Şimdi Ara

LG LCD lerde Service USB den MKV,AVİ,MPG4 İzlemek (Resimli ) (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.222
Cevap
18
Favori
527.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: parlamenter

quote:

Orijinalden alıntı: sendomi

peki hiç 32lh3000'in firmware'ni 32lg3000'e atabilen yada atmaya çalışan oldumu,makina başka firmware'i kabul ediyormu

arkadaşım dene oluyor ben lh 4000 de buğün yaptım yanlız önceki sayfalarda yazılan açıklamayı not edicen ve harfiyen
    uygulayacan önce tv nin versiyonuna bak 3.15 üzeriyse versiyonu 3.15 e düşürecen yani verilen linjden 3.15 i bilgisayarına indirip yapıcan ben açıklamalara göre yaptım ve movie yi açtım sorunsuz şekilde çalışıyor 2 gb flaş diskden film açıyor
    maktor 320 2.5 harici disk taktım sorunsuz çalışıyor 720 p filmleri müthis oynatıyor versiyonun kaç bende ayrı usb var ben ordan yaptım lh 3000 de servis usb sinden yapılıyor

arkadaşım özür dlerim lh larda oluyomuş lg modellerde olmuyomuş yukarıda belirtmişler

• quote:

Orijinalden alıntı: mustyblack

SLM arkadaşlar , lh2000 ile kullanmak için hdd alacağım , 3,5 adaptörlü modellerden alacakmışız orasını anladım , ancak kafama takılan disk boyutu önemlimi
    ben almışken 1tb alayım diyorum ama desteklermi tereddüt ediyorum , yardımcı olursanız sevinirim.

1 terebayt destelker diye kullanma kılavuzunda yazıyor 1 terebayt kullananlar var
  • Yeni aldığım 37 LH3000'de usb işini hallettim (3.55 yazılımını 3.15'e indirerek).
    Sonra bir arkadaşıma 32 LH3000 aldık. Onda da 3.55 vardı. 3.15'i yükledik. Ama tuş kombinasyonuyla bir türlü servis menüsüne giremiyoruz.
    Cihaz 32 LH3000, yazılımı şu anda 3.15. Hiçbir sorun yok gibi. Ama bir türlü girilmiyor servis menüsüne.
    Böyle bir sorun yaşayan oldu mu, nasıl çözeriz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: liberte1

Yeni aldığım 37 LH3000'de usb işini hallettim (3.55 yazılımını 3.15'e indirerek).
    Sonra bir arkadaşıma 32 LH3000 aldık. Onda da 3.55 vardı. 3.15'i yükledik. Ama tuş kombinasyonuyla bir türlü servis menüsüne giremiyoruz.
    Cihaz 32 LH3000, yazılımı şu anda 3.15. Hiçbir sorun yok gibi. Ama bir türlü girilmiyor servis menüsüne.
    Böyle bir sorun yaşayan oldu mu, nasıl çözeriz?

valla ilk kez duyuyorum bu tip bir problemi....
  • 1.5tb sorunsuz bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinardicli

quote:

Orijinalden alıntı: tundra36

merhaba lg 32 lh 4010 lcd tv aldım. usbden film izlemek için 3.15 versiyonuna ihtiyacım olacak galiba bende 3.55 mevcut. yazılımların linkleri varsa çalışan yazar mısınız?

http://r*apidshare.com/files/337932125/V3.15.00.epk

http://r*apidshare.com/files/320845624/V3.55.00.epk

Merhaba bu yazılımları lf 2500 için kullanabilirmiyiz ?? internette aradım ama bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim ..

• arkadaslar bazı arkadaslara ozel mesaj attım buraya da yazayım benım problemımı cozebılecek olan arkadasa sımdıden tesekkurler.

ben arabıstandayım ve aldıgım lg modelı lh 50 yanı hemen hemen lh5000 ıle aynı tek eksıgı sanırım bunda 3x hdmı olması, herneyse konumuza gelelım walla ben dedıklerınızı harfıyen uyguladım ancak bende su sekılde bır sorun oluyor

sımdı flash dıskımı fat32 sıstemınde formatlayıp ıcıne 3,15 ı atıyorum ve tv ye takıyorum tv yı kabloya takıyorum ancak bı hareketlenme olmuyar daha sonra 7 kere 7 ye basıp oradan denıyorum ancak oradayken versıyon 4 mu ne gozukuyor

tam da anlamadım ve bu tv nın versıyonuna da bakamadım bende menu ıngılızce ve dedıgınız gıbı bır yazı yok yanı versıyon kontrolu ıcın herneyse orada upgrade yapmak ıcın oke ye bas dıyor basıyorum ve bana yukleme ekranı cıkarması lazım ancak

tam yukleme ekranı cıkarken bır uyarı verıyor ama hemen gecıyor ve yukleme ekranı cıkıyor ama ne ılerleyen bır cızgı ne de baska bırse sadece grı tonda dıkdortgen bır pencere ve ıcı bos yanı acıkcası ben bu versıyonu bır turlu atamadım 2 farklı flash da denememe ragmen ve klasore atıpta dendeım sadece onu atıpta denedım ne yaptıysam olmadı bana acıl yardım edersenız cok sevınırım

SAYGILAR

• quote:

Orijinalden alıntı: BMWSAUBERF1

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tundra36

merhaba lg 32 lh 4010 lcd tv aldım. usbden film izlemek için 3.15 versiyonuna ihtiyacım olacak galiba bende 3.55 mevcut. yazılımların linkleri varsa çalışan yazar mısınız?

http://r*apidshare.com/files/337932125/V3.15.00.epk

http://r*apidshare.com/files/320845624/V3.55.00.epk

Merhaba bu yazılımları lf 2500 için kullanabilirmiyiz ?? internette aradım ama bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim ..

Tvniz bunlardan biri ise geçerli... (ek olarak LG 2100 serileri de bu tabloya dahildir)

• quote:

Orijinalden alıntı: dangerdanger

arkadaslar bazı arkadaslara ozel mesaj attım buraya da yazayım benım problemımı cozebılecek olan arkadasa sımdıden tesekkurler.

ben arabıstandayım ve aldıgım lg modelı lh 50 yanı hemen hemen lh5000 ıle aynı tek eksıgı sanırım bunda 3x hdmı olması, herneyse konumuza gelelım walla ben dedıklerınızı harfıyen uyguladım ancak bende su sekılde bır sorun oluyor

sımdı flash dıskımı fat32 sıstemınde formatlayıp ıcıne 3,15 ı atıyorum ve tv ye takıyorum tv yı kabloya takıyorum ancak bı hareketlenme olmuyar daha sonra 7 kere 7 ye basıp oradan denıyorum ancak oradayken versıyon 4 mu ne gozukuyor

tam da anlamadım ve bu tv nın versıyonuna da bakamadım bende menu ıngılızce ve dedıgınız gıbı bır yazı yok yanı versıyon kontrolu ıcın herneyse orada upgrade yapmak ıcın oke ye bas dıyor basıyorum ve bana yukleme ekranı cıkarması lazım ancak

tam yukleme ekranı cıkarken bır uyarı verıyor ama hemen gecıyor ve yukleme ekranı cıkıyor ama ne ılerleyen bır cızgı ne de baska bırse sadece grı tonda dıkdortgen bır pencere ve ıcı bos yanı acıkcası ben bu versıyonu bır turlu atamadım 2 farklı flash da denememe ragmen ve klasore atıpta dendeım sadece onu atıpta denedım ne yaptıysam olmadı bana acıl yardım edersenız cok sevınırım

SAYGILAR

dostumbi uyarı vardı lg ile ilgili forumlarda. avrupa harici denemyin diye. asya amerika versiyonlarını denemyin diye ondan olabilir

• 47LH3000 SON NOKTA
    TV Yİ GOLD DAN 1 HAFTA ÖNCE ALDIM ALIRKEN SATIŞ TEMSİLCİSİNE USB Yİ SORDUĞUMDA, SADECE SERVİS İÇİN ANCAK BEN SERVİSLE GÖRÜŞÜRÜM MONTAJA EVE GELDİĞİNDE USB GİRİŞİNİDE AKTİF EDER DEDİLER NORMALDE BU İŞLEM İÇİN 50 TL ALIYORLARMIŞ ANCAK ONU DA ALMAYACAKLARINI BELİRTTİLER.

SERVİS KURULUM İÇİN GELDİĞİNDE USB Yİ AKTİFLEŞTİRDİ 3.55 YAZILIMI VARDI, HİÇ BİR SORUN OLMADI DİVX,XVİD,DVD,MKV HER ŞEYİ SORUNSUZ ŞEKİLDE AÇIYOR.ALT YAZILARDA DA SORUN YOK. SADECE FİLİM ADI İLE ALT YAZI AYNI İSİMDE OLMALI ALT YAZININ SONUNA SADECE.SRT EKLEYİN VE HEPSİ BİR KLASÖRDE OLSUN.

YANİ USB Yİ 50 TL GİBİ BİR ÜCRET ÖDEYEEREK DE SERVİSE AÇTIRABİLİRSİNİN BÖYLECE GARANTİ DE BOZULMAZ VE YAZILIM DA ESKİ İSE GÜNCELLEMİŞ OLURSUNUZ.

SÜPER OLDU HERKEZE TAVSİYE EDERİM USB+MKV. AÇINCADA,BU ÖZELLİĞİ OLAN DİĞER TVLER İLE KARŞILAŞTIRDIĞIMIZDA FİYAT OLARAK ASLINDA 1000 TL UCUZA ALMIŞ OLUYORUZ BU TV Yİ

• quote:

Orijinalden alıntı: yedikeresekiz

quote:

arkadaslar bazı arkadaslara ozel mesaj attım buraya da yazayım benım problemımı cozebılecek olan arkadasa sımdıden tesekkurler.

SAYGILAR

dostumbi uyarı vardı lg ile ilgili forumlarda. avrupa harici denemyin diye. asya amerika versiyonlarını denemyin diye ondan olabilir

bende kendisine cevaben bunu yazmıştım, EU bandrollu olan TVlerde çalışır sadece burda verilen yazılımlar....

• quote:

quote:

quote:

SAYGILAR

bende kendisine cevaben bunu yazmıştım, EU bandrollu olan TVlerde çalışır sadece burda verilen yazılımlar....

pekı ben benımkı ne aıt lan yazılımı nereden bulucam, bir fikri olan var mı?

• quote:

quote:

quote:

quote:

SAYGILAR

pekı ben benımkı ne aıt lan yazılımı nereden bulucam, bir fikri olan var mı?

valla kardeş, bu tip yazılımlar genelde piyasaya verilmez...

Ancak ve ancak servisin elinde bulunur, bakma sen AV forumdaki elemanların bu EU yazılımlarını dışarı sızdırdıklarına...

biraz reklam amaçlı yapılmış bir olay bu... LG satışlarını tetiklemek için olduğunu düşünüyorum...

üzgünüm, bulman son derece imkansız.

• Merhabalar,

LG 42LH5000 tv'ye sahibim. .mkv uzantılı videoları izlemekte sorun yaşıyorum. Detayı şöyle: usb flashdrive'dan veya fat32, ntfs farketmez, hdd'ten .avi uzantılı hd (720p) videoları izleyebiliyorum. mkv'lerden ise şimdiye kadar tek bir dosya açabildim onda da ses yoktu. kalanların tümünde "invalid format" gibi bir hata alıyorum. Bu arada OK+OK ile servis menüsüne girdiğimde ayarların bu başlıkta belirtildiği gibi olduğunu teyid ettim.

Çıkarımlarım ise şöyle: en az 1 adet mkv dosyasında görüntü yakalayabildiğime göre mkv uzantılı dosya oynatabiliyorum. Bu dosyanın sesi muhtemelen dts idi. Diğerlerini oynatamama sebebim ise codec'tir diye tahmin ediyorum. Ama tv'ye codec güncellemesi yapılabiliyor mu bilmiyorum. Ayrıca bu kadar düşük bir başarı yüzdesi de ilginç. Genelde 7-8GB civarındaki 1080p filmlerden oluşuyor bu dosyaların geneli. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir, fikri olan var mı?

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

• Merhaba, uzun bir süredir bu bölümü takip etmekteyim.İki Hafta önce LG 42 LH3800 Tv aldım.Servis usb açma konusunda sizin verdiğiniz bilgiler doğrultusunda bir karara varıp en sonun da bu işi yazılımla değilde kumanda ile yapmaya karar verdim.Media Markt'a gidip hama marka kodu 012047 olan Universal kumandayı aldım.Resmini aşağıda veriyorum.İlk önce kumandaya kitapcığında yazıldığı gibi 0119 koduyla tv tanıtıp daha sonra setup sonra AV tuşuna bastığımda hemen şifre ekranı karşıma çıktı hemde versiyon 3.55 olmasına rağmen daha sonra option 3 bölümüne gelerek denilen kısımları aynen uyguladım.Aklınıza servis dışı kalır gibi bir sorun var biliyorum fakat bu özelliği tekrar tersine alarak bu özellik kapatılabiliyor.Yani arıza olsabile bunu servisin farkedeceğini ve farketse bile bunu ispatlayacağını sanmam.Yazılımla uğraşmak istemeyenler bu yolu denemeliler bence.Umarım yardımım dokunmuştur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serinyer -- 20 Mart 2010; 21:37:24 >

• 720p ler sorunsuz oynuyor. istersen bikaç da 720p dene
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amadeus

Merhabalar,

LG 42LH5000 tv'ye sahibim. .mkv uzantılı videoları izlemekte sorun yaşıyorum. Detayı şöyle: usb flashdrive'dan veya fat32, ntfs farketmez, hdd'ten .avi uzantılı hd (720p) videoları izleyebiliyorum. mkv'lerden ise şimdiye kadar tek bir dosya açabildim onda da ses yoktu. kalanların tümünde "invalid format" gibi bir hata alıyorum. Bu arada OK+OK ile servis menüsüne girdiğimde ayarların bu başlıkta belirtildiği gibi olduğunu teyid ettim.

Çıkarımlarım ise şöyle: en az 1 adet mkv dosyasında görüntü yakalayabildiğime göre mkv uzantılı dosya oynatabiliyorum. Bu dosyanın sesi muhtemelen dts idi. Diğerlerini oynatamama sebebim ise codec'tir diye tahmin ediyorum. Ama tv'ye codec güncellemesi yapılabiliyor mu bilmiyorum. Ayrıca bu kadar düşük bir başarı yüzdesi de ilginç. Genelde 7-8GB civarındaki 1080p filmlerden oluşuyor bu dosyaların geneli. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir, fikri olan var mı?

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

TV için codec güncelleme gibi bir olay yok, donanımsal olarak neyi destekliyorsa odur, dahası yoktur....

Birçok mesajımda da söylediğim gibi TV lerinizi 1080p görüntülerle yormayınız...

Sorun şu; 720p MKV kodekli ve AC3 filmleri tercih ederseniz sıkıntı olmaz...

• Selamlar

32LH3000 sahibiyim. Televizyon v3.55 ile gelmiş bulunmakta. v3.15'e geçip usb özelliğini aktif etmek istiyorum.Fat32 bir flash disk kullanıyorum,fakat denilenleri uygulamama rağmen şu sorunu vermekte. v3.15i görmekte televizyon "ok" diyorum devam ediyorum,fakat tam günceleyecekken sinyal yok deyip güncelleme yapmıyor.Nedir burada problem ?
  • merhaba bende LG 42LH4000 LCD TV var. 1. saydaki kumandanın ok tuşu ile lcd deki ok tuşunu basıp bekledim ama hiç birşey olmadı yardımcı olabilir misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serinyer

Merhaba, uzun bir süredir bu bölümü takip etmekteyim.İki Hafta önce LG 42 LH3800 Tv aldım.Servis usb açma konusunda sizin verdiğiniz bilgiler doğrultusunda bir karara varıp en sonun da bu işi yazılımla değilde kumanda ile yapmaya karar verdim.Media Markt'a gidip hama marka kodu 012047 olan Universal kumandayı aldım.Resmini aşağıda veriyorum.İlk önce kumandaya kitapcığında yazıldığı gibi 0119 koduyla tv tanıtıp daha sonra setup sonra AV tuşuna bastığımda hemen şifre ekranı karşıma çıktı hemde versiyon 3.55 olmasına rağmen daha sonra option 3 bölümüne gelerek denilen kısımları aynen uyguladım.Aklınıza servis dışı kalır gibi bir sorun var biliyorum fakat bu özelliği tekrar tersine alarak bu özellik kapatılabiliyor.Yani arıza olsabile bunu servisin farkedeceğini ve farketse bile bunu ispatlayacağını sanmam.Yazılımla uğraşmak istemeyenler bu yolu denemeliler bence.Umarım yardımım dokunmuştur.

Aynı kumanda ile v3.55 olan 32LH3000 modelindede işlem başarıyla gerçekleşiyor,sağol kardeşim çok yardımcı oldun gerçekten bu kumandayı önererek

• 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.