Şimdi Ara

LG LCD lerde Service USB den MKV,AVİ,MPG4 İzlemek (Resimli ) (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.221
Cevap
18
Favori
527.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yazılım atmakla uğraşamamk icin bu hama kumanda işini duymustum ama kipadan aşağıdaki cihazı aldım sanırım yanlış aleti aldık
    Bununla becerebilen var mı. Ben tv ile uyuşturamadım

LG LCD lerde Service USB den MKV,AVİ,MPG4 İzlemek (Resimli )

quote:

Orijinalden alıntı: Serinyer

Merhaba, uzun bir süredir bu bölümü takip etmekteyim.İki Hafta önce LG 42 LH3800 Tv aldım.Servis usb açma konusunda sizin verdiğiniz bilgiler doğrultusunda bir karara varıp en sonun da bu işi yazılımla değilde kumanda ile yapmaya karar verdim.Media Markt'a gidip hama marka kodu 012047 olan Universal kumandayı aldım.Resmini aşağıda veriyorum.İlk önce kumandaya kitapcığında yazıldığı gibi 0119 koduyla tv tanıtıp daha sonra setup sonra AV tuşuna bastığımda hemen şifre ekranı karşıma çıktı hemde versiyon 3.55 olmasına rağmen daha sonra option 3 bölümüne gelerek denilen kısımları aynen uyguladım.Aklınıza servis dışı kalır gibi bir sorun var biliyorum fakat bu özelliği tekrar tersine alarak bu özellik kapatılabiliyor.Yani arıza olsabile bunu servisin farkedeceğini ve farketse bile bunu ispatlayacağını sanmam.Yazılımla uğraşmak istemeyenler bu yolu denemeliler bence.Umarım yardımım dokunmuştur.

• quote:

Orijinalden alıntı: unpop

Yazılım atmakla uğraşamamk icin bu hama kumanda işini duymustum ama kipadan aşağıdaki cihazı aldım sanırım yanlış aleti aldık
    Bununla becerebilen var mı. Ben tv ile uyuşturamadım

quote:

Merhaba, uzun bir süredir bu bölümü takip etmekteyim.İki Hafta önce LG 42 LH3800 Tv aldım.Servis usb açma konusunda sizin verdiğiniz bilgiler doğrultusunda bir karara varıp en sonun da bu işi yazılımla değilde kumanda ile yapmaya karar verdim.Media Markt'a gidip hama marka kodu 012047 olan Universal kumandayı aldım.Resmini aşağıda veriyorum.İlk önce kumandaya kitapcığında yazıldığı gibi 0119 koduyla tv tanıtıp daha sonra setup sonra AV tuşuna bastığımda hemen şifre ekranı karşıma çıktı hemde versiyon 3.55 olmasına rağmen daha sonra option 3 bölümüne gelerek denilen kısımları aynen uyguladım.Aklınıza servis dışı kalır gibi bir sorun var biliyorum fakat bu özelliği tekrar tersine alarak bu özellik kapatılabiliyor.Yani arıza olsabile bunu servisin farkedeceğini ve farketse bile bunu ispatlayacağını sanmam.Yazılımla uğraşmak istemeyenler bu yolu denemeliler bence.Umarım yardımım dokunmuştur.

Mağzada bütün hama markalarını denedim.Gösterdiğin kumanda dahil hiç biri işe yaramadı ne yazık ki bir tek siyah olan resmini verdiğim işe yaradı.Ayrıca o kumanda LG TV yi tanımıyor, boşuna uğraşmaya değmez.Yeni aldıysan iade etmeyi denemelisin.Varsa Siyah olanla değiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serinyer -- 21 Mart 2010; 22:00:51 >

• quote:

bu kumandanın fiyatı nekadar

• Kumandanın fiyatı 24.90 TL. Özel mesajlarınıza sisteme tam kayıt yaptırmadığımdan şimdilik cevap veremiyorum saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serinyer -- 24 Mart 2010; 15:31:40 >
  • Arkadaşalr başka bişey ararken LG leri hacklamayı resimle anlatan yazı buldum.sadece ingilizce anlatrım ama anlamasanızda rsimler anlatıyor. Ve de Lg Lcd lerin LF/LG/LH serilerin hepsinde oluyormuş.Altta adresi verdim kendiniz inceleyin AMA olabilecek kişisel hatalarınızı bana paylaştığımdan dolayı yüklemeyin !

http://lgusb.wikispaces.com/IR+Hack
    --------------------------------------------------------------------------------

bence en iyisi atmakda çekinenler için Smartmedia alın 225 tl.hem 2.5 inç.lik HDD hemde media player. alın misafirlikde gezmeye giderken yanınızda olsun, çıkarın oracıkda takın TV e ve atın havanızı.hem izletin hem çekirdek çıtlayıp film izleyin. ben böyle yapıyorum.LCD mi de riske atmayacam. şu nada 180 i geçik film ve tonla dosya yükledim ama 4 de 1 i dolmadı.teknolojix den aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi termik54 -- 24 Mart 2010; 16:22:22 >

• Ben kumandayı Media Market'ten 15.90'a aldım.Özel mesajlara şu an bende cevap verememekteyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unnbreakable

Ben kumandayı Media Market'ten 15.90'a aldım.Özel mesajlara şu an bende cevap verememekteyim.

Hangi mağzadan aldın il veya ilçe olarak söylermisin.Fiyat farkının iki katını ödüyorlarmış gidip hediye çeki alim bari..
  • Merhaba arkadaşlar,

Bende 2 gün önce LG lendim. Model : 42LH3010

Forumda yazılanları baştan sona okudum. Yazılım güncellemesi (downgrade, upgrade) yapmak istemediğim için IR+Hack yöntemini kullanmaya karar verdim. Fakat bir türlü şifre girebileceğim ekranı televizyonda görüntülemeyi başaramadım.

Telefonu televizyona uzak tuttum, yakın tuttum, alttan tuttum, üstten tuttum bir türlü olmadı.

Artık tek çare Hama marka Universal Kumanda... Bu kumanda gerçekten işe yarar mı 42LH3010 modelinde? 25 TL de boşu boşuna vermek istemem açıkcası.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: panick666

Merhaba arkadaşlar,

Bende 2 gün önce LG lendim. Model : 42LH3010

Forumda yazılanları baştan sona okudum. Yazılım güncellemesi (downgrade, upgrade) yapmak istemediğim için IR+Hack yöntemini kullanmaya karar verdim. Fakat bir türlü şifre girebileceğim ekranı televizyonda görüntülemeyi başaramadım.

Telefonu televizyona uzak tuttum, yakın tuttum, alttan tuttum, üstten tuttum bir türlü olmadı.

Artık tek çare Hama marka Universal Kumanda... Bu kumanda gerçekten işe yarar mı 42LH3010 modelinde? 25 TL de boşu boşuna vermek istemem açıkcası.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

İşe yarıyor merak etme.Eğer şüpheye düşersen mağzadaki bir LG yanına gidip deneyebilirsin.Oradaki elemenlar sana yardımcı olurlar.

• Selam arkadaşlar,

"Serinyer" inde söylediği gibi, hemen öğle tatilinde daha fazla zaman kaybetmeden yarım saat önce mecidiyeköy-profilo DARTY e gittim. Hemen HAMA marka 012047 MODEL universal kumanda satın aldım. Oradaki personelden LG televizyon üzerinde birşey denemek istediğimi söyledim ve personelde hiç itiraz etmeden deneyebileceğimi söyledi. TV yi kumandaya 0119 kodu ile tanıttım ve dediğiniz gibi SETUP ardından da AV tuşa bastım dediğiniz gibi SERVİS MENÜSÜ ekranı açıldı ve personelle beraber USB yi aktif ettik. Personelin USB DİSK inden FİLM izledik MÜZİK dinledik. Oradaki personeller bu işi downgrade/upgrade yöntemi ile yapıyorlarmış bu özelliğide öğrenmiş oldular. (Bu arada downgrade/upgrade işlemleri LOG lanmıyormuş. Fakat TV nizi ilk aldığınız günkü versiyonda tutmaya dikkat ediniz)

Ayrıca personel USB nin aktif edilip edilmediğinin TEKNİK SERVİS tarafından anlaşılamadığını söyledi. Ama tekrar kapatmayı unutmayın bir arıza durumunda diye uyardı. TV herhangi bir log kaydı tutmuyormuş USB aktifleştirmelerde.

Akşam kendi evimdeki LG42LH3010 v3.55 LCD televizyonumda deneyip sonucu sizlerle tekrar paylaşırım.

İyi forumlar...

• Arkadaşlar konuyu taradım ancak bulamadım.
    42PQ6000'de normalde HD olmayan DivX videoları izleyebiliyoruz ancak diğer formatlrı oynatmıyor. Bunu açabilmenin bir yolu var mıdır?
  • öncelikle herkeze selam benim sorum şu olacak ustalara lg2000 tv var versiyon 3.47 bu versiyondan 3.15 dönemiyoruz peki 3.55 e yükseltebiliyormuyuz tv arza yaparmı ayrıca hama kumandaylada denedim menüye ulaşılamıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: necil77

öncelikle herkeze selam benim sorum şu olacak ustalara lg2000 tv var versiyon 3.47 bu versiyondan 3.15 dönemiyoruz peki 3.55 e yükseltebiliyormuyuz tv arza yaparmı ayrıca hama kumandaylada denedim menüye ulaşılamıyor

burada da çokça söylendiği üzre; LG2000 serisinde USB yi aktive etmek mümkün değil, LG2100 olsa olurdu ancak maalesef...
  • v3.63 yazılımı yayınlanmış , yükselten var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: panick666

Selam arkadaşlar,

"Serinyer" inde söylediği gibi, hemen öğle tatilinde daha fazla zaman kaybetmeden yarım saat önce mecidiyeköy-profilo DARTY e gittim. Hemen HAMA marka 012047 MODEL universal kumanda satın aldım. Oradaki personelden LG televizyon üzerinde birşey denemek istediğimi söyledim ve personelde hiç itiraz etmeden deneyebileceğimi söyledi. TV yi kumandaya 0119 kodu ile tanıttım ve dediğiniz gibi SETUP ardından da AV tuşa bastım dediğiniz gibi SERVİS MENÜSÜ ekranı açıldı ve personelle beraber USB yi aktif ettik. Personelin USB DİSK inden FİLM izledik MÜZİK dinledik. Oradaki personeller bu işi downgrade/upgrade yöntemi ile yapıyorlarmış bu özelliğide öğrenmiş oldular. (Bu arada downgrade/upgrade işlemleri LOG lanmıyormuş. Fakat TV nizi ilk aldığınız günkü versiyonda tutmaya dikkat ediniz)

Ayrıca personel USB nin aktif edilip edilmediğinin TEKNİK SERVİS tarafından anlaşılamadığını söyledi. Ama tekrar kapatmayı unutmayın bir arıza durumunda diye uyardı. TV herhangi bir log kaydı tutmuyormuş USB aktifleştirmelerde.

Akşam kendi evimdeki LG42LH3010 v3.55 LCD televizyonumda deneyip sonucu sizlerle tekrar paylaşırım.

İyi forumlar...

usb aktifleştirmesi teknik servis tarafından anlaşılamıyorsa bu süper bir şey. kaygılar da ortadan kalkmış olur böylece. ben de lg 42lf2500 aldım, yarın gelecek kısmetse. usb'sini aktifleştirmek istiyorum, lakin bir durum olur da teknik servis tarafından anlaşılırsa diye kaygılarım var (idi)... arıza durumunda deaktive edilir o zaman..

• arkadaşlar kumanda dartynin sitesinde mevcut kargo bedava 12,9 tl
  • kumanda almak veya aramak yerine, kızılötesi özellikli s60 nokia yada windows mobile lı telefon ile de yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpercan

v3.63 yazılımı yayınlanmış , yükselten var mı?

Arkdaşlar yükleyip deniyorum sonuçları bir ara paylaşırım...

Yeni yazılım çıktı ise illaki bir eksik - gedik giderilmiştir...

forever LG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi met.nar -- 27 Mart 2010; 1:13:31 >
  • merakla bekliyorum, yurtdışında bir çok kişi yüklemiş
    Ayrıca bizim tvlerdeki panel Türk malı mı?

v3.63
    Changelog:
    Beter Performance DVB-T/DVB-C Tunning and channel switching
    Beter remote support faster response.
    Audio fix for Xvid.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpercan -- 27 Mart 2010; 1:35:45 >
  • 3.63 Yükseltim ama görüntü filim formatında karanlıktı tekrar 3.55 e döndüm.
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.