Şimdi Ara

LG LG D.J. X-BOOM SİNEMA SİSTEMİ 25.000W (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
819
Cevap
10
Favori
65.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kuntepir

Ne kadar güzel sormuşsunuz ve anlatmışsınız. YAŞIM 30.
    Buradaki konuyu açan arkadaş zaten Z5500ü emekli edicem eğer güzelse demiş. Buda bu tarz setleri sevdiği anlamındadır,
    Evet Canlı müzik çok dinledim aynı zamanda Canlı müzik DJ karışık olarak 'ta çalıştım. Ve Orkestranın TonMaisterliğini yaptım
    (soundcraft mixerdi modelini hatırlamıyorum)
    Günümüzde artık çoğu sanatçı Rihanna, Lopez Türk olarak Demet, Serdar, vb eskilerdende çok var bilgisayar ortamında aranjörlerle yapılmakta müzikleri
    Electronik müzik grubuna girmektedir (temelde)

Frekansları bilirsiniz HZ değerlerini iyi ve kaliteli ses duymanın kriterini sordunuz..
    KALİTEDE Kriter HZ değerleridir örneğin kendi kulaklığım Technics RP DJ 1210
    5hz-30khz aralığı ses verir 32 oHm ve 117DB'dir
    Bundaki ses kalitesini hiçbir cihazda görmedim.. Bazı PROF markaların LINE ARRAY' ları hariç.
    Gerçeğe en yakın ses duymak isteyebilirsiniz bunu sağlamak içinse en önemli şey Hoperlörlerinizin Frekans aralığıdır..
    Amfi sesi sadece çoğaltır günümüzde hiçbir switch mode amfide frekans aralığı yoktur çünkü sesi digital olarak kayıpsız hoperlöre yollar ve
    hoperlörde sese dönüşür
    işte burada hoperlöre dayalı ses kalitesi ortaya çıkar hoperlörler okuyabileceği frekans aralığında sesi okur..
    Kendi çaldığımı kaydettim diyorsunuz dinledim diyorsunuz alakası yoktu hatta berbattı diyorsunuz.
    Nerde kaydettiniz ? 50 100 liralık sahne microfonlarıyla mı ? digital olarak mı? yoksa Studio ortamında mı?
    Kayıt aldığınız ortam önemlidir? (Demet Akalın'ın aranjöründen DERS alan bi arkadaşım vardı... Ahh ahh eski günler. Konu çok farklı yere gidecek anlattıkça..,)
    Neyse Hİ_Fİ diye birşey artık kalmadı.. Açıklıyayım.. Sizin Hİ-Fİ sisteminizdeki Hoperlorun markası ve frekans aralığı nedir?
    Eğer 20-20000 hz ise Sony' ile arasında ses kalitesinde fark yoktur..
    (Örnek Sony Shake Serisi üzerinden veriyorum)
    Dandik bir marka ve 20-20000hz ise Sony'den kötüdür.
    İyi bir marka ise yine aynı ise Sony'den belki anlaşılmayacak kadar kalitelidir
    Eğer 20hz-20khz aralığından fazla örneğin benim kulaklığım gibi bir değerdeyse zaten mükemmel ötesidir.
    ayrıca
    ----İnsan kulağı 20-20.000 Hz aralığındaki titreşimlere tepki gösterir. (Ben 25000hz diye biliyordum ama bu kopya Wikipedia dan orda böyle yazmışlar)
    (Aslında sesin frekanslar üzerinde yayılımıda önemlidirde bu çok uzun bir konu.)

SON olarak ... Kullanım tercihi tamamiyle değişir. Forumu açan arkadaş z5500'den yola çıkmış ve RMS değeri konu olmuş
    EVET RMS değeri TOTAL olarak doğrudur ama bunun yarısını hatta 1/4 ünü HATTA hoperlör içinde dağalımıyla daha az hissederler çünkü çıkış 4 hoperlöre ayrılır
    Xboom' çıkış değeri tek tek olarak kaç bilmiyorum ama 4 çıkışsa kanal başı 575 watt verir ki %99 4çıkıştır 2300/4=575W
    575Watt' hoperlöre girdiğindede TİZ MİD BAS' olarak 3e orantılı olarak dağalır ve ŞİDDET olarak ortalama 300W RMS ses duyarsınız.
    (Tahminimce bu tarz bu şekildeki setlerde 2 çıkış daha kalıyor yani hoperlörleri 4leyebilirsiniz gibime geliyor. Emin değilim. Çünkü 2 çıkış olsa 2300W ı 2 kanaldan 1150 olarak sürse 800 kişiye parti verirsiniz)
    Umarım anlatmak istediklerimi anlamışsınızdır

şimdi dostum sana son bir soru frekans değerleri birbirine çok yakın hatta nerede ise aynı

Peak Consult
    wilson sophia
    focal utopia

ile aynı frekans değerlerine sahip
    jbl
    sony
    wharfade

aynı sesi mi çıkarır

• kuntepir kullanıcısına yanıt
    Kuntepir sapla samanı birbirine karıştırıyorsun. Baz şeyler biliyor olabilirsin ama eksik veya yanlış.
    - Hoparlörler watt verir diyorsun. Şuna açıklık getireyim hoparlör ses şiddeti watt ile ölçülmez. Desibel ile ölçülür ve her kaliteli hoparlörün üzerinde kaç db olduğu yazar. Bu yazan değerde 1 watt güç ile 1 metre mesafeden üretilebilecek ses şiddetidir. Watt ise o hoparlörün power handling olarak adlandırılan kaldırabileceği güçtür. Bu linke bir bak istersen senin referans verdiğin Özhan Bey'den:http://www.atalay.biz/Amfi_Hoparlor_Uyumu.php
    - Hoparlör 20-20000 Hz arasında ses veriyorsa kalitelidir demişsin. Bu da yanlış bir söylem zira bu frekans cevabını hangi desibel aralığında verdiği çok önemlidir. Frekans cevabını verebildiği en dar desibel aralığında (1-3 db) veriyorsa biz buna kaliteli hoparlör diyebiliriz. Diğer yandan bu frekans aralığında cevap eğrisinin doğrusallığı da ayrı bir faktördür. Frekans aralıkları içinde çökmeler oluyorsa o hoparlörün kalitesinden bahsedilemez. Ne kadar doğrusal o kadar kalitelidir.
    - Diğer bir noktada biraderim fizik mühendisi demişsin. Lütfen kendisine bir sor da sana anlatsın enerjinin korunumu kanunu nedir. Kanuna göre enerji yoktan var edilemez veya varken yok edilemez. Yani sen şebekeden 100 watt elektrik çekeceksin ve sürekli olarak 1000 watt güç üreteceksin. Bu ancak pmpo olabilir, rms olamaz.
    Lütfen inat etme. Bar sistemlerinde dj'lik konularında iyi olabilirsin fakat ev ses sistemleri ayrı bir dünya. Bar da beklenti alt ve üst frekansların şişirilmesidir çünkü ritm duygusu istenir. Ev sistemlerinde ise yüksek sadakatle o sahnenin simüle edilmesi istenir. Bar da iki kolonla stereo sahne oluşumu beklenmez. Önemli kriter sesin ortamı doldurmasıdır. Evlerde ise bu durum tamamen farklıdır. Yüksek kalitede tonlama ile sahne, derinlik ve detay istenir. Yani pro sistemlerle hi-fi ve high sistemleri kıyaslarsan elma ve armut kıyaslaması yapmış olursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enerji78 -- 12 Şubat 2014; 18:10:58 >

• Sana z5500 'ün frekans cevap eğrisini gönderiyorum. Şimdi sen bana bu hoparlörün iyi olduğunu söyleyebilir misin? Senin söylediğin gibi 20-20.000 Hz arasında cevabı var.

LG LG D.J. X-BOOM SİNEMA SİSTEMİ 25.000W
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Nihayet analiz ederek anlama yöntemine giriştiniz..

Cevabı değişkendir.. Hoperlör olarak sorduğunuzu varsayıyorum
    http://www.youtube.com/watch?v=Nx9KeRkwHC8&feature=related
    Linke bakarsanız kolonun içini açıyorlar. Tam emin değilim ama Sony Eminence' in hoperlörlerini kullanıyor üst segmentlerde diye biliyorum.
    Bu intelin akıllı saat yapıp kendi işlemcisini değil ARM işlemci kullanması gibi birşey.
    LCD panellerlede örnekleyebiliriz X bir firma Y firmanın panelini kullanarak üretim yapabiliyor biliyorsunuz ki.

Detaylı Cevabınızı bu açıklamadan sonra vereyim..

Şimdi eğer verdiğiniz marka höperlörlerin Nominal Watt değerleri (RMS) sorduğunuz jbl wharfade gibi sistemlerle aynı ise
    Ses yükseklikleri fark edemiyeceğiniz için hemen hemen %97 aynı WATT değerinde (RMS ses şiddeti) çıkar
    Fakat Ses kalitesi üretim tekniğine göre değişiklik gösterir...
    Bunu şu şekilde örnekliyeyim Şimdi intel Extreme serisi bir işlemcisi 4960x en son EXTREME masaüstü işlemcisi ve
    bir sonraki çıkartacağı yeni normal serisinden daha iyidir sallıyorum 5770K dan daha iyidir daha iyi overclock olur çoğu yerde 5770k yı tokatlar.
    Ama (sallıyorum yine) 5960x gibi extreme bir seri çıkarsa bu en iyisi olur hatta sallıyorum yine bir sonraki seri 6770k çıktığında teknoloji ilerlediği için 4960x ten daha iyi olur (yani 2 seviye sonraki normal ürün 2 seviye önceki extreme ürünle aynı yada daha iyi yerlere gelir.)
    Burada demek istediğim şudur
    Sallıyorum JBL in üst segment Extreme hoperlörü ile sizin söylediğiniz diğer hoperlörlerin arasında
    (söylediğiniz hoperlörleri bilmiyorum fakat en iyisi olarak yani en iyi höperlör olarak hesaplıyorum)
    sizin hissedemiyeceğiniz seviyede kalır fark EN FAZLA
    gerçi örnek olarak JBL'in üst seviye Hoperlörlerinden daha iyi olacağını sanmıyorum verdiğiniz diğer markaların..
    Dinlemek gerekli...
    o bahsettiğiniz markaların Line ARRAY serisi var mıdır?
    (Line ARRAY konserlere kurulan sistemlerdir çoğu markanın line array' takımları vardır.)
    Burda demek istiyorum ki JBL belki E60 ev tipi hoperlöründe kıyasladığınız markalar ile aynı kalitede (KALİTEDE yükseklik demiyorum) ses veremiyor olabilir ama bu JBL in elinde kaliteli ses verecek hoperlörü yok öyle teknolojisi yok anlamına gelmez..
    ama Aynı Watta RMS aynı güçte ses verecektirler.

Pardon ama bende sizi analiz etmek istiyorum? Sizin fikriniz ne bu konuda? Hadi empati yapayım ben bilmiyorum diyelim.
    Lütfen bana öğretir misiniz?

• Firmalar peki neden durmadan yılmadan

Kabin tasarımı
    Masif ahsap sıkıştırma ahsap mdf ve hatta metal alisimlarla

Crosover tasarımı
    Bakırdan altına değişik yüzlerce sekilde

Daha da önemlisi neden driver tasarimlari
    bugun bir cok twerter sekli var berilyum dan tut kagit ve baska bir cok elementle yapılıyor ve çeşitli soğutma yöntemleri ile
    Ve mıknatıs yapıları içlerine katılan baska baska elementlerle driver lar hızlandırılıyor

Bu daha isin bir kısmı diğer taraftan magico gibi dünya markaları su an metal ya kasa Yada driver yapıyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • enerji78 kullanıcısına yanıt
    ENERJİ78 --->>> Evet bunları söylemenizi istiyorum işte ben, Ben bu kadar detaya girmemiştim anlamazsınız diye.
    Ben hoperlor 20-20000hz arası ses veriyorsa kalitelidir demedim hoperlör kalitesine göre ses kalitesi değişir ama günümüzde çok fark yoktur dedim
    yazdıklarımı birdaha okuyabilirsiniz
    Evet biladerim fizik mühendisi demek istediğim şu ki teknoloji çok ilerledi 100W akım çekip 300-500W ses verebilir
    şebekeden aldığı elektriği yükseltebilir katlayabilir bence yükseltici trafolar ile.
    örneğin bunun gibi bir teknoloji olamaz mı ? ----->http://www.youtube.com/watch?v=ljKX9Om7Z4s
    (lütfen pmpo kelimesini kullanmayalım uyuz oluorum. PMPO değer verilip insanların kandırılmasına ayar oluyorum cahil insanlarımızda 3000W veriyormuş vay be diyorlar.... o konuda zaten hemfikiriz)

Dediğiniz gibi yüksek sadakat beklentisi olduğu için ses şiddeti çok değil ama kalitesi çok oluyor buna lafım yok. Kalitesi olupta (frekans eğrisi üst seviye) DB oranıda yüksek WATT değeride orantılı olarak yüksek setler zaten dünyanın parası
    (dediğiniz gibi her db de aynı frekansları okuyor gibi)
    Ama oradaki RMS değeri doğrudur hocam (Z5500 misali kıyaslarsak Z5500ün 2 katı yüksek bir ses alınır bu tarz sistemlerden alt üst frekans fark etmez)
    Ben zaten en başından beri diyorum Konuyu açan arkadaş Z5500 tarzından yola çıktığı için bu LG Xboom' tarzı setlere aşık olacaktır

http://www.jblpro.com/ProductAttachments/JBL_VT4889.v1.pdf >>>>>>>>>>>>>> Linkte JBL in Line ARRAY (üst segment) özellikleri
    PDF olarak bulunuyor ben şahsen 10W olupta 110 DB ses veren hiçbir set görmedim olsa bile dünyanın parasıdır ve bu setleri almak BENCE diyorum saçmalık ve gereksizdir. Kendi fikrimdir. Ben burada kullanıcılara F/P olumlusu setlerdir Özellikle Sony Shake5
    JBL LİNE ARRAY PDF 'de incelerseniz Toplam olarak 3625W ses veriyor ve 138 146db lere ulaşıyor dikkat ederseniz de 2000W Rms te 8000W peak e dayanabiliyor sistemler. vs vs vs..

ayrıca ; 20bin euro veripte kalite kalite denilmesi mantıksız. Hastalık seviyesine birşey diyemem sonu yok o zaman.
    Ama 1500 Euro'Ya 3000Euro ya bu tarz yaklaşık aynı kalitede ses alabileceğin alternatifler daha makül F/P eğrisinin Zirvesinde oluyorlar
    Ayrıca bizim gibi insanlardada sesin şiddeti hastalık,
    Ben size bir soru sorucam peki 2 hoperlör 120 db ve biri 500 biri 50w güç değerinde ve markaları aynı herşeyi aynı sadece Watt farklı, sesleri nasıl çıkar?
    Vatanda LG xBoom'u dinleyip ardından sizin 20bin veya 10bin euroluk sisteminizi dinlemek isterim.. hangisi daha şiddetli diye. eğer arkadaki ses KALİTESİ aşırı derecede uçurumlu değilse (ki sanmıyorum da insan kulağı 20khz ustunu duymadığı için)
    (bu setlerinde db hz değeri yani frekans cevap eğrilerininde o kadar vasat olacağını düşünmüyorum kesinlikle)
    Gerek yok hi-fi alıcam diye binlerce euro vermeye...

Eray Bey: İşin o kısmı hastalık demek istediğim bu bahsettiğiniz ürünler ile %10 fark alarak daha yüksek kalite alıcam diye %500 fiyat farkı vermeye gerek yok demek istiyorum..
    Enerji çok güzel teknik bilgiler vermiş işin özüne temeline inmiş ama bazı yerlerde herkesi kendisi gibi sanmış ben şiddet isteyen biriyim şahsen Z5500 kullanan herkes şiddet ister. Birçok insan gördüm Şiddet arayıp AVR kuran isyan edip neden sattım ki z5500ü diyen.. Ses kalitesi yok ama zevk bu Eray bey

Konuyu şöyle noktalayabilir miyiz? Hi-Fi olarak müzik kalitesinde size göre kötü olabilir ama dinlemeden peşin konuşmanız yanlış
    Ben savunmuyorum bu tarz setleri sadece ön yargı yanlış demek istiyorum.
    + Ben z5500 tarzı ses şiddetine yönelik setlerden hoşlanıyorum ve bu tarz muzik setleri Z5500 gibi 500W rms ile kıyaslanırsa Z5500ün 1 hoperlöründe 62W sürüldüğünden ortalama bu XBOOM Z5500 ün 2,5 - 3 katı yüksekliğinde ses şiddetine sahiptir diyebiliriz öyle değil mi?

Düzeltme : imla hatalarım varsa veyada yanlış anlaşılan bir cümlem varsa affola ve Eneri78 o kadar detayına bakan insan neredeyse yok bu tarz shake xboom şeklindeki setler TR ye gelse inanın bunlardan oldukça fazla satarlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuntepir -- 13 Şubat 2014; 7:56:56 >

• Anlama konusunda siz rahat olun bu is ici n tum Avrupa'da gezmedigim hifi ile ilgili mekan kalmadı gecen yaz
    bizim size anlatmak istediğimiz zaten ses kalitesi babane yüksekliğinden

Bam güm istesem o is cok ucuz al iki kicker
    40 cm sl15 s7 ve mono blok amp bir cift mid tamam senin o seti 100 çarpar boler is bu degil dostum kişisel zevk isi bu senin o d class anfini ve o lg ni ben tuvalete bile koymam isin para boyutu baska bu baska Pro dediğin cihazlarda detay yok yüksek ses var o bahsettigin lg ve Sony de tipik ergen Ler için

• Her eline tornavidayi alan ustayim derse iste boyle olur. Hifi hi sini anlamayan kardeşim neyin ispatindasin. hifiye gonul ve emek vermis kac kisi su yazdiklarina gulerken hala nasil yazabiliyorsun ilginc dogrusu. "Ustayim demekten vazgecmem gulselerde bana haz duyuyorum" diyorsun sen. Bunun ozeti budur. Sen once gerçekten elmayla armudu ayirmayi bir ogren sonra hifiden anlamadigini idrak et sonra burada biseyler paylaşarak kendini gelistirmeye bak. Bu kadar insan ki çoğumuz birbirimizi iyi taniriz sana yazıyorsa bilki bu hobiye gonuk verecek kişileri kazanmak icindir. Yoksa kimsenin yazdiklarina bırak itibar etmeyi taktigi bile yok. Kisaca saçmalama deniyor sana. Bir daha oku istersen insanlar ne yazmis bana diye. Ogrenmek yerine bilmedigin seylerle bosu bosuna yok okuldu yok muhendislikti diye kendini kandirmaya calisma.
    bir arkadas tavsiyesi sana

• quote:

1. DES hitap şeklimin kötü olduğunu düşünmüyorum sizlere gerçekleri göstermek istiyorum siz anlamamakta ısrar ediyorsunuz.. Evet soruyorum göstersene bana 200-210W RMS ten fazla ses veren AVR ? Not : Ses kalitesi olarakta Neredeyse tüm AVR'ler 20hz-20khz arası frekansta ses sunar. Bahsi geçen Muzik setleri'nden farkları yoktur.

2. Aiwa' yı bilmem ama müzik setleri 90'lardan sonra bitti diye birşey yok. Üst seviye olanlar artık türkiyeye nadir geliyor..
    Konuyu allak bullak karıştırıp çorba yamışsınız, Senin dediğin LG diye birşey yok. Ben Genel konuşuyorum bu tarz üst seviye setler için..
    Sanki kendiniz aldınız evinizde dinlediniz karşılaştırdınız da karar veriyor yorum yapıyorsunuz ön yargılı olarak. Ben size teknolojiden örnekler vererek yazılan RMS değerinin doğru olduğunu söylüyorum Yani kimse "2300W rms veremez hhahaha bunlar neyin kafasını yaşıyor" gibi SAÇMA , Peşin ve ÖNYARGILI konuşmasın insanları yanlış bilgilendirmesin..

3. Sony LBT serisi hariç pek inandırıcı gelmiyor demişsiniz.. LBT SH2000 kaç yıllık ürün ve kaç yıl önce o RMS değerleri varken şimdi neden olmasın
    (bu tarz üst seviye setlerin hepsi için konuşuyorum)
    (LBT SH2000 ESKİ SHAKE serisi YENİ DAHA ÜSTÜNDÜR !!!)
    Buyrun şu CERWİN VEGA Videosunu ve 2. Linkteki SONY SHAKE-7 ile birlikte LBT-SH2000 Videolarını inceleyip karşılaştırın...
    Cervin Vega Linki :http://www.youtube.com/watch?v=LOwjic-Ove8
    Sony'lerin Linki :http://www.youtube.com/watch?v=qMMnmC_XkFQ
    Sonylerin olduğu videoda kumanda yumuşak zeminde dahi zıplıyor..

4.Tabiki RMS = GÜÇ'tür ne kadar RMS yüksekse GÜÇ o kadar yüksektir burada dikkat edilmesi gereken konu TOTAL RMS yani toplam RMS gücü çok olan değil 1 Kolondan veya 1 hoperlörden En fazla güç veren sistem daha güçlüdür.
    Örneğin Bass+Tiz 2Yollu 1000W RMS 2000W peak (LOW sürücü 800W + Tiz sürücü 200W RMS) Bir kolonun Temelde Gerçek Şiddeti 800W RMS'tir.
    Örnek olarak Sony Shake5 600W*4 TOTAL 2400W rMs
    Sony Shake7 ise 520w*4 + 400w*2 =2850TOTAL RMS ama Sony Shake5 setin Şiddeti 600W 1 çıkıştadır (daha kuvvetlidir). ve 1 Hoperlörünün içinde MİD TIZ SUB olarak 3e bölünür
    10W olan 1000 tane hoperlor mü daha kuvvetlidir 1 tane binWatt hoperlör mü? 10W 1000tane hoperlor 10bin Watt RMS yapar ama TOTALde bunun gerçek değeri 10W tır ses dağalımı fazladır vs vs..
    ama 1 tane 1000W höperlör elbiselerinizi titretir (sub ise yanındaysanız sallar)
    Aşağıda (5.maddede) birazdan vereceğim uzmantv videolarında anlatılıyor HOPERLÖR önemlidir diye..
    Yani 500W göbek 100W Tweeter 2şer tane hoperlörü 2 kabinde toplayıp RCF , JBL, Martin vB (üst seviye olmalı)
    Diper 2 çıkışındada 600W subwoofer 2 tane bağlarsanız ortalığı yıkarsınız (özellikle bass[sub] ağarlıklı olur)
    Fakat bunu Sony nasıl yapmış orasını bende bilmiyorum 600*4 fakat 1 hoperlörüne 2 çıkış mı bağlıyor yoksa 2 tane çıkış boş 2 hoperlör extra mı almak gerekiyor bilmiyorum Yani sony'nin hoperlor sistemini bilmiyorum Ama hoperlörleri 3in1 (hatta shake7 4in1 SUB, LOW-MİD, HighMİD, TİZ) SUB MID TİZ
    (BEN örneği SONY den verdim Siz LG Xboom Konu başlığındakiyle yada bir üstü yeni çıkan Xboom Pro ile kıyaslarsınız)

5. O setler Hİ-Fİ değil öyle mi? Forumda bunları kuran üstadlar var öyle mi?
    Hi-Fi 30 yıl önceki birşey günümüzde herşey Hi-Fi,
    Bu bahsettiğin üstadların para kazanmak için herşeyi kuru sıkı sallayan ticaret erbaplarıdır herkes ekmeğinde ticaretlerine laf attığımız yok fakat lütfen artık gerçekleri görün..
    Ben yalan söylüyorumda bu videolardaki Türkiye Hİ-Fİ clubu başkanıda mı yalan söylüyor? Buyurun videoları inceleyin daha iyi anlayacaksınız..
    http://www.uzmantv.com/hifi-nedir
    http://www.uzmantv.com/hiend-nedir
    Eray üstadında o uzmanlardan herhalde :))))
    Video da da belirtiliyor A sınıfı amfiler çoğu el yapımı amfiler Şöyle bir örnek versem anlarsınız
    A sınıfı amfiler : 65 model ama tertemiz kız gibi bir KLASİK otomobil
    (bu analog amfi yeni yapılmışta olabilir içindeki parçalar güncel olabilir ama mantık aynıdır çıkış bobinleri kondansitörleri vardır.)
    Benim bahsettiğim entegre amfiler Bildiğiniz günümüzün FERRARİSİ
    Hararet nedir bilmez hızlı güçlü vb. umarım anlamışsınızdır...
    (zaten yukarda arkadaş Asınıfı amfi nedir bilir misin dediğinde bilmem deyip google arattım bak ne yazıyor deyip önüne sunmuştum o mesajı da tekrar okuyunuz anlamadıysanız)yada GOOGLE'da "pure a class amfi" diye arama yapıp ilk çıkan sitedekileri okuyunuz

6.Proyum'diye kimseye birşey yutturduğum yok.. STARAS, Fashion ART gibi Ses ışık şirketleri var Sanatçılarla çalışan bilir misin?
    Hatta onları bırak TÜNEL'de "LA SOUND" var bilir misin? gel seni bunlardan birtanesine götüreyim ve herşeyi göstereyim öğreteyim.

7. ENERJI78, Amfileri aynı sınıfa koyduğum yok biri klasik diğeri modern teknolojik. Klasik ap ayrı birşey tutku heves ama teknolojik olan her halükarda (GÜÇ,RMS, Enerji Tüketimi, vb) Üstünlük sağlıyor.. uzmanTV videolarındaki Hİ-Fİ Türkiye Club Başkanını iyice dikkatli dinle... Ve o SETLER giriş seviyesi değiller. İstediğiniz Yüksek sadakat bu tür üst segment ürünlerde mevcut, yukardaki birtane mesajımda başka bir siteden kopyaladım o mesajı dikkatli okuyunuz yada GOOGLE'da "pure a class amfi" diye arama yapıp ilk çıkan sitedekileri okuyunuz.
    Tamam belki Analog Amfilerde JAZZ türevi müzikleri daha iyi dinleyebilirsiniz belki ama bu teoride günümüz amfilerinde o bahsettiğiniz fark artık yok.
    20hz-20khz yada 35khz olayına girerdim ama çok uzun olucak.

8. Mecanica laf olsun torba dolsun diye mesaj yazma foruma KARDEŞ. Özel mesaj ile muhattap olma diyebilirsin arkadaşına. Burada ben birşeyler açıklıyor bilgilendirme (Doğru bilgilendirme) yapıyorum.. Sanırım sizin gibi insanlar polemikler çıkmasını istediği için böyle gereksiz mesajlar yazıyor.

Ve son olarak uzmantv videolarından haklı olabilmek uğruna cımbızla 1 kelime çekip çıkartmaya gerek yok. Ben sizlere kızmıyorum ama gerçek birşey var anlamamak için direnmenize üzülüyorum. Önce yeni bir sayfa açın veya bardağınızı boşaltın lütfen. Söylediklerimi anlayın. Yukardaki mesajlarda
    yani önceki mesajlarımda yazdıklarımı hepsini dikkatlice okuyup inceleyin..
    Kimse bana kızıp darılmasın tekrar belirtiyorum hala anlamak istemeyen varsa Ses Işık Şirketine götürüp herşeyi kendisine öğretebilirim.
    Ve Konu daha fazla dağamadan belirteyim Yukarda Bahsi geçen set Bir Müzik setidir. Sinema sistemi değildir
    Sadece LG nin sitesinde doğru yeri bulamamasından kaynaklanarak Sinema sistemi bölümüne koyulmuştur.
    Sony, Samsung, Panasonic, LG vb başka böyle üst seviye üreten var mı bilmiyorum ama Verdikleri RMS değerleri tamamiyle doğrudur.
    Ağarlık ile Asla kalite ölçmeyin PRO 'ses firmalarının Martin Audio HK Audio JBL Electro Voice Eminence bazılarının NEODYUM serileri vardır.
    KOSKOCA hoperlörü tek elinizle alıp kaldırırsınız içlerinde Kocaman mıknatıs yerine avuç içi kadar bir mıknatıs vardır.
    Z5500 ve Megaworks Sahibi biri olarak Megaworks ün hoperlörünü açtığımda fark ettim MEGA 'dada neodyum mıknatıs kullanılmıştır.
    Zaten Z5500'e Megaworks uyduları takıldığını biliyorsanız Bu MEGA uydularının ne kadar ses verebildiğini anlarsınız.
    Anlatımlarımda tamamiyle örneklerle teknik bilgilerle açıklamaya çalıştım. Umarım bu sefer anlatabilmişimdir
    Aklınıza takılan birşey varsa sorabilirsiniz.

Xboom PRO yeni ürün inceleme videosu izleyebilirsiniz..
    45CM BASS göbeğinin SON seste nasıl hareket ettiğini görebilirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=t5WflveJmJ8#t=163

Abi sen bana öğretsene bu işleri ya boşver onları. Valla şu ses sistemlerine oldukça meraklıyım. Kendimce amatör devreler yapıyorum.

Elektronik mühendisliğini okumayı düşünüyorum.

O kadar çok anfi sınıfı vs var ki karışıyor kafam. Bu alanda nereden başlamak gerekir?

• quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

1. DES hitap şeklimin kötü olduğunu düşünmüyorum sizlere gerçekleri göstermek istiyorum siz anlamamakta ısrar ediyorsunuz.. Evet soruyorum göstersene bana 200-210W RMS ten fazla ses veren AVR ? Not : Ses kalitesi olarakta Neredeyse tüm AVR'ler 20hz-20khz arası frekansta ses sunar. Bahsi geçen Muzik setleri'nden farkları yoktur.

2. Aiwa' yı bilmem ama müzik setleri 90'lardan sonra bitti diye birşey yok. Üst seviye olanlar artık türkiyeye nadir geliyor..
    Konuyu allak bullak karıştırıp çorba yamışsınız, Senin dediğin LG diye birşey yok. Ben Genel konuşuyorum bu tarz üst seviye setler için..
    Sanki kendiniz aldınız evinizde dinlediniz karşılaştırdınız da karar veriyor yorum yapıyorsunuz ön yargılı olarak. Ben size teknolojiden örnekler vererek yazılan RMS değerinin doğru olduğunu söylüyorum Yani kimse "2300W rms veremez hhahaha bunlar neyin kafasını yaşıyor" gibi SAÇMA , Peşin ve ÖNYARGILI konuşmasın insanları yanlış bilgilendirmesin..

3. Sony LBT serisi hariç pek inandırıcı gelmiyor demişsiniz.. LBT SH2000 kaç yıllık ürün ve kaç yıl önce o RMS değerleri varken şimdi neden olmasın
    Buyrun şu CERWİN VEGA Videosunu ve 2. Linkteki SONY SHAKE-7 ile birlikte LBT-SH2000 Videolarını inceleyip karşılaştırın...

4.Tabiki RMS = GÜÇ'tür ne kadar RMS yüksekse GÜÇ o kadar yüksektir burada dikkat edilmesi gereken konu TOTAL RMS yani toplam RMS gücü çok olan değil 1 Kolondan veya 1 hoperlörden En fazla güç veren sistem daha güçlüdür.
    Örneğin Bass+Tiz 2Yollu 1000W RMS 2000W peak (LOW sürücü 800W + Tiz sürücü 200W RMS) Bir kolonun Temelde Gerçek Şiddeti 800W RMS'tir.
    Sony Shake7 ise 520w*4 + 400w*2 =2850TOTAL RMS ama Sony Shake5 setin Şiddeti 600W 1 çıkıştadır (daha kuvvetlidir). ve 1 Hoperlörünün içinde MİD TIZ SUB olarak 3e bölünür
    10W olan 1000 tane hoperlor mü daha kuvvetlidir 1 tane binWatt hoperlör mü? 10W 1000tane hoperlor 10bin Watt RMS yapar ama TOTALde bunun gerçek değeri 10W tır ses dağalımı fazladır vs vs..
    ama 1 tane 1000W höperlör elbiselerinizi titretir (sub ise yanındaysanız sallar)
    Aşağıda (5.maddede) birazdan vereceğim uzmantv videolarında anlatılıyor HOPERLÖR önemlidir diye..
    Yani 500W göbek 100W Tweeter 2şer tane hoperlörü 2 kabinde toplayıp RCF , JBL, Martin vB (üst seviye olmalı)
    Diper 2 çıkışındada 600W subwoofer 2 tane bağlarsanız ortalığı yıkarsınız (özellikle bass[sub] ağarlıklı olur)
    Fakat bunu Sony nasıl yapmış orasını bende bilmiyorum 600*4 fakat 1 hoperlörüne 2 çıkış mı bağlıyor yoksa 2 tane çıkış boş 2 hoperlör extra mı almak gerekiyor bilmiyorum Yani sony'nin hoperlor sistemini bilmiyorum Ama hoperlörleri 3in1 (hatta shake7 4in1 SUB, LOW-MİD, HighMİD, TİZ) SUB MID TİZ
    (BEN örneği SONY den verdim Siz LG Xboom Konu başlığındakiyle yada bir üstü yeni çıkan Xboom Pro ile kıyaslarsınız)

Bu bahsettiğin üstadların para kazanmak için herşeyi kuru sıkı sallayan ticaret erbaplarıdır herkes ekmeğinde ticaretlerine laf attığımız yok fakat lütfen artık gerçekleri görün..
    Ben yalan söylüyorumda bu videolardaki Türkiye Hİ-Fİ clubu başkanıda mı yalan söylüyor? Buyurun videoları inceleyin daha iyi anlayacaksınız..
    Video da da belirtiliyor A sınıfı amfiler çoğu el yapımı amfiler Şöyle bir örnek versem anlarsınız
    (bu analog amfi yeni yapılmışta olabilir içindeki parçalar güncel olabilir ama mantık aynıdır çıkış bobinleri kondansitörleri vardır.)
    (zaten yukarda arkadaş Asınıfı amfi nedir bilir misin dediğinde bilmem deyip google arattım bak ne yazıyor deyip önüne sunmuştum o mesajı da tekrar okuyunuz anlamadıysanız)yada GOOGLE'da "pure a class amfi" diye arama yapıp ilk çıkan sitedekileri okuyunuz

6.Proyum'diye kimseye birşey yutturduğum yok.. STARAS, Fashion ART gibi Ses ışık şirketleri var Sanatçılarla çalışan bilir misin?
    Hatta onları bırak TÜNEL'de "LA SOUND" var bilir misin? gel seni bunlardan birtanesine götüreyim ve herşeyi göstereyim öğreteyim.

7. ENERJI78, Amfileri aynı sınıfa koyduğum yok biri klasik diğeri modern teknolojik. Klasik ap ayrı birşey tutku heves ama teknolojik olan her halükarda (GÜÇ,RMS, Enerji Tüketimi, vb) Üstünlük sağlıyor.. uzmanTV videolarındaki Hİ-Fİ Türkiye Club Başkanını iyice dikkatli dinle... Ve o SETLER giriş seviyesi değiller. İstediğiniz Yüksek sadakat bu tür üst segment ürünlerde mevcut, yukardaki birtane mesajımda başka bir siteden kopyaladım o mesajı dikkatli okuyunuz yada GOOGLE'da "pure a class amfi" diye arama yapıp ilk çıkan sitedekileri okuyunuz.
    Tamam belki Analog Amfilerde JAZZ türevi müzikleri daha iyi dinleyebilirsiniz belki ama bu teoride günümüz amfilerinde o bahsettiğiniz fark artık yok.

8. Mecanica laf olsun torba dolsun diye mesaj yazma foruma KARDEŞ. Özel mesaj ile muhattap olma diyebilirsin arkadaşına. Burada ben birşeyler açıklıyor bilgilendirme (Doğru bilgilendirme) yapıyorum.. Sanırım sizin gibi insanlar polemikler çıkmasını istediği için böyle gereksiz mesajlar yazıyor.

Ve son olarak uzmantv videolarından haklı olabilmek uğruna cımbızla 1 kelime çekip çıkartmaya gerek yok. Ben sizlere kızmıyorum ama gerçek birşey var anlamamak için direnmenize üzülüyorum. Önce yeni bir sayfa açın veya bardağınızı boşaltın lütfen. Söylediklerimi anlayın. Yukardaki mesajlarda
    Kimse bana kızıp darılmasın tekrar belirtiyorum hala anlamak istemeyen varsa Ses Işık Şirketine götürüp herşeyi kendisine öğretebilirim.
    Ve Konu daha fazla dağamadan belirteyim Yukarda Bahsi geçen set Bir Müzik setidir. Sinema sistemi değildir
    Sadece LG nin sitesinde doğru yeri bulamamasından kaynaklanarak Sinema sistemi bölümüne koyulmuştur.
    Sony, Samsung, Panasonic, LG vb başka böyle üst seviye üreten var mı bilmiyorum ama Verdikleri RMS değerleri tamamiyle doğrudur.
    Ağarlık ile Asla kalite ölçmeyin PRO 'ses firmalarının Martin Audio HK Audio JBL Electro Voice Eminence bazılarının NEODYUM serileri vardır.
    KOSKOCA hoperlörü tek elinizle alıp kaldırırsınız içlerinde Kocaman mıknatıs yerine avuç içi kadar bir mıknatıs vardır.
    Z5500 ve Megaworks Sahibi biri olarak Megaworks ün hoperlörünü açtığımda fark ettim MEGA 'dada neodyum mıknatıs kullanılmıştır.
    Zaten Z5500'e Megaworks uyduları takıldığını biliyorsanız Bu MEGA uydularının ne kadar ses verebildiğini anlarsınız.
    Anlatımlarımda tamamiyle örneklerle teknik bilgilerle açıklamaya çalıştım. Umarım bu sefer anlatabilmişimdir

Abi sen bana öğretsene bu işleri ya boşver onları. Valla şu ses sistemlerine oldukça meraklıyım. Kendimce amatör devreler yapıyorum.

O kadar çok anfi sınıfı vs var ki karışıyor kafam. Bu alanda nereden başlamak gerekir?

Kılavuzu karga olanın diye bir laf var haberin ola usta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 12 Şubat 2014; 21:33:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Orijinalden alıntı: umut_baris

quote:

Kılavuzu karga olanın diye bir laf var haberin ola usta

Konuyu fazla okuyamadım. Karga kim usta kim bilemem.

İyi niyetli ustalarımızdan yardım bekliyorum. Sanırım yeni konu açmam gerekecek.

• umut_baris kullanıcısına yanıt
    Bence de ac ne istediğini nerde kullanacağını bütçeni yaz bir hafta da herseyi öğrenirsin

• Fikirler ve görüşler farklıysa birşey anlatmanın mantığı yok zira kimse kimseyi kendi doğrusuna inandıramaz. Bu gibi kuru gürültü sistemlerle mutluluklar dilerim.
  • kuntepir kullanıcısına yanıt
    Pdf paylaştığınız jbl konser vb. Uygulamalar amacıyla üretilmiş pro bir hoparlordur. Bakın ifadelerde yanlislik yapıyorsunuz. 3625 watt ses verir diyorsunuz. Hoparlörlerin ses şiddeti watt ile ölçülmez. Bu nedenledir ki output 138 To 146 db yazılmıştır. Ayrıca üretilme amacından dolayi frekans cevabı 45-160000 Hz yazılmış. Yani hi-fi mantığına uygun değildir fakat tasarım amacı bu olmadığı için bunu beklemek doğru olmaz.
    Sorunuza cevap verecek olursam. Aynı db değerine sahip fakat biri 50 biri 500 watt olan iki hoparlörü tam yükte 50 watt amfi ile beslerseniz ses aynı şiddette çıkar fakat amfi 50 wattan büyük olursa 50 watt olan hoparlör yanar.
    Tabiki 5500 tarzı sistemleri seven var, Ben bu insanlara birsey demiyorum. Eğer beklenti Frekanslar arası denge olmadan güm güm ses ise kullanan tabiki memnun olacaktır. Fakat beklenti gerçeğe yakın simülasyonsa 5500 yakından bile geçemez.
    Neyse daha fazla uzatmak istemiyorum. İsteyen istediği sistemi almakta özgürdūr. Fikir isteyene de her zaman yardıma açığız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enerji78 -- 12 Şubat 2014; 22:43:17 >

• Cok eglenceli gözüküyor gece gece bende dahil olayim konuya o zaman;

@kuntepir; hiç zorlama yanlış ve eksik şeyler yaziyorsun makul mantikli seyler soyleyen herkes burada kabul gorur ama sen o kadar bilimsellikten ve gerceklikten uzaksin ve gözünü bu distorsiyon makinaları o kadar bürümüş ki seni kurtarabilmek imkansiz gibi.. Ayrica senin hifi veya hiend bilgin veya tecruben de yok bunu a class ampli veya lambali ampliyi bilmediginden cok rahat bir sekilde anliyoruz.. senin ilgi alanin club sistemleri onlar da zaten hifi veya hiend sinifinda degil pro sinifta degerlendirilirler.. Ses kalitesi degil güç ön plandadir ve THD degerleri muazzam yuksektir.

-hifi artik eskide kaldi
    - bu agır amplileri nostalji diye uretiyorlardir (lambali amplileri kast ederek yazmistin)

Sürekli rms pmpo veya peak gibi kavramlari yaziyorsun bildigin kavramlar bunlar oldugu icin ama bence biraz da bilmedigin hifi ve hiend kavramlarini araştir ogrenmeye calis ki yeri geldiginde boyle gereksiz bir konu yuzunden insanlara mahçup olma..

Yanlis yerde yanlis kişilere ders vermeye calisiyorsun biraz da sakin ol switch mode'u da biliyoruz rms'i de biliyoruz pmpo'yu da biliyorz peak power da biliyoruz ama sen Class A tabiriyle yeni karsilasiyorsun lambali amplileri tanimiyorsun soyleyecek soz kalmiyor zaten bundan sonra.

• Ya Allah aşkına siz neyin peşindesiniz? Konu ne siz konuyu nerelere getirdiniz? Konuda herhangi bir Hi-Fi ibaresi var mı? %10 en fazla %20 gerçeğe daha yakın ses alacağım jazz türevi müzikler dinliyeceğim diye %500 fiyat farkı vererek A sınıfı el yapımı düşük watt oranında amfiler hoperlörler alarak müzik dinleyeceğim diye o kadar F/P den uzak sistemler çoğu kimse almaz genel konuşuyorum ama herkes demiyorum..
    Jazz dinleyen kaç kişi var ? %20
    Metal vb müzik dinleyen? %30
    Pop Dinleyen (Rihanna Britney, Tarkan Demet Ajda Serdar) ? %50
    Bu yazdıklarımı aşağıdaki yazdıklarımı okuyunca anlayacaksınız...

Siz peşin peşin yok o sistem o kadar watt vermez, diyorsunuz buyurun söylediklerinizi hatırlayın

quote:

Orijinalden alıntı: enerji78

Elektrik tüketimi 180 watt fakat 25000 watt ses gücü varmış. İnsan atarken de biraz usturuplu atmalı, bu kadari komik oluyor.

quote:

Orijinalden alıntı: des_955

herkese merhaba ben bu sistemi inceledim ama o kadar abartılacak sadece fiyatı var ayrıca 2300 watt rms bana gerçekçi gelmedi ayrıca woofer körükleri cerwin vega dan alıntı yapılmış kırmızı körükler biraz ona benzetilmeye çalışılmış bence o paraya daha iyi stereo sistem veya cerwin vega sistem kurulur

quote:

Ses sistemi degil hocam bu çöp tenekesi gecen vatanda bilgisayar alırken duydum. Vall tamamen haklisin iyi bir siste alınır o fiyata

4000 tl ye 2000 ine ikinci el bi sunfire sub alırım geriye kalan 2000 de bi 921 avr alırım 800 tl ikinci el geri kalan 800 e de bit cift tsı 400 al her türlü 50 çeker buna

quote:

Orijinalden alıntı: enerji78

25000 Watt anlık gücü bile olamaz. Tamamen kandırmaca ve Eray'ın dediği gibi çöp.

NSXX çok doğru demişsin direk kopya yapmışlar zaten Ben bu tarz setlerde önyargılı konuşulmasına karşıyım buna laf eden SONY 'ede laf eder diye düşündüm ama sony JAPON harikasıdır ki neyse..

quote:

Orijinalden alıntı: nsxx

2 sene once sony cikarmisti direk kopya

quote:

Orijinalden alıntı: des_955

merhaba hocam tamam ama max trafo gücü 180 watt yazılmış 25000 peak 2300 rms değeri verilmiş 180 watt ile 2300 rms versin ben ses sistemi işini bırakırım elimde 80 model stereo anfi var 30x2 trafo ise 330 watt daha yarısına anca açıyorum ayrıca amfisi kaç kilo o kadar güç üreten bir amfi yerinden kalkmaz fiyata gelirsek çok abartı en fazla 2000 tl eder birçok markanında bu tarz sistemleri var ama türkiyeye getirmiyorlar bence haklılar çünkü türkiyede hangi evde böyle bir sistem açılabilir ? görsel açıdan güzel süslemişler neyse hocam herkesin zevki rengi farklıdır kimseye karışmak olmaz ben sadece kendi düşüncelerimi aktardım herkese saygılar

Buyurun yazılanlar amfi'yi ağırlığı ile kıyaslamak ? Nedir bu ya ? Switch mode amfiler Clublerde kullandığımız 4 kilo amfi 2*2000W 2ohm da sürüyor ne alaka? Hafif diye 4000W süremiycek yani öyle mi? Bu LG 2300W süremicek yani öyle mi ?
    (Z5500 diyorum susuyorsunuz neden? AMFİSİ AB sınıfı olduğu için mi? Farklı hoperlör takınca ses kalitesi aşırı yükseldiği için mi?)

Demek istediğim şu diğer Swith mode AMfilerde' D SINIFI olacak diye bi kaide mi var peşin konuşuyorsunuz? Senet mi aldınız yahu nerden biliyorsunuz?

Tek söyliyeceğim ENERJİ78 Niclli arkadaşım db olayına girmiş Özhan beyin yazılarını okumuş kopyalamış db olayı ap ayrı o olaya girerse zaten eyw der susarım ama şuda bir gerçek
    db olayı madem öyle bana hadi bunu açıklayın o zaman..
    1000W nominal (yani RMS) - 2000W peak (Peak : Anlık kaldırabileceği max W değeri. Tabi belli frekansta sadece) Bir hoperlör 18" yani 45CM göbekli Bass hoperlörü
    Ve bu Hoperlör 110 db ses şiddetine sahip..
    Diğer hoperlörde 200W RMS (Bahsini verdiğin 1000euroluk hoperlör diyelim (peak isterse 600W olsun fark etmez) yine aynı şekilde 110 db 8" = 20.32 cm
    Şimdi hocam söyle bana 45 CM çapındaki Hoperlör yüzey alanı : Πr² : 22,5²*3,14 = 1.589,625
    Senin kaliteli dediğin hoperlör ise 10,16²*3,14 = 324,128384
    Yüzey alanlarına sahip (Göbeklerini daire şeklinde olduğunu var sayarsak Ki isterse senin bahsini verdiğin kaliteli hoperlör derinliği diğerine oranla biraz daha fazla olsun hatta...
    Şimdi söylesene bana hocam.. Senin kaliteli hoperlörün Aynı Kabindeki Aynı Hava portuna sahip KABİN içinde. Nasıl daha şiddetli bass vuracak?
    Nasıl daha çok hava tahliye edip basınç yapacak? Nasıl daha çok Subwoofer BASS sesi verecek??
    Ben sizlerin klasik müziklerine jazz türevi müziklerinize LAF etmiyorum.
    Günümüzde Dünya DEV'leri Rihanna Lopez Pitbull Florida B.E.P Beyonce Shakira Britney Spears vb BİRÇOK sanatçı
    (ki bunlar size göre müzik yapmıyor demek oluyor söylediklerinize göre)
    Türk olarak yine MegaStar TARKAN SüperSTar AJDA .. Demet, Serdar, MuratBoz vb türk birçok sanatçı
    Studio Ya sadece Ses kaydı vermeye giriyor. Hiçbir Canlı Enstruman kullanan yok..
    Hepsi Bilgisayarlarda Logic, Ableton Live (bunlar mac içindi) FL studio, Reason vb. birçok program ile digital ortamda hazırlanılıyor
    Bir Adet Midi klavye ile bütün akorlar notalar basılabiliyor Midi klavye ile Programdan Keman piano vb birçok enstruman çalınabiliyor.
    Tabiki PC deki çalgı aleti Canlısının yerini tutmaz AMAAAA Bu müzik tarzı ile alakalıdır
    (bazı sanatçılar Studio da keman veya diğer aletlerin kaydını ayrı aldıkları olabilir tabiki nadirdir bu)

quote:

Orijinalden alıntı: atalayalper

@Lockhead; 10-15watt rms'lik standart bir ampli'yi bile son sesinde inanın zor dinlersiniz.. Bu tarz anlık pik değerlerinin verildiği sistemleri Dj tarzı sistemler bile olsa evde kullanmak isteyeceğiniz için kesinlikle dikkate almayın ve enerji'nin de dediği gibi p.m.p.o değeri bile olsa verilen 25.000 watt'lık değer imkansız bir değer. Eskiden pmpo değerlerini abartarak yazarlardı şimdi de hayalini kurup yazıyorlar herhalde.. Bu sistemin bir anlık bile olsa 25.000watt değerine çıkabilmesi bence söz konusu değil...Tabii eğer Lg hiçbirimizin bilmediği çok muazzam(!) bir teknoloji geliştirmediyse

Linkteki cihaz panasonic'in muadil cihazı Panasonic max 700.. Büyük bir salonda cihazın tanıtımını yapıyorlar ama nedense cihazın demosu yapılırken hoparlörlerin önüne mikrofon koymuşlar tek başına koca salona sesi yetmeyeceği için ;) Ne tesadüftür ki bu cihaz da Lg ile aynı speclere sahip 2300watt rms, 25.000watt pmpo imiş ve bir de esas bomba bu cihaz maksimum rms değerinde %30 THD üretiyormuş

http://www.youtube.com/watch?v=8Ts9dRbjdwM

ya PMPO ap ayrı birşey hocam bakın linkini veridğiniz Panasonic 'in muadil cihazı 2300" RMS doğru bir TOPLAM RMS DEĞERİ
    ZATEN SETİN ŞEŞ ŞİDDETİ BELLİ 330W ses şiddeti var çünkü hoperlöre girince 2300W/2=1150W
    1150W hoperlörde 3 e bölünüyor bütün mesajlarımda söylüyorum MİD TİZ BAS
    Mide330 Tize 330W dağalıyor Bassa 490W rms vermişler ayrıca 300W tiz için fazla bu set BAS Tiz (DUP TIS şeklinde) çalacaktır
    Ve ses şiddeti 330W bass şiddeti ise 490W tır
    2300W TOPLAM RMS gücüdür ve Konuyu açan arkadaş Z5500 ile kıyasladığı için kendisi Sete aşık olacaktır diyorum.. Hala Anlatamıyorum.
    Burada Kağıt üstündeki değerler ile insan kulağındaki değerler daima değişir kulak zevki müzik zevki ile değişir herşey.

Atalayalper İşte sizin gibi yorumlara bu yüzden yanlış diyorum 10-15W amfi ile zor dinlermiş mişiz BA BA BA BA...
    Ya kardeşim 10 15W ses şiddeti değildir bak Enerji78 in 2.sayfadaki ilk yazdığı mesaja.

KAğıt üzerindeki değerlere bir örnek te şu şekilde vereyim

quote:

Eray Beyin paylaşıp senin oyuncaklara benzemez dediği A sınıfı amfi..
    Değerlerine bakın 100khz yani 100,000 HZ verebiliyor.
    Ya kardeşim istediği kadar HZ versin Aç bütün interneti ara insan kulağı 20,000 hz üzeri sesleri duyamıyor duyamaz,
    Bu kağıt üzerinde böyledir ve 100khz verebilmesi sesleri ayrıştırmasıyla alakalıdır gerçekte.Kalitelidir ama bu insan kulağının %10 fark edeceği kalite için
    %500 fazla fiyat verip 20000 eurolar vermeye DEĞMEZ GENEL olarak değmez (özel olarak hastasındır gider alırsın anlayın artık)
    (Ya sanırım ben anlatamıyorum demek istediklerimi)
    Tekrar belirtiyorum Konuyu açan arkadaş bir set vermiş ve Z5500 ile kıyaslamış.. Siz ALETİ direk öldürmüşsünüz.
    Zevkler renkler tartışılmaz. Konuyu açan arkadaş veya çoğu insanlarımız (BAM GÜM tabiri dediğiniz şekilde ki değil)
    Bilgisayar ortamında hazırlanmış Elecktronik digital müzikleri (tarkan demet rihanna serdar vb birçok sanatçı'da bu konuma giriyor
    ki artık herşey öyle nerdeyse) seviyor ve dinliyor olabilirler
    Bu müzikler size bam güm ifade ediyor olabilirler.. Ama Hi-Fi Hi-Fi deyipte insanları yöneltmeye kalkmayın zevklerini değiştirmek için zorlamayın.
    Bu tarz müzik setlerine Çamur ATMAYIN. Teoride %200kalite Gerçekte %10 kaliteli alabileceksiniz diye %500 fiyat farkı ile siz müzik dinlemek istiyor olabilirsiniz,, Ama büyük bir çoğunluk bunu istemiyecek makul olacak mantıklı olacak ürünlere yöneleceklerdir.

Jazz müzik dinleyen birine ben git Z5500 al demem Git müzik seti al derim. Parası çok ve hastalıksa müziğin herşeyini duymak
    O zaman ona ben karışmam A sınıfı amfi ve hoperlörlere yönel der karışmam işine (Ama Herşey Yenilik Artık Günümüzde neyse)

Birde LG Konuyu Sinema ve Ses sistemleri olan bölüme koymuş
    AVR' ile müzik setlerini kıyaslamayın lütfen AVR' de F/P diye birşey yoktur.
    Ve forumdada bunun örnekleri mevcut Z5500' gibi bir sistem ile yüksek seslerde bam güm müzik dinlemek isteyen insanlar
    Sizin gibilerin söylemesiyle AVR ye yönelmiş ve Z5500' ün eline su dökemez demişlerdir keşke avr almasaydım demişlerdir
    Burda fanatiklik veya o tarz şeyler yaptığım yok Lütfen insanların Müzik Zevklerine Saygı Duyun

Düzenleme : Arkadaşlar kalp kırıcı konuştuysam affola. Ben makul ve mantıklı olanları söylüyor genel için konuşuyorum ayrıntılar için değil..
    Ama Lütfen peşin konuşup Çamur atmayın

Enerji78 JBL konser hoperlörleri Line ARRAY 'lerde 160000 yazmışsınız 16000 olacak.. burda şunu söylemek istiyorum.
    Hoperlör kalitesi tabiki değişir bunlar çok aşırı ince detaylardır dinlemeden karar verilemez.
    500W PSU nın 350W güç vermesi gibi
    biliyorsunuzki son yollarda 80+ bronz 80+gold vb silver vs PSU lar çıktı son 5-6 yıl içinde..
    atıyorum 500W 80 Gold+ 480W güç veriyor..
    Bu Frekans değerleri de bu verdiğim örnek gibidir.
    GERÇEK KULAKLA dinlemeden ayırd etmek zordur.
    (AMA Örneğin SONY gibi bir firmanın bu değeri düşük tutacağına inanmıyorum)
    Neyse Konumuz Kalite değil WATT değeri ve ben hala bu LG nin 2300W rms TOPLAM'da Watt verebileceğine %90-95 okey veriyorum
    Be belirttiğim gibi herşey müzik tarzı ile alakalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuntepir -- 13 Şubat 2014; 8:24:36 >

• Sana bir resim daha koyayım da birkaç gün zihnini meşgul etsin

bil bakalım bu ne????

•  LG LG D.J. X-BOOM SİNEMA SİSTEMİ 25.000W

Bu da bendekilerden bir örnek. "IŞIK DAĞITICISI".
    Bu işlerde çok bilgili olduğunu söyleyen bir mühendis arkadaşım anlattı bunun ne işe yaradığını; Işığın eşit hz lerde dolaşmasını, 100 wattlık bir ampülden yaklaşık 250000 watt ışık alınmasını, 20-20000 dışında kalanların evin dışına atılarak sokakta kullanılmasını sağlayan ve belediyenin bu işe gönül verenlere ücretsiz dağıttığı bir ürün. Ailecek kullanıyoruz.

• İlk mesajımda da belirttiğim gibi; Herkesin düşüncesi kendine göre doğrudur, kalp kırmaya gerek yok dostlar.
  • Ama bilgi paylaşıyorduk. Ben bir çoğumuzun bilmediği şeyleri öğretmek için söylüyorum. Sonuçta ilim yapmış arkadaşlarım var. Ben de mühendisim ama bu işten anlayan arkadaşlarımın okuduğu okuldan değilim. O yüzden bu bahsettiğim bilgileri almak isteyen alsın bence. Çok değerli ve çok zor elde edilecek doğru bilgilerdir bunlar. Bir çoğunun doğru olarak bildiği eski ve yalan yanlış bilgileri düzeltmek, arkadaşlarımın seviyelerini yükseltmek için gönderildim ben.
    Kendimi de bir garip hissediyorum bu aralar sanki uçuyorum.
    Ben Don Kişot izlemeye gidiyorum
    bye......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mecanica -- 13 Şubat 2014; 9:59:48 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.