Şimdi Ara

LG LCD lerde Service USB den MKV,AVİ,MPG4 İzlemek (Resimli ) (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.222
Cevap
18
Favori
527.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sendomi

kipa'da 15.9tl'ye hama universal kumanda aldım 32lg3000 televizyonumla eşleşmiyor kitapçıktaki 3 haneli kodları girdim olmadı,manuel ve otomatik arama yaptırdım olmadı ne biçim iş bu anlamadım,lg tv'de kullanan arkadaşlar nasıl yaptığınızı anlatırsanız sevinirim

bende lg5000 kullanıcısıyım. sizin başarınız = benim başarım. Fakat şuan LG serisi ile ilgili tek bir kaynak yok.
    Arıca kumandayı boşa almışsınız. Bende aldım. menüyüde açtım fakat işe yarar hiçbirşey yok. Yazılım güncellemesi şart fakat hangi yazılım

• yav dostum ben daha kumandayı çalışır hale getiremedimdün akşamdan beri deli oldum manuel ayarla olmuyor otomatik ayarla olmuyor,kodları giriyorum olmuyor bu nasıl iş valla fat psp ile yaptım kumanda programını çalıştı bu meret çalışmıyor,konuyu okuduysan tam olarak lg5000 serisi ile olmuyor saırım çok yakınan insan vardı
  • LG serileri icin bosuna ugrasmayın, onların anakartları farklı. LG serisinden sadece LG2100 LH serisi ile aynı karta sahip oldugundan onda mkv seyredebilirsiniz. Diger LG serileri sahipleri, LG3000,LG5000 gibi ,boşuna efor sarfetmeyip kendilerine uygun fiyatlı bir mkv player alsınlar, wd hd gibi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unpop -- 14 Mart 2010; 11:06:16 >
  • dostum konunun başında 32lg2100 modeliyle yaptığını söylememişmi adam,eee zaten 3000 ile aralarındaki fark ne,nerden çıktı lh serisi şimdi orda lg serisinden bahsetmiş adam fotoğraflardada gözüküyor altda 32lg2100 diye modeli belirtiyor sen nereden çıkardın şimdi lh serisini onu anlamadım konuyu açan arkadaş dalgamı geçiyor bizimle yani
  • Hayır elbette dalga geçmemiş. Sen yazdıgımı iyi okumamıssın.
    quote:

LG serisinden sadece LG2100 LH serisi ile aynı karta sahip oldugundan onda mkv seyredebilirsiniz.

LG nin 2008 serisi LG serisi olarak gider. 32LG2000, 32LG3000, 32LG5000 vs. 2009 da ise LH serisi başlıyor 32LH2000, 32LH3000, 32LH4000 vs vs
    Şimdi Lg serisinden LH serisine geçerken LG serisinden LH serisi anakart ve yazılımı kullanan tek bir model var o da LG serisinin son çıkan modeli
    LG2100. Yani 32LG2000 de LH serisi ile farklı anakartlar varken 32LG2100 ile LH serisinin anakartları aynı. Sadece panelde, tepki süresi, kontrast, panel de farklılıklar var. Bu sebepledir ki 32LG2100 de mkv izlenebilirken 32LG2000 de izlenemiyor.
  • 32lg5000 için yapabilen olmadı değil hala:(
    yaw ben servis menüsüne girip çıktım birkaç kez tv mdoelini fallan değiştirdim herşeyi eski haline getirsem de görüntü çokk kötüleşti renkler bir acayip oldu. özellikle insan yüzleri pastel renge döndü sanki herşey çizgi film ne yazılım güncelledim ne başa birşey yaptım:(
    yardımcı olabilecek olan var mı bu konuda...
  • merhaba lg 32 lh 4010 lcd tv aldım. usbden film izlemek için 3.15 versiyonuna ihtiyacım olacak galiba bende 3.55 mevcut. yazılımların linkleri varsa çalışan yazar mısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tundra36

merhaba lg 32 lh 4010 lcd tv aldım. usbden film izlemek için 3.15 versiyonuna ihtiyacım olacak galiba bende 3.55 mevcut. yazılımların linkleri varsa çalışan yazar mısınız?

http://r*apidshare.com/files/337932125/V3.15.00.epk

http://r*apidshare.com/files/320845624/V3.55.00.epk

• 32 lg 5000 modelinde 3,55 yazılımını da denedim. maalesef tv yazılımı görmüyor. demekki uyumlu değil
  • hımm denedim oldu. Teşekkürler. O zaman wd hd tv media player falan almama gerek yok. :-) Gayet güzel altyazılar falan.
  • 1 tb hdd deneyen yokmu arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustyblack

1 tb hdd deneyen yokmu arkadaşlar

var. smart disk taktım 1 tb. sorunsuz görüyor.
    bu arada internetten lcd tvlerin mağzaalrda gösterilen demolarını indiriyorum. acaip bi görüntü. sonuçta anlamsız görüntüler ama insan izlerken kendinden geçiyor. 1080 leri izlerken ara aa takılma yaptı bernim 42 lf 2500. biraz tv yi kapatıp bekletince akıcı oldu yiner. gerçi 2gb lık flaş dan denedim. belki 1 tb hdd de daha sorunsuz olur. deneyeceğim akşam
  • quote:

Orijinalden alıntı: yedikeresekiz

quote:

bu arada internetten lcd tvlerin mağzaalrda gösterilen demolarını indiriyorum. acaip bi görüntü. sonuçta anlamsız görüntüler ama insan izlerken kendinden geçiyor. 1080 leri izlerken ara aa takılma yaptı bernim 42 lf 2500. biraz tv yi kapatıp bekletince akıcı oldu yiner. gerçi 2gb lık flaş dan denedim. belki 1 tb hdd de daha sorunsuz olur. deneyeceğim akşam

hocam aman yavaş 1080p lerle TV yi yormaya hiç gerek yok... sonuçta TV bunun için tasarlanmamış, dikkat et başına birşey gelmesin...

• quote:

Orijinalden alıntı: liberte1

quote:

Orijinalden alıntı: scorpionida

merhabalar .
    konuda yazılanları okudum ve herhangi bir sorun yaşamadım. ancak şöyle bir sorunum var
    lcd tv'me ev sinema sistemi kurulu durumda. normalde tv ile sinema sistemi arasında görüntü aktarımı hdmi ses aktarımı da av2'den scart ile yapıyorum. tv, dvd ve oyun konsolu bağladığımda bir sorun oluşmuyor ama usb'den izlediğim avi ya da mkv dosyalarında ses yalnızca tv hoperlorlerinden geliyor sinema sistemine aktaramıyorum neden olabilir? farklı bir ayar mı gereklidir?

Yanlış anlamadıysam ev sinema sisteminiz TV'den değil, diğer kaynaklardan gelen (uydu, dvd ve konsol) sesleri veriyor. USB'den film izlediğinizde sesin kaynağı bizzat TV. Bu durumda ses sisteminizin girişine TV'den bir ses çıkışı bağlamalısınız. Ben USB film için kulaklık çıkışını 5.1 Logitec Speaker'a bağladım. İki kanallı (stereo) sesle idare ediyorum. Bas hoparlörden de ses geliyor ayrıca.
    Bunun dışında TV'nin bir de optik dijital ses çıkışı var ama benim ses cihazımda optik giriş olmadığı için deneyemedim.
    Sizin sinema sisteminizin optik ses girişi varsa TV'nin optik çıkışını bağlayarak deneyebilirsiniz.
    Yoksa benim gibi kulaklık çıkışına bağlayıp ses alabilirsiniz.

Saygılar

cevap verdiğiniz için teşekkür ederim ev sinema sistemimde optic ses girişi var gerekli kabloyu alıp deneyeceğim sonucu yazarım. kulaklık çıkışını hiç denmemiştim ama madem siz denediniz oluyor bende de sorun çıkartmayacaktır. tekrardan teşekkürler.

• peki hiç 32lh3000'in firmware'ni 32lg3000'e atabilen yada atmaya çalışan oldumu,makina başka firmware'i kabul ediyormu
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinardicli

quote:

Orijinalden alıntı: yedikeresekiz

quote:

hocam aman yavaş 1080p lerle TV yi yormaya hiç gerek yok... sonuçta TV bunun için tasarlanmamış, dikkat et başına birşey gelmesin...

sen de haklısın. biraz takıma olunca zaten hemen durdurdm. ama görüntüler 4 5 dakkalık olduğu için de bakmadan edemiyorum. acaip güzel oluyor. bu arada forumda uzun süreli 1080 oynatanlar var öyle mesajlar hatırlıyorum. acaba onlarda sorun yaşayan var mı. film olarak 720p ile idare ediyorum ama şu demo lar hep 1080 acaip de güzel insanın içi gisdiyor

• quote:

arkadaşlar akıllı kumandadan firmware yüklemeden halledildiği yazmış neyse akıllı kumandayı aldım,aldımda lanet olsun çalıştıramadım bir türlü yada çalışmıyor üstte yazmıştım biri yardımcı olamazmı bu konuda

Arkadaşım ben de LG M2262d için aynı kumandayı almıştım. Ne yaparsam yapayım bir türlü eşleşmedi. Ben de kumandayı Kipa'ya geri iade ettim.(Not: Kumandanın kutusu alırken açıktı. Ben de sorun çıkarsa getireceğimi söyleyerek satın almıştım.)
  • quote:

peki hiç 32lh3000'in firmware'ni 32lg3000'e atabilen yada atmaya çalışan oldumu,makina başka firmware'i kabul ediyormu

arkadaşım dene oluyor ben lh 4000 de buğün yaptım yanlız önceki sayfalarda yazılan açıklamayı not edicen ve harfiyen
    uygulayacan önce tv nin versiyonuna bak 3.15 üzeriyse versiyonu 3.15 e düşürecen yani verilen linjden 3.15 i bilgisayarına indirip yapıcan ben açıklamalara göre yaptım ve movie yi açtım sorunsuz şekilde çalışıyor 2 gb flaş diskden film açıyor
    maktor 320 2.5 harici disk taktım sorunsuz çalışıyor 720 p filmleri müthis oynatıyor versiyonun kaç bende ayrı usb var ben ordan yaptım lh 3000 de servis usb sinden yapılıyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: liberte1

quote:

merhabalar .
    konuda yazılanları okudum ve herhangi bir sorun yaşamadım. ancak şöyle bir sorunum var
    lcd tv'me ev sinema sistemi kurulu durumda. normalde tv ile sinema sistemi arasında görüntü aktarımı hdmi ses aktarımı da av2'den scart ile yapıyorum. tv, dvd ve oyun konsolu bağladığımda bir sorun oluşmuyor ama usb'den izlediğim avi ya da mkv dosyalarında ses yalnızca tv hoperlorlerinden geliyor sinema sistemine aktaramıyorum neden olabilir? farklı bir ayar mı gereklidir?

Yanlış anlamadıysam ev sinema sisteminiz TV'den değil, diğer kaynaklardan gelen (uydu, dvd ve konsol) sesleri veriyor. USB'den film izlediğinizde sesin kaynağı bizzat TV. Bu durumda ses sisteminizin girişine TV'den bir ses çıkışı bağlamalısınız. Ben USB film için kulaklık çıkışını 5.1 Logitec Speaker'a bağladım. İki kanallı (stereo) sesle idare ediyorum. Bas hoparlörden de ses geliyor ayrıca.
    Bunun dışında TV'nin bir de optik dijital ses çıkışı var ama benim ses cihazımda optik giriş olmadığı için deneyemedim.
    Sizin sinema sisteminizin optik ses girişi varsa TV'nin optik çıkışını bağlayarak deneyebilirsiniz.
    Yoksa benim gibi kulaklık çıkışına bağlayıp ses alabilirsiniz.

Saygılar

cevap verdiğiniz için teşekkür ederim ev sinema sistemimde optic ses girişi var gerekli kabloyu alıp deneyeceğim sonucu yazarım. kulaklık çıkışını hiç denmemiştim ama madem siz denediniz oluyor bende de sorun çıkartmayacaktır. tekrardan teşekkürler.

optik kabloyu tv nin opttik out çıkışa bağla diğer ucu ev sinema sisteminin optik in girişirnr tak siyah giriştir kırmızı lazer ışığı görürsün bağlantıyı yapınca ev sisteminde modu dıgıtal in e alıcaksın dikkat et buşekilde diğital ses alırsın lglerin sesi pek iyi değilbende samsung sinema sistemine optik kablo ile bağladım sorun yok

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafacan46

32lg5000 için hala umut yok mu ?

Universal kumanda ile denedim ama açılan menüden hayır gelmedi.
    Yazılım arıyorum 3.15 yazılımını oda yok piyasada.
    yokmu kullanan deneyen ?

arkadaşım 3.15 yazılımı var bende buğün indirip movieyi açtım biraz zor oluyor ama dikkatli yaparsan oluyor
    ilk sayfalara bak ya 4 ya 5 inci ayfada arkadaşlar 3.15 linki vermişler olinkden indiriyosun tolbar yüklemeden site indirmiyor
    dikkatli uygularsan açılıyor takılırsan elimden geldiğince yardımcıolurum

• 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.