Şimdi Ara

===> LG G2 TEKNİK KONU <=== (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.438
Cevap
135
Favori
467.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şebeke evde 2 çubuktan yukarı çıkmıyor 2.katta oturuyorum sizdede var mı böyle bi durum acaba ?
  • grolof kullanıcısına yanıt
    Turkcellden bahsettim ben usta mobil şebeke yani :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bebetoca

Turkcellden bahsettim ben usta mobil şebeke yani :)

Pardon ben dikkat etmeden wifi diye algılamışım.Eğer 3 g açıksa ve bulunduğunuz yerde sinyal zayıfsa normaldir.2 G ye geçerseniz çubuk sayısının arttığını göreceksiniz.Problem telefonda değil şebekedendir.Merkezi bir yerde 3 g dede sinyal yükselecektir.
  • grolof kullanıcısına yanıt
    bide öyle deneyeyim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: grolof

quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

Bu arada özelden ilk mesajda verilen Türkiye Stock Rom linki sorunlu mesajları geliyor.

Bir el atın da düzeltelim.

Daha sonrada ben verdim diye hatırlıyorum ama yine vereyim bir baksınlşar problem yok görünüyor.
    http://yadi.sk/d/toGA_nj2ByuvQ

Rom linkini ekledim Gürol abi.

Bu arada senin önceki mesajında verdiğin link iGO linkiydi. Mesajında Sygic demişsin. Zaten soran arkadaş da iGO istemişti.

Ben iGo'yu senin linkten indirdim yükledim, teşekkürler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: grolof

quote:

Bu arada özelden ilk mesajda verilen Türkiye Stock Rom linki sorunlu mesajları geliyor.

Bir el atın da düzeltelim.

Daha sonrada ben verdim diye hatırlıyorum ama yine vereyim bir baksınlşar problem yok görünüyor.
    http://yadi.sk/d/toGA_nj2ByuvQ

Rom linkini ekledim Gürol abi.

Bu arada senin önceki mesajında verdiğin link iGO linkiydi. Mesajında Sygic demişsin. Zaten soran arkadaş da iGO istemişti.

Ben iGo'yu senin linkten indirdim yükledim, teşekkürler.

Gece o saatte yazarsam ancak o kadar olur.
    Aslında ben telefona format atıp türkiye romunu geri yükledim,igoyu daha evvel telefona yeniden kopyalamıştım ama sygici kopyalamamışlştım,demekki aklımda o kalmış o arada bende sygici yüklemiştim.Evet şimdi hatırladım ,demekki aliye veli demişim.
    Artık hata yapmaya başladım,demekki bir kenara çekilip paylaşım yapanları seyretmeliyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grolof -- 3 Kasım 2013; 13:08:14 >

• Arkadaslar ben daha once htc wildfire note1 kullaniyordum.artik g2 kullanicisiyim.hic root islemi yapmadim.buradan okudugumvkadariyla ise bazi bu konuda bilgili arkadaslar rootu cok onemli goruyorlar.klasik bir soru olacak ama neden root.ne getirecek rootlu cihaz bize.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: recep41

Arkadaslar ben daha once htc wildfire note1 kullaniyordum.artik g2 kullanicisiyim.hic root islemi yapmadim.buradan okudugumvkadariyla ise bazi bu konuda bilgili arkadaslar rootu cok onemli goruyorlar.klasik bir soru olacak ama neden root.ne getirecek rootlu cihaz bize.

Mesela pek çok uygulamada reklam falan var.Bunları root yardımı ile engelleyebilirsin.İstemediğin sistem uygulamalarını silebilirsin,deaktif edebilirsin.Muhtelif backup uygulamaları ile tüm uygulamaların datalari ile birlikte yedeklerini alıp telefonu sıfırladığın zaman zahmetsiz bir şekilde geri yükleyebilirsin.Benim de bilmediğim tonla özelleştirme yaparsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: PHI

Arkadaşlar. Dün akşam sorunsuz kullanmama rağmen şu anda evdkei wi-fi ağına bağlanamıyorum. Wi-fi'yi açınca ağı görüyor ve altında "kaydedildi, güvenli" yazıyor. Üst status barda wireless işareti çıkmıyor. Tıklayıp bağlan diyorum aynı şeyler oluyor "bağlandı" mesajını alamıyorum. Nedendir?

Çok nadirde olsa bu durum karşımıza çıkıyor aynı işlemi 3G'de bile oluyor ikon çıkmıyor nete bağlanmıyor bu cihaz için özel birşey değil kullandığım tüm androidlerde bu sorun var cihazı kapatıp açmak gerekiyor.

Kullanım klavuzunda ilk defa bu cihazda göremediğim tek öneri cihazınızı 24 saat içinde kapatıp tekrar açınız oldu ve bu ibare yok. Xperia serisinin tüm klavuzlarında bu yazar. bu cihazında anlık olsada dinlenmeye ihtiyacı var olduğunu düşünüyorum günde hiç olmazsa 5-10 dakika kapatılmalı. windows bile günlerce açık kalmasına rağmen programların sapıttığı görülebilmekte

• Arkadaşlar sorumun yeri tam burası olmasada çareyi sizlerin bulabileceğine inanıyorum. OTG kabloyla lg g2 me usb disk taktım ama yanlış bir hareketimden olsa gerek flash diskin içini tamamen silmiş. İçindede tüm düğün - dış çekim resimlerimiz bazı videolarımız falan vardı. Ne yapsam bilemedim ben bu flash diskin içindekileri tekrar nasıl kurtarabilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: aksaray1

Arkadaşlar sorumun yeri tam burası olmasada çareyi sizlerin bulabileceğine inanıyorum. OTG kabloyla lg g2 me usb disk taktım ama yanlış bir hareketimden olsa gerek flash diskin içini tamamen silmiş. İçindede tüm düğün - dış çekim resimlerimiz bazı videolarımız falan vardı. Ne yapsam bilemedim ben bu flash diskin içindekileri tekrar nasıl kurtarabilirim

Sorunun yeri tam olarak burası.

Bilgim dahilinde bilgisayardaki çareyi önerebilirim.

Get Data Back (Fat 32) programını bul ve bilgisayarına kur.

Onunla cihaz hafızasını tarat ve kurtarabildiklerini bilgisayarındaki bir yere kopyala.

Kullanım videoları ve açıklamaları Youtube'da ve Türkçe forumlarda var.

Ardından cihaz hafızasını biçimlendirip yedeklerinden geri yüklemek istediklerini cihaz hafızasına kopyala.

Burada en önemli husus şudur; bu işlemler bitene kadar cihaz hafızası üzerine yeni bir yazma işlemi, fotoğraf çekmek dahi yapmamalısın.

Yaparsan veriler üst üste bindiği için kurtarabildiklerinde de bozulmalar oluşur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulstar -- 3 Kasım 2013; 14:36:50 >

• quote:

quote:

Arkadaşlar sorumun yeri tam burası olmasada çareyi sizlerin bulabileceğine inanıyorum. OTG kabloyla lg g2 me usb disk taktım ama yanlış bir hareketimden olsa gerek flash diskin içini tamamen silmiş. İçindede tüm düğün - dış çekim resimlerimiz bazı videolarımız falan vardı. Ne yapsam bilemedim ben bu flash diskin içindekileri tekrar nasıl kurtarabilirim

Onunla cihaz hafızasını tarat ve kurtarabildiklerini bilgisayarındaki bir yere kopyala.

Ardından cihaz hafızasını biçimlendirip yedeklerinden geri yüklemek istediklerini cihaz hafızasına kopyala.

Burada en önemli husus şudur; bu işlemler bitene kadar cihaz hafızası üzerine yeni bir yazma işlemi, fotoğraf çekmek dahi yapmamalısın.

Yaparsan veriler üst üste bindiği için kurtarabildiklerinde de bozulmalar oluşur.

Hemen deneyeceğim dediklerini çok sağolasın dostum inş şu dış çekimleri bari kurtarır tamda eşimle ortak bir face açıp o resimlerdende koyalım demiştik şansa bak

• quote:

quote:

Bu arada flash diskte sadece lost.dir diye bir dosya var dostum onu söylemeyi unutmuşum belki buda bir anlam ifade ediyordur

• rom atan veya rom tavsiyesi olan var mı
    vanir yükledim ve sevmedim
  • quote:

quote:

quote:

Bu arada flash diskte sadece lost.dir diye bir dosya var dostum onu söylemeyi unutmuşum belki buda bir anlam ifade ediyordur

O dosyayı Android sistemi otomatik olarak ekler. Silsen bile yine ekler.

• quote:

quote:

GetData Back için Hiren CD'sini kullanabilirsiniz. Internetten indirip bir CD/DVD 'ye yazmalı, bilgisayarı bununla açmalısınız. Restore bölümünde NTFS olan versiyonu seçerek, yöntem olarak formatlanmış Disk yöntemini seçebilirsiniz. Büyük ihtimal diskiniz NTFS' ti ve telefon bunu okuyamadığı için Format yapmak istedi. Siz de yanlışlıkla evet dediniz.
    Üzerine birşey yazmadıysanız, hiç üzülmeyin hepsi geri gelir.
    Bir de Facebook hakkında birşey söyleyeyim. Facebook resimlerin kalitesini düşürür. Arşiv için sakın bunu kullanmayın. Google + orjinal olarak saklayabiliyor. G+'ı tavsiye ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaslar root yaptiktan sonra calisan uygulamarda ki stock romla gomulu gelen ram harcayan gereksiz programlari sildim telefon iyicr rahatlafi bos ram duzeyi 1gb oldu tavsiye ederim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam aksaray1'in haberi olmayacaktır bu dediklerinden. Benden alıntı yapmışsın ama onu eklememişsin.

Ben bu mesaja ekliyorum. Haberi olur artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulstar -- 3 Kasım 2013; 15:08:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: feylezof77

Arkadaslar root yaptiktan sonra calisan uygulamarda ki stock romla gomulu gelen ram harcayan gereksiz programlari sildim telefon iyicr rahatlafi bos ram duzeyi 1gb oldu tavsiye ederim

Hangilerini hangi uygulama ile sildin?

Bir stabilite sorunu çıktı mı?
  • Arkadaslar, telefonla ilgili bu soruma cevap verebilecek birisi umarim vardir. Browser olarak baidu kullaniyorum. Mesajlarima alinti yapildiginda, beni ikaz eden uyariyi ekranda goremiyorum. Tesaduf eseri okurken gorursem ne ala. Eksik olan nedir? Yardimlarinizi bekliyorum.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.