Şimdi Ara

LG ALMAYIN ALDIRMAYIN BEN YANDIM SİZ YANMAYIN (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
2.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: geberit

Size demedim hocam ,bizim gibi ülkelerde lab faresi olamam bende diyorum bu markaların ,argesini pusurunu bizmi karsilayalim ,bencede bilindik marka her daim iyidir.

Bende diyorum ki ben yeni markayada karşıyım böyle cikipta biz farklıyız diyip müşterinin şekilde ki gibi başını yakacaksa hiç cikmasinlar piyasaya , yazık bu adam şimdi ne yapsın nereye gitsin ,mahkemeye gitse kafadan 6 ay ,birde makinesiz rezillik resmen.

Eyvallah hocam. Ama ben hakkaten merak ediyorum nasıl satılıyor bu markalar. "Bu makinede kayış yok, daha uzun ömürlü" dendiğinde "aaaa öyle miii" demek yerine "30 senedir çalışan makine kayışlı ama?" Dese en basitinden, bu kadar bol keseden sallayamaz bu markalar. Mecbur kendilerini geliştirmek zorunda kalırlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 28 Ağustos 2021; 12:24:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Destek veren herkese teşekkür ediyorum amacım marka servis ve duruşunu size iletmemi. KEÇİÖREN HAKEM HEYETİ KARARI LEHİME CIKTI PAYLAŞIYORUM SAYGILAR
    LG ALMAYIN ALDIRMAYIN BEN YANDIM SİZ YANMAYIN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salzgiter -- 28 Ağustos 2021; 12:33:37 >
  • Yani 1400 devirde yıkarken belli bir ağırlık seviyesi yok muydu?

• Ben ürünün ayıplı oldugunu düsünmüyorum. Tabi yüksek devirli makine yazıp hem fiyatı artırıp hemde satışı kolaylaştırıyorlar LG ALMAYIN ALDIRMAYIN BEN YANDIM SİZ YANMAYIN Muhtemelen ellerinde ne kadar 1400 devir makina varsa 1000 adet diyelim. 1000 tanesindede bu sorun vardır. Bunu normal olarak karşılayıp o şekilde üretim yaptırmışlar muhtemelen. Ellerinde patlıycak bu makineler:D Birdahakine artık makinenin ağırlıgına dengesine göre Devir koymayı öğrenirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GenqhisKhaan89 -- 28 Ağustos 2021; 13:25:50 >
  • Anubisin_Ruhu kullanıcısına yanıt
    Alanlar genelde resmi servis çağırmıyor garanti bittikden sonra çünkü ciddi pahalı sadece gelmeleri 100tl minimum 500tl ile çıkarlar.
    Resmi olmasada yinede kurumsal iyi servisler var tüm markalara bakan oyüzden fazla sorun olmaz.

Almadan önce modelleri incele internetden emin olmak istiyorsan bazı modelleri kalitesiz olabiliyor ortadoğu pazarında fiyat olarak rekabet edebilmesi için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 28 Ağustos 2021; 13:33:14 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bazı model ve markalar hariç o yüksek fiyatın sağlamlık ile alakası yok. Ekstra özellikler falan filan bir kısmı mark değeri bir kısmı fiyat artıyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Aynen katılıyorm gelme ücreti 100-150 tl istiolar. İçinden bir tane Lastik bile değişse orjinal bu lastik bulamazsın hiçbiryerde deyip 200 tl istiolar bir lastige. 300 tl mininum tutar. (Orjinal servisler böyle)

En azından Vestel böyle yani..

• Beyaz eşya da yerli marka almayarak hatayı en başta yapmışsınız. Kim ne derse desin yerli markalar servis konusunda tüm markalara bin basar. Ayrıca makineyi farklı bir yere koyarak denediniz mi? Bazen makine çalışmıyorken yere sağlam basıyor gibi gözükse de işler öyle olmuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: salzgiter

Destek veren herkese teşekkür ediyorum amacım marka servis ve duruşunu size iletmemi. KEÇİÖREN HAKEM HEYETİ KARARI LEHİME CIKTI PAYLAŞIYORUM SAYGILAR

Hocam öncelikle tebrikler, ücreti faiziyle alabildiniz mi yoksa yalnızca ödediğiniz miktarı mı geri alabildiniz?

• Markaların değil de ülkenin kendine çeki düzen vermesi lazım artık. Bu tarz konularda denetim çok sıkı olsa ve cezalar caydırıcı olsa markalar bir daha müşteriyi kazıklamaya kalkmazlar. Bu tarz müşteri memnuniyeti durumlarında genel düşünce şu: "1000 tane arızalı ürün için müşteriyi zora soksak en fazla 10 tanesi şikayet eder. Parası neyse verir, yolumuza bakarız. 1000 makineyi tamir etmekten çok daha kârlı olur.". Koskoca devletin tek bir organı dahi internet ortamındaki şikayetleri incelemiyor. Sadece Şikayetvar sitesine girip, müşteriyi zora sokan her şikayet için ceza kesen bir sistemi olsa devletin, şuanki sorunların en az yarısı biter.

• quote:

Orijinalden alıntı: Affection and Hatred

Hocam öncelikle tebrikler, ücreti faiziyle alabildiniz mi yoksa yalnızca ödediğiniz miktarı mı geri alabildiniz?

Alıntıları Göster

Maalesef hızlı artan fiyatlara karşı bu konuda zararım büyük 3059 TL geri ve faizsiz alıyorum ücreti biraz yaşam anlayışımda ki inanış gereği de lakin bunu da hem kurtulduğuma hem de 6 ay kullandığıma sayacağım artık bu arada Orijinal Almanya üretim 9 kilo 1400 devir Bosch Seri 8 tercihim olduğum tek kalan ve fiyatı şu an 10000 TL ler de olan waw28560tr bu ürünü 5799 TL medimark tan aldım umarım derler ya bu elektronik şans işi bir daha böyle problem yaşamam malum sütten ağzımız yandı yoğurdu üflüyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salzgiter -- 29 Ağustos 2021; 13:14:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: K-E-N-A-N

Eyvallah hocam. Ama ben hakkaten merak ediyorum nasıl satılıyor bu markalar. "Bu makinede kayış yok, daha uzun ömürlü" dendiğinde "aaaa öyle miii" demek yerine "30 senedir çalışan makine kayışlı ama?" Dese en basitinden, bu kadar bol keseden sallayamaz bu markalar. Mecbur kendilerini geliştirmek zorunda kalırlar.

Alıntıları Göster

Sizin de merakınızı gidermek isterim 15 yıl önce ilk direk drive lg çamaşır makinasını alıp 15 yıl kadar kullanıp memnun kalan bir müşteri olarak yine tercihim LG oldu ama şunu belirtmem lazım ki yeni küreselleşen Dünya' da artık tek bir zihniyet oluşmuş daha çok çok kazanmak için daha hızlı ve daha çok tüketmek ve sadece LG değil her markada çok uzun gitmeyen zayıf malzeme ve karı maximize etme zihniyeti mevcut örneğin yerli desteği en üst seviye bilinen bir marka olan ARÇELİK değişmeyen rulman sistemiyle kaynaklı kazan teknolojisi bu sedece basit bir örnek, ve her markada var hani bir üyemizin daha geride yazışmalarında olduğu gibi tiksindim araştırmaktan diyordu. Yoğurttan ağzım yandı ve Orijinal Alman üretim seri 8 aldım haa demiyorum bu cihaz da sorun yaşamam lakin globalleşen Dünya'da biz tüketicilerin işi çok zor ALLAH yardımcımız olsun iyi ki Hakem heyetimiz var en azından saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salzgiter -- 29 Ağustos 2021; 13:22:46 >

• quote:

Sizin de merakınızı gidermek isterim 15 yıl önce ilk direk drive lg çamaşır makinasını alıp 15 yıl kadar kullanıp memnun kalan bir müşteri olarak yine tercihim LG oldu ama şunu belirtmem lazım ki yeni küreselleşen Dünya' da artık tek bir zihniyet oluşmuş daha çok çok kazanmak için daha hızlı ve daha çok tüketmek ve sadece LG değil her markada çok uzun gitmeyen zayıf malzeme ve karı maximize etme zihniyeti mevcut örneğin yerli desteği en üst seviye bilinen bir marka olan ARÇELİK değişmeyen rulman sistemiyle kaynaklı kazan teknolojisi bu sedece basit bir örnek, ve her markada var hani bir üyemizin daha geride yazışmalarında olduğu gibi tiksindim araştırmaktan diyordu. Yoğurttan ağzım yandı ve Orijinal Alman üretim seri 8 aldım haa demiyorum bu cihaz da sorun yaşamam lakin globalleşen Dünya'da biz tüketicilerin işi çok zor ALLAH yardımcımız olsun iyi ki Hakem heyetimiz var en azından saygılar

Alıntıları Göster

Sizinki geçmiş olumlu tecrübenize dayanarak olmuş. Ama ilk kez alan nasıl alıyor hala meraktayım doğrusu...

Zihniyeti düzeni bu şekilde getiren dediğim gibi bizzat tüketici. Tüketici 3 kuruş için düşük kaliteli ürünü tercih ederse, dayanıklı tüketim malı alırken ilk baktığı şey tasarımı rengi vs olursa, üretici de buna göre ürün üretir.

Tüketicinin işi zor değil aslında. Daha önce de dediğim gibi onceliklerinizi belirlemeniz lazım. Önceliğiniz ekonomi mi? Fonksiyon mu? Tasarım mı? Konfor mu? Performans mı? Bunların hepsinin aynı anda aynı üründe toplanması mümkün değildir, özellikle ekonomi ile diğerleri asla bir araya gelmez. Ha ben demiyorum ki LG ucuz o yüzden bunları yaşamışsınız. Fakat günümüzde çamaşır makinesi alırken eğer miele tercih etmediyseniz, beklentinizin çok yüksek olmaması gerekir. Maalesef durum bu. Ve bir kaz daha söylüyorum bu durumu tüketici olarak biz yarattık.

• Hocam miele herkesin gücü maalesef yetmiyor ucuz mal ile de en yüksek performansı aldığım oldu. En pahalı mal ile performans alamadığım da biz tüketicilerin yapması gereken şey Hak hukukunu bilmek zamanında NOKİA toz kondurulmaz bir marka iken İstanbul ofislerini Hakem Heyeti kararına uymadiklari için icraya verip icraya tahsilat yaptım. Mevzu marka taraftarlığı değil de şans işi olup artık karını maximize etmeye çalışan bütün firmalara karşı hakkini sonuna kadar aramak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salzgiter -- 29 Ağustos 2021; 14:38:41 >
  • Yalnız şunu da belirtmeden geçemeyeceğim Ankara da beyaz eşya LG servisi bir tane Ankara da ve Keçiören bölgesine bakan eleman ise O... isimli saygısız ve tek kişi şaka gibi bunu da belirtmek isterim o yüzden bir daha LG asla

• quote:

Hocam miele herkesin gücü maalesef yetmiyor ucuz mal ile de en yüksek performansı aldığım oldu. En pahalı mal ile performans alamadığım da biz tüketicilerin yapması gereken şey Hak hukukunu bilmek zamanında NOKİA toz kondurulmaz bir marka iken İstanbul ofislerini Hakem Heyeti kararına uymadiklari için icraya verip icraya tahsilat yaptım. Mevzu marka taraftarlığı değil de şans işi olup artık karını maximize etmeye çalışan bütün firmalara karşı hakkini sonuna kadar aramak

Açıkçası mielenin öyle pek "güç yetmiyor" seviyesinde fiyatlarının olduğunu düşünmüyorum. Boschta üst segment bir modelden daha düşük fiyata mieleden gayet güzel bir model alabiliyorsunuz. Kullanım ömrünün 20 sene olduğunu hesaba katarsanız neticede daha ucuza bile gelebiliyor. Üzerine 120 senelik tecrübenin verdiği performans ve konforu da elde ediyorsunuz.

Bazılarına reklam gibi gelebilir, ancak mantıklı düşününce günümüz şartları altında benim seçimim miele olurdu çamaşır makinesi kaleminde, nitekim öyle de oldu...

• Anubisin_Ruhu kullanıcısına yanıt

bosch'un buzdolabı ve çamaşır makinesini, kullandığım için öneririm. önermeyeceğim marka da var ama yazmayım, konu dağılmasın. LG ALMAYIN ALDIRMAYIN BEN YANDIM SİZ YANMAYIN 

• Sonucun tarafınıza sonuçlanmasına sevindim. Yaklaşık 10 yıldır şu ilk 12dk süper hızlı yıkamaya sahip vestel çamaşır makinesi kullanıyorum. Sürekli aynı modda yıkayınca tambur sallıyor ancak arada mod değiştirdiğimde böyle bir sorun olmuyor makineler bir tuhaf LG ALMAYIN ALDIRMAYIN BEN YANDIM SİZ YANMAYIN 

• Özelden yardım et o zaman hocam :) hangi model aldınız ve tavsiye etmediğinizi bekliyorum ;)

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.