Şimdi Ara

★★ LG Nexus 5 Ana Konu & Kullanıcılar Kulübü ★★ (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.199
Cevap
109
Favori
320.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar benimde bir kaç sorum olacak yardım ederseniz sevinirim.

İlk sorum telefonun şarjının ne kadar kaldığını uygulama yüklemeden yukarı da gösteren bir yeri var mı telefonun? bazı videolarda şarj göstergesi yerinde yüzde var ben ek bir uygulama kullanıyorum bunun için ?

İkinci sorum ise bu alttaki sanal tuşlar kaldırılabiliyor fakat nereden kaldırılıyor yardımcı olursanız sevinirim saygılar.

Yeni konumuz hayırlı olsun.
  • en!gma kullanıcısına yanıt
    Tam hatirlamiyorum ama sanirim bir program(örnegin gravitybox) sayesinde şarz göstergesi görünüyor, cihazin rootsuz halini pek hayirlamiyorum
    Diger soruyu anlayamadim, sanal tuşlari kaldirirsaniz cihazi nasil yöneteceksiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guhong01 -- 6 Mayıs 2014; 7:39:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gopluumit

rengi bile geçtim hocam ürün olsa yeter..... lg türkiyede var ama taksit yok onlardada Hocam nasıl aldın ? hediye çeki ile mi aldın ?

Hediye cekiyle al var incele sayfayi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: en!gma

Arkadaşlar benimde bir kaç sorum olacak yardım ederseniz sevinirim.

İlk sorum telefonun şarjının ne kadar kaldığını uygulama yüklemeden yukarı da gösteren bir yeri var mı telefonun? bazı videolarda şarj göstergesi yerinde yüzde var ben ek bir uygulama kullanıyorum bunun için ?

İkinci sorum ise bu alttaki sanal tuşlar kaldırılabiliyor fakat nereden kaldırılıyor yardımcı olursanız sevinirim saygılar.

Yeni konumuz hayırlı olsun.

Stock romda yüzdeli şarj seçeneği yok. kimse böyle bir ayar aramasın. Gravitybox yüklerseniz hem yüzdeli şarj hem de sanal tuşları kaldırma var. @Guhong01 arkadaşımın sorusu üzerine sanal tuşları kaldırıp yine gravitybox tan pasta dilimi kontrollerini etkinleştirip kullanırsanız cihazı yönetebiliyorsunuz. Ekranı daha geniş kullanmak isteyenler bu şekilde kullanabilir. Fakat buna biraz alışmak gerekiyor onun yerine herhangi bir uygulama açıldığında sanal tuşları gizleyen, ekrana dokununca ortaya çıkaran immersive modu öneririm.

• en!gma kullanıcısına yanıt
    https://play.google.com/store/apps/details?id=de.kroegerama.android4batpercent

bu uygulamayı yükleyip "enable battery percent" tickini işaretleyin.telefonu yeniden başlatıp uygulamayı silebilirsiniz.
    root gerektirmez.komple ikonu değiştirmek için root lazım
  • yeni konu hayırlı olsun
  • Takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: emregulay

bu uygulamayı yükleyip "enable battery percent" tickini işaretleyin.telefonu yeniden başlatıp uygulamayı silebilirsiniz.

Arkadaş zaten "ek bir uygulama kullanıyorum - uygulama yüklemeden" demiş. Biraz yukarıda eklediğim resimdeki gibi olsun istiyor tabi ben orada % işaretini kaldırdım %39 şeklinde de görünebiliyor istenirse.

• Arkadaşlar ön kamera tatmin edici mi acaba ? Bi fotoğraf atabilirseniz çok sevinirim :)
  • Merhaba,yeni konu hayırlı olsun.telefonu 10 gün önce aldım.Bazı önerilerim olacak.
    Sms için hoverchat programı süper,en güzel özelliği mesaj geldiğinde ana ekrana pop-up geliyor.ordan cevabı yazıp hemen yollayabiliyosun.temalar güzel
    ilk günler şarj 1 gün dayanmıyodu ama artık 2 gün götürüyor.
    Şarj için önericeğim Snapdragon™ BatteryGuru programını yüklemeniz.Türkçe olduğu için istediğiniz ayarlamaları yapabilirsiniz.
    Program sizin telefonu kullanımınızı anlamak adına ilk dönemler öğrenme modunda ,öğrenme modu bittiğinde(1-2 hafta) daha da verim alınacağını düşünüyorum.(konumu sürekli açık tutmanızı istiyor,gerek yok bence)
    Pil ile ilgili önemli tavsiyeler;

- NFC'nin kapatılması
    - Kablosuz ayarlarında; "uykudayken kablosuz'u açık tut" hiçbir zaman yapılması, "tarama her zaman kullanılabilir" kapatılması,"kötü bağlantılardan kaçın" açılması,"kablosuz optimizayonu" açılması
    - Ekran parlıklığı otomatik olmasın,ekran çok şarj götürüyor.ben ekstrem bir durum olmadıkça %15-20'de tutuyorum.ama ille otomatik isteyenlere en iyi program budur. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vitocassisi.luxlite
    - Otomatik senkranizasyonun kapatılması
    - Veri kullanımı kısmına girip arka plan verilerini komple kısıtlayabilirsiniz ya da kısıtlamak istediğiniz uygulamaları seçip sadece onları kısıtlayabilirsiniz(bende sadece whatsap arka planda çalışıyor)
    - Greenify programını mutlaka kullanın,rootsuzda çalışıyor.Arka planda çalışan uygulamaları durdurmaya yarıyor.Taskkillerlardan daha iyi bir program
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify
    - Rootlu arkadaşlara Xposed uygulamasını mutlaka öneriyorum.Custom romlarda olan birçok özelliği stock roma yükleyebiliyorsunuz.Kullandıklarıma örnek olarak; güç menüsüne yeniden başlat eklemek,telefon açılırken açılacak uygulamaları seçmek,google launcher'da uygulamaları gizlemek,gogle launcher'da nova-apex temaları kullanmak,vine-instagram foto ve video indirmek vs...bunun gibi birçok özelliği modüller sayesinde kullanabiliyosunuz.Unutmadan önemli eklentilerden biri uygulama çalışma ayarları(appopsXposed).uygulamaların nerelere erişebileceğini siz seçebiliyosunuz.
    son olarak şuanki immersive modelue temalı ekranım.
     ★★ LG Nexus 5 Ana Konu & Kullanıcılar Kulübü ★★
     ★★ LG Nexus 5 Ana Konu & Kullanıcılar Kulübü ★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emregulay -- 6 Mayıs 2014; 14:00:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: vertas

quote:

Orijinalden alıntı: emregulay

Arkadaş zaten "ek bir uygulama kullanıyorum - uygulama yüklemeden" demiş. Biraz yukarıda eklediğim resimdeki gibi olsun istiyor tabi ben orada % işaretini kaldırdım %39 şeklinde de görünebiliyor istenirse.

benim ek uygulamadan anladığım widget kullanmak yada yukarıya yerleşen ve arka planda sürekli çalışan programlar.
    önerdiğim ise yeniden başlattıktan sonra o uygulamayı silebiliyorsun.nexus'un orjinal yüzdesini aktifleştiren bir eklenti.
    farklı bişi istiyorsa zaten belirtmişsiniz root lazım,gravitybox lazım

• vertas V kullanıcısına yanıt
    bende de gravitybox, greenify, softkeyz, youtube adaway, ve sayenizde tinted status bar var. appsettings i yüklemedim bi videosuna bakayım işlevleri nelermis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim.Fakat anlamadığım şeyleri sormak istiyorum tekrar kusuruma bakmayın..

ilk olarak enable battery percent öneren arkadaşıma teşekkür ederim yükledim sanırım yüzde 50 den sonra gözükecekmiş o yüzden henüz test edemedim.

Soracağım şeyler ise şunlar arkadaşlar;

Gravitybox bu uygulamayı bulamadım bana linkini atablir misiniz ? Birde nasıl kullanıldığını kısaca söylerseniz çok memnun olurum.

Diğer sorum ise immersive modu öneren arkadaşımıza bu seçeneği ben bulamadım videosunu izledim ayarlarda adam başka bir yere giriyor bende öyle bir yer yok ya da ben bulamadım yardımcı olursanız sevinirim..
  • rutkuc kullanıcısına yanıt
    Videosundan detaylı bilgi alabilirsiniz. Benim kullanma amacım bazı uygulamaları immersive mode veya tam ekran modunda çalıştırmak.(gravitybox ta yapabiliyor ama tüm uygulamaları toptan yapıyor bunda tek tek yapabiliyorum) mesela yukarıdaki resimde facebookta durum çubuğu görünmemesi gibi.. bunun dışında her uygulama için ayrı ayrı font büyüklüğü vb. ayarlayabiliyorsunuz birde o programın kullandığı izinleri yönetebiliyorsunuz mesela facebook çok fazla izin istiyor arama bile yapabiliyor sizden izinsiz..
  • "greenify" rootişlemi olmadan kullanılabiliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tilsim1984

"greenify" rootişlemi olmadan kullanılabiliyor mu?

Kullanılabiliyor fakat henüz test aşamasında ufak tefek sorunlar olabilir.
  • Alacak Varsa Ben 5 Günlük cihazımı satayım 1175 'e Ben 1199'a aldım.Gaziantepteyim.Tertemiz zaten Sorun olsa bile Ayıplı Ürün kapsamında değişilir.Ama sapasağlam.
  • vertas V kullanıcısına yanıt
    evet otomatik uyutma yapamıyor bir de her çalışan programı göstermiyor galiba ya da ben menüye tam ulaşamadım zaten ayarlarda "xposed" yüklenmesine ihtiyaç var diyor

acemi olduğum için soruyorum ama sanırım xposed rootsuz yüklenemiyor stock roma?
  • kullanılabilir ram ne kadar
    hiç bir oyunda kasma yok demi
  • tilsim1984 T kullanıcısına yanıt
    xposed root gerektiriyor ama greenfy uygulamasında sadece deneysel özellikler için xposed gerekiyor diye biliyorum. en alttaki diğer tüm programlara basınca arkaplan çalışanların hepsi çıkıyor bende.. sizde çalışmaması dediğiniz gibi rootla alakalı olabilir..
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.