Şimdi Ara

★★★★ LG G7 ThinQ ANA KONU ★★★★ (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.020
Cevap
82
Favori
543.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sayın forumdaşlarım. Ben bu telefonu almayı düşünüyordum fakat pil ve ekran ile alakalı tereddütlerimden dolayı oneplus 6t almak ile almamak arasında gidip geliyorum. Bana verebileceğiniz herhangi bir tavsiye var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: musq

Sayın forumdaşlarım. Ben bu telefonu almayı düşünüyordum fakat pil ve ekran ile alakalı tereddütlerimden dolayı oneplus 6t almak ile almamak arasında gidip geliyorum. Bana verebileceğiniz herhangi bir tavsiye var mı?
    hocam ben de almayi dusunuyorum, yalniz ben düz galaxy s9 ile arasinda kalmis vaziyetteyim. buyuk bir telefon istemedigimden secenekleri bu ikisine indirdim.

benim pille alakali tereddutum kalmadi cunku onlarca inceleme izledim, hepsi pil optimizasyonunun iyi oldugunu, diger 3000mah pili bulunan telefonlar ile benzer seviyede oldugunu soluyor. bir de ben always on display kullanmayi dusunmuyorum, led bildirim isigina daha aliskinim ve telefonda var. ben led kullanmaya aliskinim ve bazi telefonlarda yok, bazilarinda da minnacik; bundaki gayet fonksiyonel ve belirgin duruyor. ayni zamanda ekrani da 2k'da degil full hd'de kullanirim. bu tele ozel degil bunlar, hangi teli alsam yapicam bunlari.

ekrandaki isik sizmasi konusu ise internette arastirdigim kadariyla genelde az sayida yasanmis ve yasayanlar hep amerikali kullanicilar. yerli birinden hic bu sikayeti gormedim nette. o konu benim de kafami karistiriyor.

telefonun ciddi avantajlari var o yuzden tereddutlere ragmen aklimdan atamiyorum. quad dac olsun, hoparlor olsun, kulaklik jacki olsun, ekraninin s9 gibi kivrimli olmamasi olsun, guncel fiyati olsun. bu sebeplerden oturu bu tele gidicem galiba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Herşey iyi güzel ben ilk çıktığında evkurdan aldım. Sorun yaşadığım hiçbi nokta olmadı şimdiye kadar fakat lg bizim telefonu unuttu galiba hiçbi güncelleme gelmedi 6 ağustostan beri. Bu haliyle gayet stabil gerçi ama ne bileyim, yepyeni telefon olduğu için insan bi üst yazılımın gelmesini ve stabilleştirilmesini bekliyo yani.

• telefonu deneyimleyebilecegimiz neresi var ? turkcell'lere giriyorum hicbirinde rast gelemedim. elime alip bi bakinmak istiyorum.

• Lawagolem kullanıcısına yanıt
    Turkcell mağazalarını dolaşabildiğiniz kadar dolaşınız derim. Ben Ankara'dayım ve Kızılay AVM'de ve Bahçelievler'deki Tcell mağasında deneyimleme fırsatım oldu. Onun haricinde vatan computer'da da var. Ama sadece birkaç mağazasında. Deneyimleyebileceğiniz en iyi yer yine Tcell mağazaları olacaktır. Çok fazla yerde teşhir ürünü olan bir telefon değil. Bu arada tcell'de peşin fiyatına 5200₺(!)ye satıyorlar :D
  • vesselam510 V kullanıcısına yanıt
    bu 3-5 telefonu da yanyana sadece ekran ve eldeki hissiyat olarak inceledim : v30+ , g7 ve s9/note 9 (hatta lg q6 veya q7 ama neyse)

* v30 u beğenmedim (telekom ekran yanması yapmıştı ama beyaz kısmına baktım ve meh dedim)
    * s9/note 9 amoled i geerçekten güzel olsa bile kötü yanları var. 1- beyazlar beyaz değil. ACE reklamı gibi olcak ama o beyazlar sararmış atlet gibi ve elimdeki note 4 ten beri yeterince düzelmediğini farkettim çok rahatsız etmiyor olabilir ama beyaz olmadığını anlamak için başka telefonların ekranına bakmamam gerek kalmadı sırıtıyor o sahte beyazımsılık. 2- parlaklığı çok değil... renkleri keskin gösterip hem iyi sanıyor millet hem de o az parlaklığı anlayamıyor.
    * g7 : aralarındaki en iyisiydi. beyazları gerçekten güzel ve parlaklığı s9 dan iyi. buraya kadar ki kısım objektif diyebilirim çünkü o iğrenç sarıyı daha s2 de ilk farkedenlerdendim... minibüste arka sokkak gibi ışık veriyordu s2 ler .. sarı sarı.

* ayrıca s9 eğri ekranı olduğu için tiksindim çünkü video izlerken alt ve üstler eğrik kısımda oluyor ve inanılmaz rahatsız edici. bunu dert etmeyen kişi de samsung fanboy udur.
    * hissiyat olarak samsung lar LG lerden ağır. ilk başta premmium / kaliteli sanabilirsiniz ama internette açın bakın bir sürü insan telefon konuşurken ağır diye dert yanıyor.
    * ek not: samsung almamak için telefon bakarken LG'yi öğrenip aylardır araştırdım ondan bilgim var.
    * LG'nin 3 eksiği var. 1- 4gb ram 2- 64 gb hafıza. 3- güncellemeleri geç.
    * alacaklara da ek bilgi gözlemimim g7 lerde bazı sıkıntılar olmuş ama bunlar yazılımsal ve güncellemeler ile bu sorunlar aşılmış. ayrıca kameraso otomatik değil ama manuel olarak kullanılırsa süper.. biri link paylaşmış buyrun ben de paylaşayım.
    fotoğraflar :https://photos.google.com/share/AF1QipNBy8NEe7PEHfrgiZnXEdcfWbLg8X_jFiGiDfjJqDrHOb62TVtUUf1Tkwasz2O2SQ?key=M3pRcG1BU0NKaDVDNG5mVDBubWFiVDZtelljRWlR
    orijinal kaynak :https://forum.xda-developers.com/lg-g7-thinq/review/photo-quality-t3785415/page5
    * dipnot samusung yetkili servisi bana yürüme mesafesinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Xeno9498

bu 3-5 telefonu da yanyana sadece ekran ve eldeki hissiyat olarak inceledim : v30+ , g7 ve s9/note 9 (hatta lg q6 veya q7 ama neyse)

* v30 u beğenmedim (telekom ekran yanması yapmıştı ama beyaz kısmına baktım ve meh dedim)
    * s9/note 9 amoled i geerçekten güzel olsa bile kötü yanları var. 1- beyazlar beyaz değil. ACE reklamı gibi olcak ama o beyazlar sararmış atlet gibi ve elimdeki note 4 ten beri yeterince düzelmediğini farkettim çok rahatsız etmiyor olabilir ama beyaz olmadığını anlamak için başka telefonların ekranına bakmamam gerek kalmadı sırıtıyor o sahte beyazımsılık. 2- parlaklığı çok değil... renkleri keskin gösterip hem iyi sanıyor millet hem de o az parlaklığı anlayamıyor.
    * g7 : aralarındaki en iyisiydi. beyazları gerçekten güzel ve parlaklığı s9 dan iyi. buraya kadar ki kısım objektif diyebilirim çünkü o iğrenç sarıyı daha s2 de ilk farkedenlerdendim... minibüste arka sokkak gibi ışık veriyordu s2 ler .. sarı sarı.

* ayrıca s9 eğri ekranı olduğu için tiksindim çünkü video izlerken alt ve üstler eğrik kısımda oluyor ve inanılmaz rahatsız edici. bunu dert etmeyen kişi de samsung fanboy udur.
    * hissiyat olarak samsung lar LG lerden ağır. ilk başta premmium / kaliteli sanabilirsiniz ama internette açın bakın bir sürü insan telefon konuşurken ağır diye dert yanıyor.
    * ek not: samsung almamak için telefon bakarken LG'yi öğrenip aylardır araştırdım ondan bilgim var.
    * LG'nin 3 eksiği var. 1- 4gb ram 2- 64 gb hafıza. 3- güncellemeleri geç.
    * alacaklara da ek bilgi gözlemimim g7 lerde bazı sıkıntılar olmuş ama bunlar yazılımsal ve güncellemeler ile bu sorunlar aşılmış. ayrıca kameraso otomatik değil ama manuel olarak kullanılırsa süper.. biri link paylaşmış buyrun ben de paylaşayım.
    fotoğraflar :https://photos.google.com/share/AF1QipNBy8NEe7PEHfrgiZnXEdcfWbLg8X_jFiGiDfjJqDrHOb62TVtUUf1Tkwasz2O2SQ?key=M3pRcG1BU0NKaDVDNG5mVDBubWFiVDZtelljRWlR
    orijinal kaynak :https://forum.xda-developers.com/lg-g7-thinq/review/photo-quality-t3785415/page5
    * dipnot samusung yetkili servisi bana yürüme mesafesinde.
    kıvrımlı ekrandan ben de nefret ediyorum. lg g7'yi nerede, hangi mağazada deneyimlediniz ?

• Xeno9498 X kullanıcısına yanıt
    arkadaş o fotoğrafları google kamera yazılımıyla çekmiş, malesef Lg G7 nin kamera yazılımıyla o fotoğrafların çıkması zor keşke çıksa. Daha önceki msj ımda belirtmiştim böyle güzel bir kamera donanımına böyle kötü bi yazılım inanılır gibi değil.

Not: Otomatik mod çok sıkıntılı fakat manuel mod güzel ama google kamera yazılımını görünce yeterli değil malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ohosoni -- 22 Kasım 2018; 9:25:49 >
  • 8 saatlik uyku sürenizde telefonu bıraktığınızda yani boştayken şarjı* yaklaşık ne kadar azalıyor? Cevaplarınızı bekliyorum.
    Edit sebebi: *

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musq -- 23 Kasım 2018; 0:48:57 >
  • Evkurlarda da teşhirde var arkadaşlar. Kızılay avmnin oradaki evkurda inceleyebilirsiniz ankarada olanlar için.

• quote:

Orijinalden alıntı: ohosoni

arkadaş o fotoğrafları google kamera yazılımıyla çekmiş, malesef Lg G7 nin kamera yazılımıyla o fotoğrafların çıkması zor keşke çıksa. Daha önceki msj ımda belirtmiştim böyle güzel bir kamera donanımına böyle kötü bi yazılım inanılır gibi değil.

Not: Otomatik mod çok sıkıntılı fakat manuel mod güzel ama google kamera yazılımını görünce yeterli değil malesef.
    Peki hocam google camera gece cekimlerimdede. Fark yaratiyormu low ligjht dusuk isik cekimlerinde vs . S9 plus almak istemiyorum curved ekran sevmiyorun buna yoneldim ama kamera da cok onemli benim icin

• quote:

Orijinalden alıntı: canreyiz123

Hocamlar selam, dün ben de lg g7 thinq aldım. Şuana kadar hiçbir sorun yaşamadım zaten bundan önceki telefonlarım da g3 ardından g5ti, şimdi de g7 :) . Şuanki tek problemim ekran parlaklığını %35in altına indirdiğim anda ekran simsiyah karanlık oluyor ve hiçbirşey gözükmüyor. Uzun bi süre simsiyah ekranda gözümde canlandırarak parlaklık açma yerini bulup parlaklaklığı açmaya çalışıyorum. Acaba bu sorunun çözümünü bilen var mı? Teşekkürler.
    Hocamlar hala sorunu çözemedim. %35in altına indirdiğim anda ekran parlaklığını simsiyah oluyor ekran ve hiçbirşey göremiyorum.Acaba sadece benim telefonumda olan bir sorun mu bu? Çünkü geceleri olsun veya ekranımın görünöesini istemediğim yerlerde olsun parlaklığı kısamıyorum çünkü ekran simsiyah oluyor %35in altında. Çözümünü bilen var mı?

• Şarjdan çıkarıp biraktim 4 saatlik beklemede sarji hiç inmedi şaşırdım
    ★★★★ LG G7 ThinQ ANA KONU ★★★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marist -- 23 Kasım 2018; 14:17:9 >
  • serkan1216 kullanıcısına yanıt
    gündüz çekiminde kullandım google kamerayı mükemmeldi ama uyum sorunu var her modu deneyemiyorsun test için kullandım sadece muazzam fark vardı netlik ve detay anlamında, gece çekiminde kullanmadım. Şunu bilmekte fayda var; bütün kamera donanımını eksiksiz kullanmak için Lg Kamera yazılımına ihtiyaç var.

Not: Düzgün çalışan bir google kamera yazılımı bulunabilirse Lg G7 güzel işler çıkartır.
  • Telefonu almayı kesinleştirdim de Hepsiburada'dan ya da Vatan Bilgisayar'dan fibabankanın alışveriş kredisi ile alan varsa bana bir pm atabilir mi?
  • canreyiz123 C kullanıcısına yanıt
    Hocam şimdi denedim bende öyle bi sorun yok. Başkalarından da duymadım. Bi telefonu sıfırlamayı deneyin.

• Telefonun içideki şarj aleti 2.0 mı yoksa 3.0 olarak mı geliyor. Bir de yabancı forumlarda microusb to type-c aparatı ve otg kablosu geliyor. Sizin kutu içeriğinizde böyle şeyler var mıydı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: musq

Telefonun içideki şarj aleti 2.0 mı yoksa 3.0 olarak mı geliyor. Bir de yabancı forumlarda microusb to type-c aparatı ve otg kablosu geliyor. Sizin kutu içeriğinizde böyle şeyler var mıydı?
    hocam kesin karari vermenizde ne etkili oldu ben de alacagim, telefonu bir yerde bulup biraz kurcalamayi bekliyorum hala. yarin sirf bunun icin cikip gezicem.

Türk Telekom bayilerinde var sanırsam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Bataryasının oyun oynamadığım için bana yeteceğini düşündüm. O tasarıma sahip cihazlarla kıyasladığımızda tutuşu en kolay telefon. Ses özelliklerini anlatamama gerek yok zaten . Ekranın ips olması benim için daha iyi. İleride amoled yanması ile karşılaşmak istemiyorum ama zaten çoğu ekran üreticisi bu konuyu aştı. İps panel istememin sebebi de şuanki kullandığım telefondaki ips panele alıştığım için amoled veya oled ekranlardaki beyaz rengi çok gıcık duruyor gözüme. Ekranı da zaten 2k. Ortalama bir kamerası var. Gün ışığında iyi işler beceriyor ama kamerasındaki benim için önemli olan özellik geniş açılı lense sahip olması ama onun da bir eksiği var. OİS desteği yok. Çok sıkıntı etmedim. Gece çekimlerini artık diğer kamera ile ya da tripod ile yapacağım. Bu arada kameraların ikisi de aynı sensöre sahip. Sadece farklı diyafram açıklığına ve çekim açısına sahip. Mavi rengi de hoşuma gitti. SD card slotunun olması da güzel. Samsung evo plus uhs3 128gb çekeceğim bir tane. Yorumlardan da anlayacağın üzere kronik sıkıntıları olmayan bir telefon. Güncelleme yönünde 9.0 geleydi iyiydi diyorum. Diyeceklerim bu kadar

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.