Şimdi Ara

★★★ LG G5 ANA KONUSU ★★★ (434. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.947
Cevap
93
Favori
532.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 432433434435436
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: furkanaktas7

UYgulma tonlamayı değiştirdiği için hayalet iz silikleşiyor kaldıki sorun panelin altına yerleştrilmeyen bir plak nedeniyle oluyor soğuyamıyor Buda zamanla piksellerin yorulması oluyor

Aynı tonlamayı uygulama ile daha az belirgin bir şekilde bir firma çok rahat yapabilir ki birde dünyanın en iyilerinden ise.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şaka maka ghost bende de kayboldu
  • Bendede gosth gitti gibi.

• Güncellemeden sonra sıfır hiç çıkmadı ghost

• O kadar dedik ghostu fazla abartıyor bazıları diye

Ama basit bir filtre uygulaması bile çözüyorken bu ghostu geç bile kaldı LG sorunu çözmeye...

• Bi bende gitmedi bu lanet Ghost Sadece azaldı biraz .Eskiden mavi ışık filtresinde değe15 yapıyorken gidiyordu. Şimdi 5 e düşürdüm ghost çıkmıyor.Telefonu baya yoğun kullandım 3 4 aydır ondandır belki de

• Son güncellemeden sonra ghost screen gözle görülür şekilde azaldı. Pil süresinin de uzadığını düşünüyorum. Şöyle karşılaştırma yapın isterseniz. 3 saat 35 dakika önce şarjdan çektim. Ekran 1 saat 7 dakika açık kalmış. bu sürede instagram ve whatsappta takıldım. Şarjım yüzde 94.
  • emreyuksel7 E kullanıcısına yanıt
    Çok iyi bir değer hayret o kadar farkketti mi demek...

İnşallah genel ekran süresi bayağı farkeder...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webcin -- 19 Mart 2017; 19:8:51 >
  • Ghostscreen tam olarak kaybolmadı ama azaldı hemen kayboluyor

• orijinal pil almayı düşünüyorum ama piyasa çakma pillerle dolu. orijinal yedek pil kullanan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bgunduz26

Bi bende gitmedi bu lanet Ghost Sadece azaldı biraz .Eskiden mavi ışık filtresinde değe15 yapıyorken gidiyordu. Şimdi 5 e düşürdüm ghost çıkmıyor.Telefonu baya yoğun kullandım 3 4 aydır ondandır belki de

ldestek programında o değerle nasıl oynayabiliyoruz acaba ? sadece açma kapama seçeneği gördüm ?
  • Değerli üyeler LG nin telefonlarını 9 yıldır kullanırım 7 yıldırda akıllı telefonlarını kullanırım bunlar içinde optimus serileri,prada, G ve v-V serilerini kullanmışlığım çok oldu tabii bunların yanında hep Nokia,sony,samsung ve HTC almışımdır.... LG nvidia tegralı serileri ve o dönemki kamera modülüyle çok başarılı işlere imza attı buna root edilmiş cihazlara bir sürü yazılımın piyasada olması dahil.....ama zurnanın zırt ettiği kısım LG G3 bazı seriler, LG G4, LG G5 ve LG v10 ...ile zincirleme kaos,sorunlar tüm ilke cihazlarında yaşandı ve yaşanmaya devam edecek...LG G4 ümde yetkili servis ile çok uğraştım onlar yüzünden samsung s7 ve htc 10 sahibi oldum yılmadım lg v10 ve lg g5 satın aldım-şu an için LG G5 im sevmeme rağmen yetkili serviste yaşadığım sorunlarsa LG G3 ile başlayan sorun zinciriyle aynı, ekranın üst kısımlardan başlayarak sararması yani bildiğin yanması,gps modülünün 750 metreye kadar sapma yapması, wi-fi modülünün ve şebekenin var göstermesi ama bağlanamaması.....çok hızlı olan çalışmanın kamera uygulamasını kullandıktan sonra donarak çalışması hatta bir kaç saniye kilitlemesi........

Boş fasofiso ları geçtikten sonra xda ve bir kaç profesyonel üyeninde yazdığı bloklarda cevap aradım kah ingilizce kah Almanca kah az bildiğim ispanyolca ile.....sonra bir kaç teknisyen mühendislik hatası var o cihazlarda gibi bir kaç konu yazmışlar, konuda geçen kısım ise işlemci,gpu...ram vb modüllerin yer kazanmak hafif olsun ve toplu soğutulsun diye üstüste,yanyana aynı bölgede konumlandırımlası, incelik vs için yapılan bir durum...bu yüzden g4 lerin ve v10 un 810 ile üretilmemesi 808 ile üretilmesi...böylce board ve ekran hemen yanmıyacaktı...yinede yandılar ve yanmaya devam ediyorlar.....bana LG G5 ,V10 ve LG V20 nin youtube d sökülme videolarını izlememi ve çok ısınan işlemci ve türevlerin erde konumlandırıldığını ve sorunların o bölgeden başladığını fark edebileceklerimi yazdılar ve bingo ekranlarımını tamamı o bölgelerden itibaren sararmaya başlıyordu ve evet ısınmada o bölgelerde ve evet yine bingo micro sd karta dahi zarara veren bu ısınan bölgelerdi......

videoları izledikten sonra arka arkaya antutu ve benchmarkalrı çalıştırdım sonuç ortadaydı cihaz soğuk iken 157.000 puan sonra sırası ile 135.000 puan 112.000 puan 95.000 puan ve sonrada antututu sonlanamıyordu çünkü cihaz çok ısınınca bir yöntemle yazılımla kendini durdurmaya tüm iç frekansları indirmeye çalışıyordu........

LG cihazları almamın en büyük sebebi iyi donanım,uyumlu çalışmaları, kamera ve hızlı ara yüzdür.... son zamanlarda onlarda samsung gibi bir çok şeyi örtbas etmeye çalışıyor havası gelmeye başladı en azından ülkemizde böyle bir hava var. Bir kaç ülkenin bakanlığı tüketici için geçmişe dönük LG modelleriyle ilgili yaptırım kararı almış durumda diye online medyada yazıyor.....

Sözün özü LG G5 düşünce olarak süper bir fikir fakat uygulama olarak yanlışlarla dolu bir ürün statüsünde şimdilik......LG G6 yı incelmedim ama ince olsun diye katmalı, üstüüste koyma mantığı ile üretildiyse aynı sorunlar ondada yaşanacağı %100. Severek kullandığınız cihazlarınız bir gün sizi üzecektir.....

• marxx kullanıcısına yanıt
    Lgdestek satıyor hocam.

• perperek kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğin ekran sararması yanlardan olmalı üstten değil ,çünkü bu yan taraflarda işlemci dizilimi genelde tüm telefon üreticilerince tercih edilen dizilim. Bir kenarda batarya bir kenarda anakart ve birbirine yakın işlemci gurupları şeklinde. Fakat sizin sararma üstten başlamış bu işlemcilerin sıcaklığı ile alakalı değil bence.

LG yi neden bu şekilde dizayn yaptın diye yargılayamayız dediğim hepsi benzer tipte bir iç yapıya sahip ama telefonun arka panelinin metal olması G5 i bir nebze daha serin tutuyor. Ayrıca Galaxy S7 de aynı dizilime sahip ve antutuda o da aynı problem ile karşılaşıp belli bir süre sonra peşpeşe test yapıldığında skor giderek düşüyor ve neticesinde o da testi bitirmiyor. Aslında tüm cihazlar birbirine benziyor bu konuda. Youtube da aynı anda bu bahsettiğim telefonların uzun soluklu antutu testi var bakabilirsin, keza sorun yaşayan biri olarak bakmış olduğunu tahmin ediyorum.

LG nin LCD lerinin kalitesi konusunda birşey diyemiyoruz tabii.

Fakat seni tenzii ederek bahsetmem gerekirse; ps4 gibi sürekli oyun için telefon kullanmak ne bileyim biraz tuhaf, benim hiçbir telefonum şimdiye kadar el yakacak gibi ısınmadı g5 de buna dahil. O yüzden yaşadığın sıkıntılar için elektronik biraz şans işi galiba diye yorum yapmaktan başka birşey gelmez elden. Birde her ne kadar ekonomik ömrünü tamamlayıncaya kadar kullanmak düşüncesiyle alsak da zaten bir an geliyor diğer üreticilerin yaptığı bir yenilik bir anda seni cezbediyor ve değiştiriveriyorsun elindekini. Önemli olan senin keyif alarak kullanamamış olman, en büyük kriter o . Marka değişikliği yapmak elzem olmuş. Zaten marka bazında kalben gönülden falan bağlanmak fikri bana biraz değişik ve itici geliyor.

Ayrıca yine seni tenzii ederim bu konuda ,elinizdeki ürünlerin sıkıp suyunu çıkarırsanız ne olursa olsun mutlaka teknik bir sorunla karşılaşacaksınız demektir bu. Pasif soğutmayla Ghz ler seviyesinde iş yapıyorlar, yeri geliyor pc nin oynatırken takıldığı mkv dosyalarını su gibi akıcı ve anında ileri geri sarma tepkileriyle oynatıyorlar, hop o bitiyor 4k video çekimi , o bitiyor hemen oyun başlıyor vs vs. Küçük ölçekte büyük işler yapmanın yan etkileri var elbet o nedenle bu hususu zaten çözebilen firma akıllı telefon sektörüne bırak damga vurmayı kazık çakacaktır. yani saatlerce oyun oynayayım full performans cihaz ısınmasın , ekran full parlaklıkta saatlerce aynı görüntüyü bassın banamısın demesin, pil bu performansa 3-4 gün dayansın gibi teknolojilere henüz gelemediler bence.

Nacizane fikrim, kullanım alışkanlıklarınıza göre hangi ürün en fazla dayanacak gibi görünüyorsa ürün hakkında yapılan testleri vs yayınları takip ederek ve biraz zaman geçmesini bekleyerek tespit ettiğiniz o ürünü almak, o kadar basit sanki... Hepsini rafine şekilde bir arada sunmak hiçbir üreticinin işine şimdilik gelmez bana göre. Zira sene 2017 ama 2020 nin çıkacak ürünlerinin bile şimdiden alt yapısı hazırdır zaten. Yani öyle bir oyun ki çok fazla piyon olmamak lazım. Olanlar var yolları açık olsun diyelim ve burada bitireyim ben , çok yazdım yine.

Saygılar ve sevgiler.

• yosunkaya kullanıcısına yanıt
    Evet LG G5 de ekran üst köşeden başladı sonr aşağıya doğru sararma(Android 7.0 tamamen black/siyah kullandım ışık düşük), ekranda gölgelenmeler arttı, cihazım ilk sürüm yani nerdeyse ilk yılını tamamlıyacak seri,ekran yanmasıyla birlikte ses çıkışı sağ kanal ağırlıklı olarak vermeye başladı, kulaklık çıkışı ve bluetooth çıkışıda aynı stereo kanallar eşit çalışmadı..bunun testinide evdeki vu metrelerli olan eski hi-fi deckler de test ettim, kulaklık veya araç multimedyası yanıltabilir diye. Oyun oynamadığım için telefonu yoğun kullanmam, içişlerindek görevim gereğide telefon daha çok mecburiyet, ön yargım derki LG ısınmayı arka kasaya direkt verseydi daha iyi ekrana doğru yansıtması ısının içeriye yayılmasına neden olmus....tabii navigasyonunun sapmasının 700 metrelerle çıkması(google,here maps, yandeks tümünü kullandım 9gb offline harita dahil2g,3g,4g ve datasız herşeyi denedim) bana istanbul trafiğinde saatlerime,km ve bir kaç defa gişelerden girip çıkmama neden oldu.....elektronik şans işi olabilir ama insanın günlük hayatına, işine ve birçok duruma mal oluyorsa o sorundur. Bu demek değilki a veya c markası sorunsuzmu sorunlu tabiiki a markası şebeke sorunlu c markası wifi sorunlu diye liste uzar gider....burdaki sorun LG birşeyleri iyi yapabiliyoken bozması.

• quote:

Orijinalden alıntı: perperek

Evet LG G5 de ekran üst köşeden başladı sonr aşağıya doğru sararma(Android 7.0 tamamen black/siyah kullandım ışık düşük), ekranda gölgelenmeler arttı, cihazım ilk sürüm yani nerdeyse ilk yılını tamamlıyacak seri,ekran yanmasıyla birlikte ses çıkışı sağ kanal ağırlıklı olarak vermeye başladı, kulaklık çıkışı ve bluetooth çıkışıda aynı stereo kanallar eşit çalışmadı..bunun testinide evdeki vu metrelerli olan eski hi-fi deckler de test ettim, kulaklık veya araç multimedyası yanıltabilir diye. Oyun oynamadığım için telefonu yoğun kullanmam, içişlerindek görevim gereğide telefon daha çok mecburiyet, ön yargım derki LG ısınmayı arka kasaya direkt verseydi daha iyi ekrana doğru yansıtması ısının içeriye yayılmasına neden olmus....tabii navigasyonunun sapmasının 700 metrelerle çıkması(google,here maps, yandeks tümünü kullandım 9gb offline harita dahil2g,3g,4g ve datasız herşeyi denedim) bana istanbul trafiğinde saatlerime,km ve bir kaç defa gişelerden girip çıkmama neden oldu.....elektronik şans işi olabilir ama insanın günlük hayatına, işine ve birçok duruma mal oluyorsa o sorundur. Bu demek değilki a veya c markası sorunsuzmu sorunlu tabiiki a markası şebeke sorunlu c markası wifi sorunlu diye liste uzar gider....burdaki sorun LG birşeyleri iyi yapabiliyoken bozması.

Benim bildiğim sararma g2 ve g3 lerde kronikti lg IPS ekrana geçince bitti diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin.

• quote:

Orijinalden alıntı: hsencan

quote:

Benim bildiğim sararma g2 ve g3 lerde kronikti lg IPS ekrana geçince bitti diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin.

Bildiğim şudur ips ve oled(kodak bile öyle bir görüntüleme aygıtı çıkarmıştı sanırsam 80 lerde) philips ve lg nin ortak sahip olduğu patent ve buna nerdeyse 20 yıldır sahipler yanlış aklımda kalmadıysa....bu yüzden LG zaten aynı teknolojiyi evireçevire değiştirerek kullanıyor kısaca yeni yaptığı birşey yok boyutlaıyla oynuyor ekran arka fonuna birşeyler katmaya çalışıyor falan.........o sararma tv lerindede oluyor-tv lerindede simgeler kalabiliyor.....maliyetten kaçma mantığı tüm bunlar.

• perperek kullanıcısına yanıt
    @perperek;https://www.youtube.com/watch?v=hveXdJLJEeU

Bu video da lcd nin arka bölümünde de işlemcilerin bulunduğu yere bakarsan metal bir aksam var yani direkt LCD ısıdan minmum etkilensin diye hem arka kapakta hemde lcdnin bulunduğu yüzeyde işlemciler metal plakaların arasında kalmış. bu nedenle ısıyı aktarması metalin yapısından dolayı daha mantıklı demek istedim. Senin büyük ihtimalle başka bir sorunun vardı ve bu sisteme bulaşarak devam etti, yoksa bluetooth üzerinden bile ses aktarırken ses düzeyi dengesizliği çok çok garip olmuş.

Benim bahsettiğim konuyu açıklığa kavuşturayım dedim , aslına bakarsan G5 gayet rijit bir telefon yapısal olarak ama şans işte...

• yosunkaya kullanıcısına yanıt
    Herşey olabilir sonuçta piyasaya ürün yetiştirmek için çok hızlı bir üretim döngüsü tedarik süreci oluyor. Bu gibi sorunlar olmasa zaten cihaz performans olarak çok iyiydi. Keşki Türkiye deki kullanıcılarada bu telefonlar piyasaya çıkmadan deneme sürümleri gönderilseydi.
  • quote:

Herşey olabilir sonuçta piyasaya ürün yetiştirmek için çok hızlı bir üretim döngüsü tedarik süreci oluyor. Bu gibi sorunlar olmasa zaten cihaz performans olarak çok iyiydi. Keşki Türkiye deki kullanıcılarada bu telefonlar piyasaya çıkmadan deneme sürümleri gönderilseydi.

Ben geldiğine seviniyorum baksanıza çoğu kaliteli telefonu Türkiyeye garantili gelmiyor insanlar yabancı garantiye güvenip almak zorunda kalıyor.

• 
Sayfa: önceki 432433434435436
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.