Şimdi Ara

LG LM660s inceleme ve USB kanal yedekleme (Video ve Resimli) (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
432
Cevap
32
Favori
73.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Okifi

İsterseniz samsungu inceleyin.Tv yi aldıktan sonra çeşitli arayışlara gireceksiniz ve smart tv lerde öne çıkan iptv uyulamasının lg de çalışmadığını,samsunlarda ise önünüze dev bir arşiv çıkardığını göreceksiniz. benim gibi tam 4 tane lg almış ve aldıran birisi olarak pişmanlık duyacaksınız.
    lg ip bölümünü inceleyin.Ruslara nasıl mahkum kalacağınızı anlayın.

Kardeşim tamamda sende çok karamsarı davranıyorsun. Lg tvler bana göre bir iki adım önde samsungtan. Sadece vod olayını düşünme. Hatta düşünsen bile şöyle söyleyelim. Diğer başlıktaki dns adresini hatırlarsın. Rus filmleri ve bir çok yabancı kanal olan bir portal var ve bir portal olmasına rağmen içerisinde 1000 tane rusca film var. Bunu gözümüzle gördük değilmi? Böyle birşey olabiliyorsa aynı işlem türkçe filmle dolu bir portalda yapılabilir. Sadece LG teknik ekibinin bi gözatması lazım bu işe. Daha düne kadar iptv'yi bile bilmiyorduk. Onu bulunca nstreamvod'a yöneldik, oda çıktı zaten. Şimdi sıra kendi portalımızı oluşturmaya kaldı. O da çıkar yakında. Samsung tvler smart olarak güzel kabul ediyorum. Fakat LG tvnin 3D'sini, wireless display olayını ve anroid cep bağlantısı sayesinde ulaşılabilen uygulamaları çöpe atmamak lazım...

• quote:

Orijinalden alıntı: margornn

Half sbs film indiriyorum şu anda. Altyazı işini nasıl yapmam gerekiyor? Direk usbden sub formatında atınca okuyor mu lg? Yoksa wd tv ile mi kullanmam gerekir? Dts problemi vardı geçen seneki alıp iade ettiğim zamanlar. Hala dts çalıştırmıyor mu lgler?

Bu sorularımın cevabını nereden bulabilirim arkadaşlar? Bununla ilgili başlık var mı? Ya da bu başlıkta var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Half sbs film indiriyorum şu anda. Altyazı işini nasıl yapmam gerekiyor? Direk usbden sub formatında atınca okuyor mu lg? Yoksa wd tv ile mi kullanmam gerekir? Dts problemi vardı geçen seneki alıp iade ettiğim zamanlar. Hala dts çalıştırmıyor mu lgler?

Bu sorularımın cevabını nereden bulabilirim arkadaşlar? Bununla ilgili başlık var mı? Ya da bu başlıkta var mı?

Harici altyazilari lg 3d olmayan sekilde gosteriyor. Bunun bi cozumu yok. Dosya adini ayni yapip srt olarak ayni klasorde olmasi gerek.
    Dtsler sorunsuz calisiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: SudaEriyenAspirin

quote:

quote:

Harici altyazilari lg 3d olmayan sekilde gosteriyor. Bunun bi cozumu yok. Dosya adini ayni yapip srt olarak ayni klasorde olmasi gerek.

Anladım hocam peki wd tv ile ayarlasam alt yazı 3d olur değil mi?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SudaEriyenAspirin

quote:

quote:

Anladım hocam peki wd tv ile ayarlasam alt yazı 3d olur değil mi?

onu bilmiyorum ben hep tvnin kendisinden izledim.
    oynatıcım yok.

• Selam. LG sitesinden plex programını net book pc me kurdum HD nin D:bölümündeki filmleri tv den modem üzerinden izliyorum ancak dual çift sesli filmleri orjinal sesi veriyor opsiyondan türkçe sesi seçmek istedigimde seçim menüsü pasif. bu menüyü nasıl aktif ederim?.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YILDIZAVCISI

Selam. LG sitesinden plex programını net book pc me kurdum HD nin D:bölümündeki filmleri tv den modem üzerinden izliyorum ancak dual çift sesli filmleri orjinal sesi veriyor opsiyondan türkçe sesi seçmek istedigimde seçim menüsü pasif. bu menüyü nasıl aktif ederim?.

modem Üzerinden 2. sesi açmaya izin vermiyor. Sadece tv üzerinden hdd ile bağladığında aktif oluyor modem üzerinden alt yazı varsa aktif oluyor.
  • Bazı filmlerde türkçe sesi veriyor.Nasıl oldugunu çözemedim.Usb girişi olan modem
    alsam 3d filmleri ve türkçe sesli olarak takılmadan izleyebilirmiyim.Modem markası tavsiyeniz nedir?.
  • kullanan arkadaşlara soruyorum konu da açtım ama cevap gelmedi digiturkplay uygulamasını kullanan var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: brifing

kullanan arkadaşlara soruyorum konu da açtım ama cevap gelmedi digiturkplay uygulamasını kullanan var mı acaba?

Kardeş digitürk ulgulamasında sadece geçmiş görüntüler ve özetleri izleyebilirsin. Canlı yayın yok yani...
  • quote:

Orijinalden alıntı: palasibo

quote:

Orijinalden alıntı: brifing

kullanan arkadaşlara soruyorum konu da açtım ama cevap gelmedi digiturkplay uygulamasını kullanan var mı acaba?

Kardeş digitürk ulgulamasında sadece geçmiş görüntüler ve özetleri izleyebilirsin. Canlı yayın yok yani...

ayni sorun turkcell tv de de var.
  • Tvm geldi kuruldu çok şükür sıkıntısı yok çok çok az ışık sızması var kabul edilebilir seviyede. Lg bu sefer pişman etmedi beni sd hd yayında başarılı buldum

• Merhaba lg 47lm670s model tv nin dahili hd uydu alicisini nasil tamamen devre disi birakabiliriz.yani otomatik kanal guncelleme menusu felan, acik veya kapali bilecegimiz bir yer varmi.
    Tv ye tek uydu kablosu geliyor o uydu kablosunu dreambox ima takiyorum.out kismindan tekrar bir uydu kablosuyla tv nin uydu alici kismina takiyorum.dreamboxu kapatinca tvnin dahili uydu alicisini sorunsuz izliyorum ama menuden av1 i secip tekrar dreamboxdan izlemek istedigimde trt1,star,digiturk kanallarinda sinyal yok diyor.kabloyu tvnin arkasindan soktugumde yayin tekrar geliyor.yani elektirk akimi mi aliyor anlmadim.cozup yardimci olabilecek varmi.simdiden tesekkurler.

• quote:

Orijinalden alıntı: recital

Merhaba lg 47lm670s model tv nin dahili hd uydu alicisini nasil tamamen devre disi birakabiliriz.yani otomatik kanal guncelleme menusu felan, acik veya kapali bilecegimiz bir yer varmi.
    Tv ye tek uydu kablosu geliyor o uydu kablosunu dreambox ima takiyorum.out kismindan tekrar bir uydu kablosuyla tv nin uydu alici kismina takiyorum.dreamboxu kapatinca tvnin dahili uydu alicisini sorunsuz izliyorum ama menuden av1 i secip tekrar dreamboxdan izlemek istedigimde trt1,star,digiturk kanallarinda sinyal yok diyor.kabloyu tvnin arkasindan soktugumde yayin tekrar geliyor.yani elektirk akimi mi aliyor anlmadim.cozup yardimci olabilecek varmi.simdiden tesekkurler.

Tek kablo ile iki uydu alıcısı çalışmaz. Uydular tek kabloyla birbirine parelel bağlandığında yatay ve dikey polarizsyonlarda ikiye bölünür. Birinde yatayları diğerinde dikeyleri çalıştırır. Bu yüzden çoklu lnb satılmaktadır. İkili bir lnb ile ayrı kablolarla bağlamanızı tavsiye ederim.

• Daha önceleri diğital ve analoğ receıverleri birbirine sizin yaptığınız sistemle bağlardık.Birisi kapanınca diğeri çalışırdı,ancak şuan ikisi birlikte çalışıyor gözüküyor.Tv nin uydusunu kapatma ihtimaliniz yok.Tv açık olduğu müddetce uydusuda açık durumdadır.Palasibonun dediği gibi 2 li lnb takmanız çözüm olacaktır,yada tv girişlerden izleyeceğiniz receıveri seçeceksiniz,bu arada d.boxu skart ile bağlamanız gerekir.D.boxu kapattığınızda ona takılı anten kablosu direk tvnin kendi uydusuna yönelir,yani d.box anten taiıyıcı görevi görür.Birde d.boxların tuneri zayıf olduğu için bazı kanallarda sinyal yok uyarısı verir ve bir müddet sonra tekrar gelir,yada açıp kapayınca gelir.
  • ya böyle devreyle mevrevle uğraşmayalım
    bunun servis menusune girecek kumanda çeşitlerini ve linkleri yazın gidip alalım neyse.
    LG tv olduğu sürece bu kumanda bize her zaman lazım zaten.
  • lm660s modelinin uzman modunda en iyi görüntü ayarlarını ve diğer modlara karşılaştırmasını detaylı şekilde fotolarla vericem arkadaşlar, özellikle ince ayarlar yapınca renk kontras vs görüntü müthiş bir hal alıyor , özellikle renk ayarları vs çok değişken örn 63 den 64 e getirince birden renkler kademe atlayıp inanların yüzü beyazlıyor vs doğru ayarları tek tek uğraşıp ayarladım son firmware yüklü tabiki (hiremco receiver da görüntüyü durdurma tuşu olunca insanların yüzü üzerinde ince ayarlar yapabiliyorum), yakında sunucam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xlarge

ya böyle devreyle mevrevle uğraşmayalım
    bunun servis menusune girecek kumanda çeşitlerini ve linkleri yazın gidip alalım neyse.
    LG tv olduğu sürece bu kumanda bize her zaman lazım zaten.

arkadaşım gerçekten çok basit
    yapmanı tavsiye ederim eski kumanda ledi
    eski mp3 kulaklık
    kırmızı kablo kumanda ledin bir ucuna
    siyah ve beyaz kablo birleştir ledin diğer ucuna
    ir dosyasındaki IN_START sesini winampla aç(dıtdıtdıtdıtdıt sürekli çalar:))
    sonrası 1.sayfadkileri uygulamak bu kadar!
  • https://store.donanimhaber.com/93/3a/d8/933ad8b1792aebab9e763aed7702dbe9.JPG
    yani ne gerek var di mi bir sürü para verip elin yaptığı kumandayı almaya :))

• quote:

Orijinalden alıntı: kaya7

https://store.donanimhaber.com/93/3a/d8/933ad8b1792aebab9e763aed7702dbe9.JPG
    yani ne gerek var di mi bir sürü para verip elin yaptığı kumandayı almaya :))

o kumanda daha kullanışlı + ek fonksiyonlara daha kolay erişirsin...

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.