Şimdi Ara

LG Hi-fi plus 32bit hi-fi dac işe yarar mı? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
398
Cevap
20
Favori
42.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    teşekkür ederim hocam, korsan apk bulamamıştım denemek için iyi oldu. teşekkür ederim yeniden.
  • abandonware A kullanıcısına yanıt
    Power AMP e network desteği geldimi acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mac OSX Sierra,High Sierra ve Mojave direkt görüyor yani destekliyor merak eden varsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cazsever

Power AMP e network desteği geldimi acaba?
    network desteğinden kastınız nedir bilmiyorum hocam. bir şey diyemeyecem yani.
  • Network den kastım, modeme bağlı nas hdd cihazlardaki müzikleri görüyormu demek istemiştim.

• mhmtkrgzzz kullanıcısına yanıt
    merhaba,
    bende bir kablo yapmıştım. direnç kullanarak. bu kabloyu dac a ara kablo ile baglıyordum.
    ses geldikten sonra çıkarıp normal bağlantı yapınca 4lü dac aktif oluyordu.

bu çıkar tak işlemi yorucu oluyordu.

monster kablo ile çıkar tak yapmadan hep takılı olarak dac bağlar bağlamaz 4lü dac modu çalışıyor mu?
  • GOKMENM G kullanıcısına yanıt
    Maalesef hocam tek yolu 50 ohm üstü kulaklık kullanmak aksi takdirde her defasında aynı işlemi yapmak gerekiyor

50 ohm üstü yük verince aslında ses yine alçalıyor.
    biz bu yontemle sesi arttırıyoruz gibi geliyor bana.
    Hayır hocam modül 50 ohm üstü kulaklıkta direk 4lü dacı aktif hale getiriyor direnç kullanmaya gerek kalmadan

direnç de bir nevi 50ohm yapmak demek aslında.
    çıkar tak yaptırmaması gerek.

sanırım direnç hoparlör olmadığı için kayıp güç olusuyor :)
    anladım.
    bir yolunu bulmalıyım.

aparat takınca 4lü dac aktif oluyor bence fakat ses düşüyor.
    o düşük sesi preamp yada mini opamp ile yükseltmek iş görebilir.
    Şöyle hocam ben sadece modülü kullanınca ses şiddetsiz sahne dar bi hava oluyor şarkılarda, ancak monster ile pc ve telefonda aşırı farkediyor, dediğiniz gibi direnç sürekli tutmak laızm kabloda çıkar tak yapmak uğraştırıcı baya ama ben monster ile kullandığımda gayet yüksek dengeli bi ses alıyorum hep

Edit: şöyle bir yazı buldum hocam belki işinize yarar

Ses karakterini etkilemeyecek çözümlerden biri şu olabilir, dirençsiz (her kablonun bir direnci var tabi ki, kastettiğim ihmal edilebilir direnci olan bir kablo) bir ucu 3.5mm erkek diğer ucu 3.5mm dişi olan kısa bir uzatma kablosu ve ek olarak empedans adaptörü kullanmak.

Bu çözümün uygulaması şöyle,

Empedans adaptörünü (bende 75ohm luk var, yeterli bu) dirençsiz ara kabloya bağlıyoruz. Düşük empedanslı kulaklığımızı direnç adaptörüne bağlıyoruz. Uzatma kablosunu arkasında empedans adaptörü ve kulaklık bağlıyken bu şekilde LG Hi-Fi plusa bağlıyoruz.

Daha sonra empedans adaptörünü aradan çıkarıp, kulaklığımızı doğrudan Hi-Fi plusa bağlı olan uzatma kablosuna bağlıyoruz.

Bu durumda Hi-Fi plus yüksek empedans modunda kalacak ve kulaklıkla arasında sesi etkileyecek bir yüksek empedans olmayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mhmtkrgzzz -- 12 Mayıs 2019; 17:24:37 >

• Cep telefonunda fazlasıyla pil tüketir haberiniz olsun. İnsanlar çok şikayetçiydi pil tüketiminden.

ben bu dediğin sekilde yapıyorum zaten evet.

anladığım şu. bu cihaz en güzel kulaklıkta sonuc veriyor.
    amfiye bağlayınca distorsiyon yapıyor.
    Aynen hocam dediğiniz gibi çok çok sağlam bi kulaklıkla en güzel sonuçlar alınır benim kullandığım kulaklıklar 18 ve 32 ohm genellikle mecbur böyle kullanıyorum

• Merhaba,
    LG Hi-fi plus dac ı bende sennheiser hd 599 ile birlikte bilgisayarda kullanmak için satın aldım. Anakartım b450 msı tomahawk type c çıkışı mecut anakartta. Sony marka kaliteli iki ucuda typce c kablo satın aldım ayrıca. Ancak pcyi açtıgımda dac devreye girmiyor. Dac ı varsayılan sese aygıtı olarak ayarladım sonuc yine aynı. Ancak kabloyu çıkarıp geri takınca algılıyor windows. Windows 10 sürüm 1903. Bu sorunu çözmenin bir yolu varmı?
  • 8506furkan kullanıcısına yanıt
    LG Hi-fi plus dac nereden ve kaç paraya satın aldınız. Bende almayı planlıyorum ama fiyatı çok yükselmiş :/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • JoDeep7 J kullanıcısına yanıt
    Hocam ben 2.el aldım 50 TL ye bi arkadaştan, bence 2.el bakın temiz çok kullanılmamış varsa

• N11 den satın aldım. Ordan bulabilirsiniz.
  • Poco F1'im var onla birlikte kullanmak için N11'de bir arkadaştan yanında Bauseus iki ucu Type C olan kablo ile birlikte aldım.

USB Audio Player Proyu da satın aldım hani başım ağrımasın diye.

Bilgisayara bağladığımda sıkıntı yok fakat telefona taktığımda kendi kendine USB Aygıt çıkarıldı USB aygıt takıldı diyerek kapatıp açıyor kendini UAPP, PowerAmp de var (lisanslı) oda sıkıntılı çalışıyor.

DAC'ı çalıştıma adımlarım sırasıyla; USB kabloyu telefona takıyorum, DAC'ı kabloya takıyorum en son olarak da Kulaklığı (KZ BA10) takıyorum.
    Bu adımlarda eksik/hatalı bir şey var mı? Ya da yapmam gereken başka bir şey varmıdır.
  • 8506furkan kullanıcısına yanıt
    Geç bir cevap olacak ama başkalarının da işine yarar diye yazayım.

Bu dac mobil cihazlar için yapıldığından pili bitirmemek için kulaklık takılı olmadığında çalışmıyor. O yüzden de Windows kulaklık takılı olmadığında dac’ı görmüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.