Şimdi Ara

LG 50PH670S VE 60PH670S PLAZMA TV KULÜBÜ (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.665
Cevap
70
Favori
368.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Valla bu durum kisiden kisiye degisebiliyor.bazisi cok rahatsiz etti diyor ,bazisinda sorun olmuyor.Bircok kiside bilmedigi halde ufak tefek goz bozukluklari oldugu icin daha rahatsiz olabiliyorlar yada 3d yi tam tam olarak yaşayamıyorlar.bunlar 3d de birer etken. 60Ph670S kullanicisi olarak ve aktif 3d gozluk kullaniyorum.bende bir sikinti yaratmadi.Ama genel olarak pasifin daha az goz yordugu, daha az kiside sorun ciktigi gibi genel bir gorus hakim.Ama diger taraftada ,aktifte daha kaliteli ve detayli bir 3D goruntusu var. En iyisi aktif gozluk kullanan bir arkadasinizin ,akrabanizin,komsunuzub tv si varsa deneyip test etmeniz.teknomarketlerde de denenebilir ama oradaki yayinlar haddinden fazla hareketli ve ortam cok isikli oldugu icin uygun bir test yapamayabilirsiniz. teknomarketlerde , tv ler cok parlak ve demo yayınları aşırı hareketli oldugu için bırakın 3d yi normal yayını 15 dakika izleseniz gözünüz yorulabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoodan -- 3 Kasım 2013; 23:53:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tesadüfen rastladım konuya
    Bu fiyata ve 60 inch TV çok iyi..Enerji sarfiyatı da düşük
    Acayip iştaha geldim,
    Evdeki Tv im ( 102 cm ) bozulsa da bundan alsam ben de :)

Bu tv lerde 16:9 tv , HD film ve bluray dışında yayın izliyorsanız yazık edersiniz cihaza..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoodan

Hayirli olsun kardesim, umarim memnun kalirsin.senin goruslerini gercekten merak ediyorum.51F5570 kullanicisi olarak , 60ph670s i nasil bulacaksin bakalim.Ben teknomarketlerde inceledim 5570 ile aralarinda pek bir fark goremedim.Ev kullanicisi olarak en net degerlendirmeyi senin yapacagini dusunuyorum.

Benim diğer televizyonum Samsung 51d550 plazma.

Evde televizyonları yan yana koyup 1080p aynı filmi her iki panele de verdim. LG de kontrast daha iyi gibi geldi bana. ama panel büyüklüğünden dolayı LG de kumlamalar daha fazla belli oluyor.
  • cihaz cumartesi kuruldu, bende teledünya var, full paket, hd kanallar falanda var, hd kanalın birinde bayern münihin maçını seyrettim ve gerçekten muhteşem bir görüntü var :) bu paraya bu boyutta ve bu özellikte başka tv olduğunu sanmıyorum şu anda, çok ama çok doğru bir karar vermişim, ardından soundbar la test etmek için birde akşam hanımla beraber yüzüklerin efendisini koyduk dvd ye :) anlatılmaz yaşanır diyorum başkada bişe demiyorum, bugüne kadar haybeye tv izlemişiz, özellikle soundbarın bass hoparlörünün kablosuz olması muhteşem, koydum koltuğun arkasına , ortalık gümbürdüyor ama görünürde bişe yok :) düşünenler için söylüyorum, bu paraya alternatifi yok, kalkıpta profesyonel tv stüdyon yoksa , ev kullanımının en kralı için yeterli bir tv, ben çok memnun kaldım, tavsiye ederim, bu paraya bu ürün süper diyorum
  • Rodaj süresi için şöyle bir bilgi buldum

http://www.anlayanbiri.com/plasma-televizyonrodaj-suresi-onemlimi-ilk-kullanim-nedir-detay-ve-inceleme
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Plasma televizyonların tamamında, rodaj süsesi diye resmi bir tanımlama yoktur, firmalar da size rodaj süresine aman dikkat edin gibi tuhaf uyarılara gerek görmezler
    hatta ciddiye dahi almazlar haklılar da, bu konu 6-7 sene öncesindeki burn in yankıalrıydı, yani logo izlerinin panelde kalıcı olarak yerleşmesi görülebilirdi,
    oysa ki 6-7 senedir o dönemde aldıkları plasma televizyonları halen sorunsuz kullananların sayısı inanılmaz rakamlardadır.

Günümüzde ise aldığınız Plasma televizyon, Burn in olasılığına karşı zaten tüm önlemler fabrika üretim aşamasında ayarlanmış olarak geliyor, sizin birşey yapmanıza dahi gerek yoktur.

Sorularınızda, bende logo izi kaldı, yada tv izlerken kanal logosu kapadıktan sonrada gitmiyor, kesinlikle doğrudur, yanlış olansa bu sorunun tüm plasma serilerinde var olacağı düşüncesidir,
    öyle olsaydı bugün logo şikayetlerinden Plasma televizyonları kimse almaya cesaret edemezdi.

Logo izlerinin en büyük sebebi bellidir, panel hatasından çok kullandığınız harici kablo ve cihazların sebeb olduğu arızlardır,
    bugün sizlere ilerde fuar tanıtımında logo izine sebep olmanın kolay yöntemlerini uygulamaları ile anlatacağım, logo izi oluşmasına sebeb verebilirim çok basit ve kolaydır !

1.Kullandığınız uydu reciver kaynaklı logo izleri: İnanılmaz seviyerle gelmiştir, eski cihazlardaki topraklama sorunları logo izlerinin en büyük sebebidir,
    hatta tvyi açmayın bile yeterki tvniz bekleme konumunda yani stand-by halinde olsun, eski uydu reciverınızda açık olsun,
    hangi kanalda izlerken bırakmışsanız tvyi açtığınızda sizi şok edecek logo izini karşınızda görürsünüz, tv kapalı haldeyken diyerek çok önemli bir detay verdim !

2.Eski Dvd Player kaynaklı logo izleri: En fazla görülen şikayetlerden biridir, sebebi ise nettir kullandığınız DVD playrlar bugün 50 inc Plasma televizyonuz kadar enerji tüketir yani inanılmaz bir güç serfiyatına sahiptirler.

Eski Dvd playerlarda yada yeni nesil DVD playerlarda kullancı hatasından kaynaklı ayarlamalarınız cihaza ciddi zarar verecktir,
    örnek bir çok DVD Player kullanıcısı daha iyi görüntü almak maksadıyla, dvd playerın ekran filtre özelliğini kaparlar, bu da inanılmaz sonuca sebeb olur
    kalıcı ve asla silinmeyen logo izleri, görüntü, rakam, alt yazı vs. izlerine sebeb olur, bu problem Plasma için değil şuan kullandığınız LCD-Led ürünler için de geçerlidir bu ürünlere kalıcı logo izi bırakabilirsiniz.

Lcd-Led serilerinde Logo izi, Plasma televizyonlara göre daha berbat ve çirkindir, logo izi neyse o iz resim yazı yada kanal amblemi, televizyonu tamamen kapsanız dahi fişinizi çekseniz dahi, Lcd-Led televizyonuzda net olarak görülecektir, silmekte imkansızdır, buna da dikkat etmelisiniz, en azından Plasma televizyonlarda logo izlerini silme şansınız çok büyüktür.

3.Voltaj kaynaklı logo izleri: En fazla görülen arızaların en başında yer alır, kötü ve düzensiz voltaj akımı, harici cihazlar üzerinden Plasma televizyonuzda inanılmaz pixsel dalgalanmalarını sebe olur,
    bazı hallerde ise kalıcı pixel yanıkları bir anda tvnizde kalıcı olarak yer alırlar, ya da paneliniz tamamen devre dışı kalabilir komple yada bölüm halinde pixel yanıkları en fazla görülen sorundur elbetteki logo izleri yine şikayetlerin en başında yer alır.

4. HDMI kablo kaynaklı Logo izleri: Bu detayı kimse bilmez özellikle Türkiyede ilk defa yazanda benim, araştırmalarım sonucunda artık herkes HDMI kablonun önemini kavradı,
    dikkat ederseniz de sorunlar bir hayli düştü hatta şikayet yok denecek kadar azaldı

HDMI Kablo seçimi önemlidir, kabloyu alırken ne olduğunu belirten marka yada açıklama olmasına dikkat edin, bulabilirsiniz HAMI kablo kutusunda ya da ambaljında garanti ibaresi varmı bakın,
    bu kablonun test edilerek üretildiğinin belgesidir, markasız HDMI kablolarda sorunlar yaşanması ise çok kolaydır ve çok sık görülür,
    HDMI kablo üretimi sandığınızın çok ama çok üzerinde hassas ölçümlerle kabloların iletkenliğine göre pin çıkışlarına bağlanır bu işlem oldukça detaylıdır.

Sizlere İngiltere örneğini vermek isterim, görüntü iyi değpil diye bir çok şikayet olur, oysaki kullandığı cihaz İngiltere şartlarına göredir bu ürünlerde LCD-LED-PLASMA’ların üzerinde net olarak Ülke kodu vardır, bu kodu boş yere cihazlara eklemiyorlar, sebebi İngiltere için üretilen cihazların pin çıkışları normal serilerden farklıdır, yani uygun HDMI kablo seçimi devreye giriyor, aynı şey Türkiye içinde geçerli, aldığınız kabloların pin çıkışları Ülke serilerine uyumlu olmalıdır.

Konuya dönersem, HDMI kablo hatası yine logo izine sebeb olması kolaydır, düzensiz ve kötü kablo koruması, bölgelere göre değişine nem oranları, kabloların iç kısımlarında tahmin edemeyeceğiniz nem krozyonlarına sebeb olur haliyle de cihazınıza zarar vermesi saniyelik bir andır, bu sebebple kablo seçiminde dikkat li olun !

Hangi ayarlarda kullanmak ideal sorunuz bir hayli fazla, bu sebeble, kısa bir detayla yanıt vermek istiyorum.

Plasma tvleri ilk aldığınızda yukardaki nedenlerden dolayı korkunuz var diyelim aslında olması gerekli, yukarda verdiğim detay ucuz ve kolay uygulayacağınız basit yöntemlerdir.

Oyun modu elbetteki en ideal seçim olur, neden derseniz ?

Oyun modunda Plasma televizyon kendini bloke eder yani savunmaya geçer, aynı bir böksir gibi devamlı gardı havada gelecek darneye hazırlıklıdır, siz ne yaparsanız yapın, panel gelen sinyal ve format değişikliklerine karşı önelmini alır.
    yani otomatik olarak siz 16:9 görüntüyü 4:3 yapsanız dahi cihaz buna izin vermez, devamlı 4:3 görüntüyü sizin gözle hissedemeyeceğiniz şekilde küçültür ve büyültür ya da tv kanalının logosunu aynı şekilde 10 sürelik full devam eden periyodalarla, harekeli halde tutar, logo izi oluşmasına izin vermez + pixsel devreye girer yani kendilerini her renge göre ya kaparlar yada kısarlar, en ideal kullanım şeklidir, oyun modunda diğer ayarları ise istediğiniz gibi yapabilirsiniz, cihaza zarar veremessiniz.

Tüm bilgi ve kaynak bilgileriwww.anlayanbiri.com’a aittir alıntı yapılırken lütfen bilgiyi gösterin
  • Arkadaşlar ben de bu televizyonu aldım, telefonla arayıp aldım. Alırken Samsung SSG-P51002 uyumlu olur dedi Teknosa'daki yetkili. Deniyorum bir türlü bağlayamadım. Nasıl olacak? Uyumlu mudur? Kutuyu da açtım ama yine de iade olur mu?
  • Mthan kullanıcısına yanıt
    Muhtemel uyumludur. Ancak önce gözlük-TV eşleşmesi lazım.

benim LG markalı gözlük için eşleşme: Gözlüğü TVden 30 cm uzağa koy, düğmesinden aç, birlaç saniyede eşleştiğini göseren ışık yanıp sönsün. Bir daha eşleştirmeye gerek yok.

Bu arada gömülü mkv altyazısında Türkçe karakter problemi yaşıyorum. Bunun ayarını bilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 906 -- 4 Kasım 2013; 15:59:39 >
  • versoy V kullanıcısına yanıt
    Benim oğlan çok yaramaz ve 6 yaşında. Çok iyi seyrediyor. Çocukların uyum yeteneği bizden iyi
  • grimser G kullanıcısına yanıt
    hocam emin ol canlısını gördüm ve aradaki fiyat farkına değecek ahım şahım hiçbir numarası yok keyif sizin para sizin sonuçta ben memurum ne lg nin kazancı umrumda ne samsungun bana ikisinden de ekmek yok ben ikisinide saatlerce kendi gözlerimle izledim ve kendi dünya görüşüm o para farkına değmez eğer daha fazla para harcanacaksa şayet pana plazmalar varken yine samsung alınmaz...
  • dts kodeğini çözüyor mu ? ve altyazıları nasıl gösteriyor büyük mü ?

Bende lg ses sistemi var, normalde usb ye atıp ses sisteminin playerından izliyorum filmleri. Ancak ses sisteminde ki altyazı çok küçük geliyor gözüme. Eğer tv'nin büyükse oradan izlemeyi düşünüyorumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shockwave error -- 4 Kasım 2013; 23:32:19 >
  • Beyler lg nin 2 gözlük modeli var sanırım bi tv ile uyumlu. Biri ag s350 diğeri ag s360 olarak geçiyor. Sanırım 360 pilli. 350 ise sarjli. 350 şarjlı olduğundan daha avantajlı değil mi ? Digeriyle pil derdi olacak. Gerçi kolay bitmiyor piller. Siz ne oneriyorsunuz ? Hoodan hocam sen 360 aldın sanırım pilli ?

• beetle26 kullanıcısına yanıt
    GÜLE GÜLE KULLAN ARKADAŞ...
  • banzar B kullanıcısına yanıt
    hangisi ucuzsa onu al. o pilleri bitirene kadar 20 kere tv ni değiştirirsin öyle diyim sana. Günde 4 tane 3d film izlesen (ki imkansız ayda 1 tane izlersen öpte başına koy) 3-4 yıl sonra o piller biter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stormeagle2

hangisi ucuzsa onu al. o pilleri bitirene kadar 20 kere tv ni değiştirirsin öyle diyim sana. Günde 4 tane 3d film izlesen (ki imkansız ayda 1 tane izlersen öpte başına koy) 3-4 yıl sonra o piller biter.

Aslında haklısın. Çok kullanacağımi sanmıyorum. Ama iste es dost izlemeye geldiğinde bulunsun diyorum. 4 tane olsa fena olmaz. Lakin çok ucuz da değil. Samsungun gözlükleri de oluyor demişti birisi. Pilli samsung gozluklerden de var bizde. Onunla da denerim tv geldiğinde.

• banzar B kullanıcısına yanıt
    Hocam , s360 2013 seri , s350 ise 2012 seri, belki teknolojileri ayni olabilir bilemiyorum ama kalite farki olabilir.bence 2013 secmekte fayda var.her zaman son uretilen,yeni modeli almayi tercih ederim.ayrica sarjli daha kulfetli gibi.tam filmin ortasinda sarji bitecek , kalican :) birde zamanla bataryasi eskiyebilir.

Pilli model daha zahmetsiz gibi.okuduguma gore bir pil 150 saat gidiyor.buda ortalama 2 saatten ,75 film yaparki hergun bir film izlesen bile 2 bucuk ay goturur :) pilleri 1 tl filan ucuz . Al 10 tane pil , 1-2 sene rahat yeter ki ,sarjla vs ugrasmassin.bittimi hemen degistirrsin pili. Ince yuvarlak 25 kurus buyuklugunde pil kullaniliyor.

• TiSKE kullanıcısına yanıt
    attığın yazı doğruysa üstte resimler var simplex kullanıcısına ait o resimlere ne demeli
  • iyi de o yazıda sebeplerini de yazmış anlatan adam
    Oradaki kontroller yapılmalı bence
    .
  • valla arkadaşlar
    ben evime projektör almayı düşünyordum. "dum" diyerum taki geçenlerde panora teknosaya gidene kadar...
    ben diyorum projeksiyon, hanım diyor tv. ben diyorum şöle gümbür gümbür film izleyelim hanım diyor halen tv. bunu duyan akıllı bir satş elemanı beni aldı hooop plazma yanına. plazma dedimsede sinema perdesi gibi bir şey. oynatılan filmde sony yazıyor biz dinliyoruz sony satış elamanı diyor lg. neyse şok durumlarını geçtik. dedim plazma ne iş? teknoloji bitmiş, lcd gelmiş, led gelmiş... yook dedi. o teknoloji en sağlamı. avrupada halen plazma satılır. orjinale en yakın rengi plazma verir. vs. al sana indirim al sana soundbar. ama bende halen soru işaretleri. hemen dedim gideyim bir araştırayım şu aleti.
    bir baktım ki millet ayda biz yaya.
    yahu bu plazma dedikleri şey hani pikselleri ölen 2 seneye ömrü biten menem değil miydi? vallahi kendimi çok cahil gördüm yazdıklarınızı okuyunca. (bu arada yazılanları 3 saatte okudum yeni ameliyat oldumda :D göremiyom)
    neyse en son yazan bir arkadaş vardı. hani şu soundbarla yüzüklerin efendisini izleyen. adyobatik sanırım. tam istediğim şeyi yapmışssın bnii en iyi sen anlarsın
    kardeşim eğer dediğinde haklı isen sana bir sorum var.
    ben duvara asaacam. duvar ile koltuk tam 2 metre 50" mi 60" mi?
    deyiver bana hele sen gideyim alayım tez elden
    herkese selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ynrr -- 5 Kasım 2013; 23:15:02 >
  • bir de arkadaşlar cahilliğime verin. bu alet bilgisayara bağlanıyor mu? yani pcdeki filimleri direk izleyebiliyormuyuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ynrr

valla arkadaşlar
    ben evime projektör almayı düşünyordum. "dum" diyerum taki geçenlerde panora teknosaya gidene kadar...
    ben diyorum projeksiyon, hanım diyor tv. ben diyorum şöle gümbür gümbür film izleyelim hanım diyor halen tv. bunu duyan akıllı bir satş elemanı beni aldı hooop plazma yanına. plazma dedimsede sinema perdesi gibi bir şey. oynatılan filmde sony yazıyor biz dinliyoruz sony satış elamanı diyor lg. neyse şok durumlarını geçtik. dedim plazma ne iş? teknoloji bitmiş, lcd gelmiş, led gelmiş... yook dedi. o teknoloji en sağlamı. avrupada halen plazma satılır. orjinale en yakın rengi plazma verir. vs. al sana indirim al sana soundbar. ama bende halen soru işaretleri. hemen dedim gideyim bir araştırayım şu aleti.
    bir baktım ki millet ayda biz yaya.
    yahu bu plazma dedikleri şey hani pikselleri ölen 2 seneye ömrü biten menem değil miydi? vallahi kendimi çok cahil gördüm yazdıklarınızı okuyunca. (bu arada yazılanları 3 saatte okudum yeni ameliyat oldumda :D göremiyom)
    neyse en son yazan bir arkadaş vardı. hani şu soundbarla yüzüklerin efendisini izleyen. adyobatik sanırım. tam istediğim şeyi yapmışssın bnii en iyi sen anlarsın
    kardeşim eğer dediğinde haklı isen sana bir sorum var.
    ben duvara asaacam. duvar ile koltuk tam 2 metre 50" mi 60" mi?
    deyiver bana hele sen gideyim alayım tez elden
    herkese selamlar

- Pc ye bağlanabilir hiç sorun olmaz

- Benim ikibuçuk metre izleme mesafem var ve 51" Samsung Plazma kullanıyorum. Gayet yeterli olduğunu düşünüyorum.
    Ama bana yetmez büyük olsun, para sıkıntı değil derseniz "bence" 60" o mesafeden sırıtmaz. 50" de hayli hayli yeterli olacaktır.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.