Şimdi Ara

LG 50UM 7450 Kullanıcıları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
8
Favori
6.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar forumda bu adla bir konu bulmadım var ise oraya taşınabilir.tv yi migrostan aldım.1 haftadır kullanıyorum.genel olarak çok memnunum diyebilirim.internet hızı gayet iyi iptv takılma yok.kanal geçişleri abartılacak şekilde uzun değil.daha önce uydu alıcı kullanan birisi olarak bana uzun gelmedi.sadece görüntü ayarlarında sıkıntı yaşıyorum.bir türlü istediğim ayarları tutturamadım.eski televizyonum 94 ekran led lg tvydi.onun renklerine mi alıştım bilemiyorum parlak ve koyu renkleri tutturmadım.bu ve bunun gibi konularda bilgi sahibi olanlar buradan yardımlaşabiliriz diye düşünüyorum.tşkler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hayırlı olsun, renk ayarlarından kendiniz gözünüze hitap eden ayarları kurcalayarak denemeniz daha faydalı olacaktır, önceki tv niz ips panelse görüntü size farklı gelebilir zira bu tv Va panel, trumotion pürüzsüz seçebilirsiniz diğer renk ayarları bende düşük ve orta ayarlarda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tşkler dediklerinizi yaptım koyu oldu gibi uzman ayarlarını biliyormusunuz bu ıfs olanları

• Um7450 tam görüntü ayaları tavsiye verecek varmı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Uzman parlak oda ayarlarını biraz oynadım çok daha güzel bir görüntü elde ettim tavsiye ederim

• dina35 kullanıcısına yanıt
    Tam olarak ne yaptınız paylaşırımosınız

• Keskinliği arttırdım arka ışığı biraz kıstım gama 2.2 yaptım dinamik ve süper ayarlarını kapalı tuttum.tonları ellemedim yani ışık vuruyor benim tv ye çok göz yoruyordu şimdi daha iyi oldu

Ben tam ayarlayamadım tam olarak ayarlayanlar bi fotosunu çekip atabilir mi hem yeni alan kullanıcılara fayda sağlar

• konuyu açan arkadaşa tşkler
    bende bu modelden aldım ama horoz nakliyat hala getirmedi. Konuyu takipte olacağım
  • Selamlar,
    Dün 50um7450 kurulumu yapıldı. Aceleleri olduğu için test yapamadım, gece biraz inceleme fırsatı buldum.
    Uygulamalara giriş, tarayıcı hızı çok iyi, ancak görüntü ile ilgili sorunlarım var. Bir türlü istediğim netliği yakalayamıyorum, hızlı aksiyonlarda sanki takılma oluyor gibi. Normal yayınlarda ise puslu gibi. (Keskinlik 45) dün gece ışık sızması testi yaptım ve bulutlanma var gibi, ayrıca panelin sol bölümünde dikey şerit var gibi (4 5 adet) testi bu linkten yaptım.
    https://www.youtube.com/watch?v=tPdLZ9g0l28&feature=youtu.be

Yarın servisi arayacağım. Ben mi yanlış görüyorum bilmiyorum ama görüntü maalesef iyi değil. Yönlendirmelerinize açığım. Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aras290716 -- 8 Aralık 2019; 16:32:23 >

• Hocam bende de çok az ışık sızması var pek kafaya takmadım kime sorduysam bizde de var çok değilse fazla kurcalama dediler.tüm tvlerde çıkıyor sanırım bu sorun hatta daha önce bir tekno markette mağaza müdürlüğü yapmış abimiz var o zamanlar samsung almış eve servis gelmiş bakmışlar ışık sızması var iade etmek istemiş samsung kabul etmemiş olaylar olaylar bende kafaya takmadım açıkçası.tabi izlemeyi etkiliyorsa o başka.onun harici tv süper bence.konuyu bilgi amaçlı açmıştım.herkes tecrübelerini aktarırsa faydalı olur umarım.

• Bende 50 inç Va panel TV araştırıyorum bu TV gözüme çarptı Migrosta var mı bilmiyorum ama nette 3600 e geliyor şuan, Samsung düşünüyordum ama kararsız kaldım fiyatta iyi geldi,netten film izlemek için kullanılacak tavsiye eder misiniz

• Bu arada renk ayarları için paylaştığım şu linkten çok faydalandım.tv markası olarak değil genel olarak bilgi verilmiş ben çok faydalandım.
    http://www.cezmikardas.com/blog/pro-renk-kalibrasyonu

• Şimdi ben de göz gezdirdim ama hiç bişey anlamadım :))
    Görüntü ayarlarınız ne durumda foto çekip paylaşabilir misiniz? Resim modu ve resim seçenekleri olarak.
    Ben de resmen flu görüntü. İade hakkımı kullanmayı düşünüyorum
    Teşekkürler

• Şuan evde değilim en kısa zamanda gönderirim

• quote:

Orijinalden alıntı: dina35

Şuan evde değilim en kısa zamanda gönderirim
    Tamamdır, teşekkürler

Bende pek anlayamadım bekliyorum ayarlarını paylaşmanı

• Bir türlü gelmeyen tv mi gidiş geliş 200 km yapıp horoz dağıtım merkezinden aldım. Ama gittiğim yerde başka işimde vardı. Neyse lg ye telefon edip kurulum için servis istedim. En fazla 3 gün iş gününde gelirler dedi. Fakat telefondaki kişi lütfen zar zor konuşuyor dediklerinin yarısını anlamıyorum. Bu sorun çok oluyor. Ben açık açık tane konuşuyorum. O tersine kelimelerin yarısını yutuyor.
    Bu ülkede herkes 20 yaşında değilki. Neyse yapacak bir şey yok. Maaş az olunca çalışanlarda fazla efor yapmak istemiyor galiba.
  • Yazacağım ayarlar ışığı fazla oda içindir.benim salonda ışık fazla olduğundan bu ayarla gayet rahat ettim.
    Resim modu uzman parlak oda.arka ışık 49 kontrast 80 parlaklık 49 keskinlik 50 renk 50 ton 0
    Uzman ayarları dinamik konstrat kapalı süper çözünürlük yüksek renk skalası genişletildi gama 2.2
    Beyaz dengesi orta veya sıcak 2.2 yöntem 22 nokta ıre ıre 100 hedef parlaklık 130 parkalığı ayarlama ve diğer renkler 0.
    Bu ayarları siz kendinize göre uygulayabilirsiniz.dediğim gibi benim gözümü yormadı daha iyi oldu umarım faydalı olur.

• Arkadaşlar televizyona düz açıdan baktığım zaman görüntü güzel gözüküyor yan açılardan baktığım zaman beyazımsı renk oluyor. Biraz internetten araştırdım bizim kullandığımız model va panel miş ondan kaynaklı herhalde görüntü ayarlarından yapılsa düzelme olur mu acaba bilgisi olan var mı...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.