Şimdi Ara

★★ LG Nexus 5 Ana Konu & Kullanıcılar Kulübü ★★ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.200
Cevap
109
Favori
320.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sagol zebani arkadasim dediklerini yaptim bir sikinti gorunmuyor suanda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de elimdeki bir çok müzik çalar yerine Nexus'tan dinliyorum artık müziğimi. Ama ses yüksekliği ya da bass miktarı olarak hiç eksiklik hissetmedim bugüne kadar. Elektronik müzik dinlemiyorum zaten ama Senn. mx985, hifiman re272 gibi bass'sız kulaklıklar kullandığım için bass beklentim de olmadı hiç.

@tilsim1984 poweramp'ta yalnızca bass ayarıyla oynadığınızda da seste bozulma oluyor mu? Ya da eq yardımıyla da bass miktarını artırabilirsiniz.
  • pweramp ile bass ayarı artırıldığında bass kalitesi kötü oluyor. ama benim bahsettiğim poweramp free versiyonu. pro versiyonu nasıl etki eder bilmiyorum

eq ayarları ile oynayınca çok çeşitli sesler çıkıyor ses çok yükselebiliyor ama en net sesi eq kapalı iken aldım hem google music player ile hem de poweramp ile.

ama işte eq kapalı olunca da ses düzeyi biraz düşüyor.

kullandığım kulaklık bas konusunda yüksek performans sağladığından dolayı nexusta istediğim verimi alamadığım için bu durumdan bahsettim.

benim telefona özgü bir olay olduğuğunu zannetmiyorum ama sony e göre (ki sony müzik konusunda iyidir bence) o keyifli bası alamadım

aksi takdirde normal kullanıcı için hayli hayli yeter sesi. kulağı aşırı zorlamanın zaten manası yok. ama dediğim gibi önceden son seste dinleyemezdim dinlesemde ses te bozulma olmazdı.

zaten farkı anlamak için 2-3 farklı telefon, kaliteli müzik ve kaliteli kulaklık gerekir

yoksa kalitesiz kulaklıkla telefonlar arasında çok fark olcağını zannetmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tilsim1984 -- 5 Mayıs 2014; 13:37:18 >
  • Arkadaşlar yapılan incelemelere biraz bakılırsa telefonun ART modu biraz daha hızlı gibi kullanan arkadaşlar var mı ? Art modunu mu yoksa Dalvik modunu mu önerirler ?
  • eslant kullanıcısına yanıt
    Art önerilir daha akıcı çalışıyor.. Art de kullanıyorum..
  • telefon zaten oldukça akıcı fakat şarj sıkıntısı olduğundan en randımanlı olarak hangisi önerilir
    -dalvik mi-art mı?

bir de arka planda çalışan, kullanılan uygulamalardan hangilerinin batarya üzerinde olumsuz etki yaptığını yazabilirler mi buraya arkadaşlar.

maksat burada makmimum verimi sağlamak adına paylaşım yapmak olsun.

telefon üzerinde kurdukları uyugulamalar üzerinde analiz yapılırsa hepimiz adına güzel bir paylaşım noktası oluşur

ayrıca bilgili arkadaşlardan;

-kullanılan uygulamalar-verimli uygulamalar-eğlenceli uygulamalar- perfromans artırıcı ve ya batarya dostu vs uygulama tavsiyeleri
    -root işlemleri
    -custom rom işlemleri
    -kernel işlemleri
    -vs

konularda destek bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tilsim1984 -- 5 Mayıs 2014; 14:11:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neo01470

Şuanda ben de ayarları ART moduna aldım. Cevabınız için teşekkür ederim. Bide sormak istediğim bu hangouts programından kurtulamıyor muyuz ? Beni pek sarmadı çünkü
    Hangouts android 4.4 ile birlikte artık tüm telefon ve modellerinde (bu sürümü kullanan) standart oldu. Kurtulmak mümkün değil. Ama google play'de bir çok sms uygulaması var. Onları kullanabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DjAnda -- 5 Mayıs 2014; 14:58:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DjAnda

Hangouts android 4.4 ile birlikte artık tüm telefon ve modellerinde (bu sürümü kullanan) standart oldu. Kurtulmak mümkün değil. Ama google play'de bir çok sms uygulaması var. Onları kullanabilirsin.

Teşekkür ederim gerçekten çok can sıkıcı bir durum mecburen alışmayı bekleyecez. Telefonun uygulama menüsünde istediğimiz şekilde ayarlama yapabiliyor muyuz ?Simgeleri istediğimiz yere taşımaktan bahsediyorum. Herhangi bir düzenleme butonu göremedim de ?
  • tilsim1984 T kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım biraz sabrederseniz yeni konuyu açan arkadaş tüm bu soruların cevabını ilk sayfaya koyacak. Zaten yeni başlık açılmasının nedeni bu.. şimdi size cevap verilse yarın başka birisi tekrar soracak aynı şeyi.. üstelik bunlar çok detaylı mevzular olduğu için öyle beş dakikada yanıtlanacak şeyler değil. İlk sayfayı takip etmeye devam edin.
    Arkadaşım neden canınızı sıkıyorsunuz anlamadım hangouts kullanmak zorunda değilsin 30 saniyede marketten başka bir uygulama yükleyebilirsin. mesela ben contacts+ uygulamasını kullanıyorum sms için. Daha basit bir şey arıyorsanız SMS Messaging (AOSP) yükleyebilirsiniz.
    Simge düzenleme işini google launcher ile yapamazsınız uygun bir launher yüklemeniz gerekmekte.
    Edit : Bir de sizden ricam yazılarınızı kalın fontla yazmayın lütfen..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vertas -- 5 Mayıs 2014; 15:12:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vertas

Arkadaşım neden canınızı sıkıyorsunuz anlamadım hangouts kullanmak zorunda değilsin 30 saniyede marketten başka bir uygulama yükleyebilirsin. mesela ben contacts+ uygulamasını kullanıyorum sms için. Daha basit bir şey arıyorsanız SMS Messaging (AOSP) yükleyebilirsiniz.
    Simge düzenleme işini google launcher ile yapamazsınız uygun bir launher yüklemeniz gerekmekte.

Teşekkürler contacts+ buna göre daha iyi biraz olsun rahatladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eslant

quote:

Teşekkürler contacts+ buna göre daha iyi biraz olsun rahatladım.

Evolvesms kesinlikle öneririm.
    Arkadaşlar bu arada yeni konumuz hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: neo01470

Art mode dedigimiz olay nedir acaba?

• domper D kullanıcısına yanıt
    Bende merak ettim art dalvik modu nedir bende lumia 920 kullanıyorum n5 e geçeceğim merak ettim.
  • Arkadaşlar Xposed kullananlar için bir modül önermek istiyorum.. modülün adı "tinted status bar" yaptığı işe gelince kendi telefonumdan aldığım ekran görüntülerinde görüldüğü gibi durum çubuğu ve gezinme çubuğu açılan programın rengine uyumlu hale geliyor. Böylece çok hoş bir bütünlük oluşuyor tavsiye ederim..

★★ LG Nexus 5 Ana Konu & Kullanıcılar Kulübü ★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vertas -- 5 Mayıs 2014; 19:44:29 >
    Aslında Hangouts çok karışık değil ilk başlarda değişik geldi ancak daha sonra kullanmaya alıştım. Hala devam ediyorum. (Bu arada istenmeyen mesajları engellemek isterseniz bu konuda tavsiyem Calls Blacklist çok güzel program.)

Nexus 5 saf android denilen sistemi kullanıyor. O yüzden sade ve basit kullanım sunuyor. Her şeyi temel olarak verdiği için de çoğu özellik yok. İsteyen ek uygulamalarla istediği özelliklere sahip oluyor. Bahsettiğiniz simge değiştirme, boyutlarını vs ayarlama bunda yok. Ancak bazı launcher uygulamaları ile bunu yapmak mümkün. Bunda en popüleri sanırım Nova Launcher

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DjAnda -- 5 Mayıs 2014; 20:35:54 >
  • yeni konu açılması iyi olmuş hayırlı olsun şimdiden
  • Dalvik ve Art Mod hakında bildiklerim (yanlışsam daha iyi bilen arkadaşlar lütfen düzeltsinler):

Telefonu kullanırken herhangi bir uygulamada veya oyunlarda bir işlem emri verdiğinizde program/oyun bunun telefonun işlemcisine iletilmesi sağlayan ara bir sistem var. Daha doğrusu verdiğiniz emri işlemci kısmında hızlıca ve kararlı bir şekilde yerine getirilmesini sağlayan bir yapı var. Bu yapı ne kadar hızlı ve kararlı çalışırsa telefondaki işlemciye de o kadar az yük bindirir. Telefon bu sayede hem daha hızlı çalışır hem de daha az pil tüketir.

Android'in 4.4 sürümlerinden önce bunu sağlayan yapının adı Dalvik Mod idi. Android 4.4 ile bunun yerine Art Mod geldi ancak bunu kullanmak zorunlu değil. Şimdilik kullanıcıların tercihlerine sunuluyor. Bunun sebebi ise, tahminime göre bu yöntem henüz yeni olduğu ve de android dünyasındaki hemen tüm uygulamalar Dalvik'e göre yapıldığı için tam bir geçiş söz konusu değil. (Gerçi ben ilk aldığım günden beri Art kullanıyorum yüklediğim bir iki oyun hariç hiç bir uygulama ya da oyunda çalışmama, takılma gibi sorunlar yaşamadım)

Bana göre Art'ın zorunlu olmamasının diğer bir nedeni ise şuandaki hali test aşamasında olmalı. Muhtemelen ileriki dönemlerde, (Android 4.5/Android 5 artık hangisi gelirse) bu yeni yapı tam olarak kararlı hale getirilip her androidli telefonda Art Mod kullanılmaya başlanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DjAnda -- 5 Mayıs 2014; 20:46:14 >
  • quote:

Arkadaşlar Xposed kullananlar için bir modül önermek istiyorum.. modülün adı "tinted status bar" yaptığı işe gelince kendi telefonumdan aldığım ekran görüntülerinde görüldüğü gibi durum çubuğu ve gezinme çubuğu açılan programın rengine uyumlu hale geliyor. Böylece çok hoş bir bütünlük oluşuyor tavsiye ederim..

harika ! hemen deniyorum.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.