Şimdi Ara

LG G4 HAYALET EKRAN - PARA İADESİ ALIN- Kazandım :) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
4
Favori
9.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bende 2 adet telefonu Media Markt ve Vatana, THH yolu ile iade ettim. Vatan şu an için icrada, tahsil bekleniyor. Sonuca ulaşınca ayrıca bilgilendirme yazayım konunuza ekleyelim, ihtiyacı olan arkadaşlar, THH den sonra, Şirket ücret iadesi yapmazsa, alacaklarını nasıl tahsil edecekler, bu konudan yardım alsınlar.

Sizin, benim gibi hakkını arayan tüketiciler oldukça, kimse meydanlarda at koşturamaz.

Saygılar...
  • yokuş heryerde yokuştur.
    THH kararı sonrasında firmalar yine dikkate almayacaklar ve 15 gün içinde ödemesi gereken parayı ödemeyecekler.
    Genelde karar bize ulaşmadı gibi bahane uyduruyorlar.Dikkate almayın ve siz yazılı gönderin.Yani fax veya Email ile.
    15 gün geçmesine rağmen ödemezlerde adliyeye gidin.THH karar belgesi ve kimlik ile adliyede kendiniz başvurun, avukata gerek yok.Adliyede İLAMLI İCRA işlemi başlatın.Adliye icra yoluyla parayı alıp size veriyor.
  • Hocam benım telefonumda ghost screen dahil olmak uzere bırden fazla sorun var bugun yada pazartesı para ıadesı ısteyecegım. Servisten kronik hasarlıdır raporu alırken telefonu servıse bırakıyor muyuz yoksa dırekt talep ettıgımızde kagıdı verıyorlar mı?
  • Bir de bir sorum daha olacak kronik hasarlıdır raporu alırken telefonu tamıre bıraksak, farzedelım 10 gun ıcerısınde tamırı yapılıp gerı geldı, bu para ıadesı surecını etkıler mı yani savunmalarında tamir yapıldı diyerek haklı cıkabılırler mı?
  • tamir ettirmeyeceksin, onarımı kabul etmiş sayılırsın
  • bugün bilirkişi telefonu istedi bakalım neler olacak
  • Arkadaslar persembe gunu bootlop yuzunden servise vedim teli herhangi brsy demedim cnku bootlop u basima gelene kdr bilmiyordm eve geldim bi baktim anakart arizasi serviste iken sordum ne olur yenisi mi verilir die muhtemelen tamir edilir olmadi g4 uretimde parca gelmezse verilir dedi.thh olaylarini dh ve eksiden ogrendim ertesi gun hala parca beklenio yaziodu yani cuma gnu bende iadeli taahhutlu posta ile bedel iadesi istixem rapor verin diye dilekce gonderdim pzr gunu ise tamir edip sistemlerine dusmusler pzts msj geldi.simdi ben tamir edin demedim bekliyordum ki arizaniz su yapalim mi derler ve 3gunde tamir etmeleri (guya parca Koredn glcek diodu eleman)

Simdi thhye nasil basvurxam teli almali miyim alirken mi rapor almaliyim.servis fisinden tamir sartlari diye bi bolum var iste tefonu almazsan depo ucreti ariza tespit ucreti garantisiz ucret vs die.bana Secim hakki bile sunmadilar bu urunun uretimdenbayipli oldugunu nasil kanitlarim kanitlasam dahi tami gormus ne yaparim bilgisi olan acil donerse sevinirim etiket yada pm lutfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ak14 -- 11 Ocak 2017; 21:20:36 >

• Mektup hala ulasmamis karnyagisi etkiledi sanirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: rambursman

bugün bilirkişi telefonu istedi bakalım neler olacak

Bilirkişiden sonra ne oldu hocam, haber var mı.
    Bende başvurmayı düşünüyorum ama artık rapor vermiyorlar tamirde etmiyorlar ghost screeni tamir etmediklerine dair rapor ile başvuracağım ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi liberty_damn -- 29 Ocak 2017; 18:8:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • e-devlet sitesinde güncelleme varmıs sonucu onlarda göremiyor. karar cıkınca postalanır dediler bekliyorum hala
  • quote:

Orijinalden alıntı: pirmes

quote:

Orijinalden alıntı: kurtaran_ali

Hocam faturanın kendi adımıza olması şart koşuluyor mu ?

Faturanın kendi adınıza olması şart değil. Benim adıma faturası olmayan telefonun THH ile para iadesini bizzat aldım.

Hocam siz nasıl aldınız acaba? Benimde hakem heyetinden iade kararım var fakat lg fatura adıma olmadığı için vermiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: hedefkoütıp

quote:

Orijinalden alıntı: pirmes

quote:

Orijinalden alıntı: kurtaran_ali

Hocam faturanın kendi adımıza olması şart koşuluyor mu ?

Faturanın kendi adınıza olması şart değil. Benim adıma faturası olmayan telefonun THH ile para iadesini bizzat aldım.

Hocam siz nasıl aldınız acaba? Benimde hakem heyetinden iade kararım var fakat lg fatura adıma olmadığı için vermiyor.

ilamlı icraya verin, bir avukat bulun vekalet ücreti ve diğer bütün harcamalar zaten karşı tarafa rücu olunacak, isterseniz kendiniz de icra başlatabilirsiniz. Thh kararına itiraz etmedilerse eğer 15 gün içerisinde o karar artık bakidir.

• burası türkiye burdan hiçbir şey iade alamazsın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dennis Ritchie

burası türkiye burdan hiçbir şey iade alamazsın

Burası Türkiye, burada sizin gibi düşünen hiç kimse iade alamaz. Ben aldım, alırımda. Bilinçli olun hakkınızı yedirmeyin.
  • Benim G4 ün garantisi bitmesine 6-7 ay kaldı. 5 ay önce falan bootloop ve ghost screen den dolayı telefonu servise vermiştim. Bootloop u halledip ghost screenli halde geri yolladılar. 5 aydır bu şekilde kullanıyorum da artık canımı sıkmaya başladı sürekli iz kalıyor ekranda. Acaba iade edebilirmiyim uğraşmaya değer mi?
  • Mahkemeyi Kazandım :)
  • rambursman kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun THH ye gidince faturanın kendi üzerimize olması gerekiyor mu? Fatura dedemin üzerine. Dedemin de gelip uğraşacağını sanmıyorum.
  • Konuyu yazan arkadaş sorum olacak

1) dediğin raporu servisten istedim diyelim vermezler ise ne yapmalıyım

2) diyelimki raporu aldım telefon servistemi kalacak yoksa bendemi tüketici haklarına giderken ?

Verdiğin bilgiler için teşekkürler

• sorun olmaz
  • muharrem2222 M kullanıcısına yanıt
    cihazı servise götürüp arıza taspit formu düzenleteceksiniz, yani cihazda şu problem vardır şeklinde bı form verecekler. vermezlersede sorun değil thh bilirkişiden rapor istiyor. telefon sizde kalacak
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.