Şimdi Ara

LG LG D.J. X-BOOM SİNEMA SİSTEMİ 25.000W

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
819
Cevap
10
Favori
65.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.lg.com/tr/ev-sinema-sistemi/lg-CM9730

Böyle bir ses sistemini ilk defa gördüm. Videoları da güzel gözüküyor. Vatan bilgisayarda da var. Denemek için bir ya da iki gün içinde mağazaya gideceğim. Dinleyen bir arkadaşım gidip denemem için çok ısrar etti. Fiyatı biraz tuzlu gibi :) Aranızda deneyen ya da satın alan var mıdır? Emektar Z-5500 olur da hakkın rahmetine kavuşursa böyle bir şey düşünebilirim gibi.

• Elektrik tüketimi 180 watt fakat 25000 watt ses gücü varmış. İnsan atarken de biraz usturuplu atmalı, bu kadari komik oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkese merhaba ben bu sistemi inceledim ama o kadar abartılacak sadece fiyatı var ayrıca 2300 watt rms bana gerçekçi gelmedi ayrıca woofer körükleri cerwin vega dan alıntı yapılmış kırmızı körükler biraz ona benzetilmeye çalışılmış bence o paraya daha iyi stereo sistem veya cerwin vega sistem kurulur
  • Enerji tüketimi sesi açtığınız kadar olur diye düşünüyorum. 25000 Watt anlık gücüdür yoksa insan yanında duramaz onun. 4000TL'lik fiyatı var. Evet çok pahalı, sadece görsel olarak hoş :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: des_955

herkese merhaba ben bu sistemi inceledim ama o kadar abartılacak sadece fiyatı var ayrıca 2300 watt rms bana gerçekçi gelmedi ayrıca woofer körükleri cerwin vega dan alıntı yapılmış kırmızı körükler biraz ona benzetilmeye çalışılmış bence o paraya daha iyi stereo sistem veya cerwin vega sistem kurulur

Ses sistemi degil hocam bu çöp tenekesi gecen vatanda bilgisayar alırken duydum. Vall tamamen haklisin iyi bir siste alınır o fiyata

4000 tl ye 2000 ine ikinci el bi sunfire sub alırım geriye kalan 2000 de bi 921 avr alırım 800 tl ikinci el geri kalan 800 e de bit cift tsı 400 al her türlü 50 çeker buna

• Lockheed kullanıcısına yanıt
    25000 Watt anlık gücü bile olamaz. Tamamen kandırmaca ve Eray'ın dediği gibi çöp.
  • 2 sene once sony cikarmisti direk kopya

merhaba hocam tamam ama max trafo gücü 180 watt yazılmış 25000 peak 2300 rms değeri verilmiş 180 watt ile 2300 rms versin ben ses sistemi işini bırakırım elimde 80 model stereo anfi var 30x2 trafo ise 330 watt daha yarısına anca açıyorum ayrıca amfisi kaç kilo o kadar güç üreten bir amfi yerinden kalkmaz fiyata gelirsek çok abartı en fazla 2000 tl eder birçok markanında bu tarz sistemleri var ama türkiyeye getirmiyorlar bence haklılar çünkü türkiyede hangi evde böyle bir sistem açılabilir ? görsel açıdan güzel süslemişler neyse hocam herkesin zevki rengi farklıdır kimseye karışmak olmaz ben sadece kendi düşüncelerimi aktardım herkese saygılar

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam aynı kafadayız bunlarda müzik dinlenmez hayvani sistemler bana göre ayrıca alıp çöpe atsak çöpçü bile almaz
  • Allah akil fikir versin ne diyelim.. Fiyati ayri komik goruntusu ayri komik guc degerleri dahada bir komik..
  • des_955 kullanıcısına yanıt
    haklisiniz ben de sizin gibi dusunuyorum. guc tuketimi olarak bu kadar dusuk olmasina imkan yok.

• @Lockhead; 10-15watt rms'lik standart bir ampli'yi bile son sesinde inanın zor dinlersiniz.. Bu tarz anlık pik değerlerinin verildiği sistemleri Dj tarzı sistemler bile olsa evde kullanmak isteyeceğiniz için kesinlikle dikkate almayın ve enerji'nin de dediği gibi p.m.p.o değeri bile olsa verilen 25.000 watt'lık değer imkansız bir değer. Eskiden pmpo değerlerini abartarak yazarlardı şimdi de hayalini kurup yazıyorlar herhalde.. Bu sistemin bir anlık bile olsa 25.000watt değerine çıkabilmesi bence söz konusu değil...Tabii eğer Lg hiçbirimizin bilmediği çok muazzam(!) bir teknoloji geliştirmediyse

Linkteki cihaz panasonic'in muadil cihazı Panasonic max 700.. Büyük bir salonda cihazın tanıtımını yapıyorlar ama nedense cihazın demosu yapılırken hoparlörlerin önüne mikrofon koymuşlar tek başına koca salona sesi yetmeyeceği için ;) Ne tesadüftür ki bu cihaz da Lg ile aynı speclere sahip 2300watt rms, 25.000watt pmpo imiş ve bir de esas bomba bu cihaz maksimum rms değerinde %30 THD üretiyormuş

http://www.youtube.com/watch?v=8Ts9dRbjdwM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atalayalper -- 24 Ocak 2014; 23:42:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: atalayalper

@Lockhead; 10-15watt rms'lik standart bir ampli'yi bile son sesinde inanın zor dinlersiniz.. Bu tarz anlık pik değerlerinin verildiği sistemleri Dj tarzı sistemler bile olsa evde kullanmak isteyeceğiniz için kesinlikle dikkate almayın ve enerji'nin de dediği gibi p.m.p.o değeri bile olsa verilen 25.000 watt'lık değer imkansız bir değer. Eskiden pmpo değerlerini abartarak yazarlardı şimdi de hayalini kurup yazıyorlar herhalde.. Bu sistemin bir anlık bile olsa 25.000watt değerine çıkabilmesi bence söz konusu değil...Tabii eğer Lg hiçbirimizin bilmediği çok muazzam(!) bir teknoloji geliştirmediyse

Linkteki cihaz panasonic'in muadil cihazı Panasonic max 700.. Büyük bir salonda cihazın tanıtımını yapıyorlar ama nedense cihazın demosu yapılırken hoparlörlerin önüne mikrofon koymuşlar tek başına koca salona sesi yetmeyeceği için ;) Ne tesadüftür ki bu cihaz da Lg ile aynı speclere sahip 2300watt rms, 25.000watt pmpo imiş ve bir de esas bomba bu cihaz maksimum rms değerinde %30 THD üretiyormuş

LG Mühendisleri bu tabloları hazırlarken ya kendilerinde değiller yada bu işi stajerlere filan yaptırıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: enerji78

quote:

Orijinalden alıntı: atalayalper

@Lockhead; 10-15watt rms'lik standart bir ampli'yi bile son sesinde inanın zor dinlersiniz.. Bu tarz anlık pik değerlerinin verildiği sistemleri Dj tarzı sistemler bile olsa evde kullanmak isteyeceğiniz için kesinlikle dikkate almayın ve enerji'nin de dediği gibi p.m.p.o değeri bile olsa verilen 25.000 watt'lık değer imkansız bir değer. Eskiden pmpo değerlerini abartarak yazarlardı şimdi de hayalini kurup yazıyorlar herhalde.. Bu sistemin bir anlık bile olsa 25.000watt değerine çıkabilmesi bence söz konusu değil...Tabii eğer Lg hiçbirimizin bilmediği çok muazzam(!) bir teknoloji geliştirmediyse

LG Mühendisleri bu tabloları hazırlarken ya kendilerinde değiller yada bu işi stajerlere filan yaptırıyorlar.

Bence hepsi Hollanda da haftasonu geçirmiş

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Hah Eray Bey azımdan almış lafı. Bu kafa başka birşeyin kafası

• al eski bir sony müzik seti bence lbt serisi çok iyi ayrıca bu tarz setleri seviyorsan bence Sony SH2000 ede göz atmanı tavsiye ederim
    Komik, komik olduğu kadar çirkin bir alet.
    Bir konuyu düzeltmek lazım. Bu bir ev sineması ses sistemi değil, bir boombox.
    Keşke bunu hiç görmeseydim. LG'yi biraz severdim.

Bu cihaz gerçekten 25.000 watt verse idi evlerde kullanımı mümkün olmazdı. Ev elektriği 25 amper akıma kadar verebilir. Bu da Güç=Akım*Voltaj=25*220= 5500W eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

herkese merhaba ben bu sistemi inceledim ama o kadar abartılacak sadece fiyatı var ayrıca 2300 watt rms bana gerçekçi gelmedi ayrıca woofer körükleri cerwin vega dan alıntı yapılmış kırmızı körükler biraz ona benzetilmeye çalışılmış bence o paraya daha iyi stereo sistem veya cerwin vega sistem kurulur

Ses sistemi degil hocam bu çöp tenekesi gecen vatanda bilgisayar alırken duydum. Vall tamamen haklisin iyi bir siste alınır o fiyata

4000 tl ye 2000 ine ikinci el bi sunfire sub alırım geriye kalan 2000 de bi 921 avr alırım 800 tl ikinci el geri kalan 800 e de bit cift tsı 400 al her türlü 50 çeker buna

Üstad 800 e TSİ 400 bulunuyor mu? Ben de bakınıyorum da.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kenai

quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Üstad 800 e TSİ 400 bulunuyor mu? Ben de bakınıyorum da.

Bu kurla zor am1200 tl ikinci el su aralar

• quote:

merhaba hocam tamam ama max trafo gücü 180 watt yazılmış 25000 peak 2300 rms değeri verilmiş 180 watt ile 2300 rms versin ben ses sistemi işini bırakırım elimde 80 model stereo anfi var 30x2 trafo ise 330 watt daha yarısına anca açıyorum ayrıca amfisi kaç kilo o kadar güç üreten bir amfi yerinden kalkmaz fiyata gelirsek çok abartı en fazla 2000 tl eder birçok markanında bu tarz sistemleri var ama türkiyeye getirmiyorlar bence haklılar çünkü türkiyede hangi evde böyle bir sistem açılabilir ? görsel açıdan güzel süslemişler neyse hocam herkesin zevki rengi farklıdır kimseye karışmak olmaz ben sadece kendi düşüncelerimi aktardım herkese saygılar

Hocam kusura bakmayın ama sizin gibi bilip bilmeden konuşan insanlar yüzünden kimse birşey öğrenemiyor
    Amfi ağarlığı ile mi daha iyi oluyor? O zaman Entegre (Switch mode) amfileri çıkartanlar hata etmiş
    2 Parmak kalınlığındaki 2Ohm 4000Watt rms POWER EAGLE TECH CORE 1050 (CLubte kullandığım) Amfi şebekeden kaç watt çekiyor acaba
    Ve bu amfinin ağarlığı en fazla 4-5 kilo
    http://www.batimuzikmarket.com/EAGHLETECH-CORE-1050-2X3000-Watt-Peak-Swich-MOde-Power-Anfi,PR-5777.html

Ek olarak işten anlamayan müzik dinlemek için Z5500 alan birton insan tanırım. Bende birzamanlar onlardan biriydim
    Ama şu bi gerçek ki Z5500 amfiside bir Switch mode amfidir (Bobin değil, Çip yani Entegre çıkıştır)
    Burada kimse yanlış bilgi vermesin Sistemin TRAFOsu (Trafo bobini) Bobindir ama çıkışlar eski sistem gibi bobin değildir
    Elektrik girişi 2X 15000 U (ulferattır) bunlar ap ayrı şeylerdir Konu dağılmasın şimdi.

Sadede gelirsek eskide kaldı artık ağır amfiler. Entegreler içinse o kadar güç almasına gerek yoktur şebekeden
    yani şebeke tüketimi 200W elektrik olup 500W rms ses verebilir Entegre amfiler.
    Bu sistemlerin ve günümüzdeki çoğu hatta tüm sistemler entegre (switch mode) amfilidir.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.