Şimdi Ara

LG G4 UsU Unlock ( Bootloader Kilidi Açma ) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
199
Cevap
11
Favori
23.037
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tester olmakla yazılım veya donanımdan anlamak çok farklı şeyler. Anakartı soğutma denemelerinden önce neden yandığını çözüp anakartı zorlayacak aktivitelerden uzak durmak lazım. Yoksa basit yamalarla kalıcı çözüm beklemeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Makify -- 9 Eylül 2018; 0:23:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • H815TR cihazımın bootloader kilidini bu yöntemle kaldırdım ve RR Oreo rom'u başarıyla yükledim arkadaşlar. Başta sorun olmayan küçük bir şeyi sorun sanmak dışında bir şey olmadı. @Makify'a konu ve yardımları için çok teşekkür ediyorum.

LG G4 UsU Unlock ( Bootloader Kilidi Açma )

• Injoker kullanıcısına yanıt
    Rom hakkında deneyimlerinizi bekleriz tavsiye eder misiniz. Çalışmayan birşey var mı pil durumu ısınma durumu vs nasıl :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Blueye

Rom hakkında deneyimlerinizi bekleriz tavsiye eder misiniz. Çalışmayan birşey var mı pil durumu ısınma durumu vs nasıl :)
    Birkaç gün kullandıktan sonra deneyimlerimi paylaşırım hocam.
  • Merhaba. Yoğunluktan dolayı birkaç günden fazla oldu deneyimleme sürem ancak sanırım daha da iyi anlatabilirim.

Rom gayet akıcı öncelikle. Performans konusunda sıkıntı yaşamadım hiç. Gapps yüklerken Google Kamera'yı yüklemedim, kendi kamera uygulaması da berbat açıkçası. Daha sonra Open Camera diye bir uygulama indirdim ve hoşuma gitti. Ancak fotoğraf çekerken çok yavaş çekiyor her türlü. Flaşı el feneri olarak kullanamıyoruz. Bildirim çubuğundaki kısayol da, diğer uygulamalar da çalıştıramıyor ama fotoğraf çekerken sorun yok flaşta. Açıkçası hoşuma gitmeyen 2 şey bunlar. Bir de birkaç kez telefonu açtığımda sim kartı görmedi. Kapatıp açmayı veya yeniden başlatmayı denediğimde yine düzelmedi. Pili çıkarıp takınca düzeldi ama niyeyse. Pil konusunda da hoşuma gitti. Ben stock romdayken bu kadar ekran süresi alamıyordum. Tabi Greenify kullanmamın (Xposed'la birlikte) da bunda etkisi vardır.

İki farklı günün ekran süreleri bunlar. Son tam şarj kısmı yanlış olabilir çünkü bende 2 pil var bazen onları değiştirerek kullanıyorum.

LG G4 UsU Unlock ( Bootloader Kilidi Açma ) LG G4 UsU Unlock ( Bootloader Kilidi Açma )

Şimdilik aklıma bunlar geldi sadece. Siz sorarsanız cevaplayabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Injoker -- 7 Ekim 2018; 16:28:59 >

• Unlock işlemini yaptıktan sonra
    zip'li flashable marsmallow stock rom kurabilirmiyiz.
    Cevap evetse
    hangi romu kurmamız lazım
    ve romu kurduktan sonra hangi işlemleri yapmalıyız. (modem baseband vs.. gibi)

amacım stock romda vowifi çalıştırmak.

edit : unlock öncesi volte çalışıyorsa unlocktan sonra hiç bir rom atmazsak volte çalışmaya devam edermi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi detone74 -- 9 Kasım 2018; 10:0:34 >
  • detone74 D kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla marshmallow kuramazsınız çünkü marshmallow bootloader dosyası yok. Unlocktan sonra rom atmazsanız evet çalışır. Rom atarsanız volte yine çalışıyor ama Vowifi çalışmıyor.
  • H815tr stock nougat, root nasıl atabiliriz

• MM 6.0 geri dönülmüyormu Çift tıklma MM gibi stabil çalısmıyor
  • Arkadaşlar konuya hakim olanlar için kısa kısa bir kaç sorum olacak. Yardımcı olursanız sevinirim.

Daha önce farklı farklı cihazların kilitlerini kırıp romlar atsamda şu an elimde olan G4 modeliyle ilgili bir şey yapamadım.

Fazla uzatmadan sorularımı sorayım. Şu an elimdeki mevcut model H815 fakat Avrupa versiyonu değil. SEU yani Singapur versiyonu. Bu versiyona sahip olan modellerin Lg developer sitesinden unlock.bin dosyasının indirilip kilidinin kırılması mümkün değil.

1- Konudaki uygulanan yöntem benim telefonda da işe yarar mı ?

2- TWRP yüklenmeden ya da bootloader kilidi kırılmadan root atmak mümkün değil mi ?

3- Şu an cihazda 7.0 Nougat V29a-OPT1-HQ yazılımı yüklü. Yöntemin uygulanabilmesi için 6.0'a mı dönmek gerekiyor ? Eğer öyle ise herhangi bir H815 firmware indirip KDZ yöntemi ile direk flaşlamak mümkün müdür ? (Downgrade işlemi)

@Makify Hocam sizin de özellikle yardımlarınızı bekliyorum.

• maho23 kullanıcısına yanıt
    Yöntem esasen tüm g4 modellerinde çalışıyor. Twrp yüklemeden yada bootloaderı açmadan 6.0 ve 7.0 da root mümkün değil. Yöntemi uygulamak için evet 6.0 a dönmeniz gerekli. Downgrade için nougatı nerden yüklediğinizi söylerseniz onada yardımcı olmaya çalışayım. Onun dışında xda original konusuna bi göz attım. Sizin cihaz için ekstra bir durum görmedim yani burda anlattığım konudaki ile aynı dosyalar ve aynı yöntem kullanılıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Makify

Yöntem esasen tüm g4 modellerinde çalışıyor. Twrp yüklemeden yada bootloaderı açmadan 6.0 ve 7.0 da root mümkün değil. Yöntemi uygulamak için evet 6.0 a dönmeniz gerekli. Downgrade için nougatı nerden yüklediğinizi söylerseniz onada yardımcı olmaya çalışayım. Onun dışında xda original konusuna bi göz attım. Sizin cihaz için ekstra bir durum görmedim yani burda anlattığım konudaki ile aynı dosyalar ve aynı yöntem kullanılıyor
    Hocam cihaz ithalatci garantiliydi. En son garanti bitmeden once ekran degisimi icin garantiye gonderdik ve telefon geldiginde icerisinde 7.0 surumu yukluydu. Yani guncelleme ya da yukleme islemini biz gerceklestirmedik.

Konuda onceki sayfalarda yanlis gormediysem eger singapur modeline sahip bir arkadas islemi gerceklestirmis.

Ben de gozumu karartip deneyecegim artik.

Sizden rica eger mumkunse ve eger zahmet vermezsem bana yukleyebilecegim 6.0 stok rom linki ve downgrade icin program linki paylasma sansiniz var mi acaba.

Lg cihazlarla uzun zamandir ugrasmadigim icin yontlemleri pek aklimda kalmamis. 6.0 a dusurme isleminde cihaz icerisindeki iceriklerin silinme durumu var miydi ?

• maho23 kullanıcısına yanıt
    Valla aynı durum bende de var bu usu çıktığı gün ben kilidi açtım o zaman bu zamandır kdz işine uzağım bende bilmiyorum şuan. Ama 6.0 a düşürünce içerikler siliniyordu onu hatırlıyorum. (Aslında silmeme opsiyonuda vardı ama silmezseniz düzgün çalışmıyordu)
  • Harika konu, harika çeviri teşekkürler
  • s.a hocam kilit acmada yesil oldu okey dedi. fakat twrpyi cihaza yazdiramadim bir turlu, cok ugrastim. bende vazgectim fakat cihazi actigimda cihaz acilip kapanmakta lutfen yardim eder misin. mm yuklu senin dedigin surum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 34spawn34 -- 14 Ocak 2019; 0:1:44 >
  • @Makify hocam cihaz acilip kapaniyor nasil yapacaz ? twrp yuklenmedi bir turlu, img yi yazdiriyorum linux tan ama olmuyor bir turlu. nasil yapabilirim.?

• Injoker kullanıcısına yanıt
    s.a hocam twrpyi yazdiramadim cihaz acilip kapaniyor nasil yapacagim?

• 34spawn34 3 kullanıcısına yanıt
    TWRP yi yazdırmada nasıl bi sorun oldu biraz detay verebilir misiniz ?
  • Makify kullanıcısına yanıt
    hocam ilk sayfada dediginiz adimlari uyguladim. 7 den Mm ye dusurdum cihazi. sonra gerekli isleri yaparken, kilit acmada yesil oldu linuxtaki lg programi. ve bu sefer ses kisma ve acma tusuyla fastboot moda gecip linuxtaki cmd tarzi programi acip linux taki android klasorune attim twrp img sini ve yolu yazdim. fakat cmd de hep hata verdi. yani olmadi suan cihaz cebimde ve kapali. acinca durmadan kendini bastan baslatiyor ve sol ustte secure booting error ve error code 109 mu ne yaziyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 34spawn34 -- 14 Ocak 2019; 2:59:41 >
  • 34spawn34 3 kullanıcısına yanıt
    cihazı ses kısma tuşuna basarak bilgisayara bağlarsanız fastboota girebilirsiniz. cmd de ne hata veriyor ? birde dosya yolunda veya dosya isminde boşluk veya türkçe karakter bulunmaması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Makify -- 14 Ocak 2019; 3:42:28 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.