Şimdi Ara

LG LAS950M - HS9 Soundbar Kullanıcıları ? (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
304
Cevap
17
Favori
24.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://m.teknosa.com/urunler/110100868/lg-las950m-700w-7-1-smart-soundbar-ev-sinema-siste

Sitede 1800 küsür kendi mağazalarında 1400 teknosa bildiğin ne tutturursa diye hareket eden bir bakkal

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Richy kullanıcısına yanıt
    Merhaba @Richy ,

Bende de LG LAS950M soundbar var , aynı sorunu bende yaşıyorum. Bluetooth çok zayıf yaklaşık 3mt den sonra kopmalar yaşanıyor ... Lgnin web sitesinde yeni bir güncelleme geldiği yazıyor bu güncelleme flash belekkle soundbarın arkasında bulunan usb girişine takılarak yapılıoyor ancak soundbarın arkasındaki usb girişinin üzeri bantla kapalı yanlızca servis yetkilisi kullanabilir gibi bir ifade bulunuyor.

Bu güncellemeyi yapan var mı ? Güncellemeyi yaparsak garantisi etkilenir mi ?
  • omercandmn O kullanıcısına yanıt
    Soundbara ait guncelleme varsa music flow player uygulamasi uzerinden yapiliyor. Las750 bu sekilde guncellenmisti. Las950 icin bir guncelleme gelmedi henuz.

Saygilarimla.

• Lazım olur takip.
  • soundbar alıcam

LG LAS950M mi yoksa SAMSUNG J6001R ( 2016 ) model mi tercih edim

odada z906 ses sistemi var

futbol macı ve ps4 ten futbol oyunu ıcın dusunuyorum

biraz da müzik dinlemek için

ytv 4k

sony sounbar yapmıs 4K HDR gercekten farkediyor mu ?

ayrıca ses sistemlerinden optik girişle mi yoksa hdmı ile mi daha iyi ses alırız ?
  • Merhaba,

Artık LAS950m pek bulunmuyor. Sanırım LG ya bu kategorideki (ya da tüm) ürünleri için Türkiye'den çekiliyor.

Yine de azmettim ve Teknosa'da bulup deneyimledim. Samsung'un indirimdeki (sanrım) HW J6001R modelini önerdiler. Jazz'da LAS950m ciddi şekilde daha başarılıydı.

Ve aldım. Vakit bulabilirsem bu akşam kurup deneyeceğim.

Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArionWM

Merhaba,

Artık LAS950m pek bulunmuyor. Sanırım LG ya bu kategorideki (ya da tüm) ürünleri için Türkiye'den çekiliyor.

Yine de azmettim ve Teknosa'da bulup deneyimledim. Samsung'un indirimdeki (sanrım) HW J6001R modelini önerdiler. Jazz'da LAS950m ciddi şekilde daha başarılıydı.

Ve aldım. Vakit bulabilirsem bu akşam kurup deneyeceğim.

Saygılar

Samsung'un Las 950m ayarındaki sounbarı 1.900Tl fiyatlı hw-7501. Las950'de bar üzerinde 7, samsung'da 8 hoparlör var. Buna karşın las950'nin ses çıkışı çok daha yüksek ancak apartman dairesinde 99 basamaklı ses kademesinde 25'i geçmek bile çok kolay değil. Las950 ile diğer soundbarların bar kısmının ağırlığı karşılaştırıldığında zaten bir fark olduğu anlaşılıyor. hw-h7500'ü dinlediğimde sesi çok temizdi. LAs950 mid sesleri de verebilen nadir barlardan. Bununla beraber 950m bence en güzel modellerdendi ancak artık piyasada olmayacak gibi.

Saygılarımla.

http://www.samsung.com/hk_en/consumer/tv-av/soundbar/soundbar/HW-H7501/ZK

• Merhaba arkadaşlar,
    Sistemden ses kalitesi açısından memnunum. Fakat merak ettiğim birkaç konu var. bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim
    1. Sesi sonuna kadar açıp kullanmaya musait evim. Fakat şunu farkettim. 50 ye kadar bas, vokal seslere oranla daha ön planda. 50 den sonra vokal de artarak ses yavaş yavaş dengeleniyor. Bir de sesi 90 lardan yavaş yavaş düştüğümde, tam 50 ye geldiğinde seste bariz bir yükselme oluyor tekrar. Bu olay, ilk aldığım las750 modelinde de böyleydi.
    2.Arka hoparlörleri bağlayıp, surround moda geçiyorum. Fakat her taraftan aynı sesi alıyorum. Ses dağıtımı yok. DVD yi hdmi ile direk bara bağladım, out ile görüntüyü TV ye verdim. Kullandığım DVD'ler orjinal ve 5.1
    3. Surround mod açıkken, hoparlörlere tek tek kumanda edemiyorum ses siddeti için. Fakat surround mod'da değilken uygulama ile tek tek secebiliyorum.Bunun bir yolu var mı
  • intacto34 İ kullanıcısına yanıt
    Ilk sorunun cevabini bilemiyorumq ancak 2 ve 3 icin ise konusmam gerekirse; arka hoparlorler surround ses olarak calisiyor. Yine music flow uzerinden sezleri ayri ayri ayarlanabiliyor.

Saygilarimla.

• quote:

Orijinalden alıntı: eiskent

Samsung'un Las 950m ayarındaki sounbarı 1.900Tl fiyatlı hw-7501. Las950'de bar üzerinde 7, samsung'da 8 hoparlör var. Buna karşın las950'nin ses çıkışı çok daha yüksek ancak apartman dairesinde 99 basamaklı ses kademesinde 25'i geçmek bile çok kolay değil. Las950 ile diğer soundbarların bar kısmının ağırlığı karşılaştırıldığında zaten bir fark olduğu anlaşılıyor. hw-h7500'ü dinlediğimde sesi çok temizdi. LAs950 mid sesleri de verebilen nadir barlardan. Bununla beraber 950m bence en güzel modellerdendi ancak artık piyasada olmayacak gibi.

Saygılarımla.

http://www.samsung.com/hk_en/consumer/tv-av/soundbar/soundbar/HW-H7501/ZK

Evet, eve taşırken güçlük çektim :)

Denediğim kadarı ile (sadece soundbar, arka hoperlorüm yok) orta sesleri gayet iyi veriyor. Hi-fi deneyimim yok ama sesin ortamı doldurmadığını, yine de TV'den daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Basları genellikle rahatsız edici bulduğum için subwofer'ı -8'e ayarladım.

Bu soundbar ile film izlemeyi de rahatsız edici buldum. Sesler fazla canlı idi ve dikkatimi dağıtıyordu. Sanırım kötü sese alışmış olmanın sonucu :) Ancak müzik dinlemek daha zevkli ...

Bilgisayarıma lg music flow uygulamasını kurdum, uygulama bazı çalışmalarında (restart ettiğimde vs) müzik kitaplığı ayarlarını unuttu. Bir kaç defa ayarladıktan sonra sorunu tekrar yaşamadım. Uygulamanın güzel yanı, diğer dnla sunucuları da görüp içeriklerini arşivleyebilmesi ve soundbar'da çalabilmesi.

Zaten spotify kullanıyordum, bilgisayarımdaki spotify uygulaması doğrudan las950m'i gördü ve üzerinden müzik çıkışı vermeye başladı. Ancak bunu lg music flow uygulaması aracılığı ile yapıp yapmadığını bilmiyorum. Bir ara uygulamaların bir kısmını kapatıp denerim.

Ancak windows 10 (bilgisayardaki) media player'i sounbar'ı dnla hedefi görmesine karşın müzik yayınlayamıyor. Benzer sorunu başka cihazlarda da yaşamıştım. Windows 10'da, bazı sürücülerin miracast vs. yayınlarında problem yaşattığını biliyorum. Zira windows 10 phone üzerinde Lumia Play To uygulaması ile gayet güzel müzik yayınlayabiliyorum.

Bluetooth'u ise problemli görünüyor. 1,5 - 2 m sonra kesintiler başlıyor. Ancak bu problem mağazada yoktu. Aynı telefon ile 4 - 5 mt uzaktan bt yayını ile yapmıştım testlerimi.

Maalesef las950'yi öneremiyorum, zira satışı kalmadı sayılır. Ama bu kalitedeki cihazları AVReceiver ya da Hi-fi anfi ile uğraşmak istemeyenlere öneriyorum.

Önümüzdeki günlerde TV (HDMI / optik) / Bilgisayar (Spotify / mediaplayer), mp3 / flac kalite farklarını vs deneyimlemeye çalışacağım.

İsterseniz bu başlığın konusunu (yapabiliyor isek) diğer birkaç iyi soundbar'ı da içine alacak ve deneyim paylaşmayı sürdürecek şekilde değiştirelim?

Saygılar

• geçen vatanda las 950yi dinledim ses gücü ve berraklığı muhteşem geldi bana.bu arada 20 yıllık müzisyenim.açıkçası hifi sisteme en yakın soundbar budur diye düşünüyorum.tabi bluetooth ve wifi kopmalarıvhakkında yazılanlar beni düşündürüyor.(bu arada bi arkadaşım yazmış bende fark ettim ses max seviyedeyken yüksekkken kısarken düşüyor ve örneğin 50ye geldiğinizde kendi kendine bir yükselme oluyor)

las750nin gücü yetersiz geldi.ses şiddeti çok alelade idi.
    samsung k551 denedim onunda ses şiddeti çok etkileyici idi.bu modelide almayı düşünebilirim.(tv'm samsung olduğu içinde marka daha sıcak geliyor)

ama ben şu an samsung hw-f751 tüplü 2.1 modelini inanılmaz merak ediyorum.yarın teşhirde bulabilirsem deneyeceğim.
     LG LAS950M - HS9 Soundbar Kullanıcıları ?

bu arada 1300 tl seviyelerinde las 950 bulunursa kesinlikle alınmalı,ben 1699 tl fiyat aldım bu fiyatı soundbar için yüksek buluyorum.

• Las serisi BT'de çok verimli değil. Ancak pionner'da var ben de o daha da kötü. BT'de sanırım en verimli çalışanlar daha alt seriler. Lg 3740 sounbarda ben kopma görmedim mesela.

Evde las750'de var las 950'de. İkisi de ağa bağlı olarak çalışıyor bu nedenle bt'ye hiç ihtiyaç duymadığım için sorun yok. Las750 çok garip aslında. Fiyatının pahalılığı; musicflow'a uygun olması ve güçlü sub'dan dolayı diye düşünüyorum. Yoksa bar kısmındaki sürücüler oldukça ufak. Ben las 750'yi 690TL gibi bir fiyata bulduğum için almıştım. O fiyat için iyi ürün. Soundbarlarla tanışmamı sağlayan ürün ise 250TL'ye Teknosa'dan yakaladığım nb3740 ise bence lg'nin en başarılı modellerinden. Smart özelliği dahi olan bu cihazın fabrikasyon olarak optimize edilmiş ses ayarları çok başarılı ve ses rengi çok hoş. Tizi ve bası karışmadan verdiği ses kalitesi las 750'den bence çok üstün.

Aradığınız lambalı samsung ise beklenildiği kadar üstün değil yorumları hatırlıyorum.

Saygılarımla.

• izmirde las950 sini satmayı düşünen var mı acep?
  • SATILIK las950 ozelden ulasin

• Soundbar dolby ses de flim izlerken sub 2 ve üzeri volümde patlama sahnelerinde komple sesi kapatıyor 0 ve altında aynı sahnede sıkıntı olmuyor normalmi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: black-eagle70

Soundbar dolby ses de flim izlerken sub 2 ve üzeri volümde patlama sahnelerinde komple sesi kapatıyor 0 ve altında aynı sahnede sıkıntı olmuyor normalmi ?

Normal degil. Kendini korumaya aliyor gibi gozukuyor.

Saygilarimla.

• las950 hakkında yrumlar güzel.
    ama 5+1 ile kıyaslama yapılmamış..
  • Bu gün siparişi verdim las950 nin halihazırda philips htl5140 kullanıyorum efsane bir ürün kendi kategorisinde lg yi hifi dac iddiası üzerine aldım tabi fiyatı yüksek bir çok marka model dinledim güzel bir kıyas yapacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mentalform -- 22 Aralık 2016; 13:9:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: guguk

quote:

Orijinalden alıntı: Forlanpunisher

Bende bugün itibariyle LGLAS950M modelini n11.com üzerinden yetkili Lg bayisinden satın aldım. İndirim kuponu ile birlikte 1600 TL x 9 Taksite geldi. Bakalım bizi nasıl bir sinema ve müzik keyfi bekliyor :)

Hayırlı olsun. yaz başından beridir kullanıyorum ve gerçekten verdiği ses kalitesi tartışılmaz. Henüz ses seviyesi 20 nin üstüne çıkamadımcc

Merhaba,

Dün itibari ile teknosadan ürünü almış bulunmaktayım. Size bir kaç sorum olacak dönüş yaparsanız memnun olurum. Öncelikle çok bilgim olmadığı için optikden mi yoksa HDMI Arc'den mi bağlantı yapmak daha mantıklı veya ses kalitesi anlamında güzel olur.2 sinide denedim hdmı daha cazip geldi tv kumanda fonksiyonundan ötürü diğer bir sorumda samsung smart tv kullanıcısıyım pcm veya dts neo 2.5 diye 2 seşenek açık şuan dts olan daha net geldi ama sansırsam bass tiz ayarları olmuyor diye belirtmişsiniz o seçenekte, pcm seçersek önerebileceğiniz bas tiz ve sub ayarı var mıdır? İleride 2 adet h3 ile surround yapmak istiyorum, şuan için bütçem pek izin vermiyor maalesef

İlgilenen veya almak isteyen arkadaşlar teknosada şuan teşhirleri 1047 tl, belli başlı şubelerinde mevcut ben o şekilde ürünü aldım. Orada hemen hemen son sese kadar deneme imkanım da oldu (Bt readyden) kesinlikle şahane mağaza büyük olmasına rağmen soundbara göre çok güçlü bir ses çıkardı hemen hemen hiç bozulmadan, eğer almak isteyen varsa mağazalardan kontol edebilir içine sinerse temin edebilir.

Bulunduğu mağazalara bakabilirsiniz; Vatan'DA 1399tl Media market de 1599tl ancak stoklar çok az herhalde, vatan ve media markt da sıfır kutu mudur bilmiyorum belki, temiz 2.elde düşünülebilir.

http://www.teknosa.com/urunler/110100868/lg-las950m-700w-71-smart-soundbar-ev-sinema-sistem?staydesktop=true

http://www.vatanbilgisayar.com/lg-hs9-las950m-soundbar-ev-sinema-sistemi-7-kanal-700w-hdmi-usb-bluetooh.html

http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_lg-las950m-7-1-kanal-soundbar-siyah-1136347.html

Teşekkürler,

• gkyskry kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Aldığınız cihaz 7.1 ve efsane bir cihaz aldınız kullandıkça iyi almışım diyeceksiniz heleki yanı benim gibi h3 leride eklerseniz hayatınızda duyabileceğiniz en iyi surround ve ses sistemini yapmış olacaksınız. Gelelim sorularana

Bende samsung smart tv kullanıyorum lakin en iyi sesi hdmi ile alırsınız optik en fazla 5.1 ses alabilirsiniz üst sesler yani 7.1 ses vs gibi şeyler için optik o seviyelere çıkamadığı için hdmi kullanmak zorundasınız. Bende tv kumandası ile açıp kapatıyorum çok kullanışlı oluyor.

PCM stereo demek dts neo 2.5 da pcmi yani stereo yayını aklınca surroundada çeviyorki ben kullanmıyorum zaten h3 ileri surround olarak bağladığım için neo 2.5 a ihtiyaç duymuyorum. Burada dikkat edilmesi gereken nokta şu normal tv yayınları zaten stereo ama indirdiğin veya aldığın filmler stereo değil film başladığında durdurup tv nin ses ayarlarından dts veya dolby digital varsa onları seçin ikisde varsa ilk tercih dts olsun ozaman h3 kolonlar olmadan da nasıl yapıyor bilmiyorum ama surround ses verebiliyor ben bir çok kez film izlerken ses filmden gelmesine rağmen acaba dışarıdanmı geldi diye dönüp arkama bakmışlığım çoktur. H3 leri muhakkak almayı ihmal etme ses olayında ayrı bir boyut katıyor.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.