Şimdi Ara

lg g1 ,lg c1 , Samsung QN90A hangisi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
3.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu üç tv arasında kaldım iki farklı MediaMarkt şubesinden birinde ısrarla qn90a yı diğerinde c1 i önerdiler.

Her ikisinde de ısrarla qn90a anın ips panel olduğunu söylememe rağmen va panel olduğunda ısrarcılardı ve

yine iki mağazada da ekrana parkla vurdurttum parlama olmadı .. ama her iki mağazadada parlaklık bariz derecede

qn90 a da çok çok daha iyiydi ne kadar görüntü oledlerde keskin görünsede karanlık olduğu parlaklığın ortalamanın altında kaldığı belli oluyordu . g1 ise c1 e oranla daha parlak ama tabiki samsungun yine çok gerisinde siyahlar hemen hemen aynı geldi gözüme ama beyaz ekranda bariz qn90 a önde ama gönlüm g1 e kayıyor gibi yanık riskine rağmen alınırmı ?

• 55g1 alın şu anda soundbar kampanyası var. Soundbar ile birlikte 15500 e geliyor. Soundbarı fiyatı 5 bin tl.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lg g1 tv de son noktadir.qn90 magaza isiklari altinda iyi gorunebilir ama eve koydugunuzda aslinda siyah diye puslu gri bir ekran gorursunuz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • NoDRaC N kullanıcısına yanıt

Hocam bu soundbar kamanyasi nerede var , hic bir yerde yazmiyor ?

• Brkisa var lg yetkili satıcısı. Lg oled konusunda kendisine yazabilirsiniz

• Parlaklık daha yüksek olunca ne oluyor? Kör mü olmak istiyorsunuz? Bu millet gerçekten kafayı yemiş…

• Usta hangisini alırsan al ama alacağın televizyonun yandan bakınca görüntüsü bozulmasın . Bu çok fark ediyor tv ye önden bakıyorsun ağzının suyu akıyor biraz yana geçince renkler soluklaşıyor .

• NoDRaC N kullanıcısına yanıt

hocam nerede ve nasıl olduğuna dair daha çok bilgi verebilir misiniz?

• qn90 ips panel değil zaten, va paneldir.

• GT_55 kullanıcısına yanıt
    ips panel malesef. lg g1 ,lg c1 , Samsung QN90A hangisi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi popturceyn -- 1 Kasım 2021; 19:16:30 >
  • popturceyn P kullanıcısına yanıt

eğer bahsettiğiniz tv qn90a ise va paneldir.

lg g1 ,lg c1 , Samsung QN90A hangisi ?
    lg g1 ,lg c1 , Samsung QN90A hangisi ?rtings.com
    Samsung QN90A QLED Review (QN55QN90AAFXZA, QN65QN90AAFXZA, QN75QN90AAFXZA, QN85QN90AAFXZA)
    https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/qn90a-qled
    Hocam yukarida gorseli attim.ips paneldir.ayrica samsung bayiden test ettim ips.zaten siyah sahnelerde ben ips im diye bagiriyor.daha once tuplu tv yada lcd kullananlar varsa anlmaz her sey siyah gelir.oled kullandigim icin siyahlardan bile anlayabiliyorum.

Doğru modelden bahsediyoruz dimi? SAMSUNG QN90A

Evet.zaten tabloda u.s yani amerikaya va.avrupa yani bize ips.pasifik avustralya ya va gitmis.

Kardeşim atmış olduğun tabloda ips ile alakalı bir veri göremedim.Zaten qled panellerin hepsi, va paneldir, ips paneli yoktur.

Hocam liste yukarida.
    Ads yazanlar ips
    Va yazan va zaten.
    Yanindakilerde paneli ureten firmalarin ismi
    Auo:acer tayvanli uretici
    Boe:cinli display ureticisi
    Hkc:diger cinli uretici
    Lgd:lg display
    inx:inolux tayvanli diger uretici.
    Csot:china star cinli uretici gibi.
    U.s amerika
    E.u avrupa
    Apac asya pasifik demek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi popturceyn -- 2 Kasım 2021; 0:25:8 >
    Hocam anlamamakta ısrar ediyorsun, samsung'un qled modellerinin ips paneli yoktur, hepsi va paneldir. Senin attığın listede bile va yazıyor. lg g1 ,lg c1 , Samsung QN90A hangisi ?

Tamam hocam siz haklisiniz.iyi geceler

• Aslında Durumu şöyle açıklayalım ozaman Amerika ve Kanada versiyonları Va Panel Diğer versiyonları Ads Panel(İps Panel) Türkiyedeki panel Ads Panel yani ips

Forumdaki "2021 SAMSUNG NEO QLED ve QLED TV SERİSİ ANAKONU" başlığına bir göz atmanızı öneririm. Orada aylardır Türkiye'ye gönderilen QN90'ların IPS panel olduğu konuşuluyor (ABD'de ise, evet haklısınız, VA panel). Sadece son 4-5 sayfayı okusanız bile yeter.

https://forum.donanimhaber.com/2021-samsung-neo-qled-mini-micro-led-ve-qled-tv-serisi-anakonu--147617928-17

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazzaro -- 2 Kasım 2021; 12:17:59 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.