Şimdi Ara

LG G2 ANA KONU (5603. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
113.191
Cevap
487
Favori
3.850.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
92 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56015602560356045605
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar n11 de bildiginiz orjinal batarya var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekranın sol üst köşesinde yukarıdan aşağıya 5 cm lik bir sararma mevcut. 2 sene önce garanti kapsamında değişmişti 1 senedir yine var. Neden olduğuna dair bilgisi olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: pijama61

Ekranın sol üst köşesinde yukarıdan aşağıya 5 cm lik bir sararma mevcut. 2 sene önce garanti kapsamında değişmişti 1 senedir yine var. Neden olduğuna dair bilgisi olan var mı?

g2 kullanıcısı olarak bunu bilmen gerekirdi, işlemci snapdragon 800. çabuk ısınan bir işlemci. ekran ips, fazla sıcağa gelemeyen bir ekran.. telefonu yoğun kullandığın için, oyun falan da oynuyorsan ekranın sararması normal. çözümü ise yine ekran değişikliği olacaktır.
  • G2 D802TR 5.0.2 stock lollipop kullanıyorum. Son günlerde wifi ye tıklayınca açılıyor işareti takılı kalıyor ve açılmıyor açilirsa da wifiye bağlanıyor 1 dk sonra kesiliyor ve yine eski haline dönüyor.ve telefonda sorunlar oluşuyor kitleniyor falan. Hard reset attim yine aynısı oldu. 6 ay önce hard brick olmuştü ama telefonu kurtarmiştim. Acaba telin wifi driverlari ile ilgili bir sorun olabilirmi ya da ne yapmam gerekiyor?
  • emre350 E kullanıcısına yanıt
    Onceki mesajlara bakarsan bende ayni sorunu yasiyorum. Muhtemelen anakart sorunu.

Muhtemelen wifi entegresinin değişmesi gerekiyor.

https://www.akilliphone.com/incele/lg-g2-f320-d800-d801-d802-orjinal-wifi-ic-entegre-96836

https://m.youtube.com/watch?v=Lz5YUptFNuw

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mikailc78 kullanıcısına yanıt
    SD 801 AC işlemcili sony cihazlar,

SD 810 ' lu cihazlarda ısınıyor .

SD810 gpu olarak hem güclü hem de Android 7 / Nugat ile Vulkan desteği var. ( ki doğal 8 çekirdek )

Ancak ısınma marka , islemcinin kullanıldığı modelw göre de degisiyor.

Lg g flex 2 '. Android Lolipop 5.1 ' de takılı kaldı , HTC one M9 ise Nugat / 7 destekliyor.

• -BraveHeart- kullanıcısına yanıt
    Garantisi yok servise yollasam cok masraf cikarirlar mi?

Bence fazla fiyat çekerler ama siz yinede sorun derim.

• Telefonu 2-3 sene önce almıştım ama hiç güncellemedim acaba güncellerken ne yapmak gerek bir sürü özel dosya var hepsinin yedegini vsyi nasıl alabiliriz ve birde nasıl güncelleriz?

android 4.4.2 yüklü halen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UçamayanZüperGahraman -- 21 Şubat 2018; 7:10:17 >
  • UçamayanZüperGahraman kullanıcısına yanıt
    Bence öyle kalsın ellemeyin, ben hiç dokunmuyorum hala kullanılıyor, bilmem 4 sene oldu mu.
  • Ram kullanımında degisme oluyor diye okumuştum,bazen ytden falan video izlerken inanılmaz bir kasılma oluyor ve eskiye göre ram baya geride kalıyor gibi bazen.

• quote:

Orijinalden alıntı: UçamayanZüperGahraman

Ram kullanımında degisme oluyor diye okumuştum,bazen ytden falan video izlerken inanılmaz bir kasılma oluyor ve eskiye göre ram baya geride kalıyor gibi bazen.

şimdiye kadar format atmadıysanız muhakkak atın.. telefon rahatlar yahu.. özel verileriniz tabii ki var, elinizle bilgisayara parça parça kopyalayın. sakın back up programları kullanmayın. 4.4.2 sürümü iyidir ama birkaç seneye bazı programlar desteğini çekebilir. yeni çıkan uygulamalar en az 5. 6. sürümü destekleyebilir.

lolipop 5.0.2 ye geçmeyin derim, şarj çabuk bitiyor. ram durumu olarak kullandığınız programlara göre değişir. snapchat ve facebook gibi programlar çok ram yemekte, face lite sürümünü kurun, bir miktar rahatlayacaktır telefon..

ram konusunda sorun varsa imzamdaki uygulamaları devredışı bırakın. açıklamalarıyla yazdım. gereksiz birsürü uygulama var. dediklerimin haricinde bişey devredışı bırakmayın.

greenify diye bir program var, arkaplanda açık olan uygulamaları kapatıyor. çalışmayı durdurabilirsiniz böylece, yalnız dikkat edin, çalışmayı durdurduğunuz uygulamaya bi daha girinceye kadar bildirim gelmiyor. ben gereksiz bulduğum, shazam, n11, hepsiburada, google haritalar ve youtube (pro sürümde) durdurdum, hem ramden kazandım hemde gereksiz bildirimler gelmiyor.

youtube çok kasıyorsa bu haliyle bile, fabrika sürümüne dönün youtube un. güncelleme de yapmayın. daha seri kullanırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikailc78 -- 23 Şubat 2018; 4:39:52 >
  • Pil konusunda olsun hız konusunda performans istiyorsanız kesinlikle miui 8 rom kurun.1 aydan fazla oldu kullanıyorum sorunsuz.

• mikailc78 kullanıcısına yanıt
    Hocam ramle ilgili dediginiz uygulamalari kapatıyorum ama bazıları yine geri açılıyor.Mesela hava durumu ama hiç kullanmıyorum ve birde bunlari her telefonu açıp kapadigimizda mi yapmak gerekiyor,baya cahilimde bu konuda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UçamayanZüperGahraman -- 24 Şubat 2018; 8:25:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UçamayanZüperGahraman

Hocam ramle ilgili dediginiz uygulamalari kapatıyorum ama bazıları yine geri açılıyor.Mesela hava durumu ama hiç kullanmıyorum ve birde bunlari her telefonu açıp kapadigimizda mi yapmak gerekiyor,baya cahilimde bu konuda.

çalışmayı durdurmak gerekiyor. bu konuda da grenify uygulamasını indirip kurmanız şart.

uygulamaları kapattığınızda açılıyor, çünkü veri transferi oluyor. uygulamayı durdurursanız bildirimler gelmez. ona göre arkaplanda çalışacak uygulamalara karar vermelisiniz. grenify ile gidip whatsapp ı durdurursanız, programa girene kadar bildirimleri göremezsiniz.

gereksiz çok uygulama çalışıyor arkaplanda. bende, nadir kullandığım, bildirimleri önemsiz olan programlar hep kapalı.. mesela n11, hepsiburada, shazam, haritalar gibi uygulamalar kapalı. bazı sistem programlarını kullanmak için pro sürüme sahip olmanız gerekiyor. google anketten para biriktirip almıştım ben pro sürümünü. youtube, haritalar gibi uygulamaları da devredışı bırakmıştım.

siz oncelikle grenify i yükleyip programı kullanın, kullandıkça rahatladığını göreceksiniz telefonun. bilmediğiniz uygulamalara ellemeyin derim. yüklü fakat az kullandığınız uygulamaları listeye ekleyip devredışı bırakın..

linki de buraya bırakalım greenify için tıkla
  • quote:

Orijinalden alıntı: clupturk

Pil konusunda olsun hız konusunda performans istiyorsanız kesinlikle miui 8 rom kurun.1 aydan fazla oldu kullanıyorum sorunsuz.

cloudy 3.3 den geçmeye değer mi bir de rom işleminde telefon sıfırlıyor muydu kendini?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Weightless

quote:

Orijinalden alıntı: clupturk

Pil konusunda olsun hız konusunda performans istiyorsanız kesinlikle miui 8 rom kurun.1 aydan fazla oldu kullanıyorum sorunsuz.

cloudy 3.3 den geçmeye değer mi bir de rom işleminde telefon sıfırlıyor muydu kendini?

Cloudy 2.5 di sanırım en son kullandığım, ondan sonra 4.4.x stock rom kullanmıştım.bi hevesle miui 8 kurana kadar.yani 2.5 den sonra cloudy kullanmadım.

• Üç yıllık telefonu satıp xiaomi mi 6 'ya geçmiş bulunuyorum,eşekten inip ata binmiş gibi hissediyorum kendimi :)

• karacaaga K kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun telefonu kaça sattınız.
  • 
Sayfa: önceki 56015602560356045605
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.