Şimdi Ara

LG 55LX9500 vs Samsung UE55C8000XWX

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
4.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kıyaslasanız hangisini alırdınız ?

Saygılar
    Teşekkürler

• denemiş olan kimse yok mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lmarion

denemiş olan kimse yok mu ?
    merhaba

arkadaşım ürünler çok yeni vede fiyatlı ürünler oyüzden hemen herkez denememiş olabalir.

Ben sana birşey sorayım sen bu iki ürünü dünya gözyle gördün mü_??? yoksa internetten mi takip ediyorsun_???
  • quote:

Orijinalden alıntı: bons@i

merhaba

arkadaşım ürünler çok yeni vede fiyatlı ürünler oyüzden hemen herkez denememiş olabalir.

Ben sana birşey sorayım sen bu iki ürünü dünya gözyle gördün mü_??? yoksa internetten mi takip ediyorsun_???

Alıntıları Göster
    Fiyat listelerinin en aşağısına inip en pahalısını alan birisi olsam donanımhabere topic açıp acaba hangisi daha iyi diye uğraşmazdım herhalde.

İki ürünüde gördüm. Arka ışıklarının karanlık odada nasıl olduklarını merak ediyorum. Samsungun testleri internette var, LG testi göremedim. Kıyaslamaya çalışıyorum.

• quote:

Fiyat listelerinin en aşağısına inip en pahalısını alan birisi olsam donanımhabere topic açıp acaba hangisi daha iyi diye uğraşmazdım herhalde.

İki ürünüde gördüm. Arka ışıklarının karanlık odada nasıl olduklarını merak ediyorum. Samsungun testleri internette var, LG testi göremedim. Kıyaslamaya çalışıyorum.

Alıntıları Göster
    quote:

sana bunu söylemeni gerektircek birşey söylemedim.Fiyatlar birçok kesime ve ürüne göre yüksek olduğunu bildiğim için "fiyatlı ürünler" dedim.

sence sakıncası yok ise birkak bir şey söylemek isterim

kaideye almak/almamak sana kalmış

Eğer karanlık odada iyi performas için alacam gibisinden bir düşüncen varsa sana Panansonic plazma VT20 öneririm.

3D olayından dolayı almak istiyorum dersen sana gene öneririm.(çünkü senin verdiğin iki üründe 3D)

vt20 sammy vede lg yi her iki konudan daha başarılıdır.vt20 3D de referans olma yolundandır.

bir kere lg lx9500 samsung c8000 den daha iyi durumda.hem renkler/haraketli sahne/kontras hemde 3D lg daha iyi durumda gözüküyor.Ben bunu sana internette gördüğüm incelemelerden söylüyorum.Asıl inceleme seninde beklediğin gibi kullanıcılardan gelecektir.

Şimdi renkler/harekti sahneler/kontras da lg daha iyi olduğun için(c8000 ne göre) tabiki de lg lx9500 den daha iyi durumda olacaktır.

tabi bu iki marka genel LCD performas olarak diğer bazı markalar kadar iyi durumda değil.Bir tek samsung renklerin canlılığı vede panelin izlem açısı bakımından biraz önde olabilir/olur.Bununla beraber samsung 2010 panelleri baya hatılı oldukları söyleniyor bazende ispatlanıyor.
    Lg de servis sıkıntılarında bahsediliyo vede sıkıntı oluyor.Gerçi bir çok markanın TR servisleri baya sıkıntılı.Sebebleri tecrübesizlik/bilgisizlik.
    lg de local dimmig den kaynaklı Halo +horizontal banding olduğu söyniyor yanlız bu çok yakından belli oluyormuş özellikle bandig problemi.
    ancak sürekli referans olarak aldığım avf sitesinde bu problem çıkmamış gözükmemiş.(gerçi biraz editörleri ile kapıştım bu durum için) tabi artık bu tip sitler sadece fikir açısından okunmalı olduığunu albanez ustada söylüyor.Öylede yapmak lazım.

bu durumda
    Ben bir tercih edecek olsam illa c8000 mi yoksa lg lx9500 mü diye ben lx9500'ü seçerim.

fiyatlarını net olarak bilmiyorum ama vt20 yi hiç göz ardı etmezdim.Sadece karanlık odada göstereceği performans için.Bana inanmaz isen vt20 ile ilgili başlıkta bir sor.

saygılar

• quote:

quote:

sana bunu söylemeni gerektircek birşey söylemedim.Fiyatlar birçok kesime ve ürüne göre yüksek olduğunu bildiğim için "fiyatlı ürünler" dedim.

sence sakıncası yok ise birkak bir şey söylemek isterim

kaideye almak/almamak sana kalmış

Eğer karanlık odada iyi performas için alacam gibisinden bir düşüncen varsa sana Panansonic plazma VT20 öneririm.

3D olayından dolayı almak istiyorum dersen sana gene öneririm.(çünkü senin verdiğin iki üründe 3D)

vt20 sammy vede lg yi her iki konudan daha başarılıdır.vt20 3D de referans olma yolundandır.

bir kere lg lx9500 samsung c8000 den daha iyi durumda.hem renkler/haraketli sahne/kontras hemde 3D lg daha iyi durumda gözüküyor.Ben bunu sana internette gördüğüm incelemelerden söylüyorum.Asıl inceleme seninde beklediğin gibi kullanıcılardan gelecektir.

Şimdi renkler/harekti sahneler/kontras da lg daha iyi olduğun için(c8000 ne göre) tabiki de lg lx9500 den daha iyi durumda olacaktır.

tabi bu iki marka genel LCD performas olarak diğer bazı markalar kadar iyi durumda değil.Bir tek samsung renklerin canlılığı vede panelin izlem açısı bakımından biraz önde olabilir/olur.Bununla beraber samsung 2010 panelleri baya hatılı oldukları söyleniyor bazende ispatlanıyor.
    Lg de servis sıkıntılarında bahsediliyo vede sıkıntı oluyor.Gerçi bir çok markanın TR servisleri baya sıkıntılı.Sebebleri tecrübesizlik/bilgisizlik.
    lg de local dimmig den kaynaklı Halo +horizontal banding olduğu söyniyor yanlız bu çok yakından belli oluyormuş özellikle bandig problemi.
    ancak sürekli referans olarak aldığım avf sitesinde bu problem çıkmamış gözükmemiş.(gerçi biraz editörleri ile kapıştım bu durum için) tabi artık bu tip sitler sadece fikir açısından okunmalı olduığunu albanez ustada söylüyor.Öylede yapmak lazım.

bu durumda
    Ben bir tercih edecek olsam illa c8000 mi yoksa lg lx9500 mü diye ben lx9500'ü seçerim.

fiyatlarını net olarak bilmiyorum ama vt20 yi hiç göz ardı etmezdim.Sadece karanlık odada göstereceği performans için.Bana inanmaz isen vt20 ile ilgili başlıkta bir sor.

saygılar

Alıntıları Göster
    Kusura bakmayın sabahki bomba olaylarından sinirim atmış sizi yanlış anlamışım.

---------

Karanlık oda derken aslında biraz açmak lazım. Hafif loş bir ortam. Tamamiyle zifiri karanlık değil. LG nin fiyatı Samy e göre birazdaha tuzlu geldi ama o fiyata çıkmışken daha düzgününe bakmak lazım diye düşünüyorum.

local dimmingden kaynaklanan "banding" problemi nedir ? Google da bu problem ile ilgili bilgi bulabilmek için nasıl arama yapmalıyım ?
    Panasonic plazmayı araştıracağım fakat tamamiyle karanlık odada izlemeyeceğim.

Daha önceden UE55B7000 sahibi idim. Ürünün para iadesini beklemekteyim. Loş odada bile arka ışık puslu bir şekilde belli oluyor. Dynamic kontrast açarsam ancak o zaman siyahmış gibi görünüyor ama buda tam bir aldatmaca bence. O kadar parlak renklerin arasındaki karanlık bölge sim siyahmış gibi geliyor göze. Natural ayarları benimsemiştim şimdiki televizyonumda. Daha gerçekçi görünüyor ama bu seferde arka ışık karanlık sahnelerde local dimming olmadığı için puslu bi şekilde belli oluyor bölge bölge.

Bir sorum daha var
    Local dimming de bu hafif bölge bölge beyaz pus ortadan kalkacakmı ? Yoksa daha mı aza indirgenecek ? (C8000 aldığımı düşünürsek)

Birde LG yi düzgün bi şekilde inceleyebileceğim bir showroom biliyormusunz? Teknosalarda bu mümkün değil. Gerek televizyonun durduğu ortam olsun gerekse gösterdikleri görüntü.

• quote:

---------

Karanlık oda derken aslında biraz açmak lazım. Hafif loş bir ortam. Tamamiyle zifiri karanlık değil. LG nin fiyatı Samy e göre birazdaha tuzlu geldi ama o fiyata çıkmışken daha düzgününe bakmak lazım diye düşünüyorum.

local dimmingden kaynaklanan "banding" problemi nedir ? Google da bu problem ile ilgili bilgi bulabilmek için nasıl arama yapmalıyım ?

Daha önceden UE55B7000 sahibi idim. Ürünün para iadesini beklemekteyim. Loş odada bile arka ışık puslu bir şekilde belli oluyor. Dynamic kontrast açarsam ancak o zaman siyahmış gibi görünüyor ama buda tam bir aldatmaca bence. O kadar parlak renklerin arasındaki karanlık bölge sim siyahmış gibi geliyor göze. Natural ayarları benimsemiştim şimdiki televizyonumda. Daha gerçekçi görünüyor ama bu seferde arka ışık karanlık sahnelerde local dimming olmadığı için puslu bi şekilde belli oluyor bölge bölge.

Bir sorum daha var
    Local dimming de bu hafif bölge bölge beyaz pus ortadan kalkacakmı ? Yoksa daha mı aza indirgenecek ? (C8000 aldığımı düşünürsek)

Birde LG yi düzgün bi şekilde inceleyebileceğim bir showroom biliyormusunz? Teknosalarda bu mümkün değil. Gerek televizyonun durduğu ortam olsun gerekse gösterdikleri görüntü.

Alıntıları Göster
    İstanbulda iseniz 55LX9500 capacity EW showroomunda ve carousel Darty mağazasında teşhirde var.
    55LX9500 e 9700 TL fiyat vermişti EW.

• quote:

---------

Bir sorum daha var

Alıntıları Göster
    eyvallah kardeş yanlış anlamanda bir sıkıntı yok bende ona istinaden açıklık getirdim.

c8000/c7000 arasında ne kadar fark var kağıt üzerinde bilmiyorum:ancak alacak olanların çoğu geri veriyor tıpkı senin gibi.

enson VT20 başlığındaki "paulbroke" adlı arkadaş c8000'i iade edip gidip vt20 aldı sonra vt20 ile igili başlığı açtı.Orayı biraz oku veder oradan sor>>>>Link

quote:

Loş odada bile arka ışık puslu bir şekilde belli oluyor
    c8000 de pek fark edeceğini sanmam ancak azalma olacaktır.

sen şimdi diyorsun ki c7000 geri verdim para iadesi bekliyorum.Muhtamelen sen c8000 alıncada geri vermek isteyeceksin

lg lx9500 biraz tuzlu olabili.Belki şu dünya kupası maçları bitince fiyatlar değişecektir tüm dünyda, tabi bu TR yede yansıyacaktır.

lg diyorsan LE8500 var oda local dimming lx9500 ile tek farklı LE8500 de 3D yok(bence önemide yok) hatta problemleri ile bile aynıdır

sana ik adet link vereyim linkdeki incelemeleri sadece bilgin olması açısından bir oku (inşallah ingilizcen vardır)

horizontal banding iki link dede gösteriliyor.

LX8500 inceleme/test

LE8500 inceleme/test

+++
    şimdi vereceğim link te le8900 var bunda banding konusunda bir problem gözükmüyor isminin farklı olması seni yanıltmasın sadece içinde tuner olduğu için ismi farklı

LE8900/8500 inceleme/test

+++
    banding ile ilgili birkaç örnek resim vereyim

++++

LG shoplar var tabi senin ikamet ettiğin yerde var mı_?? bilemiyorum..!

++++

karanlık/loş oda panasonic plazma için fark etmez.

++++
    eğer local dimming li hakikatten iyi bir tv almak istiyorsan aşağıda verdiğim linkten bir incele gerçi görmüşsündür.

++konuyu başlatan albanez usta sana yardımı olur/olacaktır.

link>>>TOSHIBA "LED-LCD"(FULL-LED+Local-Dimming) SV685 Serisi(46"/55")

bu tv seni üzmez

EDIT: dünden beri neler düşündüğümü vede nasıl nefes aldığımı anlıyamıyorum.Bu memleket için her düşün şehit yüreğimi dağlamaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bons@i -- 22 Haziran 2010; 15:41:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

İstanbulda iseniz 55LX9500 capacity EW showroomunda ve carousel Darty mağazasında teşhirde var.
    55LX9500 e 9700 TL fiyat vermişti EW.

Alıntıları Göster
    1-Her iki panelde "genel" olarak güzel! ama S_PVA Modül faktörü sebebiyle biraz daha C8x iyidir!

2-Her iki panelde bütçesi sorun olmayan için "bugün" alınabilir ama bu panellerin "hakkı" da bu değildir!!
    dolayısıyla bir kaç ay beklemek ve özellikle yabancı Test/Kullanıcı yorumlarını görmek lazım(özellikle taraflı
    Testleri değilde,normal kullanıcı veya prof.kullanıcı yorumlarına bakmak lazım!)

3-LGE geçen sene LH90x/95x çıkardı ama sadece USA da sattı!!! Avrupaya gelmedi,şimdilerde yeni geldi diye biliyorum
    ama sanırım bunu ya değiştirdiler yada LX ile domine ediyorlar,ben LH/LX olarak fark olduğunu hiç sanmadığım gibi
    tahminimce birisi 3D özelliği ile gazlanacak!!yüksek fiyattan!

LH sanıyorum bunları ana sistemi ve bu sistem iyi ve USA da oldukça tuttu,ancak Motionhandling sıkıntısından bahsedildi ve açıklamasıda
    pek olmadı gibi,ama beni huylandırdı açıkçası!

"Doğru Renk üretiminde" LD li paneller içinde LGE nin LH/LX leri >>Tosh SV ve Samy nin bahsettiğiniz serisi ve hatta Sony X45x e göre birazd daha iyidir!
    Ancak LD li paneller içinde bugün için hala X45x ve SV6x en iyisidir özellikle Black+Black-works+LD work(S_PVA faktörü yine)total kullanım olarak,
    LGE lerde Baclit çalışma problemi vardır LX lerde ne yapıldı bilemiyorum(S/W ile iyileştirme yapılmış olabilir!)

4-"Bugün" için illa böyle pahalı bir panel alacaklar ben "hala" hemde "ısrarla" 6090 tavsiye ediyorum(sıfır 9,5 kağıt) zira o bahsettiğiniz paneller 8/9 kağıt "kesinlikle
    etmez",o çakallar yani üreticiler 3D v.s ile malı götürmek istiyorlar!!
    Üstelik günümüzde maliyetler düştü FULL-LED+LD elbette artı bir maliyettir ama bu panelin rakamını 9 kağıda filan kesinlikle çıkarmaz herifler Prestige/Premium v.s
    ayağıyla gidiyorlar

Yine "bugün" için illa böyle pahalı bir panel alınacaksa ve 6090 da pahalı geliyorsa o zamangerek 3D gereksede genel olarak Pany VT2x serisi "bence" daha doğru
    bir tercih olacaktır;ancak ilerde beklerseniz zaten fiyatların oldukça düştüğünü göreceksiniz!

Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 22 Haziran 2010; 15:44:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

1-Her iki panelde "genel" olarak güzel! ama S_PVA Modül faktörü sebebiyle biraz daha C8x iyidir!

2-Her iki panelde bütçesi sorun olmayan için "bugün" alınabilir ama bu panellerin "hakkı" da bu değildir!!
    dolayısıyla bir kaç ay beklemek ve özellikle yabancı Test/Kullanıcı yorumlarını görmek lazım(özellikle taraflı
    Testleri değilde,normal kullanıcı veya prof.kullanıcı yorumlarına bakmak lazım!)

3-LGE geçen sene LH90x/95x çıkardı ama sadece USA da sattı!!! Avrupaya gelmedi,şimdilerde yeni geldi diye biliyorum
    ama sanırım bunu ya değiştirdiler yada LX ile domine ediyorlar,ben LH/LX olarak fark olduğunu hiç sanmadığım gibi
    tahminimce birisi 3D özelliği ile gazlanacak!!yüksek fiyattan!

LH sanıyorum bunları ana sistemi ve bu sistem iyi ve USA da oldukça tuttu,ancak Motionhandling sıkıntısından bahsedildi ve açıklamasıda
    pek olmadı gibi,ama beni huylandırdı açıkçası!

"Doğru Renk üretiminde" LD li paneller içinde LGE nin LH/LX leri >>Tosh SV ve Samy nin bahsettiğiniz serisi ve hatta Sony X45x e göre birazd daha iyidir!
    Ancak LD li paneller içinde bugün için hala X45x ve SV6x en iyisidir özellikle Black+Black-works+LD work(S_PVA faktörü yine)total kullanım olarak,
    LGE lerde Baclit çalışma problemi vardır LX lerde ne yapıldı bilemiyorum(S/W ile iyileştirme yapılmış olabilir!)

4-"Bugün" için illa böyle pahalı bir panel alacaklar ben "hala" hemde "ısrarla" 6090 tavsiye ediyorum(sıfır 9,5 kağıt) zira o bahsettiğiniz paneller 8/9 kağıt "kesinlikle
    etmez",o çakallar yani üreticiler 3D v.s ile malı götürmek istiyorlar!!
    Üstelik günümüzde maliyetler düştü FULL-LED+LD elbette artı bir maliyettir ama bu panelin rakamını 9 kağıda filan kesinlikle çıkarmaz herifler Prestige/Premium v.s
    ayağıyla gidiyorlar

Yine "bugün" için illa böyle pahalı bir panel alınacaksa ve 6090 da pahalı geliyorsa o zamangerek 3D gereksede genel olarak Pany VT2x serisi "bence" daha doğru
    bir tercih olacaktır;ancak ilerde beklerseniz zaten fiyatların oldukça düştüğünü göreceksiniz!

Selamlar

Alıntıları Göster
    Herzaman söylerim ben bir son kullanıcıyım benim tavsiyem/görüşlerim/incelemelerim ancak bir son kullanıcıda ne kadar olacaksa okadardır.

ustanın yazdıklarını göz ardı etmek olamaz

tabi ben birşeyler yazarken fiyatı tam olarak dikkate almadım

Albanez usta nasıl hemen ısrarla ifade etmiş PIO diye. 8-9 bin gibi bir rakam verceksen daha şu ana kadar PIO LX6090 yanından geçecek panel üretilmedi.Kaçırma sonra pişman olursun.

6090 alabileceksen hakikatten değer + vt20+lg ile söyledikleriminde arkasındayım.

edit: kırmızı ile ekledim aceleden yazmayı unutmuşum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bons@i -- 23 Haziran 2010; 9:40:52 >

• quote:

Herzaman söylerim ben bir son kullanıcıyım benim tavsiyem/görüşlerim/incelemelerim ancak bir son kullanıcıda ne kadar olacaksa okadardır.

ustanın yazdıklarını göz ardı etmek olamaz

tabi ben birşeyler yazarken fiyatı tam olarak dikkate almadım

Albanez usta nasıl hemen ısrarla ifade etmiş PIO diye. 8-9 bin gibi bir rakam verceksen daha şu ana kadar PIO LX6090 yanından geçecek panel üretilmedi.Kaçırma sonra pişman olursun.

6090 alabileceksen hakikatten değer + vt20+lg ile söyledikleriminde arkasındayım.

edit: kırmızı ile ekledim aceleden yazmayı unutmuşum

Alıntıları Göster
    internette panasonic vt20 yi biraz araştırdım
    samsung un C8000 ini 3d performansından çok daha iyi olduğunu sölemişler

2d den 3d ye dönüştürmesini bende istemiyorum şahsen. TV kafasına göre algoritmasıyla birşeyler yapabilir yalan yanlış.

Internette bu coraline tarzı filmlerin 3D mkv halinde versiyonlarıda mevcut. Bu televizyonlar onlarıda 3d gösterebilirmi ? Yoksa gelen input bluray bağlı iken, farklı bir sinyal mi geliyor ?

• quote:

internette panasonic vt20 yi biraz araştırdım
    samsung un C8000 ini 3d performansından çok daha iyi olduğunu sölemişler

2d den 3d ye dönüştürmesini bende istemiyorum şahsen. TV kafasına göre algoritmasıyla birşeyler yapabilir yalan yanlış.

Internette bu coraline tarzı filmlerin 3D mkv halinde versiyonlarıda mevcut. Bu televizyonlar onlarıda 3d gösterebilirmi ? Yoksa gelen input bluray bağlı iken, farklı bir sinyal mi geliyor ?

Alıntıları Göster
    panasonic i düzgün bir şekilde inceleyebileceğim mağaza biliyormusunuz ?

• quote:

panasonic i düzgün bir şekilde inceleyebileceğim mağaza biliyormusunuz ?

Alıntıları Göster
    Beyler "bugün" bir paneli 3D için konuşuyorsanız yada alıyorsanız yanlış yaparsınız!

Bugün siz panelin "genel" görüntü kalitesine bakacaksınız ve bu paneller 3D ÖZEL paneller filan değildir,kimse üreticilerin yada birilerinin
    gazına-yemine gelmesin yaw

Nedir genel görüntü SD/DHTV;her ne kadar benim için SD kesinlikle bir kriter olmasada çoğu insan için özellikle TR de bir kriterdir!

Ancak kafadan 3D derseniz ciddi yanlışa düşersiniz ve yazık edersiniz paranıza
    Kaldıki fiyatlar artık her seviyede çabuk düşmeye başlıyor;ama siz panelin ilk kriteri 3D ye göre yola çıkmayın!

Bu arada "bugün" için en başarılı 3D işlemesi ise Pany VT24/20 lerdir++

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

Beyler "bugün" bir paneli 3D için konuşuyorsanız yada alıyorsanız yanlış yaparsınız!

Bugün siz panelin "genel" görüntü kalitesine bakacaksınız ve bu paneller 3D ÖZEL paneller filan değildir,kimse üreticilerin yada birilerinin
    gazına-yemine gelmesin yaw

Nedir genel görüntü SD/DHTV;her ne kadar benim için SD kesinlikle bir kriter olmasada çoğu insan için özellikle TR de bir kriterdir!

Kaldıki fiyatlar artık her seviyede çabuk düşmeye başlıyor;ama siz panelin ilk kriteri 3D ye göre yola çıkmayın!

Bu arada "bugün" için en başarılı 3D işlemesi ise Pany VT24/20 lerdir++

Alıntıları Göster
    sinemada 3D seyrederken bana göre biraz iyi

ancak evde gözlük takacaksın Film/spor vs seyredeceksin...!!!! bana baya ters geliyor.

+ gözlük takınca birde renk de ton değişiyor işin birde bu kısmı var

quote:

albanez usta diyor ki:

Bence bunu diyebilmek için gözlüksüz 3D teknolojisi olması gerektiğini düşünüyorum.Bence o zaman paraya yazık olmaya bilir.

+++

Albanez usta

birde ben şunu gözlemliyorum:

3D yıllardan beri var olduğu halde

3D tüketicilere tv lerde 720p>>1080i/p geçiş gibi SD>>>HD ye geçiş gibi lanse ediliyor. Bunuda en çok cezbenden 3D nin tvlere entegre olarak gelmesi
    + güneş gözlüğü gibi gözlük vermeleri
    +sony bluray i gazlamak için ps3 alanlara "Casino Rayol" filmini gazlamıştı şimdi oyunların gazlaması
    + şu sıralar tv lerde pasif gözlük olmasına rağmen 3D belgesel yayınlamaları

sizn dediğiniz gibi piyasa hala aç olduğu için tüketici iyi gaz yiyor

• quote:

sinemada 3D seyrederken bana göre biraz iyi

ancak evde gözlük takacaksın Film/spor vs seyredeceksin...!!!! bana baya ters geliyor.

+ gözlük takınca birde renk de ton değişiyor işin birde bu kısmı var

quote:

albanez usta diyor ki:

Bence bunu diyebilmek için gözlüksüz 3D teknolojisi olması gerektiğini düşünüyorum.Bence o zaman paraya yazık olmaya bilir.

+++

Albanez usta

birde ben şunu gözlemliyorum:

3D yıllardan beri var olduğu halde

3D tüketicilere tv lerde 720p>>1080i/p geçiş gibi SD>>>HD ye geçiş gibi lanse ediliyor. Bunuda en çok cezbenden 3D nin tvlere entegre olarak gelmesi
    + güneş gözlüğü gibi gözlük vermeleri
    +sony bluray i gazlamak için ps3 alanlara "Casino Rayol" filmini gazlamıştı şimdi oyunların gazlaması
    + şu sıralar tv lerde pasif gözlük olmasına rağmen 3D belgesel yayınlamaları

sizn dediğiniz gibi piyasa hala aç olduğu için tüketici iyi gaz yiyor

Alıntıları Göster
    Her iki tv yide almazdım ..

3D yeni törüyor diye fiyatlar uçuyor ama deymez ..

Bekleyin en iyisini alın ..

• quote:

Orijinalden alıntı: ridvan1903

Her iki tv yide almazdım ..

3D yeni törüyor diye fiyatlar uçuyor ama deymez ..

Bekleyin en iyisini alın ..

Alıntıları Göster
    Amacım sürekli 3d film izlemek değil.
    2D de en iyi kaliteyi arıyorum ama arada 3D de izlemek isterim.
    3D için özel olarak bakıyormuşum gibi bir yanlış anlaşılma sezdim.
  • quote:

merhaba fazla uzatmadan cevap vermek isterim

panasonic VT20

kolaygelsin
  • quote:

quote:

merhaba fazla uzatmadan cevap vermek isterim

panasonic VT20

kolaygelsin

Alıntıları Göster
    pioneer i adam gibi bakabileceğim mağaza konusunda yardımcı olabilirmisiniz ?
    icabında wdtv mi bağlayıp da bakmak isterim
    izin vermeseler bile en azından göreyim menülerine girebileyim vs

• quote:

arkadaşım

PIO piyasada bir tek 60" LX6090 var

teşhir veya yeni

ancak sen bu soruyu PIO başlığından sorsan daha iyi olur link aşağıda

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=12303566
  • quote:

quote:

arkadaşım

PIO piyasada bir tek 60" LX6090 var

teşhir veya yeni

ancak sen bu soruyu PIO başlığından sorsan daha iyi olur link aşağıda

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=12303566

kusura bakmayın ben markaları karıştırdım sanırım
    bakmak istediğim ürün Panasonic.
    VT 20 yi kendim görmek istiyorum

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.