Şimdi Ara

===> LG G2 TEKNİK KONU <=== (174. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.437
Cevap
135
Favori
467.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: PHI

quote:

Orijinalden alıntı: Led Zeppelin

Eski telefonumda avea nasıl çekiyor ise bunda da aynı hocam bende :-/ bir de yeni sürümlerde 10e ve 10f de şebeke daha az çekiyor gibi gözüküyor... Ama hiç kopma nette hız düşmesi yaşamadım sadece yukarda bulunan göstergede sorun var gibi. Olmadı vodafone a geçin hocam ben öyle yapacağım 1.5 yıldır Avea dan memnun kalmadığım için :-)

Galiba öyle olacak. Vodafone'da bu sorunlar kalkarsa geçerim farketmez. Ama işte acaba kesin kalkar mı bu sorun o mesele.

Hocam bunu en güzel test etmenin yolu, Vodafon yada Turkcell olan bir hat bulup, bir-iki gün denemek. Biliyorsunuz bölgesel olarak ta çekim güçleri değişiklikler gösterebiliyor. Mesela AVEA hattı olan arkadaşım, evinde bırakın 5 dişi, 20 Mbit'lere yakın internet hızı görebilirken, şirkette yerlerde sürünüyor. Şirkette de Turkcell iyi iken, evinde 1-2 diş anca çekiyor. İnternete Edge ile zar-zor giriyor.
    Bu nedenle kendinizin yapacağı testler çok daha sağlam olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

Orijinalden alıntı: PHI

quote:

Orijinalden alıntı: Led Zeppelin

Eski telefonumda avea nasıl çekiyor ise bunda da aynı hocam bende :-/ bir de yeni sürümlerde 10e ve 10f de şebeke daha az çekiyor gibi gözüküyor... Ama hiç kopma nette hız düşmesi yaşamadım sadece yukarda bulunan göstergede sorun var gibi. Olmadı vodafone a geçin hocam ben öyle yapacağım 1.5 yıldır Avea dan memnun kalmadığım için :-)

Galiba öyle olacak. Vodafone'da bu sorunlar kalkarsa geçerim farketmez. Ama işte acaba kesin kalkar mı bu sorun o mesele.

Hocam bunu en güzel test etmenin yolu, Vodafon yada Turkcell olan bir hat bulup, bir-iki gün denemek. Biliyorsunuz bölgesel olarak ta çekim güçleri değişiklikler gösterebiliyor. Mesela AVEA hattı olan arkadaşım, evinde bırakın 5 dişi, 20 Mbit'lere yakın internet hızı görebilirken, şirkette yerlerde sürünüyor. Şirkette de Turkcell iyi iken, evinde 1-2 diş anca çekiyor. İnternete Edge ile zar-zor giriyor.
    Bu nedenle kendinizin yapacağı testler çok daha sağlam olacaktır.

Vodafone olup mikro sim olan kimse yok çevremde. Deneme güzel fikir aslında ama malesef.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: thesandwich

ben bişey merak ediyorum. cihazi rootladim fkt rom yüklemedim diyelim. dha sonra unroot yapinca garanti kapsamına girer mi? yani cihazi root yaptigim anlasilir mi? tskrler

1. sayfada resimlerle açıklamaları var.

hocam root olayini demiyorum. rootu sildiktn sonra anlasilir mi root yaptigim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar kendi tarayicisini kullanirken her 2 adresten birinde devamli boyle oluyor. Fikri olan var mi??
     ===> LG G2 TEKNİK KONU <===

• quote:

Orijinalden alıntı: BreakBeaT

Arkadaslar kendi tarayicisini kullanirken her 2 adresten birinde devamli boyle oluyor. Fikri olan var mi??

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Nedenini bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BreakBeaT
    Arkadaslar kendi tarayicisini kullanirken her 2 adresten birinde devamli boyle oluyor. Fikri olan var mi??

Verileri ve önbelleği temizlemeyi deneyin.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: whitewalker

Sağolun cevap için.

Peki illa kdz dosyasını indirip flash tool ile mi yüklemek gerek, yoksa LG PC Suite ile güncelleme yapmak da aynı işi otomatik olarak sorun çıkartmadan yapar mı? (Cihazda kutudan çıktığından beri kendi romu var)

Sadece OTA ile sorun yaşarsınız. Diğer yöntemlerde problem olmaz. Çünkü OTA'da komple Rom yüklenmez. Sadece değişen, güncellenen dosyalar yüklenir. Bunlar da Recovery'den yapılır. Recovery değişmişse sorun çıkar.
    OTA haricindeki yöntem olan KDZ yani Rom dosyası ile yapılan güncellemelerde Rom dosyası komple yeniden yüklenir ve bu Recovery'den yüklenmez, direkt yüklenir. Bu nedenle de hangi Recovery olduğunun v.s bir önemi yoktur.

İster PCSuite, ister Mobile Support, ister Flash Tool olsun hangisi ile yüklediğinizin önemi yoktur.

Cevabınız için teşekkür ederim. LG suite ile yükledim hiçbir sorun çıkmadı. Bendeki paralel ithalat 10C'den 10'D'ye yükseldi. Bu bahaneyle LG Suite programını da denemiş oldum, gayet başarılıymış. Hele Samsung Kies saçmalığı ile kıyaslanamaz.

Şimdi Quick Boot programıyla Recovery kısmına girmeyi deneyince telefon kapanıyor ve ekranda sadece şu çıkıyor. Sanırım orjinal recovery de tekrar telefona geri dönmüş oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whitewalker -- 6 Ocak 2014; 16:40:54 >

• tanerf82 T kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanerf82

quote:

Orijinalden alıntı: hygrafik

quote:

Orijinalden alıntı: feldispat

quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

Orijinalden alıntı: tanerf82

%49 da takılma sorununu az önce çözdüm ve xda'ya yazdım arkadaşlar..
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=49127568#post49127568

umarım işinize yarar..

Hocam eline sağlık ama bizde (en azından bende) o kadar İngilizce olsaydı burayla vakit kaybetmez XDA forumlarında fink atıyor olurduk.

Zaten burada haftalardır konuşulan konuların çözümleri orada var.

+1 bencede :)

hocam türkçe anladım yok mu yardım edin lütfen

akşama Türkçe olarak da anlatıcam..

Bu kadar uğraşmaya ne gerek? Cwmden custom bi rom atın üstüne normal olarak flashtoolla rom atın %49 hatası gidiyor.

• Hauntedd kullanıcısına yanıt
    Custom rom atmaya da gerek yok.Zaten cwm kurulu ve stok roma dönmek istiyoruz.Bu nedenle cwm veya twrp üzerinden system,data,cache ve dalvik cache leri temizleyip download modda pc ye bağlayıp flashtool ile stok rom atınca da oluyor.Önce custom rom atınca bir de factory resetle uğraşmak gerekiyor.Oysa bunda baştan hepsini temizliyoruz zaten.

Ama tabi Taner arkadaşımız da uğraşmış o kadar bulmuş paylaşmış.O da bir yöntem alternatif olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Press_Play_On_Tape -- 6 Ocak 2014; 18:46:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Press_Play_On_Tape

Custom rom atmaya da gerek yok.Zaten cwm kurulu ve stok roma dönmek istiyoruz.Bu nedenle cwm veya twrp üzerinden system,data,cache ve dalvik cache leri temizleyip download modda pc ye bağlayıp flashtool ile stok rom atınca da oluyor.Önce custom rom atınca bir de factory resetle uğraşmak gerekiyor.Oysa bunda baştan hepsini temizliyoruz zaten.

Ama tabi Taner arkadaşımız da uğraşmış o kadar bulmuş paylaşmış.O da bir yöntem alternatif olarak.

Dediğini Şekilde denemiştim başıma geldi %49 da kaldı çözüm sağlamıyor tam olarak

• Wifi ile guncelleme geldi indirdi ancak kurarken hata verdi. Cihaz yazilimi supheli diye, sadece root yapmistim bu yuzden olabilir mi?

• oktaysar O kullanıcısına yanıt
    Aynı durum bende de mevcut çözüm bekliyorum bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: tylan

Aynı durum bende de mevcut çözüm bekliyorum bende

Arkadaşlar sizde root+stok rom+cwm mi kullanıyorsunuz, ne kullanıyorsunuz
  • Ozy245 O kullanıcısına yanıt
    Evet aynen ben o şekilde kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: svoodoo

quote:

Güncellemeyi kontrol edeyim dedim ve güncelleme göründü.

İyileştirme olarak sadece uygulamalar görünüyor.

ya bu güncelleme bizde niye çıkmıyor hem programla hemde otadan deniyorum yok inat ettim oradan yükleyeceğim ..

telefon, üstteki güncellemeyi aldıktan sonra restart atmak için kapandı ve şimdi açılmıyor, açılışta recovery modunda açılıyor, ve telefona acil ihtiyacım var, lütfen fikri olan paylaşsın. telefonumda orjinal Türkiye romu mevcut ve telefon rootlu.

• quote:

Orijinalden alıntı: kasif62

quote:

quote:

ya bu güncelleme bizde niye çıkmıyor hem programla hemde otadan deniyorum yok inat ettim oradan yükleyeceğim ..

telefon, üstteki güncellemeyi aldıktan sonra restart atmak için kapandı ve şimdi açılmıyor, açılışta recovery modunda açılıyor, ve telefona acil ihtiyacım var, lütfen fikri olan paylaşsın. telefonumda orjinal Türkiye romu mevcut ve telefon rootlu.

yardımcı olabilecek kimse yokmu, sanırım bana hard format atmaktan başka çare kalmıyor, oda bunu becerebilirsem daha önce hiç denememiştim, sanırım git gide çamura batacağım

• quote:

quote:

quote:

quote:

yardımcı olabilecek kimse yokmu, sanırım bana hard format atmaktan başka çare kalmıyor, oda bunu becerebilirsem daha önce hiç denememiştim, sanırım git gide çamura batacağım

hard factory resette sorunu çözmedi

• Arkadaşlar hollanda 10f sürümünü kullanıyorum fakat her açılışta android uygulamalar güncelleniyor diyor. Bunu düzeltemez miyiz gözüme batmaya başladı git gide
  • Arkadaslar lg nin office uygulamasini paylasabilir misiniz

• 
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.