Şimdi Ara

LG G4 Kliksa (Teknosa) ve Fonotel Pişmanlığı (THH+İCRA=PARA İADESİ) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
259
Cevap
7
Favori
14.797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nightmare_00

quote:

Orijinalden alıntı: Paetzold

quote:

Hocam merhaba , benimde kararım tüketici hakem heyetinden lehime çıktı.Kararda telefonu firmaya yollamak kaydı ile belirtilen tutarın ödemesi yapılmalıdır diyor.Ben telefonu yollamak zorundamıyım?teli yollamadan icra takibi başlatsam bir sıkıntı olur mu?veya teli yollarsam kargodan almazlarsa vs. bu iş uzar mı nasıl bir yol izlemem gerekiyor hocam?

Ben icra takibini başlamiştim. Sonrasinda vatandan mesaj geldi. Telefonu, aksesuarlariyla birlikte en yakin vatan mağazina birakin diye. Götürüp verdim paramida aldim icradan.

Hocam firma elimize karar gelmedi diyerek telefonu yollama talebimi kabul etmedi işi yokuşa sürmek istedikleri çok belli. 2 gün sonra icra takibi takibi süresi başlayacak ozaman icra takibi ile teli yollasam olur değil mi

Kendi keyifleri bilir. Siz sonuc çıkar çıkmaz icra takibini başlatin ben öyle yaptim. Sonrasinda zaten kendileri isteyecek. Hangi firma?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam merhaba , benimde kararım tüketici hakem heyetinden lehime çıktı.Kararda telefonu firmaya yollamak kaydı ile belirtilen tutarın ödemesi yapılmalıdır diyor.Ben telefonu yollamak zorundamıyım?teli yollamadan icra takibi başlatsam bir sıkıntı olur mu?veya teli yollarsam kargodan almazlarsa vs. bu iş uzar mı nasıl bir yol izlemem gerekiyor hocam?

Ben icra takibini başlamiştim. Sonrasinda vatandan mesaj geldi. Telefonu, aksesuarlariyla birlikte en yakin vatan mağazina birakin diye. Götürüp verdim paramida aldim icradan.

Hocam firma elimize karar gelmedi diyerek telefonu yollama talebimi kabul etmedi işi yokuşa sürmek istedikleri çok belli. 2 gün sonra icra takibi takibi süresi başlayacak ozaman icra takibi ile teli yollasam olur değil mi

Kendi keyifleri bilir. Siz sonuc çıkar çıkmaz icra takibini başlatin ben öyle yaptim. Sonrasinda zaten kendileri isteyecek. Hangi firma?

Aynen sonuç belli zaten boşuna zamanımı çalıyorlar işte. Bu arada sitenin ismi wowwo. Com ilk tel satıolardı şimdi işi büyütüp araba işine girmişler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Aynen sonuç belli zaten boşuna zamanımı çalıyorlar işte. Bu arada sitenin ismi wowwo. Com ilk tel satıolardı şimdi işi büyütüp araba işine girmişler.

Karar çıkmışsa iki tarafada yollanir. Siz dediğim gibi icra takibini başlatin onlar görecek zaten takip başlatildiğini kendileri diyecek getirin diye. İsterseniz hakem heyetiyle görüşün tekrar. Firmayi ilk defa duyuyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Karar çıkmışsa iki tarafada yollanir. Siz dediğim gibi icra takibini başlatin onlar görecek zaten takip başlatildiğini kendileri diyecek getirin diye. İsterseniz hakem heyetiyle görüşün tekrar. Firmayi ilk defa duyuyorum.

Bilgiler için teşekkürler hocam.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bilgiler için teşekkürler hocam.

Ne demek dostum. Biz tuketicilerin yardimlaşmasi cok onemli.

• İcra sürecini başlatan arkadaşlar, THK kararı ile KLİKSA cezalandirilmis.Dolayısıyla icra sürecinde Kliksanin kayıtlı adresine icra baslatiliyor. KLİKSA da iflas etti kapandı yani icra memurları kliksayi adresinde bulamayabilir. Bu durumda icra takipsizlik durumu ortaya çıkmaz mı. Ben icra takibi başlayacağım şimdi adres olarak kliksa adresi yazıldı. İcra işlemleri için. Adres olarak bu adresi girdik icra takibi icin:

BATMAN SOKAK NO: 18 SAHRAYICEDİD

KADIKÖY / İSTANBUL

İcra sürecinden olumlu sonuç alan arkadaşlar izledigimiz yol sizin takip sürecinden farklı ise bizi yönlendiriniz.Tesekkurler.

• barkan22 B kullanıcısına yanıt
    Hocam aynı adresi bende yazdım ama icra memuru işleme alıp, PTTye verilmek üzere bana verdiği tebligata baktığımda, adresin teknosa plaza olarak girildiğini gördüm, bilginiz olsun. Ben vereli 3 gün oldu. sonuç çıktığında burada paylaşacağım.

Not:Ayrıca Muhatabı kısmında: Borçlu ve Müflis (iflas etmiş) yazmakta, yani zaten bilinmekte. Teknosa, Kliksanın haklarını üstlendiğini açıkladı zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeGetBe -- 12 Ekim 2017; 22:32:35 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam firma için ilamlı icra takibi başlattım.onlarda lehimde çıkan hakem heyeti kararına avukatları aracılığı ile itiraz etmişler benim avukatım yok bu dezavantaj olabilir mi sizce?ordan olumsuz bir karar çıkabilir mi?

• Evet arkadaşlar para bugün itibariyle icra dairesine gonderilmis. Artık hesabıma yatmasını bekliyorum.

LG G4 Kliksa (Teknosa) ve Fonotel Pişmanlığı (THH+İCRA=PARA İADESİ)
    LG G4 Kliksa (Teknosa) ve Fonotel Pişmanlığı (THH+İCRA=PARA İADESİ)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeGetBe -- 19 Ekim 2017; 14:4:21 >

• DeGetBe kullanıcısına yanıt
    Kardeşim hayırlı olsun bereketini gör inşallah.
    bende 2 aydır sabırla bekliyorum, hakem heyeti kararını ve telefonu gönderdim ama hala ödeme yapmadı vicdansızlar.
    en son geçen hafta arayarak iban numaramı teyit ettiler ama hala parayı yatırmadılar.
    icraya vermeyi düşünüyorum artık, ilamlı icra takibi başlatacağız hakem heyeti kararları ve nüfus cüzdanı ile birlikte değil mi? başkaca yapılması gereken birşey var mı kardeşim yardımcı olabilir misin?
  • LG G4 TELEFON GHOST SCREEN nedeniyle hakem heyetine başvurdum. yanlız telefon başkasının üzerine faturalı. THH benim lehime sonuc çıkarttı ve para iadesine karar verdi. lg teknik servisi aradı işte telefonu getirin para iadeniz yapılacak diye. telefonu götürdüm pat para iadesini fatura kimin üzerineyse ona yapmaları gerekliymiş ısrarla fatura sahibinin bilgilerini filan istiyor. bende şikayeti benim yaptığımı ve kararın benim lehime cıktıgını söyledim telefonu ve evrakları alıp cıktım.

Şimdi ben bu faturanın sahibini bulup banka havalesi teminatı filan mı almalıyım. yoksa benim lehime karar verildiği için 15 gün yasal süreyi bekleyip (13. gün filan su anda) direk icra takibi mi başlayayım. icra takibinden sonra da ücret bana iade edilir mi yoksa gene fatura sahibi mi istenir.
  • gurcayy G kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hiç beklemeyin, bende aynı hataya düşmüştüm.
    1-kimlik fotokopisi
    2-hakem heyeti kararı aslı
    3-hakem heyeti kararı fotokopi
    4-Takip talebi dilekçesi
    Öncelikle Dosya satın (80 kuruş) alıyorsunuz (adliyede satılan dosyadan kırtasiyedekiler olmuyor; izmirdeki baroda satılıyordu ), herşeyi dosyanın içine koyuyorsunuz, sonra
    Adliyede Tevzi bölümününe gidiyorsunuz. onlar sizi x nolu icra dairesine yönlendiriyorlar. Gittiğiniz icra dairesindeki memur size tebligat pulu (12 tl, oda barodaydı) alın diyecek ve elinize bir makbuz verip, şu parayı( 32 Tl civarı) vakıfbanka yatırın gelin diyecek. Bunları yapıp gelince aynı Memur, pttye (adliye içinde) verilmek üzere tebligatı elinize tutuşturuyor. Gidip postaya veriyorsunuz. Ve evinize gidiyorsunuz
    İzmirde hepsi adliyenin içinde idi. Başka şehirlerde durum nasıldır bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeGetBe -- 19 Ekim 2017; 20:47:4 >
    kardeşim merhaba. benim de karar lehime çıktı telefonu göndermemi söylediler sen telefonu göndereli mi 2 ay oldu yoksa tüm süreç mi? bir de thh kararının ve faturaların aslını mı yolladın,
  • Arkadaşlar benimde bazı bilgilere ihtiyacım var. LG V20 cep telefonumu servise yolladım tabi henüz 6 ayını doldurmadiği için tamirat istemedim. Ya ürünün yenisini yada fatura bedelini talep ettim. Bu talebime rağmen telefonun ekranını değiştirip yollamişlar. Bende gargoda baktim tamir ettikleri için geri iade ettim bu sefer fatura bedelini talep ettim.Sizce yapmam gereken başka ne var yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: Hsn60

kardeşim merhaba. benim de karar lehime çıktı telefonu göndermemi söylediler sen telefonu göndereli mi 2 ay oldu yoksa tüm süreç mi? bir de thh kararının ve faturaların aslını mı yolladın,

kardeşim merhaba, karar lehime çıkalı 2 ay, telefonu yollayalı 1,5 ay geçti ancak hala hareket yok teknosadan. işim müsait olsa hemen uğrayacağım adliyeye ama denk getiremedim bir türlü. asıllarını yollamadım fotokopilerini yolladım.

DeGetBe kardeşim çok teşekkürler, anladıkları dilden konuşmak lazım hiç iyi niyetleri ahlakları yok bunların.
  • Tekrar merhaba arkadaşlar, Kliksa parayı icra dairesine yatırmasından bir ay sonra, dairedekileri dürtmeden paramın hesabıma yatmayacağını anlayıp, salı günü adliyeye gittim. Param çarşamba sabahı hesabıma geçti. İnşallah aynı dertten muzdarip herkese, hakkı olan parayı tekrar almayı nasip eder.
    Arkadaşlar merhaba, dün itibariyle Teknosa fatura bedelini hesabıma ödedi sonunda :) süreci aşağıda kısaca özetliyorum:

- telefonum bir anda kapandı ve açılmadı, forumlardan yaptığım araştırmaya göre süreci öğrendim.
    - kliksa dan fonotel garantili aldığım telefon için telefonu herhangi bir yere göndermeden direkt olarak teknosayı hakem heyetine şikayet ettim ve 2 ay içinde hakem heyeti beni haklı buldu.
    - 15 gün içinde fatura bedelini ödemedikleri için teknosaya hakem heyeti kararına uymalarını söyledim ve tutanağı onların e-mail hesaplarına yolladım.
    - telefonu, tüm aksesuarları ve hakem heyeti kararı dahil tüm belgelerini (ben fotokopilerini yolladım) kendilerine yollamamı istediler ve yolladım.
    - hakem heyeti kararı ardından 3 ay geçti, bu süre zarfında haftada en az 1 kez teknosaya mail attım ve hakarete varmayan sert bir üslupla yazdım bu mailleri. 3 ay içerisinde 2 defa aradılar, biri sürecin biraz uzadığını ve biraz daha beklemem gerektiğini söylemek için, birisi de imei numaramı teyit etmek için.
    - 3 ay sonunda adliyeye gitmeme gerek kalmadan paranın banka hesabıma 2-5 iş günü içerisinde geçeceğini bildirdiler ve yatırdılar.

hak aramak biraz meşakkatli, tüm süreç yaklaşık 7 ay sürdü ancak geç de olsa almış olduk, sizler de vazgeçmeyin arkadaşlar.

selametle.

• quote:

Orijinalden alıntı: derbederc

LG G4 TELEFON GHOST SCREEN nedeniyle hakem heyetine başvurdum. yanlız telefon başkasının üzerine faturalı. THH benim lehime sonuc çıkarttı ve para iadesine karar verdi. lg teknik servisi aradı işte telefonu getirin para iadeniz yapılacak diye. telefonu götürdüm pat para iadesini fatura kimin üzerineyse ona yapmaları gerekliymiş ısrarla fatura sahibinin bilgilerini filan istiyor. bende şikayeti benim yaptığımı ve kararın benim lehime cıktıgını söyledim telefonu ve evrakları alıp cıktım.

Şimdi ben bu faturanın sahibini bulup banka havalesi teminatı filan mı almalıyım. yoksa benim lehime karar verildiği için 15 gün yasal süreyi bekleyip (13. gün filan su anda) direk icra takibi mi başlayayım. icra takibinden sonra da ücret bana iade edilir mi yoksa gene fatura sahibi mi istenir.

parayı icraya vererek aldım. demekki patura sahibinin kim olduğunun önemi yokmuş.

• Arkadaşlar merhaba,

bende kliksa fonotel magduruyum. LG G3 üm patates oldu, teknosayı aradım hakkınızı mahkemede arayın dedi. netten hakem heyetine başvuru yaptım. Muhatap Kliksa yazdım.
    telin garantisi bitmeden başvuru yapmıştım ama şu an garanti bitti. Geçen gün aradı hakem heyeti, para iadesi kararı vereceğiz ama icra vs uğraşırsınız, muhatabı teknosa olarak değişip yeniden başvurun isterseniz dedi.
    bende şimdi hem 2 ay daha bekleriz hem de garanti sürem doldu, sorun olur dedim. haklısınız dedi.
    Şimdi karar da kliksa yazarsa Teknosa icra süreçsiz ödemez mi?
    İcra işi olursa teknosa çamura yatar mı yoksa öder mi?
    Ne berbat bir süreç oldu bu iş ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: whitebaby

Arkadaşlar merhaba,

bende kliksa fonotel magduruyum. LG G3 üm patates oldu, teknosayı aradım hakkınızı mahkemede arayın dedi. netten hakem heyetine başvuru yaptım. Muhatap Kliksa yazdım.
    telin garantisi bitmeden başvuru yapmıştım ama şu an garanti bitti. Geçen gün aradı hakem heyeti, para iadesi kararı vereceğiz ama icra vs uğraşırsınız, muhatabı teknosa olarak değişip yeniden başvurun isterseniz dedi.
    bende şimdi hem 2 ay daha bekleriz hem de garanti sürem doldu, sorun olur dedim. haklısınız dedi.
    Şimdi karar da kliksa yazarsa Teknosa icra süreçsiz ödemez mi?
    İcra işi olursa teknosa çamura yatar mı yoksa öder mi?
    Ne berbat bir süreç oldu bu iş ya.

kararı al 15 gün bekle kliksayı icraya ver. 15 gün içinde paran yatar. tekrar bastan baslamanın bi anlamı yok.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.