Şimdi Ara

LG LAS950M - HS9 Soundbar Kullanıcıları ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
304
Cevap
17
Favori
24.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • las650m 320 w 4+1 cash 500 tl ve harika ses
  • arkadaşlar las950m ile film izlerken ses ayarlarınızı ne şekilde yapıyorsunuz , ben film izlerken net bi şekilde ses almak isterim , tavsiyeleriniz nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocz

las650m 320 w 4+1 cash 500 tl ve harika ses

500 tl ye nerde satiliyor kardesim yada sen mi satiyorsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Istanbul maltepe park lg bayisinden aldim 2 aya yakin oldu alali

• Teknosa da su anda 1.467TL'ye dusmus durumda. 750m kullanicisi olarak fiyata indirim gelince ve stoklarda azaldigindan bulmak giderek zorlasacagindan bir tane aldim. H3'lerle uyumu 750m'e gore cok daha iyi. Sesin kalitesini derinlikle tasvir edersek kullandigim soundbarlara gore en derin ses bu cihazda. Zaten soundbar kisminin agirligi diger soundbarlarla mukayese edilmeyecek derecede farkli. Suruculeri kucuk ama diger soundbarlara gore cok daha buyuk. Subwooferi titretmek ve sesi bogmak icin degil, derinlige katki icin dengelenmis. Mesela 750m'de sub ayari -4 iken 950m'de 0 da kalabiliyor. 950m alinca 750m i salona aldim ve gercekten ses dagitma basarisini gelistirmis bu modellerin genis alanda daha basarili oldugunu soyleyebilirim. 1799tl'ye harman kardon dect sistemler varken bu tarz soundbarlari kullanmak icin az cok 5.1 tecrubesi edinip pratikligi ve kablo karmasasini ortadan kaldirmaya karar verdikten sonra soundbara gecmek lazim.

Saygilarimla.

• selamlar;

sony soundbar var mı ??
  • arkadaslar merhaba ;

las950 (hs9) u 4 aydır kullanıyorum ses kalitesi ve dusuk volumde yasattıgı ambiance'i hiç birşeye değişmem ama bir sorunum mevcut yasadıgım sorunu sizlere kısa bir video cekerek de paylasıyor olacagım. sizlerin de deneyim ederek aynı sorunu yasayacakmısın desteginizi rica ederim.

öncelikle televizyonum 2014 samsung smart bir tv, tv optik ses cıkısı dts neo2:5 (PCM VE DTS NEO dısında farklı format secemiyorum)
     LG LAS950M - HS9 Soundbar Kullanıcıları ?
    Bu arada hemen belirteyim ses biçimini PCM olarak yaptıgımda ses kalitesi düşüyor ama kesinti sorunu yasamıyorum!

hs9 tv ye optik ve dts ses biçimi ile baglı iken tv yayınlarında bir sorun yasamıyorum ama youtube uygulaması, pc'den ses atmada ve smart'ın tarayıcısı içerisinden youtube arayuzunde calısırken kesintiye ugratıyor bu kesinti bir oluyor iki oluyor derken hs9 kendini kapatıyor.

Her video da boyle bir sorun yasamazken videonun ses biçimlerinden hs9 un desteklemedigi bir ses dalgasımıgidiyor da acaba seyir halinde iken belirli noktalar da kesinti yapıyor.

Sorunu ortak yasamak için sizlerinde adele nin BU baglantıda ki parcasını ve nakarak kısımlarında kesinti ugrayıp ugramadıgınızı paylasırsanız sevinirim.

https://youtu.be/fk4BbF7B29w?list=PLDcnymzs18LWrKzHmzrGH1JzLBqrHi3xQ

• quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Teknosa da su anda 1.467TL'ye dusmus durumda. 750m kullanicisi olarak fiyata indirim gelince ve stoklarda azaldigindan bulmak giderek zorlasacagindan bir tane aldim. H3'lerle uyumu 750m'e gore cok daha iyi. Sesin kalitesini derinlikle tasvir edersek kullandigim soundbarlara gore en derin ses bu cihazda. Zaten soundbar kisminin agirligi diger soundbarlarla mukayese edilmeyecek derecede farkli. Suruculeri kucuk ama diger soundbarlara gore cok daha buyuk. Subwooferi titretmek ve sesi bogmak icin degil, derinlige katki icin dengelenmis. Mesela 750m'de sub ayari -4 iken 950m'de 0 da kalabiliyor. 950m alinca 750m i salona aldim ve gercekten ses dagitma basarisini gelistirmis bu modellerin genis alanda daha basarili oldugunu soyleyebilirim. 1799tl'ye harman kardon dect sistemler varken bu tarz soundbarlari kullanmak icin az cok 5.1 tecrubesi edinip pratikligi ve kablo karmasasini ortadan kaldirmaya karar verdikten sonra soundbara gecmek lazim.

Saygilarimla.
    quote:

Orijinalden alinti: eiskent

Teknosa da su anda 1.467TL'ye dusmus durumda. 750m kullanicisi olarak fiyata indirim gelince ve stoklarda azaldigindan bulmak giderek zorlasacagindan bir tane aldim. H3'lerle uyumu 750m'e gore cok daha iyi. Sesin kalitesini derinlikle tasvir edersek kullandigim soundbarlara gore en derin ses bu cihazda. Zaten soundbar kisminin agirligi diger soundbarlarla mukayese edilmeyecek derecede farkli. Suruculeri kucuk ama diger soundbarlara gore cok daha buyuk. Subwooferi titretmek ve sesi bogmak icin degil, derinlige katki icin dengelenmis. Mesela 750m'de sub ayari -4 iken 950m'de 0 da kalabiliyor. 950m alinca 750m i salona aldim ve gercekten ses dagitma basarisini gelistirmis bu modellerin genis alanda daha basarili oldugunu soyleyebilirim. 1799tl'ye harman kardon dect sistemler varken bu tarz soundbarlari kullanmak icin az cok 5.1 tecrubesi edinip pratikligi ve kablo karmasasini ortadan kaldirmaya karar verdikten sonra soundbara gecmek lazim.

Saygilarimla.

hocam naptın ?
    onu da mı aldın ? kaçıncı soundbar oldu bu ?

• digitbook D kullanıcısına yanıt
    Hs9'a nedense kanım çok ısındığı için almadan rahat edemedim. Evet haklısınz, 4.'yü almış olduk. Artık her odada ve yazlığa soundbar var:)

Saygıalrımla.
  • Youtube'yı müsait olunca deneyeceğim ancak birkaç anektod paylaşayım. Eğer yayın Dolby Dİjital ise Dolby seçeneği açılacak. Dts neo 2:5 tv'nin kendi optik ve hdmi çıkışı üzerinden işlediği ses. Daha temiz bir ses alıyorsunuz ama dikkat ederseniz soundbarın bas/tiz ayarları devre dışında kalıyor. Yani bir nevi soundbarın dsp işlemcilerini pas geçiyorsunuz. Pcm çıkış aldığınızda soundbar bu sesi işliyor ancak dediğiniz gibi ses dts'ye göre boğuluyor. Digiturk ve dsmartta dts ses codec'i zaten yok. Bunu ancak usb'de film seyrederken açabilirsiniz.

Gelelim benim tespitime. Bu menüye sahip tv'de dsmart modül kullanıyorum. Bu tv'de bir süre kullandığım las750'yi digiturk kutusu ile kullandığım diğer samsung tv'ye taşıdığımda ses karakteri çok daha güzel oldu. Üstelik tv'nin optik çıkışından dolby göremediği halde. Eğer digiturkten optik çıkış alırsam doğal olarak 5.1 kanal seslerde sounbarın karakteri değişiyor.Şu anda sizin menünüze sahip tv'de las950 bağlı ve kalite farkını hissedebiliyorum.

Sizin soruna gelince, youtube ile dts formatının eşleşmemesi sözkonusudur büyük ihtimalle. HDMİ'dan denediğinizde aynı problem var mı bir de onu kontrol edin isterseniz. Hdmi arc bağlantısı yaparsanız tv ve soundbar arasında hdmi'den ses alabileceksiniz.

Saygılarımla.

• eiskent E kullanıcısına yanıt
    :))

sanırım soundbar konusunda aramızdaki en deneyimlilerden birisin :))

size 2 soru sormak istiyorum.

yeni alacağım televizyon için soundbar araştırıyorum.

1- sanırım 4 tane kadar soundbarın var. aralarındaki en iyisi hangisi..

2- sony soundbarlar nasıldır .. sony marka soundbarlar hakkında araştırman oldu mu ?
  • Simdi denedim videoyu. Telefon uzerinden gonderdim hicbie takilma olmadi. Hdmi ile bagli tv'ye. Ses ayarlari hdmi veri akis olacak. Alt bolum pcm veya dts neo 2:5. Sorun olmuyor bu sekilde.

Saygilarimla.

• yusufziya Y kullanıcısına yanıt
    Hizli soundbarci diyelim daha iyi:) 3 lg bir pioneer mevcut. En iyisi las950 dogal olarak ama acikcasi samsung hw 7501 bu fiyatlara olsa idi onu da dusunebilirdim. Basarili bir model o da ses gucu olarak las950m'in yarisi olsa da. Lg3740 ilk sounbar deneyimi oldu ve onun basarisini begemdigim icin arayislarim artti ancak lg'nin ust seviye ile orta seviye barlari arasinda en belirgin fark subwooferlerin derinlikleri. Pioneer basarili ama daha cok ev sinemasi tadinda. Muzik icin biraz tizler sonuk kaliyor. Bununla beraber detayli ayarlari ev sinemasi deneyimden geliyor ama ayri bir bas tiz ayari olmamasi sasirtici. Fiyat/performans olarak bazi sitelerde 5 yildiz aliyor nx700 modeli.

Las 750 ve las 950'nin aslinda en onemli ozelligi ev aginda cok fazla detaya izin veriyor olmasi. Ek musicflow hoparlorleri ile surround ev sinemasi seklinde kullanilabilmeleri. Yanliz musicflow uygulamasi etkin kullanilmazsa bu modellerin ozellikleri eksik kalacaktir.

Sony'nin barlarini goremedim. Bir tane teknosada vardi satista uygundu. Kucuk suruculerle harikalar cikarmak bose hoparlorlerinin uzmanlik alaniydi. Soundbarlar bu temelden hareket ediyor ama lg gibi muzik deneyimizayif bir markanin bas-tiz dengesini cok iyi yakalayarak en iyi fiyata sundugunu dusunuyorum. Cogu soundbar guclu bas ile akillari celerken lg'de tizler de bu guclu baslara eslik ediyor. Las 950 ve 750 mid sesleri de iyi isleyerek ev detaylari daha kaliteli sese imza atiyor ama kaliteli bir kaynak ile kullanilmasi durumunda bu fark kulaga zevk verir hale geliyor.

Saygilarimla.

hdmi (arc) ile de baglı tv kumandası ile ses ac kapa ozelligi bile var ama yok youtube da cakılıyor sokup servise goturucem orada acıp denicez hiç bi sey olmayacak bundan da eminim ama video ya cektim bakalım derdimi onlara anlatmaya calısırım

pm mesaj attım dikkate alırsan detaylı gorusebiliriz memnun olurum
    Selamlar, degerli yorumlariniz icin tesekkurler. Bir cok kisi yorumlarinizi degerlendiriyordur eminim, benim gibi;
    Sizce las 750 ve las 950 modelleri arasindaki fiyat politikasina degecek performans farki var mi ? Ses yuksekligi bakimindan degil de, ses kalitesi, ses doygunlugu ve işlevselligi bakimindan degerlendirseniz, ne derdiniz?

Yorumunuzu yazarsaniz cok sevinirim.

Tesekkurler,
    Sevgiler

• Merhaba, bu konularda kesinlikle uzman degilm, ama dun aksam kisaca denedim las750 yi ve begenmedim. Bana asiri tok geldi sesleri. Derinligi neredeyse yok gibi birseydi. Sony ct790 a gore sahnesi dardi. Tabi modlari falan varsa tek tek dolasmadim, yine de pek sarmadi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi k_tugsen -- 17 Ağustos 2016; 15:39:47 >
  • sdckahn S kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Daha önceden ses deneyiminiz yoksa ve soundbar ihtiyacınız sadece tv'den ses almak amacıya oluştuysa las serisinin en düşükleri dahi iş görecektir. Las750 için 800'TL'lik vatan fiyatını baz aldığımızda iki katı ödemeye çoğu kişi için değmeyecektir. Eğer iki model arasındaki fiyat farkı 200-300tl civarındaysa 950m olabilir. Ya da tek sefer alacağım en iyisi olsun yine las950m. Las950'nin diğer soundarlardan farkı bar kısmında 7 sürücü bulunması. Bu kadar çok sürücü hemen her tınıyı kulağınıza taşıyor.

Soundbarları elektronik mağaza gibi çok geniş alanlarda denediğinizde ses kayıpları yaşanması normaldir. 60m2 salonda ses şiddti 25'in üstüne çıkamayacak şekilde kullanılabiliyorlar. Özellikle sinema ve müzik dsp efektleri ses şiddeti arttıkça çevreleyen bir etkiye sahip oluyor.

Yine eskiden çok inanmadığım ama sürücülerin açılması için bir süre yüksek ses ile deneyimlemenin las serisi soundbarlarda olumlu etkisi olduğuna biraz da psikolojik olarak inandım. Yani ilk alındığında denemeler esnasında biraz sürücüleri açmak yararlı gibi gözüküyor.

Las 750 biraz daha tok ve sarsıntılı baslı, las 950 ise daha dengeli, tınılı ve uzayan baslı karaktere sahip. Bu konuda bir arkadaş 950m'in sonos üretimi olduğunu belirtmişti. LAs950'deki farklı ses karakteri biraz bunun kanıtı gibi.

Saygılarımla.

Hocam birde Philips fidelio 9100 deneyimleyebilseniz.

İstenildiği zaman surround yapılabiliyor ayrılan uyduları ile.

950m ile karşılaştırma yapardınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cok tesekkurler, cok faydali oldu. Performans olarak ustunlugu bir yana, butce konusunda esnek olan ve alip uzun sure kullanirim diyenler icin sanirim 950m acik ara iyi bir secenek gibi gorunuyor...
    Ayrica "950m'in sonos üretimi olduğunu" ben de forumda okudum, muhtemelen ayni kisinin yorumu, fakat webde bununla alakali bir kaynaga ulasamadim.

Saygilar

• Mechatronik M kullanıcısına yanıt
    Çok övülüyor ama ben o seriye yetişemedim:) 1.5 ay öncesine kadar dect sistemler varken soundbarları para tuzağı olarak görüyordum ancak işin içine girince üst seviye modellerde hem zamanın şartlarına daha uygun özellikler, hem de beklentinin üstünde kaliteyi gördükçe modelleri araştırmaya başladık ve 950m ile bu arayışları sonlandırdık. Tabi bu arada surround için de 2 tane lg musicflow hoparlör yatırımı yaptım ve çevreleyen ses sitemine de fidelio'ya göre biraz daha yüksek bir ücrete kavuştum. Ancak evde iki musicflow özellikli sound bar olunca ilave iki hoparlörü heryerde kullanmak mümkün olabiliyor ki bu da farkı bir deneyim.

Bu konuya biraz detay yazma sebebim de tercih noktasında bu cihazlara yatırım yapacak arkadaşlara forum kültürü gereği yardımcı olabilmek. En nihayetinde hiçbirimiz audiofil değiliz ama bu konularda gezinen hepimizin kulağı daha güzel ses arıyor ki okumaya çalışıyoruz. Bu nedenle ne kadar çok detay yazabilirsek şimdi karar verecekleri ek maliyetlerden kurtarabilir ya da neyi seçtiğini bilerek hareket etmesine yardımcı olabiliriz.

Saygılarımla.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.