Şimdi Ara

LG E2360V-PN İNCELEME (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
405
Cevap
0
Favori
23.687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bilal1390

Black level ne işe yarıyor bilen varmı sırf o ayar için hdmi kablo almaya gerek varmı

Black level hdmi kablo ile ps3 e bağladığımda aktif oluyor. Gamma Level var ayarlar kısmınad ha onu 1'e getirmissin ha black level'i high yapmıssın aynı sey. Paneli aldınlatıyor o kadar. Gamma'dan farkı yok.
  • HDMI kabloyla kullanan arkadaşlar ayarlarını paylaşabilirmi acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Web King

HDMI kabloyla kullanan arkadaşlar ayarlarını paylaşabilirmi acaba ?

brightness 75
    contrast 60
    sharpness 3

black level low

color temp presete
    preset 7500k
    gamma gamma1

bu ayarlarda memnunum
  • Peki bu karanlık sahneler sizde de böyle mi . Nasıl çözebilirim bunu hangi ayarı yükseltmeliyim veya düşürmeliyim . Bir sorum daha var hdmi kablo alıp bağlasam görüntü kalitesi veYA BU karanlık sahnelerde heryerin gereğin den fazla karanlık olması sorunu gider mi . Ya da ekran kartında mi bir sorun var ama zannetmiyorum crt monitör de sorun yoktu karanlık sahneler de cisimler belli oluyordu. Off Şu sorunu bir halletsem
  • quote:

Peki bu karanlık sahneler sizde de böyle mi . Nasıl çözebilirim bunu hangi ayarı yükseltmeliyim veya düşürmeliyim . Bir sorum daha var hdmi kablo alıp bağlasam görüntü kalitesi veYA BU karanlık sahnelerde heryerin gereğin den fazla karanlık olması sorunu gider mi . Ya da ekran kartında mi bir sorun var ama zannetmiyorum crt monitör de sorun yoktu karanlık sahneler de cisimler belli oluyordu. Off Şu sorunu bir halletsem

Siyahlar gayet normal. kontrast veya bright'ı gereğinden fazla açtıysan böle siyahalrda bi karıncalanma olabilir. HDMI ile DVI kablo arasında GÖRÜNTÜ KALİTESİNDE fark yoktur. Eğer VGA analog kablo kullanıyorsan o zaman gidip DVI yada HDMI alabilirsin.
    Son olarak codeclerinide kontrol etmeni öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: .ProtoN.

quote:

Orijinalden alıntı: Web King

HDMI kabloyla kullanan arkadaşlar ayarlarını paylaşabilirmi acaba ?

brightness 75
    contrast 60
    sharpness 3

black level low

color temp presete
    preset 7500k
    gamma gamma1

bu ayarlarda memnunum

Rahat edemedim o ayarda dostum.
    Teşekkürler yinede.
  • Şuan Vga kabloyla bağlı gayet memnunum bu sarı sorunları için monitörün ayarlarını resetledim dikkat ettim arkadaşın dediği gibi bir durum var sonra tekrar ayarladım Nvıdıa control panelle bu sefer baya bi uğraştım eskisi gibi olmıcak sandım bir ara ama eskisinden güzel oldu :D siyahlarda filanda bir sorun yok benim olması gerektiği gibi gündüzleri bile rahatla filim izleyebiliyorum arkamda cam olduğu halde crt monitörde nette bile gezemezdim bırak filim izlemeyi

Yarın bir dvı kablo alıp öle birde bakıcam şu sarı renklere vga da bi sorun yok açıkçası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yalçınyaşar -- 1 Mayıs 2011; 23:56:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yalçınyaşar

Şuan Vga kabloyla bağlı gayet memnunum bu sarı sorunları için monitörün ayarlarını resetledim dikkat ettim arkadaşın dediği gibi bir durum var sonra tekrar ayarladım Nvıdıa control panelle bu sefer baya bi uğraştım eskisi gibi olmıcak sandım bir ara ama eskisinden güzel oldu :D siyahlarda filanda bir sorun yok benim olması gerektiği gibi gündüzleri bile rahatla filim izleyebiliyorum arkamda cam olduğu halde crt monitörde nette bile gezemezdim bırak filim izlemeyi

su nvdia dahil ayarlarını ss ile paylaşsan süper olur =)
  • Paylaşsamda senin beyeneceğini sanmıyorum vga ve dvı tutmuyolar birbirlerine yarın bir dvı kablo alıp ayarlarını yaptıktan sonra ss lerle ayarları paylaşırım
  • quote:

Peki bu karanlık sahneler sizde de böyle mi . Nasıl çözebilirim bunu hangi ayarı yükseltmeliyim veya düşürmeliyim . Bir sorum daha var hdmi kablo alıp bağlasam görüntü kalitesi veYA BU karanlık sahnelerde heryerin gereğin den fazla karanlık olması sorunu gider mi . Ya da ekran kartında mi bir sorun var ama zannetmiyorum crt monitör de sorun yoktu karanlık sahneler de cisimler belli oluyordu. Off Şu sorunu bir halletsem

Şu videonun bir linkini paylaşsan bizde bir baksak sade sendemi oluyor başkalarındada varmı
  • Şu an VGA kablo ile bağlıyım (D-SUB) girişi. DVI 'ı tavsiye eder misiniz? Fark yaratır mı görüntü de. HDMI var ama Ps3'te takılı. Tak çıkar yapmayım diyorum. DVI alayım mı?
  • ben de bu monitörü almayı düşünüyorum yarın. f-p ürünü olarak iyi der misiniz? yoksa biraz daha koyup daha iyisini alsam çok fark eder mi?

aslında bluray manyağı değilim. en fazla 1080p indiririm monitörü alsam bile. genellikle mmorpg ve web sorf yaparak kullanıcam alırsam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: carlitoss

Şu an VGA kablo ile bağlıyım (D-SUB) girişi. DVI 'ı tavsiye eder misiniz? Fark yaratır mı görüntü de. HDMI var ama Ps3'te takılı. Tak çıkar yapmayım diyorum. DVI alayım mı?

Fark yaratıyor diyolar ben alıp denicem.Bana kalırsa far eder boşuna pahalı deyil Dvı hdmı çıkışlı monitörler.Biri dijital görüntü diğeri analog fazla pahalı bişey almayada gerek yok bulabildiğin en ucuzdan biraz pahalısını al derim :)

quote:

Orijinalden alıntı: aböRjin

ben de bu monitörü almayı düşünüyorum yarın. f-p ürünü olarak iyi der misiniz? yoksa biraz daha koyup daha iyisini alsam çok fark eder mi?

aslında bluray manyağı değilim. en fazla 1080p indiririm monitörü alsam bile. genellikle mmorpg ve web sorf yaparak kullanıcam alırsam.

F-p olarak güzel bir ürün tavsiye ederim konuyu yukardan aşağı bi incelerseniz iyi ve kötü yanlarınıda görürüsünüz.Fİlim,oyunla fazla işim yok diyorsanız bi ufağını almakta fayda var e2260v ne kadar büyük ekran olursa okadar göz yoruyor tabi eğlencesi başka

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yalçınyaşar -- 2 Mayıs 2011; 1:27:57 >

• güzel inceleme bilgiler teşekkürler bende LG E2250V-PN 22" 5ms (Analog+DVI+HDMI) Wide Screen LED Monitör modelini aldım 2 ay oluyor kaliteli monitör gerçekten. en işime yarayan bilgin ses olayında oldu sağol bendede ses yoktu ve boşluklar olmuştu arızalı sanıp söktüm hdmden neyse takınca ayara bakıp yaparım artık yanlız sormak isterim sen sesi ayrı bir programdan yapmışsın bende o yok. sanırım bende ses ayarlarından yapacağım anakatın değilmi? tekrar teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: yalçınyaşar

quote:

Şu videonun bir linkini paylaşsan bizde bir baksak sade sendemi oluyor başkalarındada varmı

tek videoda denemedim zaten 720p 480p xvid videolarda denedim . Ilk defa lcd led kullandığım için ayarları fazla bilmiyorum 100 parlaklık 85 kont fazla yapmışım galiba karıncalanma o yüzden olabilir .şu an evde olmadığım dan deneyemiyorum . Codec ler hakkında bir bilgim yok gom player kullanıyorum

• quote:

IPS Paneli ile Süper İzleme Açısı
    IPS6 serisi monitörlerin süper izleme açısı özelliği ile görüntüleri, izleme açınız ne olursa olsun herhangi bir renk kaybı ve değişikliği yaşanmadan izleyebilirsiniz.

gerçekten alınmaya değer Monitör Olduğu kanısına bende vardım
  • Analog ile DVI arasındaki tabiki gözle görülür fark vardır. Benim kastım HDMI ile DVI arasında görüntü kalitesi olarak fark yok. DVI kablo mutlaka edininiz. Yoksa DVI cıkıslı monitore tonla para vermenin ne anlamı kaldı.
  • Benim ekran kartımdan tüm çıkışlar var. DVI to DVI mı alayım yoksa HDMI (pc'ye bağlarım) to DVI'mı alayım. Hangisi daha iyi sonuç verir beyler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: carlitoss

Benim ekran kartımdan tüm çıkışlar var. DVI to DVI mı alayım yoksa HDMI (pc'ye bağlarım) to DVI'mı alayım. Hangisi daha iyi sonuç verir beyler?

sadece pc de kullanılacaksa bence hdmi pek mantıklı değil. ben kullanıyorum ama gidip dvi kablo almaya üşendiğimden pcye dvi bağlamak varken, hdmidan bağlayıp, cızırtılı ses ve sesin 1sn sonra başlaması çekilmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .ProtoN. -- 2 Mayıs 2011; 13:00:23 >
  • dün akşam 405 tl idi vatanda bugün 440 olmuş. ne saçma bişey. şuan bu monitörün kampyanyasının olduğu bir yer var mı?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.