Şimdi Ara

★★ LG Nexus 5 Ana Konu & Kullanıcılar Kulübü ★★ (509. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.199
Cevap
109
Favori
320.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 506507508509510
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu bataryalar maalesef mucize yaratmıyor. Bende üç dört saatten 6 7 saate çıktı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akif87

Bu bataryalar maalesef mucize yaratmıyor. Bende üç dört saatten 6 7 saate çıktı.

telefona dokunmaya korkuyorum su gibi akıyor pil acaba cihazda mı sorun var 1.30 dk ekran süresi aldım bugün
  • Merhabalar,
    Benimde bir nexus 5 cihazım var.
    Kendini resetleyip duruyordu. Youtube'daki denemeleri yaptım olmadı.
    Tanıdık bir telefoncuya verdim güç tuşunu değiştirsin diye. Tuşu sökmüş s4 tuşu denedim olmadı orjinalde bulamadım dedi. Sonra tuşsuz bir şekilde bana iade etti. Halada aynı şekilde duruyor cihazda aynı şekilde kapalıp açılıyor şarja takınca.
    Fikri olan var mı bu konuda sorun tuş olmaya bilir mi?
  • pckobat_78 kullanıcısına yanıt
    Ben çok küçük bi şehirde sıradan bir telefoncuda değiştirtmiştim ve adamda uygun tuş vardı.
    Anakartın üzerindeki beyaz renkteki tuşları diyoruz değil mi ?
    Bence başka bi telefoncuya götürün illa ki vardır
  • kkaya27 kullanıcısına yanıt
    Evet hocam o tuş bir sorayım bakalım zaten s4 ile aynı diye biliyorum ama taktı olmadı mı artık anlayamadım tekrar bir uğraşacam bu cihaza çok severekte kullandım kurtarırsam hemen geri dönecem.
  • arkadaşlar nexus 5 cihazımın ekranı kırıldı. ekran veyahut komple çalışır halde olmayan cihazınız varsa alabilirim.
  • Arkadaşlar merhaba, benim Nexus 5 in şarjı hiç gitmemeye başladı. Buradaki bazı arkadaşlar bir batarya önermişti. Mümkünse bu batarya markası yada modelini alabilir miyim? Ek olarak Ankara'da acaba telefonu güvenip bataryayı degistirtebilecegim yer var mı? Teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 sene sonunda telefonumu değiştirmeye karar verdim. Nexus 5ten sonra neler kullandınız, hangileri sizi tatmin etti? Bütçem çok düşük olduğundan pixellere bakamıyorum bile. Telefon önerin lütfen

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metalist_helin

4 sene sonunda telefonumu değiştirmeye karar verdim. Nexus 5ten sonra neler kullandınız, hangileri sizi tatmin etti? Bütçem çok düşük olduğundan pixellere bakamıyorum bile. Telefon önerin lütfen

Yine saf androidden devam etmek istiyorsan en mantıklı seçim mi a1. Ben kullanmaya devam ediyorum Nexus 5 i pil dışında hiçbir sorun yok 7.1 rom ile gayet güzel çalışıyor

• Grkwnxs G kullanıcısına yanıt
    Açıkcası ben de a1 düşünüyorum ama garanti şeysi yüzünden emin de olamıyorum. Benim telefonumun ekranı 2yıl önce kırıldı ondan sonra da baya yavaşladı. Artık ara ara ekranı temas etmemeye başladı. Değiştirme vakti geldi :/

• quote:

Orijinalden alıntı: metalist_helin

Açıkcası ben de a1 düşünüyorum ama garanti şeysi yüzünden emin de olamıyorum. Benim telefonumun ekranı 2yıl önce kırıldı ondan sonra da baya yavaşladı. Artık ara ara ekranı temas etmemeye başladı. Değiştirme vakti geldi :/

GM 8 in Plus versiyonu da çıkar yakında bence onu da bekleyebilirsiniz. Snapdragon 630 la gelirse alınır

• Acaba temiz bataryası uzun giden bir nexus satan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: allroad

Acaba temiz bataryası uzun giden bir nexus satan var mı?

Bataryası iyi giden Nexus 5 yok gibi. Bu saatten sonra nexus 6 veya nexus 5x alsanız daha iyi olur.

• Arkadaşlar şu batarya işini nasıl hallettiniz, benim hiç gitmiyor. 2014 te aldim, hala orjinal batarya duruyor bende. Yeni batarya alsam, orjinal mi yoksa su deji vs olanlardan mi almalıyım?

• quote:

Orijinalden alıntı: theoden_00

Arkadaşlar şu batarya işini nasıl hallettiniz, benim hiç gitmiyor. 2014 te aldim, hala orjinal batarya duruyor bende. Yeni batarya alsam, orjinal mi yoksa su deji vs olanlardan mi almalıyım?

Orijinal batarya satan bir yer bulman zor, istersen teknik servisi arayıp ellerinde olup olmadığı sorabilirsin yada deji bataryayı deneyebilirsin.

• A fine day to die kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkürler, Ankara'da guvenebilecegim yer olsa değiştireceğim bataryayi. Ek olarak benim kamerada odaklama sorunu var. Bunu nasıl çözebiliriz bir bilginiz var mı? İlk kamerayı açarken bir titreme de yapıyor.

• theoden_00 kullanıcısına yanıt
    Bataryayı kolayca kendiniz de değiştirebilirsiniz, telefonculara boşuna para kaptırmanıza gerek yok. Batarya satın aldığınızda değişim işlemi için gerekli olan araçlar (tornavida, plastik aparat vb.) zaten beraberinde geliyor.

Kamera sorunu hakkında maalesef bir bilgim yok. Eğer ingilizcen varsa sorunun çözümünü XDA forumlarında arayabilirsin. Sorun donanımsal ise Ebay yada aliexpress'den 5-10$ arasındaki bir fiyata kamera parçasını alıp yine kendin kolayca değiştirebilirsin.

Nexus 5 batarya değişim videosu:https://www.youtube.com/watch?v=VSGNUrpwIno

Nexus 5 komple söküp toplama videosu :https://www.youtube.com/watch?v=OPuCmfhzgbg

• A fine day to die kullanıcısına yanıt
    Tekrardan teşekkür ederim cevap için. İngilizce olarak ta taradım ama tam detaylı bir bilgi yok kamera sorunu hakkında. Sizin de attığınız videoya bakarak bende batarya değişimi yapmaya çalışacağım, pek el yatkınlığım yok o yüzden tırsıyorum kırarım diye :) .

• Nexus 5 telefonumda yaklaşık bir aydır deji batarya kullanıyorum. Orjinal bataryam dört yaşını doldurmuştu ve bir günü zor çıkarıyordu. deji batarya sloganında vadettiği gibi mucize yaratmasa da ölü olan orjinal bataryaya göre oldukça iyi. tabi bir kaç ay sonra aynı performansı verecek mi onu göreceğiz. Kullanım süresi olarak orjinal bataryanın ilk alındığındaki performansının %60-70 ini veriyor diyebilirim. Bu oran orjinal bataryamda %30'a kadar düşmüştü. Son olarak bataryanın yanında gönderilen aparatla kendiniz kolayca takabilirsiniz.
    Edit: Deji batarya 3-4 ay kullanımdan sonra iflas etti malesef. tekrardan orjinal bataryasını taktım biraz da böyle idare edip vedalaşacağım telefonla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vertas -- 27 Ağustos 2018; 17:23:25 >
  • Arkadaşlar selam

Telefonun ekranı kırıldı. Dokunmatik çalışıyor ama.

N11 de vs satılan ekranlar Dokunmatik + ekran şeklinde değil mi?

Örnek:

https://urun.n11.com/ekran/lg-nexus-5-d820-lcd-ekran-dokunmatik-panelli-citali-siyah-renk-P177780511

Bundan alsam kendim montaj yapabilir miyim?

Ayrıca batarya da düşünüyorum, tavsiyeniz var mı?

Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 506507508509510
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.