Şimdi Ara

===> LG G2 TEKNİK KONU <=== (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.438
Cevap
135
Favori
467.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar. Dün akşam sorunsuz kullanmama rağmen şu anda evdkei wi-fi ağına bağlanamıyorum. Wi-fi'yi açınca ağı görüyor ve altında "kaydedildi, güvenli" yazıyor. Üst status barda wireless işareti çıkmıyor. Tıklayıp bağlan diyorum aynı şeyler oluyor "bağlandı" mesajını alamıyorum. Nedendir?
  • merhaba arkadaşlar. telefonla birlikte gelen vienna boy's choir seslerini -rootsuz- nasıl silebiliriz bir bilgisi olan var mı? ayrıca navbar'ı aşağıdaki gibi bazı programlarda gizlemeye yarayan bir program mevcut mudur?

• quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: grolof

quote:

Arkadaşlar bu yüklediğimiz CWM Recovery ile Backup alamıyor muyuz?

Ben denedim ama Not Found External Card gibi bir şeyler yazdı.

Hafızaya baktığımda 3.82 GB yedek dosyası var görünüyor.

Bu telefonda hafıza kartı olmadığı için external cd cardı bulamaz hatayı onun için vermiştir ilk sıradaki sdkartı seçeceksin.

Ben de onu seçmiştim abi.

3.82 GB Backup almış ancak ne kadar güvenilirdir ona takıldım.

O dosyaları PC'ye aktarın ve yeniden alın. Elinizde bir de fotoğraf makinesi bulunsun ve ekranların resimlerini çekin.
    Ben sadece Root yaptığım ve CWM Recovery'yi yüklemediğim için henüz Nandroid Backup alma fırsatı bulamadım. Bu yüzden ne olduğunu bilemiyorum. Belki görürsem daha doğru şeyler yazabilirim.
    Normalde Nandroid Backup alınırken, cihazların partisyonlarına göre imaj dosyaları ve md5 hash Kodları oluşturulur. Duruma bağlı olarak, bizde harici kart olmadığı, dolayısıyla ext_sd yada diğer isimlerde partisyonlar olmadığı için bunlara sıra geldiğinde, sdcard bulunamadı hatası verebilir. Diyebilirsiniz ki harici kartın niye yedeğini alıyor? Aslında harici kartın yedeğini almıyor. Karta taşınan uygulama varsa, ismini tam hatırlamıyorum ama içinde secure ibaresi bulunan gizli bir klasör oluşuyor, bunun yedeğini almak istiyor.

Dipnot: Android'te gizli klasör ve dosyaların isimleri . ile başlar. Telefonda böyle klasörler oluşturmak kolaydır ama PC'de oluşturamazsınız. Bunun için en kolay yol Winrar 'dır. Herhangi boş bir klasörü yada içi boş bir metin dosyasını Winrar ile zip'leyin (rar'layın). Zip yada Rar (artık ne yaptıysanız) dosyanızı açın ve içindeki klasör yada dosya adını . ile başlayarak yazın. Daha sonra da Zip yada Rar içinden çıkartın.

Hocam bu dediğin dün son anda aklıma geldi ancak hem başlıkla hem telefonla hem de başka şeylerle ilgilendiğim ve yorulduğum için tam idrak edip yapamadım.

Şimdi mesajını okuyunca tekrar backup alıp bittikten sonra fotoğrafını çektim.

Evet tahmn ettiğim gibi .android_secure un yedeğini almaya çalışmış. Ama tabiki harici kart olmadığından alamamış. Önemli bir durum yok.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: grolof

quote:

Arkadaşlar bu yüklediğimiz CWM Recovery ile Backup alamıyor muyuz?

Ben denedim ama Not Found External Card gibi bir şeyler yazdı.

Hafızaya baktığımda 3.82 GB yedek dosyası var görünüyor.

Bu telefonda hafıza kartı olmadığı için external cd cardı bulamaz hatayı onun için vermiştir ilk sıradaki sdkartı seçeceksin.

Ben de onu seçmiştim abi.

3.82 GB Backup almış ancak ne kadar güvenilirdir ona takıldım.

O dosyaları PC'ye aktarın ve yeniden alın. Elinizde bir de fotoğraf makinesi bulunsun ve ekranların resimlerini çekin.
    Ben sadece Root yaptığım ve CWM Recovery'yi yüklemediğim için henüz Nandroid Backup alma fırsatı bulamadım. Bu yüzden ne olduğunu bilemiyorum. Belki görürsem daha doğru şeyler yazabilirim.
    Normalde Nandroid Backup alınırken, cihazların partisyonlarına göre imaj dosyaları ve md5 hash Kodları oluşturulur. Duruma bağlı olarak, bizde harici kart olmadığı, dolayısıyla ext_sd yada diğer isimlerde partisyonlar olmadığı için bunlara sıra geldiğinde, sdcard bulunamadı hatası verebilir. Diyebilirsiniz ki harici kartın niye yedeğini alıyor? Aslında harici kartın yedeğini almıyor. Karta taşınan uygulama varsa, ismini tam hatırlamıyorum ama içinde secure ibaresi bulunan gizli bir klasör oluşuyor, bunun yedeğini almak istiyor.

Dipnot: Android'te gizli klasör ve dosyaların isimleri . ile başlar. Telefonda böyle klasörler oluşturmak kolaydır ama PC'de oluşturamazsınız. Bunun için en kolay yol Winrar 'dır. Herhangi boş bir klasörü yada içi boş bir metin dosyasını Winrar ile zip'leyin (rar'layın). Zip yada Rar (artık ne yaptıysanız) dosyanızı açın ve içindeki klasör yada dosya adını . ile başlayarak yazın. Daha sonra da Zip yada Rar içinden çıkartın.

Hocam bu dediğin dün son anda aklıma geldi ancak hem başlıkla hem telefonla hem de başka şeylerle ilgilendiğim ve yorulduğum için tam idrak edip yapamadım.

Şimdi mesajını okuyunca tekrar backup alıp bittikten sonra fotoğrafını çektim.

Evet tahmn ettiğim gibi .android_secure un yedeğini almaya çalışmış. Ama tabiki harici kart olmadığından alamamış. Önemli bir durum yok.

Yani bu yedek sorunsuz bir yedek mi hocam?

• Rootsuz cihazlar için whatsupp'da bildirimlerin görünmemesini düzeltmek için ne yapıyorduk arkadaşlar?
  • visceroid V kullanıcısına yanıt
    whatsap ayarlar da bildirimler var ses titreşim bildirim ledi bunların hepsini kapatırsan 3 bölüm halindedir orda hepsini kapat sen whatsapa girdiginde görürsün bildirimleri bildirim cubugunada bişey cıkmaz zil sesi dahi calmaz
  • quote:

Yani bu yedek sorunsuz bir yedek mi hocam?

Evet aynen sorunsuz bir yedek.
  • Arkadaşlar cihazı Recovery'de nasıl açıyoruz?

Bir türlü yapamadım.

Tamam, Quick Boot uygulamasını yükledik ancak onu kullanamadığımızda Recovery'de nasıl açacağız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: F-138

whatsap ayarlar da bildirimler var ses titreşim bildirim ledi bunların hepsini kapatırsan 3 bölüm halindedir orda hepsini kapat sen whatsapa girdiginde görürsün bildirimleri bildirim cubugunada bişey cıkmaz zil sesi dahi calmaz

Tam tersi ben görünsün istiyorum. Bildirim çubuğunda görünüyor ama simge üzerinde 1-2 gibi küçük bir baloncuk oluyordu ya onu diyorum...
  • quote:

gerçi suan elimde s4 var gelişmiş ayarlarda menu farklı heralde biraz yada 4.3 ün getirdigi bir menü 4.3 yüklü s4 te ona benzer bişeylerdemi yok

"Wi-fi sinyali düşük olduğunda wi-fi bağlantısını otomatik olarak kes" var en benzeyen. Onu yaptım o da değil zaten değişen bi şey olmadı.
  • PHI kullanıcısına yanıt
    hocam benim evdede modeme birçok cihaz bağlı ve bi ara ip çakışması sorunu yaşıyordum bende o yüzden giremiyordum baktımki evde 2 cihaz aynı ipden girmeye çalışıyor birinin sonu 3 yazarak değiştirdim ve sorunsuz girdim birde dns ayarlarını muhakkak değiştirin sorun çözülecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PHI

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: shunter

quote:

Arkadaşlar. Dün akşam sorunsuz kullanmama rağmen şu anda evdkei wi-fi ağına bağlanamıyorum. Wi-fi'yi açınca ağı görüyor ve altında "kaydedildi, güvenli" yazıyor. Üst status barda wireless işareti çıkmıyor. Tıklayıp bağlan diyorum aynı şeyler oluyor "bağlandı" mesajını alamıyorum. Nedendir?

hocam yeniden başlattınız mı telefonu bir kapatıp açıp deneseydiniz bazen banada oluyor .

Evet yeniden başlattım. Ağı unut dedim yeniden şifre girdim falan, halen aynı

Önce ağı unutup sonra mı yeniden başlattın?

Eğer tam tersiyse öyle olması normal.

Evet. Önce ağı unut, ardından yeniden başlat. Ağa tekrar katıl. Sonuç aynı kaydedildi güvenli yazıyor

Modemden kaynaklanan bir sorun olduğu yazılmış bazı yerlerde de
    http://forum.shiftdelete.net/samsung/331815-android-4-1-2-destekli-samsung-win-i8552-wifi-sorunu.html

Hocam bu ICS yada JB 'dan sonra ortaya çıktı. 1 tane giçici, 2 tane de kalıcı çözümü var.
    Geçici çözüm: Modemi kapatıp açmak. Diğer telefon yada cihazların bağlanabiliyor olması birşeyi değiştirmiyor.
    Kalıcı çözüm 1: Modemin şifreleme modunu değiştirin.
    Kalıcı çözüm 2: Modemin wireless kanalını otomatikten çıkartıp boş bulduğunuz bir kanala ayarlayın. Bulunduğunuz yerde hangi kanalın daha boş olduğunu birçok uygulama ile görebilirsiniz. Çevrenizdeki Wifi sinyallerini kontrol ederek grafik olarak size veriyorlar. Mesela Wifi Analyzer.https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer

• quote:

Arkadaşlar cihazı Recovery'de nasıl açıyoruz?

Bir türlü yapamadım.

Tamam, Quick Boot uygulamasını yükledik ancak onu kullanamadığımızda Recovery'de nasıl açacağız?

Ses kısma ve güç tuşlarına basılı tutun (telefon kapalı iken) LG logosu gelince ikisinide bırakıp aniden tekrar ses kısma ve güç tuşlarına basın. Sonra güç tuşuna 3 kere basın.Recovery e girmesi lazım.

Burada how to boot in to recovery mode kısmını okuyabilirsiniz.

http://wiki.cyanogenmod.org/w/D802_Info

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Pulstar kullanıcısına yanıt
    Anakonuya yazdığım Hard Factory Reset Yöntemi:
    quote:

Orijinalden alıntı: suphion

ROM atımı sırasında yaşadığım bir sorundan dolayı epey uğraştım.
    Olur da telefonda sonsuz LG Logosu döngüsüne giren olursa:
    Öncelikle Factory Reset atıp sonra orjinal ROM'unuzu yüklemelisiniz:
    Factory Reset:
    1) Bağlı herhangi bir kablo varsa çıkarın
    2) Güç tuşuna tamamen kapanana kadar basın (arada LG logosu açılıp tekrar kapanacak)
    3) Volume Down ve Power tuşlarına aynı anda basın.
    4) Ekran açılınca Volume Down ve Power tuşunu bırakıp tekrar basın
    5) Ekranda Factory Reset isteyip istemediğinizi soracak, onaylamak için Power tuşuna iki kere basmanız gerekiyor.

Bu işlem tüm yedeklerinizi ve Emulated belleğinizi siliyor.
    Ancak Soft Brick olmuş bir cihazın Stock ROM' atılmasına rağmen sonsuz logo döngüsünden çıkmadığı durumda zorunlu çözüm.

@Pulstar

• Arkadaşlar tekrar sorayım,

Whatsupp bildirimleri bu şekilde görünmüyor, bildirim çubuğunda var ama. Ne yapabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Press_Play_On_Tape

quote:

Arkadaşlar cihazı Recovery'de nasıl açıyoruz?

Bir türlü yapamadım.

Ses kısma ve güç tuşlarına basılı tutun (telefon kapalı iken) LG logosu gelince ikisinide bırakıp aniden tekrar ses kısma ve güç tuşlarına basın. Sonra güç tuşuna 3 kere basın.Recovery e girmesi lazım.

Burada how to boot in to recovery mode kısmını okuyabilirsiniz.

http://wiki.cyanogenmod.org/w/D802_Info

Teşekkürler hocam.

Sayende denedim ve oldu. Ancak neden bu kadar zorlaştırmışlar anlamadım.

• quote:

Anakonuya yazdığım Hard Factory Reset Yöntemi:
    quote:

ROM atımı sırasında yaşadığım bir sorundan dolayı epey uğraştım.
    Olur da telefonda sonsuz LG Logosu döngüsüne giren olursa:
    Öncelikle Factory Reset atıp sonra orjinal ROM'unuzu yüklemelisiniz:
    Factory Reset:
    1) Bağlı herhangi bir kablo varsa çıkarın
    2) Güç tuşuna tamamen kapanana kadar basın (arada LG logosu açılıp tekrar kapanacak)
    3) Volume Down ve Power tuşlarına aynı anda basın.
    4) Ekran açılınca Volume Down ve Power tuşunu bırakıp tekrar basın
    5) Ekranda Factory Reset isteyip istemediğinizi soracak, onaylamak için Power tuşuna iki kere basmanız gerekiyor.

Bu işlem tüm yedeklerinizi ve Emulated belleğinizi siliyor.
    Ancak Soft Brick olmuş bir cihazın Stock ROM' atılmasına rağmen sonsuz logo döngüsünden çıkmadığı durumda zorunlu çözüm.

@Pulstar

Bu bilgiyi de düzenleyip ekleyeceğim. Teşekkür ederim.

Yalnız şu 2 kere Power tuşuna basılması durumu dikkatimi çekti.

Recovery'e girerken de 3 kere basılması gerekiyor.

Bence çok dikkat edilmesi gereken bir durum.

Recovery'e girmek isterken Hard Reset atma ihtimali de var.

• quote:

Orijinalden alıntı: enesgs35

Böyle bir telefon alıp rootlamak çok gereksiz ve saçma bir eylem olur bence...

Bundan yaklaşık 1 ay kadar önce ben de Nexus 7 başlığında chatin_62 ve Kotaless'e böyle diyordum, "Root'suz telefon kullanacağım" diye...

LG G2 gibi bir cihazı 2 gün kadar Root'suz kullanabildim.

Yine bu arkadaşların dediği gibi sadece reklam engellemek ve hatta bir de Titanium Backup kullanmak için bile Root edilir.

Ahaa bu da o 1 ay önce söylediklerimin sayfası:

http://forum.donanimhaber.com/m_64061046/mpage_170/f_//tm.htm#82151200

Bir de chatin_62 hocama tavır yapmışım ciddiye alınmıyorum diye. Bu minvalde kendisine özürlerimi sunuyorum.

• Pulstar kullanıcısına yanıt
    Evet dikkatli olmak lazım hocam.Mümkün oldukça aleti soft brick etmemek lazım.Bana göre buna bulaşmamak ve quick boot veya extended power menu gibi programlar aracılığı ile girmek lazim.

Bu arada quick boot a alternatif arketten extended power menu diye aratırsanız aynı işi gören bu yazılıma da sahip olabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

gerçi suan elimde s4 var gelişmiş ayarlarda menu farklı heralde biraz yada 4.3 ün getirdigi bir menü 4.3 yüklü s4 te ona benzer bişeylerdemi yok

"Wi-fi sinyali düşük olduğunda wi-fi bağlantısını otomatik olarak kes" var en benzeyen. Onu yaptım o da değil zaten değişen bi şey olmadı.

arada sırada bana da oluyor aynı şekilde ben modemi kapatıp açıyorum düzeliyor modemi kapatıp açmayı denediniz mi?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.