Şimdi Ara

LG G2 ROM-MOD MAIN PAGE | LOLLIPOP-KITKAT-MIUI-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM (3567. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72.762
Cevap
147
Favori
1.624.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 35653566356735683569
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben miui8 romu kurdum hattım Vodafone ama interneti kullanamıyorum her yolu denedim olmuyor. Mobil veriyi açıyorum sinyal gidiyor ve sim kartı görmüyor 2dk sonra geri geliyor hep böyle oluyor. Mesela RR 5.8.1 de de böyle oluyor ama ayarlardan sadece 3G yapıcana düzeliyor fakat miui8 de yapamiyorum. Lütfen yardım eder misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RR 5.8.1 roma Lambda kernel son versiyonunu kurdum. Gün iöinde 3-4 defadır restart yapıyor. Aslında ram kullanımı çok iyi. Kullanan ve çözümü olan var mı?

Çözüm bulamazsam RR 5.8.1 yeniden kurucam.

Teşekkürler.

• arkadaşlar merhaba. bana lg g2 için güncel ve stabil bi rom önerebilir misiniz. mesela 7.1.1 nasıl ? teşekkürler.
  • highbrow H kullanıcısına yanıt
    yaklaşık 20 gündür resurrection remix 7.1 kullanmaktayım. Çoğu şey çok iyi - olarak söyleyebileceğim 2 şey var.
    1- telefon sinyali bazen gidebiliyor olup olmadık yerde, sabit sürümlerde çeken sinyaller bu rom'da bazen yer yer çekmeyebiliyor
    2-telefondan çıkan ses biraz boğuk gibi.
  • gokhanbilgin kullanıcısına yanıt
    KitKat'ta bir sorun yaşamıyorsunuz değil mi? Lollipop'ta bir çözümü yok sanırım. İşin garibi çok dillendirilen bir sorun da değil bu. Lollipop'ta bildirim ışığı sıkıntılı, herhangi bir bildirim gelmese bile bildirim ışığı yanıp sönebiliyor, onunla ilgili konu var ama dediğiniz sorun ile ilgili - sizin açtığınız hariç - bir konu göremedim ben.
  • Black_Wolf14 B kullanıcısına yanıt
    Evet evet led de sıkıntılı ses de öyle xda da çözümü yok hiç birinin. Lg bu telefonu inatla çöp etti. Aosp/Cm ye şu kamera firmwareni getirseler 4k 120 fps cekebilse 1 saniye durmam. Bir de kimsenin bilmediği ya da benim gormedigim bir sorun daha var. Kitkatta mikrofon stereo idi. Ama lolipoda mono. Xcamin ücretli sürümünü kullaniyorum. Orada videolarda ses giriş kaynağı var. Varsayılan camcorder geliyor. Fakat camcorder sesinde gürültü bastırma olduğundan ses dengesiz oluyir. Mic e alinca da mono oluyor. 4.4 de mici secerdim xceed kernel ile sag sol ses kanalı esit ses alırdı. Mükemmel videolar elde ederdim. Ve mükemmel ses kaydı alırdım. Ama dediğim gibi nedense lolipop da bu olay gitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhanbilgin -- 22 Şubat 2017; 11:59:48 >
    Ben çok video çekmediğim için dediğiniz olaya dikkat etmedim ama ses olayına siz bahsetmeden önce de denk geldim ve sinir bozucu gerçekten. KitKat'ta da olmuştu sanırım bende. Youtube'da ve özellikle Spotify'de çok belli oluyor. LG bu telefonun eksikliklerini giderip daha sorunsuz bir telefon da çıkaramadı. Bug dolu Lollipop'u da bıraktı G2 kullanıcılarına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Wolf14 -- 22 Şubat 2017; 12:18:39 >
  • Resurrection Remix 5.8.1 yükledim ancak gelen aramalarda ve yaptığım aramalarda arama ekranı çıkmıyor. Bu sebeple aramalara cevap veremiyorum ya da sonlandıramıyorum. Çözümünü bilen var mıdır?
  • wurtz kullanıcısına yanıt
    Romla alakalı bir sorun değil büyük ihtimalle sensörle alakalı bir durum.Daha önce bana yüklediğim her romda oluyordu AOSP Stock fark etmiyordu.Sensör değişince düzeldi.Uzun bir süredir RR 5.8.1 kullanıyorum henüz dediğin gibi bir sorunla karşılaşmadım.
    Eğer çöp etmeseydi ki isteseler zaten etmezlerdi bile ama eğer geliştirmeye devam etselerde G2 'yi hala satın alınabilir telefonlar arasında ilk 10'u garantilerdi.Bu da LG için kötü olurdu çünkü yeni cihazları istenildiği kadar rağbet görmezdi.Mesela G3 çıktıktan 3 ay sonra herkes şikayetçi olmaya başladı G4 çıktığında bile keşke G2 gibi bi telefon daha çıkartsalar dedi çoğu LG kullanıcısı.

Bence şuanda ki piyasada alınabilicek en iyi cihaz Samsung.Eğer benim gibi telefonda herşeye takan biriyseniz ahize sesi kalitesi hoparlörleri kamerası vs vs şuanda gördüğüm kadarıyla sadece Samsung tatmin ediyor beni.3 senelik LG G2 serüveninden sonra sanırım bu yıl S8 Plus'a geçicem.
    RR 5.8.1 kullanmanı tavsiye ederim.
  • kosist K kullanıcısına yanıt
    Ne yazık ki her rom her cihazda aynı şekilde çalışıyor hatta kimi zaman daha önce yüklediğimiz romlar bile daha sonra yüklendiği zaman farklı farklı sorunlar çıkartabiliyor.Yani bunun için yapılabilicek pek bişey yok. Ya sorunu geliştiriciler düzelticek ya da romu daha sonra tekrardan kurman gerekicek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NexusElite

RR 5.8.1 kullanmanı tavsiye ederim.

Kardeş bi de mümkünse indirme linki alabilir miyim. teşekkür ederim
    https://sourceforge.net/projects/resurrectionremix/files/d802/Nougat/

• Arkadaşlar Resurrection Remix 7.1.1 romunu kullananlara Screen Off and Lock uygulamasını tavsiye ediyorum. Ekran açıkken çift tıklama ile kapanmadığından uygulama kısayolu ile tek tıklama ile ekranı kapatıyor.
  • Beyler bugün arkadaşımın telefonuna lineage os rom yüklemeye çalıştım, telefon kitkattı ancak restart yaparken ekranda yarım saniyeliğine LG yazısı gelip gidiyor, sonra telefonun ekranı siyah bi şekilde kalıyor. Neden olduğunu bilmiyorum, LG g2 ye almamıştım daha önce aşina değilim ama şüphelendiğim iki şey var:

-Wipe yaparken internal storeage ı da sildim, genelde silmeyin yazıyor anlatımlarda

-Burada dolanırken bi kaç bootstack dosyası flashlama ile ilgili yazılar gördüm. Ne olduğu hakkında bi fikrim yok. Dolayısıyla böyle bişey yapmadım.

Bu iki sorundan biri yüzünden olmuş olabilir mi? Ya da biliyorsanız neden olmuş olabilir?

Yardımcı olursanız sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: karamsar24

https://sourceforge.net/projects/resurrectionremix/files/d802/Nougat/

hocam bu 5.8.1 yüklenmiyor. Telefon root lu ama recovery hata veriyor. yapmam gereken bişey mi var acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: le_tatative

Beyler bugün arkadaşımın telefonuna lineage os rom yüklemeye çalıştım, telefon kitkattı ancak restart yaparken ekranda yarım saniyeliğine LG yazısı gelip gidiyor, sonra telefonun ekranı siyah bi şekilde kalıyor. Neden olduğunu bilmiyorum, LG g2 ye almamıştım daha önce aşina değilim ama şüphelendiğim iki şey var:

-Wipe yaparken internal storeage ı da sildim, genelde silmeyin yazıyor anlatımlarda

-Burada dolanırken bi kaç bootstack dosyası flashlama ile ilgili yazılar gördüm. Ne olduğu hakkında bi fikrim yok. Dolayısıyla böyle bişey yapmadım.

Bu iki sorundan biri yüzünden olmuş olabilir mi? Ya da biliyorsanız neden olmuş olabilir?

Yardımcı olursanız sevinirim

Kk romlardan bootstack olmadan 7.1 romlara geçilmiyo malesef lg g2 de bootstack, bootloader muhabbeti vaR.

Hard reset tuş kombinasyonları ile twrp ye girebilirseniz oradan yeniden rom yükleyin.

Download moda alabiliyorsanız kdz flashlayın eğer olmuyorsa tot yöntemini deneyin googla yazarak bu yöntemleri bulabilirsiniz.

Bunlar olmuyorsa geriye tek bu yöntem kalıyor.

Edit:Şuna da bakabilirsiniz.
    https://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/tools-srk-tool-useful-toos-lg-root-twrp-t3079076

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ynsemre1 -- 24 Şubat 2017; 23:4:53 >

• ynsemre1 kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam. İnternet sıkıntı olduğu için stock rom yükleyemedim. Brick olmamıştı zaten, twrp açılıyordu. Onun yerinehttps://forum.donanimhaber.com/lg-g2-android-n-7-1-1-resurrection-remix--122530005 buradaki arkadaşın paylaştığı bootstacki flashlayıp tekrar kurdum romu açıldı.
    Ama uğraştırıyor baya bu g2, Forever Xiaomi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• arkadaşlar ben de rr 5.8.1 yükledim bu akşam.. önereceğiniz bir ayar var mı? bir de mevcut launcherlarda gece modu var mı uygulamalar ekranı için? ayarlardaki seçenekleri kurcaladım ama sanırım doğru başlığı bulamadım.. nova launcher kurmayayım dedim en azından bir süreliğine..

dpi ayarı ne olsun? bir de kernel olarak üstündeki kalsın mı yoksa lambda kernel veya başka bir tanesi mi iyi gider?
  • 
Sayfa: önceki 35653566356735683569
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.