Şimdi Ara

LG HT-903TA kullanıcıları... (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
408
Cevap
4
Favori
48.209
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aynı problem bendede var okudum forumlarıda ama bir sonuca ulaşamadım

Bendede Ht903ta ses sistemi var sony vaio VGN-FW490J laptop hdmi dan baglıyorum Lg nin hdmi in' e ama dts 5.1 ses alamıyorum. Ati HD4650 kart var laptopda digital ses çıkış ayarlarını hepsini kurcaladım dts seçeneklerini aktif hala getirdim ama nafile bir türlü beceremedim.İlla bir çözücümü almamızmı gerekiyor harici ses kartı gibi vs. yoksa yapılabilecek bir ayar varsa yardımcı olabilecek arkadaşlardan cevap bekliyorum...
  • Üstad seninle aynı kaderi paylaşıyoruz var ya ekran kartlarımız bile aynı 4650..Zaten ati aldığıma bin pişmanım nvidia lar sanırım Spdif vasıtasıyla 5+1 veriyo da Atiler de spdif yok:(
  • quote:

Orijinalden alıntı: ACÖ

Arkadaşlar ben de dün ht904ta aldım bimeksten 697TL bonusa 8 taksitle.
    Dün biraz optik kaloyla PS3ü bağlamakta sıkıntı çektim..
    yalnız bir kaç sorum var yardımcı olursanız sevinirim :

1)optikle bağladığım PS3ün tam ayarlarını yapamadım. ses gidiyor. ama problemin LG ses sisteminden kaynaklandığını düşünüyoru.. bazı açışlarda ses var.. bazılarında yok.. kabloyla oynuyorum aleti kapatıp açıyorum.. bekliyorum.. sonra geliyor.

2)diğer sorunum da USBden bir türlü birşey oynatamadım.. film oynatmaya çalışıyorum ama harddiski görmüyor.. özel bir klasör ismi var mı? mkv de oynatmıyor bildiğim kadarıyla ama divxl ve fotoğrafları da göremedim.

3) WD TV, PS3, 32LG7000 ve LG HT904TA mevcut bağlayacağım sistemler. Görüntü ve kaliteden ödün vermek istemiyorum. Sesleri optik kabloyla görüntüleri hdmi la aktarmak istiyorum.. yeteri kadar optik, hdm kablom var. 3 optik kabloyu bağlayan optik switchim de var.. bana en uygun bağlantı eklini söyler misiniz?

hepinize şimdiden teşekkürler..

arkadaşlar ben sorunu çözdüm.. ne PS3 sony, ne de LG teknik servisi konu hakkında yardımcı olabildi. Kumanda üzerindeki tv -> ht spk tuşuna basıyorum bir kaç defa.. bir kaç saniye sonra ses gelmeye başlıyor.. bir arkadaşım da kendi sony sistemi için ne bağlarsa bağlasın tv-media seçeniğinden ses aldığını söylemişti.. bizde de bu tuş galiba olayı çözüyor..

• Arkadaşlar ben de uzun zamandır bu sisteme sahibim ancak son 1 haftadır usb'den divx film izlemeye çalıştığımda görüntü önce ses daha sonra gelmeye başladı. Daha öncelerden böyle olmuyordu. Flash Bellek Fat32 formatında 2gb.lık ve hala da nceden kullandığım usb'yi kullanıyorum. Sebebi ve çözümü ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.
  • Arkadaşlar ben servis ile görüştüm HDMI girişinden sadece 2+1 ses alındığını 5+1 için optik kablo alınması gerektiğini söyledi.Gitti ekran kartı ve HDMI kablolar için harcadığım paracıklar:(
  • Eskiden düzgün izlediğin filimleri tekrar denedin mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmymn

Arkadaşlar ben de uzun zamandır bu sisteme sahibim ancak son 1 haftadır usb'den divx film izlemeye çalıştığımda görüntü önce ses daha sonra gelmeye başladı. Daha öncelerden böyle olmuyordu. Flash Bellek Fat32 formatında 2gb.lık ve hala da nceden kullandığım usb'yi kullanıyorum. Sebebi ve çözümü ne olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Acaba menüden ses gecikmeye devreye sokmuş olabilirmisin? Sistem menülerine bir kurcala..
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnGets

arkadaşlar LG HT903TA modelini Samsung 40B65X Serisi ile kullanan var mı acaba?eğer varsa şu sorunları yaşayan var mı?

Ses Sistemi kullanmaya başladıktan sonra Tv nin kumandası zaman zaman kumanda etmemeye başladımı?

Sorunuma kendi kendime çözüm buldum..Aslında çözüm çok basitmiş,sadece Tv nin kumandasının pili bitiyormuş..Pilleri değiştirince sorunda ortadan kalktı..
  • HDMİ dan nasıl 5.1 aktarılmıyormuş onu anlamadım?

bizim ati den kaynaklanan bir şey mi o durum?

Bende amd ye mail attım durumla ilgili geri dönmediler hala bekliyorum.
  • Ben Gıga'ya Asus'a L G'ye Exa'ya Gold'a hepsine attım ama tık yok hocam boşa uğraşma.Hatta L G'ye hangi tür bağlantı yapmamı tavsiye edersiniz dedim bana kablo kullanabilirsiniz dedilerÖyle de şakacılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi z740 -- 23 Ekim 2009; 13:11:39 >
  • Lg ye bende mail attım banada laptop daki kartla alakalıdır dediler o yuzden birde şansımı diğer tarafta denedim ama dediğin gibi kimse ilgilnemiyor. Şansımıza forumdada bilen çıkmadı ya da farklı bir çözüm bilen. Artık bakıcaz başka türlü nasıl halledilebilir bu durum...
  • Ya benim anladığım kadarıyla hakkaten Ati kartlar'dan çıkan HDMI ses ve görüntü taşıyo ama sesi 2+1'e kadar taşıyabiliyo daha fazlası yok.5.1 ses taşıyabilmesi için Nvidia kartlardaki gibi spdif bağlantısı yapmak lazım ekran kartından ses kartına. O yüzden ben bi de optik çıkışlı ses kartı alacağım yoksa ne anladım ben bu 5.1 işinden:(
  • direk laptop'un ses çıkışına bağladım ipod kablosu şle şiki ucu erkek bi kablo var kutuda 6+1 ses veriyor kumandadan eqo yu music konumuna getiriyorum yalnız ses %100 diilde % 60 cd flash bellekte felan ses 2 katına çıkıyor
  • uzun zamandır buraya yazamamıştım arkadaşlar, ilk sayfalara bakarsanız SADECE hdmi kablo kullanarak 5.1 ses alınabildiğini yazmıştım fakat nvidia ekran kartına sahip olduğumu da belirtmek isterim...
    şunları deneyin isterseniz:

1) eğer codec olarak AC3 filter kullanıyorsanız, codec ayarlarına girerek main seçeneğinde "use SPDIF" kutucuğunu işaretleyin ve output format olarak da "3/2+ SW 5.1 channels" seçin.

2)SPDIF seçeneğinde de aynı şekilde "use SPDIF" kutucuğunu işaretleyerek output formatın yine "3/2+ SW 5.1 channels" olduğuna dikkat edin ve "SPDIF passthrough"da da AC3 ve DTS seçeneklerinin işaretleyin...

farklı bir ses codec'i kullanıyorsanız audio output olarak "digital SPDIF" seçmiş olduğunuza dikkat edin.
  • YAKLAŞIK 3 AYDIR LG 903TA KULLANICISIYIM MEDİAMARKT TAN ALDIM BU ÜRÜNÜ 846 LİRAYA AYRICA 100 LİRA DAHA ÖDEYİP GARANTİ SÜRESİNİ 2 YILDAN 7 YILA ÇIKARTTUM.GEREKÇE İSE ALIRKEN BANA YARDIMCI OLAN SATIŞ ELEMANININ BU TÜR ÜRÜNLERİN PROBLEM CIKARTABİLDİĞİNİ SÖYLEMESİYDİ!!ÜRÜNÜ KULLANIYORUM MEMNUNUM FAKAT DVD İZLERKEN DVDNİN AYARLARINDA 5.1 E ALIYORUM.5.1 BYPASS VE VİRTUAL DE SESİ DAHA KALİTELİ ALABİLMEK İÇİN.FAKAT KUMANDADAN BYPASS VE VİRTUALE GEÇİŞ SIRASINDA O SANİYELİK BOŞLUKTA ZAMAN ZAMAN KOLONLARDAN SES GELİYOR.TIPKI PATLAK HOPARLÖR GİBİ SANİYELİK BİR DURUM SADECE.BU DURUM CANIMI SIKMAKTA.ARKADAŞLAR BU TÜR ŞİKAYETİ OLAN VARMI ARANIZDA???NE YAPMALIYIM CANIMI ÇOK SIKIYOR!BİR ÇUVAL PARA ÖDE SONRA İÇİN RAHAT ETMESİN!!!! CVP YAZMANIZI BEKLİORUM !!!!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: süpernova16

YAKLAŞIK 3 AYDIR LG 903TA KULLANICISIYIM MEDİAMARKT TAN ALDIM BU ÜRÜNÜ 846 LİRAYA AYRICA 100 LİRA DAHA ÖDEYİP GARANTİ SÜRESİNİ 2 YILDAN 7 YILA ÇIKARTTUM.GEREKÇE İSE ALIRKEN BANA YARDIMCI OLAN SATIŞ ELEMANININ BU TÜR ÜRÜNLERİN PROBLEM CIKARTABİLDİĞİNİ SÖYLEMESİYDİ!!ÜRÜNÜ KULLANIYORUM MEMNUNUM FAKAT DVD İZLERKEN DVDNİN AYARLARINDA 5.1 E ALIYORUM.5.1 BYPASS VE VİRTUAL DE SESİ DAHA KALİTELİ ALABİLMEK İÇİN.FAKAT KUMANDADAN BYPASS VE VİRTUALE GEÇİŞ SIRASINDA O SANİYELİK BOŞLUKTA ZAMAN ZAMAN KOLONLARDAN SES GELİYOR.TIPKI PATLAK HOPARLÖR GİBİ SANİYELİK BİR DURUM SADECE.BU DURUM CANIMI SIKMAKTA.ARKADAŞLAR BU TÜR ŞİKAYETİ OLAN VARMI ARANIZDA???NE YAPMALIYIM CANIMI ÇOK SIKIYOR!BİR ÇUVAL PARA ÖDE SONRA İÇİN RAHAT ETMESİN!!!! CVP YAZMANIZI BEKLİORUM !!!!!!

aynı ürün bende de var ve bahsettiğin bu pıtlama sesi zaman zaman bendende geliyor ama bu durum sesler arasında hızlı geçiş yapmaya çalıştığımda oluyor genellikle bende..sorun etmene gerek yok bu durumu..;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnGets -- 1 Kasım 2009; 23:08:15 >

• Normal zamanlarda da bende o sesler oluyor,ben ilk başta voltaj değişikliğinden olduğunu düşünüp UPS'e sonra da akım korumalı fişe taktım ama fayda etmedi...
    Ekran kartını Ati alarak büyük hata ettim sanırım...şimdi ses kartı alabilmek için paramın olacağı günleri bekliyorum:)Kasayı açıp ekran kartını ses kartına bağlayabilir miyim diye baktım ama Ekran kartında hiçbir bağlantı yeri yok.Bütün belirtilen ayarlamaları da yaptım.Gene hazin son 2+1:)
  • bende ht904 var arkadaşlar. Yaklaşık 20 gün önce ElectroWorld'den aldım. 699 TL 10 taksit. Süper bir alet. Ses çıkışları, oynatma hızı, özellikleri ile full dolu bir cihaz. iyi ki almışım kısacası
  • quote:

Orijinalden alıntı: heronur

uzun zamandır buraya yazamamıştım arkadaşlar, ilk sayfalara bakarsanız SADECE hdmi kablo kullanarak 5.1 ses alınabildiğini yazmıştım fakat nvidia ekran kartına sahip olduğumu da belirtmek isterim...
    şunları deneyin isterseniz:

1) eğer codec olarak AC3 filter kullanıyorsanız, codec ayarlarına girerek main seçeneğinde "use SPDIF" kutucuğunu işaretleyin ve output format olarak da "3/2+ SW 5.1 channels" seçin.

2)SPDIF seçeneğinde de aynı şekilde "use SPDIF" kutucuğunu işaretleyerek output formatın yine "3/2+ SW 5.1 channels" olduğuna dikkat edin ve "SPDIF passthrough"da da AC3 ve DTS seçeneklerinin işaretleyin...

farklı bir ses codec'i kullanıyorsanız audio output olarak "digital SPDIF" seçmiş olduğunuza dikkat edin.

çok teşekkürler sorun buradan kaynaklanıyormuş hallettim sayenizde yani ati kartlardada oluyormuş (HD 4650 benim kullandığım kart) DTS sesleri hdmi dan bağlıyarak alınabiliyormuş... tekrar arkadaşa ilgisi için teşekkür ederim...

• ben de baya bi araştırmadan sonra 5.1 ses alabilmiştim, yardımcı olabildiğime sevindim...
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.