Şimdi Ara

LG Hi-fi plus 32bit hi-fi dac işe yarar mı? (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
398
Cevap
20
Favori
42.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mhmtkrgzzz

Ben m8den geçtim , m8 kulaklık perforansı muazzamdı ancak u11 sesi çok net çok kaliteli veriyor gümbür gümbür vermiyor hocam o yüzden övüyorlar , m8 de basslar aşırı şiddetliydi renkli bir ses sevdiğim için modül daha cazip geliyor , dahili dac değilde type c aux dönüştürücü bi adaptör çıkıyor hocam dac onun içinde başka cihazlardada kullanılabiliyor uapp üzerinden denedim dediğiniz gibi direk adaptör üzerinden verdim sesi ama değişen birşey olmadı , haa normal bi dinleyici için kendi adaptör ses çıkışı mevcut cihazlar arasında samsung sony huawei vs yine her zamanki gibi üstte
    Hmm anladim hocam, M8 efsane diye belirtiliyordu sebebi oymuş demekki. Ben dahili sanıyordum Dac i, ilginç hocam o zaman sesde değişim olmamasi. Dedigim gibi ben hem Xiaomi Hybrid Pro HD hem de Audio Technica Cks 1000 ile denedigimde, ikisinde de sesler daha kaliteli geldi Usb Audio Player Pro da. Mi6 nin ses çıkışı yetersiz olduğu için bu kadar farketti belki de. Siz modülden memmun kaldiktan sonra gerisi hiç önemli değil hocam gerçi Bu arada sizde modülü Yüksek Empedans modunda mi kullanıyorsunuz hocam? Bu modda da mi değişiklik olmadı Usb Audio Player Pro da? Q

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• buraoca2 kullanıcısına yanıt
    Evet hocam monster stereo kablo ile bağlıyorum önce yüksek empedans modunda kullanıyorum ,uappde aynı gibi geldi bana zaten her türlü sesi dac işliyor tidal vs uygulamalarda kontrolü dac a veriyorum , ilerleyen zamanlarda 50 ohm üstü bi kulaklık alacağım o vakit kabloya falanda gerek kalmıyor zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mhmtkrgzzz -- 17 Ocak 2019; 20:23:50 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Çok teşekkür ederim. Şaun internetten iki ucu type c kablo bakıyorum. Kaliteli birşey arıyorum. KAblo kalitesi çok önemliymiş onu birkez daha anladım.

Bu arada sizlere de hayırlı olsun.
  • quote:

Evet hocam monster stereo kablo ile bağlıyorum önce yüksek empedans modunda kullanıyorum ,uappde aynı gibi geldi bana zaten her türlü sesi dac işliyor tidal vs uygulamalarda kontrolü dac a veriyorum , ilerleyen zamanlarda 50 ohm üstü bi kulaklık alacağım o vakit kabloya falanda gerek kalmıyor zaten
    İlginç hocam, ona rağmen bu sekilde olması bana göre ama. Tabi işin teknik boyutunu bilmiyorum Bu arada Tidal dan deneme üyeliği 3 aylık Hifi üyelik alabildim hocam, Playstore daki Captune uygulamasi üzerinden üyelik açınca veriyormuş Bakalim gece deneyecegim kismetse.

Peki hocam Acaba Tidal i dac a nasıl yönlendiriyorsunuz? Bende Spotify içinde böyle bir yönlendirme yapabilir miyim acaba?

Hocam ben yüksek ses sevmedigim için, uzatma aparatı olmadan kullanıyorum şuan. O ses seviyesi bile bana gayet yetiyor evde. Hatta dedigim gibi, direk Type-C soketli Anc Hybrid i bağladığım zaman direk ses seviyesi yükseliyor hatta ama, o zamanda son sesde müzik dinlemiyorum zaten

Hocam sizin cihazın normal ses çıkışı normalde düşük olduğu için belki size öylesi yüksek gelmiş olabilir, bende zaten yüksekti modül ile daha da yükseldi o yüzden ufak farkları belki ayırt edemiyorum :) tidalden mobil girdiğimde direk dac üzerinden veriyor ama laptoptan bağladığımda ayarlara girip more settings sekmesinden en üstte bi ayar var tikli bir şekilde onu kapıyorum, bide şöyle bişey var hocam uzatma kabloyu bağlayıp ille de son seviye dinlemenize gerek yok yüksek empedans modu sadece sesi arttırmıyor sahneyi de genişletiyor kaliteyide arttırıyor emin olun kısık seviyeye getirip dinlediğinizde bile daha zevkli oluyor dinlemesi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Anthony Quinn

Çok teşekkür ederim. Şaun internetten iki ucu type c kablo bakıyorum. Kaliteli birşey arıyorum. KAblo kalitesi çok önemliymiş onu birkez daha anladım.

Bu arada sizlere de hayırlı olsun.
    Benim kullandığım kablo bu hocam.

US $2.94 41%OFF | CHOETECH USB Tipi C Kablosu, hızlı Şarj Veri USB C Için C Tipi Kablo 3.3ft/1 M Samsung S8 Cep Telefonu Kabloları için chromeBook

https://s.click.aliexpress.com/e/pRxb51J

BlitzWolf un da iki ucu Type-C olan kablolari vardı ama, şimdi bakınca bulamadim Aliexpress de. Ugreen, Tronsmart ve Anker in kablolari da kalitelidir.

Belkin in kablolari da çok kaliteli olduğu belirtiliyor fakat 15-20 dolar bir kabloya vermeyecegim için araştırmadim hocam

• quote:

Hocam sizin cihazın normal ses çıkışı normalde düşük olduğu için belki size öylesi yüksek gelmiş olabilir, bende zaten yüksekti modül ile daha da yükseldi o yüzden ufak farkları belki ayırt edemiyorum :) tidalden mobil girdiğimde direk dac üzerinden veriyor ama laptoptan bağladığımda ayarlara girip more settings sekmesinden en üstte bi ayar var tikli bir şekilde onu kapıyorum, bide şöyle bişey var hocam uzatma kabloyu bağlayıp ille de son seviye dinlemenize gerek yok yüksek empedans modu sadece sesi arttırmıyor sahneyi de genişletiyor kaliteyide arttırıyor emin olun kısık seviyeye getirip dinlediğinizde bile daha zevkli oluyor dinlemesi :)
    Yok hocam aslında Modül yerine direk Type-C Çevirici ile bağlayınca ses Modül + Monster Icablelink aparatina göre daha yüksek oluyor İşin garip kısmı da bu bana kalırsa. Sanırım Usb Type-C üzerinden sesi kısık gönderiyor cihaz. Fakat 3.5mm dönüştürücü ile ses alirsaniz kismadan gönderiyor.

Siz de, Dac in 3.5mm e dönüştürücü aparatda olduğunu söylemiştiniz hocam. Sanırım sizin cihaz bu yüzden her türlü sesi işlemeden gönderiyor, sizde bu sebeple sizde Usb Audio Player Pro da kullansaniz sesde değişiklik olmuyor. Benim teorim bu yönde sizin cihazla ilgili

Doğru haklısınız hocam, basslar biraz daha fazla geldiği için rahatsız etti beni Xiaomi Hybrid Pro HD de, ama sesi kısık tekrar Tidalla deniyim soylediginiz gibi. Tidal da iyice farkeder bu durum belki çok sağolun

Teşekkürler hocam.
  • merhaba

ben bu ürünü almayı düşünüyorum. buna pc yi bağlayacağım. pc öncesi acaba lg dac kullansam fayda görürümüyüm.

https://urun.n11.com/studyo-ve-sahne-ekipmanlari/mackie-cr5-bluetooth-lu-aktif-multimedya-studyo-monitoru-cift-P273609983
  • Selamlar bu konuyu tesadüf buldum ve paylaşım yapan arkadaşlara teşekkür ederim, Android telefon için iki uygulama buldum sizin tavsiye edeceğiniz bunlardan hangisi olurdu

1. Onkyo hf player

2. Usb audio player pro

Mevcut ta sadece lg b&o dac var konuda bahsedilen Monster Icablelink adaptör yok ve kulaklığım 40 ohm

Teşekkürler.

• Fiyat acayip artmis ya her yerde 150 tl

• quote:

Orijinalden alıntı: theNS

Fiyat acayip artmis ya her yerde 150 tl
    Tidal'de kullanırken more setting ayarlarda üstte yer alan "özel modda kullan" seçeneğini açmanız gerekir.
  • bilgisayara kulaklık bağlı şekilde dac'i bağlarsanız bilgisayar ses sistemi dac'i önceliyor otomatik olarak zaten.
  • DAC bugün geldi. M40x kullanıyorum ve laptopum Acer Nitro 5. S8+ da var. DAC ı kullandım ama arada çok bir fark duyamadım.30 TL lik orjinal LG kablo ile birlikte aldım ayrıca amazondan monster icable siparişi verdim daha gelmedi. Şarkılarım TIDAL da.

Farklılık olarak enstruman ayrımı biraz daha iyi, sibilans biraz daha azaldı bu kadar. Daha flat oldu ses.

Monster icable geldiğinde devamını yazacağım.
  • Öncelikle merhabalar. Şuan Xiaomi Mi Mix 3 kullanmaktayım. Cihazda jak girişi olmadığı için Type C to 3.5mm dönüştürücü ile Beats Ep kulaklığımı kullanıyorum. Kardeşimin LG G7'si ile bir süre bu kulaklığı kullandıktan sonra telefonumun ses çıkışının yeterince güçlü olmadığını düşünüyorum. Bu apartı almam ses kalitesi yanında ses çıkış gücünü de kayda değer bir şekile arttırır mı? HTC M8 kadar olmasa da ona yakın bir çıkış gücü elde edebilir miyim? Yoksa bu cihaz ses şiddetinden çok sesin kalitesi ile ilgili mi geliştirme sağlıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stivjabs -- 5 Mart 2019; 20:45:49 >
  • stivjabs S kullanıcısına yanıt
    m8 kullandım , muazzam bir ses şiddeti vardı ama bozuyordu sesi bazen , bi modülde dac ve amp olduğu için şiddetli sesin yanında geniş bi sahne berrak bi ses nötr ses alacaksınız , ben m8 ile kıyasladım u11 kendi adaptörü ile kıyasladım, bu modül fiyatına göre hepsinden harika rahatlıkla alabilirsiniz ancak monster stereo kablosunu da almak şartıyla

• mhmtkrgzzz kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkürler. Yakın bir zamanda inşallah alıp deneyeceğim.

• Bende bu ürünü sipariş verdim, ve yüksek empedans modu için kabloyuda harici bir dap kullanmak istemiyorum,Tidal Hifi üyeliğim var telefonum Mi a2 lite ve master kayıtlar gayet sağlam çalıyor, şuan airpods üzerinden dinliyorum müziklerimi.

Birde sennheiser cx275s'im var ama sanırım gerçek hifi müzik için yeterli değiller.

1000 lira civarı kablolu bir hi-fi kulaklık almak istiorum.

Genelde hip-hop - trap - cloud rap tarzı dinliyorum(night lovell-tyga-wizkhalifa-wakaflocka)

Bazen bbking-joe bonomasa live kayıtlarınıda dinliyorum.

Kulaklık tavsiyesine ihtiyacım var, Sennheiser HD529u önerirmisiniz?
  • bizde de kronik anakart arızası vermiş bir lg g5 var anakart alsak en ucuzu 300 tl telefonu satsak 100 tl veren olmaz.. buna ikinci el hifi plus alıp stereo amfiye stereo dan rca ya çevirici kablo ile bağlayıp bluetooth reciever gibi kullanmayı düşünüyorum piyasada ki bluetooth alıcıların hepsi stereo çıkışlı philipsn bir digital çıkışlı bluetooth alıcısı var hiçbiryerde bulunamıyor spotifydır deezerdır youtubedur deneyeceğim bakalm ses nasıl olacak merak ediyorum belki ilerde rca girişleri destekleyen bir dac alırsam bundan da ona giriş yaparım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaqedi -- 21 Mart 2019; 23:2:24 >
  • Herkese selam,
    Tüm yorumları okudum. Atlamış da olabilirim ama iphone’da kullanılıyor mu bu ürün? Eğer kullanılıyorsa hep pc hem telefonda kullanmak istediğimden bir tane artmış fiyatına rağmen temin etmek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.