurdum. Ana sayfadaki ıvır zıvır gereksiz widgetlerı kaldırdım. Şebeke ise settingsden "only 2g networks" seçili. Bu şekilde aynı testi bugün de yaptım. 9 saat içinde batarya seviyesi %15 azaldı. Oldukça fark var. (Bu arada bataryayı 3.kez şarj edişimdi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silex -- 18 Haziran 2011; 12:59:30 >
  • anlaşılan batarya bir süre sonra kendini toparlamaya başlıyor. Peki bu servislerde yüklenen yeni rom ile turkcell logosu kaldırılırken, video sorunu da giderilebiliyormu?
  • hem ince olsun, hem bataryası çok gitsin; hem öyle olsun hem böyle demenin bir anlamı yok 1000tl'nin altında alınacak en iyi telefon bu. ben aldığım telefonları minimum 4 sene kullanıyorum
    (şuan n73 kullanıyorum) 40-45 gün; 2.el iphone, galaxy s i9000 ve p970 arasında gidip geldim. kazanan 9.2 mm'lik kalınlık ve 109g ağırlık. beni tek düşündüren forumda bu telefonun pek rağbet görmemesi.
  • Peki arkadaşlar Lg nin türkiye sitesinden yapılan güncelleme ile birlikte Turkcell logosu gidiyo ama birde şöyle bi durum var biz telefonu hiç riske atmasak ve işi karmaşıklaştırmadan LG nin uk sitesinden bu telefonu güncellesek ne olur, veya bunu yapan varmıdır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dhye_bakmadan_asla

hem ince olsun, hem bataryası çok gitsin; hem öyle olsun hem böyle demenin bir anlamı yok 1000tl'nin altında alınacak en iyi telefon bu. ben aldığım telefonları minimum 4 sene kullanıyorum
    (şuan n73 kullanıyorum) 40-45 gün; 2.el iphone, galaxy s i9000 ve p970 arasında gidip geldim. kazanan 9.2 mm'lik kalınlık ve 109g ağırlık. beni tek düşündüren forumda bu telefonun pek rağbet görmemesi.

hocam memlekette bir marka takıntısı var.1000 tl yi buna vereceğime galaxy 2 yada iphone alırım diyor.2.el satışta LG arka planda kalıyor.Tüm sebep bu.Hayatımda ilk defa Lg telefon kullandım (GT540) memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogusyalcin

Peki arkadaşlar Lg nin türkiye sitesinden yapılan güncelleme ile birlikte Turkcell logosu gidiyo ama birde şöyle bi durum var biz telefonu hiç riske atmasak ve işi karmaşıklaştırmadan LG nin uk sitesinden bu telefonu güncellesek ne olur, veya bunu yapan varmıdır...

ben lgmobile europe sitesinden yaptım güncellemeyi. bir sorun olmadı.
  • Arkadaşlar ben de bu telefona göz koydum stil olarak düzgün duruyor ama performans olarak ne kadar iyi bilemiyorum da fiyatına göre normal sanırım. Gerçi galaxy s ile aynı kulvarda s daha iyi gibi ama lg biraz daha ucuz sanırım. Ayrıca şarj konusunda da yavaştan oturuyor galiba normal kullanımla 2 gün gitse çok iyi olur...Şöyle 750 TL ye falan olsa keşke direk alırdım...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dogusyalcin

Peki arkadaşlar Lg nin türkiye sitesinden yapılan güncelleme ile birlikte Turkcell logosu gidiyo ama birde şöyle bi durum var biz telefonu hiç riske atmasak ve işi karmaşıklaştırmadan LG nin uk sitesinden bu telefonu güncellesek ne olur, veya bunu yapan varmıdır...

ben lgmobile europe sitesinden yaptım güncellemeyi. bir sorun olmadı.

Pekir radyo geldimi ve tüm türkcell romu ile gelen uygulamalar kalktı mı tr sitesinden yapınca açılış logosu kalkıyo ama uygulamalarda bi değişiklik yoktu...
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.