Şimdi Ara

LG G4 UsU Unlock ( Bootloader Kilidi Açma ) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
200
Cevap
11
Favori
23.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    suan mm kurulu ve baseband u know diyor ve hat cekmiyor cihaz acilip kapaniyor kendi kendine. ayrica cmd de ise ingilizce uzun bisey yazmaktaydi. yani yeri dogru degil mi gibi birseydi. oysaki yaptigim yintem yanlismidir? nasil bir yol izlemeliyim. suan isteyim yarin pcdr tekrar dener yazarim cmd de tam ne yazdigini. gece gece rahatsiz ediyorum kusura bakmayin lutfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 34spawn34 3 kullanıcısına yanıt
    Olur mu estağfirullah. Anladım twrp kurduktan sonra baseband atıyoruz twrp yok dolayısıyla basebandda olmadığı için sıkıntı olmuş sanırsam. twrpyi kuralım hallederiz sıkıntı kalmaz. Yarın bana yazın tam olarak ne hatası verdiğini ona göre bi çözüm yolu izleyelim.
  • Makify kullanıcısına yanıt
    tesekkur ettim , cihaz brick olmadi umarim cunku arada aciliyor. ama genelleme basa sarmakta. fakat unlock olmus sanirim. dediginiz yazi sol ustte cikiyor. umarim twrpyide yukleriz de sorun cozulur. peki bu halde 7 yi atsam calisirmi gerci yazinizda kdz calismaz demissiniz ama. ...

Yok hocam lgup programını silin hatta dalgınlığınıza falan denk gelmesin. kdz tot vs. artık yok.
    tamam ustad, su twrp kursak duzelecek sanirim.

Aynen twrpyi kurarsak büyük ihtimal sorun kalmaz
    s.a ustad yeni twrp indirdim ve yuklendi romuda kurdun cokta kiyak oldu. konu ve yardimlarin icin cok tesekkurler

faakat hat cekim hep 2 ve ya 3 dis. yukarisi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 34spawn34 -- 15 Ocak 2019; 3:37:55 >
    A.s rica ederim. Aynen bende bi zaman sonra farkettim aosp romlarda çekiş daha iyi.
    aosp tarzi romlarida ben sevemedim

• @Makify

Hocam öncelikle teşekkür ederim. Emeğinize sağlık. Bugün nihayetinde karar vererek H815 SEU Singapur seri telefonun anlattığınız yöntemle kilidini kırdım.

Kilit kırma işlemi sorunsuz bir şekilde işlem tamamlandı fakat bazı problemler oldu.

Kilidi kırdıktan sonra işlemlerin sırasını bozmadan twrp yi yükledim , semi stock romunu da flaşladım , ardından modem ve baseband dosyalarını da yükledikten sonra cihazı yeniden başlatıp ekranın gelmesini bekledim. Rom sorunsuz kuruldu ve cihaz açıldı.

Sonra bir baktım ki imei gitmiş. null olarak görünüyor.Doğal olarak sim i de algılamıyor. Tekrardan twrp ye geldim baseband ve modemi yükleyip başlattım sorun devam etti. Konuda bir arkadaş da aynı durumu yaşamış , rom ve baseband ı tekrar yüklemiş. Bende aynı işlemi yapınca sorun ortadan kalktı ve şebeke geldi. Lakin son işlemde modem dosyasını flaşlamadım.(flaşlamayınca düzeldi) Bunun mu bir etkisi oldu acaba ? Şu an cihaz yazılım bilgileri kısmında da baseband sürümüne bilinmiyor yazıyor.

Şimdi ise niyetim v30 romuna geçiş yapmak. Semi stok romdayım. Direk geçebilir miyim ? Root gerekiyor mu bu işlem için ? Ve bu işlemde de yine romu flaşladıktan sonra ardından baseband ve modemi yükleyecek miyiz ? Yani bu her rom yüklemesi için mi geçerli ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maho23 -- 18 Ocak 2019; 2:39:33 >

• maho23 kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Hocam Semi stock yükleme kısmında biraz dikkat gerekiyor. Normalde semi stock yüklerken zaten modem flashlamıyoruz. Ama şu da var semi stockun içindeki modem ile flashladığımız modem dosyası aynı dosya. Yani aslında sıkıntı olmaması lazımdı. Kısaca arb versiyonunuza uygun semi stock + baseband + magisk* yükleme bu sırayla bu şekilde olmalı. Yükledikten sonra da reboot system değil reboot recovery e tıklayıp tekrar bi kez twrpye dönmek lazım. Bu şekilde problem olmaması lazım. Artık Marshmallow romlara dönmediğiniz sürece her romdan her roma direk geçersiniz. Root gerekmez twrp rom yüklemek için yeterlidir. Her romda modem flashlamıyoruz. Ben v30 romundada flashlamıyorum. İlk yüklediğimde flashlamıştım yine sorun yoktu. Romun dosyası içinde yine aynı modem dosyası var zaten. Ama baseband şart. Basebandı sadece ve sadece LineageOS un usu cihazlar için bi versiyonu var onda flashlamıyoruz onun harici her romda kesin flashlamak lazım. (USU kernel yoksa tabi)

s.a hocam su romu onerir misin?

[ROM][7.0][H815] LG G4 Freedom ROM V7.5

A.s romu ben hiç kullanmadım. Şimdi siz söyleyince bi ekran görüntülerine baktımda stock rom ile öyle pek bir fark da göremedim.
    hicam h30 v2.2 deyim de titan kernel demissiniz. nasil ise yariyormu? ve bu roma kurabiliyor muyuz? artilari nedir size zahmet.

Yok titan değil steadfasterx in usu kerneli var. Aslında bildiğimiz stock kernel birde usu ile kilidi açılmış cihazlar için yamalar barındırıyor. (Mesela telefon açılınca şebeke hemen geliyor) v30 a o kerneli kurunca rom çöküyor. Sadece stock roma kurun .Onuda fastboottan kurmak gerekiyor öyle çok gerekli bişey değil.

bilgili insanlara hayranim. tesekkurler zahmet verdim hocam.

Estağfirullah hocam yardımım dokunduysa ne mutlu.

• @Makify Hocam sizi tekrardan bir konu için rahatsız ediyorum kusura bakmayın. Bir sorunum var. Bilen arkadaşlarda yardımcı olursa sevinirim.

Bir kaç gün önce cihazın kilidini kırmıştım ve semi-stok romu yüklemiştim.Bunun öncesince telefonumda küçük bir problem vardı. Telefonda görüşürken ses karşı tarafa az ve derinden gidiyordu. Hoparlöre alınca nispeten daha iyi ses gidiyordu. Mikrofonlu kulaklık ile konuşunca da hiç sorun çıkmıyordu. Yani telefonun mikrofonunda sorun olduğu belliydi.

Ben de geçen gün telefonu bir teknik servise götürdüm ve yeni mikrofon taktırdım. Teknik servis çalışanı cihazı almadan önce beni kendi telefonumdan arayarak (cihaza yeni mikrofon takılı şekilde) test etti. Ses gayet güzel geliyordu. Gidip cihazı teslim aldıktan sonra ben de kartı takıp test ettim fakat ses neredeyse hiç karşı tarafa gitmedi. Yani bağırsan bile ses çok zor duyuluyordu. Yİne aynı şekilde hoparlöre alınca da anlaşılacak kadar ses gitti. Tekrar cihazı servise götürdüm iki gündür uğraşıp başka mikrofonlar denemesine rağmen yapamamış. Anakart ile ilgili birşeyler geveledi ama ana kartı da garantiden değiştireli çok olmadı.

Bunun sebebi sizce ne olabilir ? Yüklemiş olduğum romun buna bir etkisi var mıdır ? Semi*stok romda ya da başka bir romda buna benzer bir durum yaşayan oldumu hiç yoksa bu tamamen donanımsal bir durum mu acaba ?

(Servis çalışanı mikrofonu takıyorum bir müddet normal çalışıyor diyor sonra tekrardan eski haline geliyor diyor.Tuhaf bir durum).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maho23 -- 22 Ocak 2019; 16:2:42 >

• maho23 kullanıcısına yanıt
    Hocam şimdi öncelikle Telefon uygulamasına tıklayın numara tuşladığımız yerde sağ üstteki 3 noktaya ordan da arama ayarlarına girin. Aşağıda daha fazla kısmından Gürültü engelleme ve ses netliği seçeneklerini bi açıkken bi kapalıyken birde biri açık biri kapalı şekilde bi deneyin. Yazılımsal değil ise üst taraftaki gürültü engelleyici mikrofonda da sıkıntı olabilir.
  • Selamlar Lg G4 ailesi,
    G4 cihazım uzun süre önce sist. hatası verdi ben de içindeki rehber ve verilerimin silinmemesi için hard reset atmadım, benim için verileri önemli hard reset atmadan ana ekrana nasıl getirebilirim güvenli modda açıyorum ara yüz mavi ama ana ekrana gelmiyor nette araştırdım ısı verin yazıyordu saç kurutma makinasi ile ısıttım bir kere ana ekranı mevcut uygulamalarımla kesik kesik gösterdi ama uzun süre kalmadan bu sist hatasını verdi gene ben de anakart ve cihaza zarar verir diye tekrar yapmadım nasıl açabilirim acil yardımcı olursanız sevinirim, herkese sorunsuz kullanımlar dileğiyle...
    LG G4 UsU Unlock ( Bootloader Kilidi Açma )

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.