Şimdi Ara

LG G3 D850-D855 HARD BRİCK (KOMA)- UNBRİCK (KURTARMA) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
230
Cevap
12
Favori
81.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Açtım içini hocam anakart üzerinde de d851 yazıyor sıkıntı nerde acaba ya
    Bu mesaja eklenen görseller:

LG G3 D850-D855 HARD BRİCK (KOMA)- UNBRİCK (KURTARMA) LG G3 D850-D855 HARD BRİCK (KOMA)- UNBRİCK (KURTARMA)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetkosar -- 20 Ekim 2016; 12:24:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mehmet koşarın başına gelen benimde başıma geldi lg g3 d851 var elimde d55 yazılımı atılmış makina komple siyah pilsiz sarı ünlem bile yok qualcoom olarak degil hs loder olrak görüyor diag felan hiç biri işlem yapamıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzman0725

Değerlenecek buralar

hocam burdahttp://i.hizliresim.com/6r6dG9.jpg lg g2 de anakartın hangi portu gnd acaba?ne ile neyi aynı ayda değdireceğim?
  • Boarddiag ile olan kısmı hallettim,telefon şuan şarj oluyor ve açmaya çalışınca lg logosunda yani açılış ekranında kalıyor.Kısacası ikinci aşamaya geçemiyorum çünkü şuan bilgisayarım telefonumun hiçbir şekilde görmüyor.

Ne yapmam lazım,önceden aygıt yöneticisinde Qualcomm 9008 olarak çıkıyordu ama telde en ufak tepki yoktu,şimdi telde tepki var ama buseferde bilgisayarı telefonu tanımıyor.
    Acil yardım arkadaşlar
    Daha önce konu sahibine yazdım özelden ama galiba görmemezlikten geldi cevap yazmadı?

• quote:

Orijinalden alıntı: berlin007

Boarddiag ile olan kısmı hallettim,telefon şuan şarj oluyor ve açmaya çalışınca lg logosunda yani açılış ekranında kalıyor.Kısacası ikinci aşamaya geçemiyorum çünkü şuan bilgisayarım telefonumun hiçbir şekilde görmüyor.

Ne yapmam lazım,önceden aygıt yöneticisinde Qualcomm 9008 olarak çıkıyordu ama telde en ufak tepki yoktu,şimdi telde tepki var ama buseferde bilgisayarı telefonu tanımıyor.
    Acil yardım arkadaşlar
    Daha önce konu sahibine yazdım özelden ama galiba görmemezlikten geldi cevap yazmadı?

Cihazı download moda almayı denediniz mi?
  • -forumber- kullanıcısına yanıt
    Galiba Ses açma tuşu arızalandı o yüzden ses açma power kombinasyonunu yapamıyorum.

Şuan nasıl açarsam açayım hep lg logosunda kalıyor.

Bilgisayar telefonu neden görmüyor?
    Daha önceden 9008 olarak görüyordu ama buradaki anlatılanları yani boarddiag ile olan kısmı yaptım şuan hiçbir şekilde pc ile tel arası bağlantılısı yok.
    Aslında 2 kere tanır gibi oldu ama 2 saniye içinde yok oldu.

Biraz karışık anlattım kusura bakmayın.

• quote:

Galiba Ses açma tuşu arızalandı o yüzden ses açma power kombinasyonunu yapamıyorum.

Şuan nasıl açarsam açayım hep lg logosunda kalıyor.

Bilgisayar telefonu neden görmüyor?
    Daha önceden 9008 olarak görüyordu ama buradaki anlatılanları yani boarddiag ile olan kısmı yaptım şuan hiçbir şekilde pc ile tel arası bağlantılısı yok.
    Aslında 2 kere tanır gibi oldu ama 2 saniye içinde yok oldu.

Biraz karışık anlattım kusura bakmayın.

Bilgisayarın görmesi için bir sebep yok.

Cihazın bootloader'ını ve download modu onarıp kernel yüklediniz BordDiag ile. Cihaz normal görevi olan kernel'i boot ediyor doğal olarak. Kernel boot oluyor olmasına fakat sistem yüklü olmadığı için logoda kalıyor.

Cihazı download moda almalısınız bir şekilde. Tuşları çıkarıp tekrar takın. O da olmadı yedek tuş satın alabilirsiniz internetten.

Tamam usta dediğinizi yapacağım download moda almaya çalışıcam olmadı dediğiniz gibi yeni tuş alır denerim.Daha sonra tekrar rahatsız ederim sizi takıldığım yerde.Teşekkür ederim.

Hemen arkadaşın telefonun kapağını aldım denemek için ama telefon download moda girmiyor ne ses açma ile nede kısma ile hiçbir şekilde download moda girmiyor,hep normal şekilde açılıyor.

• quote:

Hemen arkadaşın telefonun kapağını aldım denemek için ama telefon download moda girmiyor ne ses açma ile nede kısma ile hiçbir şekilde download moda girmiyor,hep normal şekilde açılıyor.

Bataryayı çıkartıp tekrar takın. Ses açma tuşuna basılı tutarak bilgisayara bağlayın. Güç tuşuna basmayacaksınız hiç bir şekilde. Sadece ses arttırma tuşuna basılı tutarken bilgisayara bağlayacaksınız.

• merhaba arkadaslar oncelıkle herese iyi forumlar

lanet olsaı 6. adım ıcın herseyi denedim ama halen fail alıyorum aldıgım hata aynn şu
    serial port open failed!
    test aborted!
    felan gibi bişi alttada resim var ekliyebilirsem resimde ekliyecegim ben neyi yanlıs yapıyorum acaba

LG G3 D850-D855 HARD BRİCK (KOMA)- UNBRİCK (KURTARMA)
    bu arada farklı usb portlarda fellan denedim cihaz qalcom olarak gorunuyodu birisi eski kalan driverları kaldırın yeni driverları kurun demiş onları kaldırıp yeni driver kurdum cihaz suan qalcom olarak ta gorunmuyor  LG G3 D850-D855 HARD BRİCK (KOMA)- UNBRİCK (KURTARMA)
    işte yeni cihaz bu konudan anlıyanlar bi yardım ederse sevinirim valla tw vs ile iletişim kurabiliriz
    şimdiden teşekkurler
    @kagankavuk @-forumber- siz bu işten anlıyor gibisiniz bi el atın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mhmmtyyl -- 15 Aralık 2016; 22:20:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mhmmtyyl

merhaba arkadaslar oncelıkle herese iyi forumlar

lanet olsaı 6. adım ıcın herseyi denedim ama halen fail alıyorum aldıgım hata aynn şu
    serial port open failed!
    test aborted!
    felan gibi bişi alttada resim var ekliyebilirsem resimde ekliyecegim ben neyi yanlıs yapıyorum acaba

LG G3 D850-D855 HARD BRİCK (KOMA)- UNBRİCK (KURTARMA)
    bu arada farklı usb portlarda fellan denedim cihaz qalcom olarak gorunuyodu birisi eski kalan driverları kaldırın yeni driverları kurun demiş onları kaldırıp yeni driver kurdum cihaz suan qalcom olarak ta gorunmuyor  LG G3 D850-D855 HARD BRİCK (KOMA)- UNBRİCK (KURTARMA)
    işte yeni cihaz bu konudan anlıyanlar bi yardım ederse sevinirim valla tw vs ile iletişim kurabiliriz
    şimdiden teşekkurler
    @kagankavuk @-forumber- siz bu işten anlıyor gibisiniz bi el atın

PM attım

• forumber yardımcı oldu saolsun bi cozum bulamadık ama bakalım en ıyısı verıcem bı telefoncuya daha bu 3. olcak yarın gidicem bakalm
    anakartı deiştirmeye kadar gideriz olmadı
    Mesaj atmistim ama cevaplayan olmadi galiba telefonum artik hic tepki vermiyor ne sarja taktigimda ekrana bisey geliyor ne de bilgisayara bagladigimda bu kadar mi zor bisey bu sadece oynarken dondugu icin bataryayi cikarip taktim sonrasinda acilirken lg logosunda kaldi bir muddet sonra sadece pili bitip yeniden sarja taktigimda sari unlem isareti geldi simdi bunlarin hicbiri yok telefon takozdan farksiz

• merhaba. telefonda sarı ünlem işaretini bir ara gördüm ama şuan sarja takınca görmüyor. bataryayı çıkartıp yarım saat kadar bekleyip geri takınca lg logosunda takılıyor? ne yapmam gerekiyor acaba
  • EMMC TEST START
    FAILED TO OPEN PARTITION FROM EMMC
    TEST ABORTED !!

bu hatayı alıyorum. galiba emmc denilen alet ömrünü tüketmiş ? bilgi sahibi birileri yardımcı olabilir mi ?
  • Cihazı bağlayıp bir cımbız yardımıyla dediğiniz yerlerin bağlantısını yapıyorum ama windows telefonu dediğiniz gibi tanımıyor. Unknown usb device (device descriptor request failed) hatasını veriyor. bu aşamada takılı kaldım. Lütfen yardımcı olur musunuz? (yurt dışındayım ve başka telefon alacak durumum yok)
  • ne yaptıysam cihazı tanıtamadım hiç tepki vermiyor
  • Allah razı olsun hocam anlattıklarınızı yaptım telefonu kurtardım teşekkür ederim
  • merhaba lg g3 d855 telefonumun dpi ayarını değiştirdim ekran bir hayli küçüldü ve ekranda sürekli sistem durdu hatası veriyordu bende rom attım ancak boyutu düzelmedi kurulumda kaldı sürekli hata veriyor bu anlattığınız yöntemi uygulasam düzelirmi hangi dosyanın ayarını bozdum acaba telefonu kullanamıyorum lütfen yardım edin
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.