Şimdi Ara

===> LG G2 TEKNİK KONU <=== (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.437
Cevap
135
Favori
467.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Markette coverart diye aratirsaniz yesil ikonlu bi program var onunla duzeltebilirsiniz , androidin boyle bi sacmaligi var bende zamaninda cok uğramıştim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: suphion

Arkadaşlar ben de burdan teknik bir soru sorayım:

Telefonuma müzik atarken LG PC Suite kullanmıştım.
    Attığım mp3ler PCSuite klasörüne attığım başka bir resmin thubmnail'ini kullanıyor.
    Bir arkadaşın bebeğinini resmi şu anda music player ve dosya yöneticisinde görünüyor bu mp3'ler için.
    Dosyaları Telefondan komple silip yeniden yükledim ama değişen bir şey yok.
    Bir yerde bu cache olarak saklanıyor.
    Bunu nasıl değiştireceğim.
    Çok sinir bozucu bir durum.
    Resimler sanırım sorunumu anlatıyor
     ===> LG G2 TEKNİK KONU <=== ===> LG G2 TEKNİK KONU <=== ===> LG G2 TEKNİK KONU <===

Kendi soruma cevap vereyim sonunda buldum.
    Bu albüm kapaklarını şu yolda saklıyormuş
    \Dahili dep birimi\Android\data\com.android.providers.media\albumthumbs
    Burdaki sayılardan oluşan uzantısız dosyaları silince düzeldi.

Bu arada bu coverart güzel bir apk olabilir, deneyeceğim. Bilgi için teşekkürler.

• suphion kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla müzik çalarda şarkı çalarken resmin üstüne basılı tutup coverı silebiliyoruz hocam.Dediğiniz yöntem daha iyiymiş ama.
  • Ben de bu konuda şöyle bir şey biliyorum. Bu tür görünmesini istemediğiniz resimlerin olduğu klasörler varsa ancak resimleri de silmek istemiyorsanız oraya bir tane .NOMEDIA dosyası kopyalarsanız resimler görünmez.

Cihazların genellikle bir yerlerinde bir tane olur böyle bir dosya. Oradan kopyalamak yeterli diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

Ben de bu konuda şöyle bir şey biliyorum. Bu tür görünmesini istemediğiniz resimlerin olduğu klasörler varsa ancak resimleri de silmek istemiyorsanız oraya bir tane .NOMEDIA dosyası kopyalarsanız resimler görünmez.

Cihazların genellikle bir yerlerinde bir tane olur böyle bir dosya. Oradan kopyalamak yeterli diye biliyorum.

Çok güzel bilgibu dosya bir kaç yerde karşıma çıkmıştı, ne olduğunu anlamamıştım.
    Bunu da ilk mesaja ekleyebilirsiniz bence
    Ayrıca birilerinin işine yarayacksa benim bulduğum yol da eklenebilir
  • suphion kullanıcısına yanıt
    O şekilde hepsi gidiyor, birde mp3lerin bilgileri duzgun degilse bu sorun sıklıkla oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: warrock61

quote:

Orijinalden alıntı: CagatayHos

quote:

Orijinalden alıntı: warrock61

Arkadaşlar 4.3 ü ne zaman alıyoruz :)
    4.4 Ü Ocağa kadar alırız işallah.

Güncelleme konusunda LG den bir açıklama yapılmadı galiba ama 4.3 değilde direkt 4.4 güncellemesini versinler daha iyi olur

4.3 de hızlanıyo + opencl 3.0 ve 4.4 de arayüz hızlanması batarya ve ram kullanımı iyileştirme sanal tuş gizleme tam ekran yapma filan şu anki haliyle bile iyiki 4.4 ile çok güzel bir ürün olacak g2.

4.4 ile sanal tuşları gizleme mi geliyor ?

• Pulstar kullanıcısına yanıt
    Evet hocam unutmuşum onu o yöntemde var

• Arkadaslar telefona igo navigasyon yukleyemedim. Yukleyebilen varmi igoyu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: newbie1

Recovery modda wipe data-cache ile. Bu şekilde dahili depo da sıfırlanmıyor.
    Ya da ayarlardan fabrika verilerine sıfırla ile. Bu şekilde dahili depoda ne varsa siliniyor.

Bir ekleme yapayım, Wipe data&Factory reset işlemi zaten cihazı ayarsal ve uygulamasal olarak fabrika ayarlarına döndürür. Telefonun içinden yapılan Fabrika ayarlarına dönme olayından tek farkı sdcard'a dokunmaz. Ancak eğer onu da silmek istiyorsanız bazı CWM Recovery'lerde sdcard'ı Mount&Storage bölümünden formatlayabiliyorduk. G2'de varmı bilmiyorum. Mount & Storage bölümüne bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 3 Kasım 2013; 4:12:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Majorca

Arkadaslar telefona igo navigasyon yukleyemedim. Yukleyebilen varmi igoyu ?

http://yadi.sk/d/bt1k4JpAAgf8W
    zipten çıkarıp olduğu gibi telefona kopyala,dosya yöneticisiyle içindeki apk dosyasını kur,açılırken çözünürlükten dolayı ufak gelecektir ayarlar-ekran-görünüm oranı düzeltmesindeki listeden sygici işaretleyin.
    Kendi telefonumdan upload ettiğim dosyadır.Neticeyi yazarsan diğer arkadaşlarada faydası olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grolof -- 3 Kasım 2013; 7:38:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: grolof

quote:

Orijinalden alıntı: Majorca

Arkadaslar telefona igo navigasyon yukleyemedim. Yukleyebilen varmi igoyu ?

http://yadi.sk/d/kSN0lSR7C3ETdBunu zipten çıkarıp olduğu gibi telefona kopyala,dosya yöneticisiyle içindeki apk dosyasını kur,açılırken çözünürlükten dolayı ufak gelecektir ayarlar-ekran-görünüm oranı düzeltmesindeki listeden sygici işaretleyin.
    Kendi telefonumdan upload ettiğim dosyadır.Neticeyi yazarsan diğer arkadaşlarada faydası olur.

Hocam linki düzelttim.

http://yadi.sk/d/kSN0lSR7C3ETd

Bir de sygic yazmışsınız ama parmağınız sürçtü sanırım.

• Herkese merhaba. Telefonumu dun aldim ve genel anlamda memnunum. Gorusme yaptigim arkadaslarim sesimin boguk geldigini soyluyorlar. Cumlenin basi iyiyken, sonuna dogru ses azaliyor ve boguklasiyormus. Bu konuda bilgisi olan arkadaslarim paylasirlarsa cok sevinirim. Tsk ederim.
  • Bildiginiz gibi ana ekranda veya kilit ekraninda 2 kere boş bir alana tiklayinca knock on ozelligi sayesinde ekran kapaniyor ama herhangi bir uygulamadayken arkadaki power tusuna erismek zor geliyorsa durum cubuguna 2 kere tiklayarakta ekrani kapayabilirsiniz. (Harici launcherlerdede ise yarar)
  • 3845#*802#

Device testten cihazdaki sensor ve donanimlari
    Hw decice test lcd test manual testten de olu piksel testini yapabilirsiniz
  • Ben de birkaç şey yazayım.
    - ekranın en altından yukarı parmağı kaldırmadan kaydırırsanız halka şeklinde Voicemate google arama ve Quick Memo ya hızlı kısayolu çıkar.
    -yatay modda klavyeyikullanırken iikiparmakla aayırmahareketi yapınca klavye iikiye ayrılır
    -rehberde arama kaydında iki parmakla zoom yaparsanız yazı fontlarının büyüdüğünüTam tersini yapınca fontların küçüldüğünü görürsünüz

• quote:

quote:

Ya da ayarlardan fabrika verilerine sıfırla ile. Bu şekilde dahili depoda ne varsa siliniyor.

Yani CWM veya TWRP olduğu sürece bahsi geçen ekranda Factory Reset yapma ihtimali yok demek istiyorsun.

Teşekkürler hocam.

Ana cwm menüsünde wipe data,wipe cache yapılıp arkasından advanced menüsünde wipe dalvik cache yaparsanız factory reset ile aynıkapıya çıkar.Ayrıca wipe sd card dersenizde full factory reset yapmış olursunuz.

Önemli bir anektot da şu . CWM yüklü bir telefonda,cihaza gelen yazılım güncellemesini OTA yani telefon üzerinden yükleyemeyebilirsiniz. Muhtemelen gelen yeni yazılım güncellemesini pc üzerinden yapmanız icab eder.

OTA güncelleme stok recovery ister.Xda da uyumlu TWRP recovery var sanırım ama bir takım kodlar falan yazmak gerekiyor.Zahmetli iş.

• quote:

Orijinalden alıntı: visceroid

quote:

Orijinalden alıntı: o_safak

quote:

Orijinalden alıntı: visceroid

Arkadaşlar tekrar sorayım,

===> LG G2 TEKNİK KONU <===

Whatsupp bildirimleri bu şekilde görünmüyor, bildirim çubuğunda var ama. Ne yapabilirim?

Notyfier diye bir program var onu indirip baloncuk gorunmesini istedigin programlarin ikonlarini silip programdaki ikonlari kullaniyorsun. Ben gmail whatsupp ve skype icin kullaniyorum, super.

https://play.google.com/store/apps/details?id=co.uk.cornwall_solutions.whatsapp_notifyer

Bu mu acaba?

Edit :https://play.google.com/store/apps/details?id=co.uk.cornwall_solutions.notifyer&hl=tr

Bu sanırım...

Evet

• quote:

Orijinalden alıntı: Press_Play_On_Tape

quote:

quote:

Yani CWM veya TWRP olduğu sürece bahsi geçen ekranda Factory Reset yapma ihtimali yok demek istiyorsun.

Teşekkürler hocam.

Ana cwm menüsünde wipe data,wipe cache yapılıp arkasından advanced menüsünde wipe dalvik cache yaparsanız factory reset ile aynıkapıya çıkar.Ayrıca wipe sd card dersenizde full factory reset yapmış olursunuz.

Önemli bir anektot da şu . CWM yüklü bir telefonda,cihaza gelen yazılım güncellemesini OTA yani telefon üzerinden yükleyemeyebilirsiniz. Muhtemelen gelen yeni yazılım güncellemesini pc üzerinden yapmanız icab eder.

OTA güncelleme stok recovery ister.Xda da uyumlu TWRP recovery var sanırım ama bir takım kodlar falan yazmak gerekiyor.Zahmetli iş.

Hocam onları biliyorum da o an uyanamadım.

Stock Rom yüklemek Root'u götürecektir.

Bence güncelleme geldiğinde en mantıklısı Recovery'den yeni versiyonun Root'lanmış Custom Rom'unu yüklemek olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: ohendem

quote:

Orijinalden alıntı: ErsanH

Herkese merhaba. Telefonumu dun aldim ve genel anlamda memnunum. Gorusme yaptigim arkadaslarim sesimin boguk geldigini soyluyorlar. Cumlenin basi iyiyken, sonuna dogru ses azaliyor ve boguklasiyormus. Bu konuda bilgisi olan arkadaslarim paylasirlarsa cok sevinirim. Tsk ederim.

Selam

Bu genellikle konusurken parmagınızla microfonu kapatmakla olur..Telefon tutus seklinize bir bakın derim....

Zaman zaman bende aynı problem oluyor,kısa bir süre ses boğuk gidiyor sonra düzeliyor.Şebekeden kaynaklanıyor olabilir.Yada telefondan olabilir.Ben asya romu kullanıyordum belki ondandır diye tekrar türkiye romuna döndüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grolof -- 3 Kasım 2013; 12:36:59 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.