Şimdi Ara

LG 50PH670S VE 60PH670S PLAZMA TV KULÜBÜ (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.665
Cevap
70
Favori
368.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam kusura bakmayın siteye yeni girdim sorunuzu yeni gördüm mantık çok basit Media Markt'ın satış politikası en iyi fiyatı biz veririz diyorlar ama bu kısmına dikkat edin: Bulunduğu şehirdeki teknoloji marketlerini baz alarak örneğin Adana'da Teknosa, Vatan Computer ve Bimeks var bu mağazaların ister kendileri, ister internet mağazalarındaki işine yarayan geçerli fiyatı öğren ve sana en yakın Media Markt' a git bulduğun fiyat internet fiyatı ise siteden girip bakıyorlar, yok mağazada ki fiyatsa sen ürün üzerindeki fiyatın telefonla fiyatını çek göster eğer ürün üzerinde fiyat yoksa şifahen fiyatı Media Markt'a söyle onlar dediğin mağazayı arayıp fiyatı öğreniyorlar ve bulduğun fiyata veriyorlar. daha önceki mesajımda 60PH670S' dediğim gibi vatanda o fiyata bulmuştum
  • Gözlük için 2013 model lg şarjsız pilli modeli tavsiye ediyorum. Pil 1 ₺ ve 150 saat gidiyor. Çifti 150 aldım gayet hafif. 1 metreden bile iyi gösteriyor
    bu arada tvnin dns ayarını nasıl değiştirebiliriz. Vod için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 906 -- 29 Ekim 2013; 20:15:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dün itibari ile televizyonu optimum teknosadan aldım, çok enteresan birşey oldu ve düşeş attığıma inanıyorum zarla :) televizyonlar bir çok mağazada var ve anlaşmış gibi heryerde 2800 lira, optimum teknosada benim kaç zamandır çok istediğim ürünler vardı, kablo derdiyle uğraşmadan, tvnin altına uzunlamasına koyulan soundbar denilen hoparlörler var, tek uzun bir hoparlör, üzerinde 7-8 tane küçük hoparlör olan, subwooferı kablosuz, benim oğlan 2 yaşında ve kesinlikle kablolu bir sinema sistemi koyamazdım eve, zaten bende sıkıldım artık kablo karmaşasından, orada satılan çok güzel bir lg soundbar vardı, 699 lira fiyatı var, 300 watt gücünde, üstelik bluetooht üzerinden cep telefonunuzdaki şarkıları bile çalabiliyorsunuz direk olarak, dedim internet sitenizde böyle bir kampanya var, şöyledi,r böyledir derken +100 lira farkla onuda aldım :) 2900 liraya soundbar ses sitemli 60 ekran plazmayı almış oldum, 60 lirayada duvara askı aparatı aldım direk, cumartesi gelip kuracaklar çünkü adanada tek tv bile kalmamış, sadece teşhir ürünleri var, ikisi bir arada olunca çok sevindim, zaten alacaktım bu soundbar dan, çünkü kablo karmaşasından gerçekten bıktım artık, sade ve net olsun yeter, daha güzel sinema deneyimi için, öyle heryerden ses gelen gibi :) 12 lira bilet parası verir sinemaya giderim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: adyobatik

dün itibari ile televizyonu optimum teknosadan aldım, çok enteresan birşey oldu ve düşeş attığıma inanıyorum zarla :) televizyonlar bir çok mağazada var ve anlaşmış gibi heryerde 2800 lira, optimum teknosada benim kaç zamandır çok istediğim ürünler vardı, kablo derdiyle uğraşmadan, tvnin altına uzunlamasına koyulan soundbar denilen hoparlörler var, tek uzun bir hoparlör, üzerinde 7-8 tane küçük hoparlör olan, subwooferı kablosuz, benim oğlan 2 yaşında ve kesinlikle kablolu bir sinema sistemi koyamazdım eve, zaten bende sıkıldım artık kablo karmaşasından, orada satılan çok güzel bir lg soundbar vardı, 699 lira fiyatı var, 300 watt gücünde, üstelik bluetooht üzerinden cep telefonunuzdaki şarkıları bile çalabiliyorsunuz direk olarak, dedim internet sitenizde böyle bir kampanya var, şöyledi,r böyledir derken +100 lira farkla onuda aldım :) 2900 liraya soundbar ses sitemli 60 ekran plazmayı almış oldum, 60 lirayada duvara askı aparatı aldım direk, cumartesi gelip kuracaklar çünkü adanada tek tv bile kalmamış, sadece teşhir ürünleri var, ikisi bir arada olunca çok sevindim, zaten alacaktım bu soundbar dan, çünkü kablo karmaşasından gerçekten bıktım artık, sade ve net olsun yeter, daha güzel sinema deneyimi için, öyle heryerden ses gelen gibi :) 12 lira bilet parası verir sinemaya giderim :)

Hayırlı olsun. Aynı kampanya internette var aynı fiyata, doğrudur.
  • Selam Arkadaşlar.

Yaklaşık 4 gün önce Lg 60ph670s modelini, Suadiye LG Ana Bayi Hafta sonu indirimden 2699 TL + 12 taksit + Duvara askı aparatı hediye şeklinde aldım. Daha önceki televizyonum Samsung 51d550 3d plazma idi.

İlk bakışta panelin wifi, smart, 3d (Shutter Glasses), Mkv oynatma gibi çok güzel özellikleri var. Bunun yanında 60 inç olmasına rağmen fiyatı gayet makul. Ürünü eski panelimle karşılaştırdığımda ilk başta görüntü kalitesi bana biraz kötü geldi(soluk ve net değil) aynı zamanda beyaz ekranda biraz ses çıkartıyor. 1080p filmde veya smart ekranındayken bile panele yarım metre yakından bakıldığında çok fazla noise gözüküyor. Eski plazma panelimde de vardı ama bu kadar belli değildi. Sanırım panelin ve piksellerin büyüklüğünden yakından daha fazla fark ediliyor. Tabii ki 2 metreden sonra bu noiseler hiç bir şekilde gözükmüyor.

Ekran yanma koruması açık olduğu halde Mkv menüsüne girdiğimizde ekran ayarlarınız ne olursa olsun aynı menüde 1dk gibi kısa bir sürede bile kalsanız sol üst taraftaki siyah smart yazısı ekranda 3-5 dakika kalıyor(Beyaz ekranda fark ediliyor) Yine aynı şekilde yarım saatlik izleme ile bile kanal logo izleri ekranda belli belirsiz kalıyor. Sonra kayboluyor.

Ayrıca aynı anda hem optik hemde tv'ye ses verme özelliği yok. birinden birini seçmek zorundasınız. Anfi kullanıyorsanız ve tv'nin mkv playerinden açtığınız filmi optik ile anfiye aktarmak istediğiniz her seferinde ayar değiştirmek zorundasınız, aynı şekilde sesi tv'ye aktarmak istediğinizde ayarı yine değiştiriyorsunuz.

Forumlarda okuduğum kadarı ile panele düşük ayarlarda rodaj yapmaya başladım. 4 gündür paneli Panel ışığını yarıda, kontrast ve parlaklığı 40'ta, rengi 35'te ve keskinliği 10'da kullanmaktayım. Akşamdan sabaha kadar 1920x1080 çözünürlükte bir filmi açık bırakıyorum. sürekli başa dönüp tekrar ediyor(Rodajın daha hızlı tamamlanması için :))

Bu 4 günün sonunda renkler ve ne keskinlik ilk güne kadar gözle görülür şekilde iyileşti. Hatta karşılaştırdığımda şuan ki görüntü eski panelimdekinden daha iyi. Bir süre daha bu şekilde kullanmayı düşünüyorum. Bakalım ilerki günlerde yine izlenimi sizinle paylaşacağım.

Bunların dışında eski panelimde kullandığım Samsung SSG-5100 gözlükleri bu panelde de çalıştırabildim. 3D sorunsuz bir şekilde çalışıyor. 3D efekleri LG'nin Led serisinde olduğu gibi gayet başarılı. Ayrıca bu panelde de LG nin üst model ledlerinde bulunan Dual Play gözlüklerini yapıp, ekranı bölmeden 2 kişi aynı oyunu oynamak mümkün : )

Not: Teknosayı telefonla aradığınız zaman hediye çeki kalktığı için %5 lik yaklaşık 150TL bir indirim yapıyorlar. Blueray playerli ses sistemi le beraber 2990 lira, Sadece tv içinde 2650 lira fiyat aldım. Alacak arkadaşlar kaçırmasın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Simplex -- 30 Ekim 2013; 20:42:44 >
  • Hayirli olsun dostum, gercekten hangi kampanyadan alirsaniz alin fiyat cok uygun,makul. Bende sound bar almak istiyorum.yorumlari okudum,gercek 5+1 keyfi vermesede cok basarili ve keyifli oldugunu soyluyorlar.teknosada urunu inceledim gercekten hosuma gitti.hem cok sik hemde guzel ses veriyor.uygun bir kampanya bulursam kesin alacagim. Tv den de cok memnun kalacaginizi dusunuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoodan -- 30 Ekim 2013; 22:35:33 >
  • Hayirli olsun dostum,

Fiyat gercekten cok uygun,bu fiyata 47 inc orta seviye led alinabiliyor ve isik sizmasi,titreme,bulutlanma ,karelenme sorunlari ile bogusmaya baslaniyor :) bende panelden cok memnunum simdilik.su rodaj bitse tam keyfini surecegiz de ,rodajda uzun valla :)

Yanma korumasi acikken derken,yanma korumasi diye bir menu mu var ? Ben oyle bir koruma goremedim ama nerede var acaba ?

Bende rodaj surecindeyim fakat sizde baya baya renk ayarlarini dusurmussunuz . Simdi bende sizinki gibi yaptim baya karanlik oldu :)
    Ben isik,kontrast 55 , renk 40,parlaklik 45 , keskinlik 15 ve minimum enerji tasarrufunda kullaniyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoodan -- 30 Ekim 2013; 22:53:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Simplex

Selam Arkadaşlar.

Yaklaşık 4 gün önce Lg 60ph670s modelini, Suadiye LG Ana Bayi Hafta sonu indirimden 2699 TL + 12 taksit + Duvara askı aparatı hediye şeklinde aldım. Daha önceki televizyonum Samsung 51d550 3d plazma idi.

İlk bakışta panelin wifi, smart, 3d (Shutter Glasses), Mkv oynatma gibi çok güzel özellikleri var. Bunun yanında 60 inç olmasına rağmen fiyatı gayet makul. Ürünü eski panelimle karşılaştırdığımda ilk başta görüntü kalitesi bana biraz kötü geldi(soluk ve net değil) aynı zamanda beyaz ekranda biraz ses çıkartıyor. 1080p filmde veya smart ekranındayken bile panele yarım metre yakından bakıldığında çok fazla noise gözüküyor. Eski plazma panelimde de vardı ama bu kadar belli değildi. Sanırım panelin ve piksellerin büyüklüğünden yakından daha fazla fark ediliyor. Tabii ki 2 metreden sonra bu noiseler hiç bir şekilde gözükmüyor.

Ekran yanma koruması açık olduğu halde Mkv menüsüne girdiğimizde ekran ayarlarınız ne olursa olsun aynı menüde 1dk gibi kısa bir sürede bile kalsanız sol üst taraftaki siyah smart yazısı ekranda 3-5 dakika kalıyor(Beyaz ekranda fark ediliyor) Yine aynı şekilde yarım saatlik izleme ile bile kanal logo izleri ekranda belli belirsiz kalıyor. Sonra kayboluyor.

Ayrıca aynı anda hem optik hemde tv'ye ses verme özelliği yok. birinden birini seçmek zorundasınız. Anfi kullanıyorsanız ve tv'nin mkv playerinden açtığınız filmi optik ile anfiye aktarmak istediğiniz her seferinde ayar değiştirmek zorundasınız, aynı şekilde sesi tv'ye aktarmak istediğinizde ayarı yine değiştiriyorsunuz.

Forumlarda okuduğum kadarı ile panele düşük ayarlarda rodaj yapmaya başladım. 4 gündür paneli Panel ışığını yarıda, kontrast ve parlaklığı 40'ta, rengi 35'te ve keskinliği 10'da kullanmaktayım. Akşamdan sabaha kadar 1920x1080 çözünürlükte bir filmi açık bırakıyorum. sürekli başa dönüp tekrar ediyor(Rodajın daha hızlı tamamlanması için :))

Bu 4 günün sonunda renkler ve ne keskinlik ilk güne kadar gözle görülür şekilde iyileşti. Hatta karşılaştırdığımda şuan ki görüntü eski panelimdekinden daha iyi. Bir süre daha bu şekilde kullanmayı düşünüyorum. Bakalım ilerki günlerde yine izlenimi sizinle paylaşacağım.

Bunların dışında eski panelimde kullandığım Samsung SSG-5100 gözlükleri bu panelde de çalıştırabildim. 3D sorunsuz bir şekilde çalışıyor. 3D efekleri LG'nin Led serisinde olduğu gibi gayet başarılı. Ayrıca bu panelde de LG nin üst model ledlerinde bulunan Dual Play gözlüklerini yapıp, ekranı bölmeden 2 kişi aynı oyunu oynamak mümkün : )

Not: Teknosayı telefonla aradığınız zaman hediye çeki kalktığı için %5 lik yaklaşık 150TL bir indirim yapıyorlar. Blueray playerli ses sistemi le beraber 2990 lira, Sadece tv içinde 2650 lira fiyat aldım. Alacak arkadaşlar kaçırmasın...

Hocam bu telefonla arayıp indirim yaptırtma işi nasıl oluyor? Müşteri hizmetlerini mi arıyorsunuz? Yoksa teknosa bayisini mi? Ne deyince indiriyorlar? Ben şunu almayı düşünüyorum:http://www.teknosa.com/urunler/119961730/lg-60ph670s-dvb-s-3d-fhd-smart-plazma-tv-lg-nb3530
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoodan

Hayirli olsun dostum, gercekten hangi kampanyadan alirsaniz alin fiyat cok uygun,makul. Bende sound bar almak istiyorum.yorumlari okudum,gercek 5+1 keyfi vermesede cok basarili ve keyifli oldugunu soyluyorlar.teknosada urunu inceledim gercekten hosuma gitti.hem cok sik hemde guzel ses veriyor.uygun bir kampanya bulursam kesin alacagim. Tv den de cok memnun kalacaginizi dusunuyorum.

sound bar yerine 5+1 sistem almanız uzun vadede çok daha iyi olur. dts formatlı hd film izlemek her zaman 5+1 sistemde çok keyif verir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hoodan

Hayirli olsun dostum,

Fiyat gercekten cok uygun,bu fiyata 47 inc orta seviye led alinabiliyor ve isik sizmasi,titreme,bulutlanma ,karelenme sorunlari ile bogusmaya baslaniyor :) bende panelden cok memnunum simdilik.su rodaj bitse tam keyfini surecegiz de ,rodajda uzun valla :)

Yanma korumasi acikken derken,yanma korumasi diye bir menu mu var ? Ben oyle bir koruma goremedim ama nerede var acaba ?

Bende rodaj surecindeyim fakat sizde baya baya renk ayarlarini dusurmussunuz . Simdi bende sizinki gibi yaptim baya karanlik oldu :)
    Ben isik,kontrast 55 , renk 40,parlaklik 45 , keskinlik 15 ve minimum enerji tasarrufunda kullaniyorum

Görüntü ayarlarında olması lazım. renk yıkamanın olduğu bölümde. orbitler diye bir secenek var her 2 dakikada görüntüyü sağa sola aşağı ve yukarı hareket ettiriyor.

Rodaj süresince mümkün olduğu kadar logosuz tam ekran hd yayın izleyin. eğer yayın üsten alttan kesikse sinema yakınlaştırmasını kullanarak görüntüyü tam ekran yapın. internette rodajla ilgili birçok şey var kimisi 200 saat diyor kimisi 200 saati kim uydurmuş 1000-1500 saat civarında rodaj yapılır diyor. ben ne olur ne olmaz uzun bir süre bu düşük ayarlarda kullanacağım.

Şuan kullandığım ayarlarda gündüz ciddi karanlık oluyor fakat salona blackout perde yaptırınca ev ortamı tamamen karanlık oldu ve artık görüntü çok karanlık gelmiyor.

Benim tek canımı sıkan olay görüntüdeki noise 1 metre mesafeden fark ediliyor. Smart ekranında bile.! Ekrandaki bütün pikseller renkli renkli kıpraşıyor : )

Sizde de öyle mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mthan

quote:

Orijinalden alıntı: Simplex

Selam Arkadaşlar.

Hocam bu telefonla arayıp indirim yaptırtma işi nasıl oluyor? Müşteri hizmetlerini mi arıyorsunuz? Yoksa teknosa bayisini mi? Ne deyince indiriyorlar? Ben şunu almayı düşünüyorum:http://www.teknosa.com/urunler/119961730/lg-60ph670s-dvb-s-3d-fhd-smart-plazma-tv-lg-nb3530

Ben hafta sonu 444 55 99 numaralı teknosa hattını aramıştım. Sitede hediye çeki kampanyası kalkmıştı.

Müşteri temsilcisi bunun yerine hem 2149 liralık ses sistemli modelde hemde 2799 liralık sadece tv de %5 lik yaklaşık 150 liralık bir indirim yapabileceğini söyledi. Ses sistemli modele 2990 lira fiyat aldım. sadece tv ye ise 2650 lira. ürünü telefonan sipariş verip mağazadan teslim alacaktım. fakat mağaza stokları ile internet stokları farklı olduğu için ürünü ister mağazaya ister eve 3 iş gününde kargo ile gönderdiklerini söylediler.

bende tez canlı olduğum için siparişten vazgeçtim : )

Lg bayiinde askı aparatı ile beraber hemen hemen aynı fiyata geldiği için gidip oradan direk almayı tercih ettim.
  • Simplex kullanıcısına yanıt
    iyi etmişsin hayırlı olsun. Ses barı TV açmadan müzik dinlemek için iyi. Bence TV'nin sesi tek başına iyi.
    5+1 ise dts videolar için gerekli.
    5+1 için ben z906 kullanıyorum. Sıkıntısı TV sesi + z906 birlikte ses vermiyor. İlla ki ayar gerekiyor. Güncellemeyle bu konfor sorunu giderilir umuyorum.
  • 906 kullanıcısına yanıt
    Sanırım z906 yı optikten bağlamadınız. tv den z906 ya optik kabo ile bağlantı yapıp tv deki ses ayarlarından optik çıkış auto olarak seçmeniz lazım. pcm seçerseniz dts film izlerken ses sistemine stereo sinyal gider

hangi marka olursa olsun harici bir ses sistemi ile tv sesinin birleşmesinde yankılı veya farklı 2 tonda ses duyarsınız.
  • Simplex kullanıcısına yanıt
    tv'den optik çıkışı z906 bağladım.
    İstediğim: TV sesini (TV kumandası ile) kısayım, Z906 sesini (z906 kumandası ile) açayım. Aynı anda hem TV'den hem 906'dan ses alamadım. Beceriksizlik bende sanırım
  • tamam şimdi oldu ben ikisininde aynı anda ses açık zannetmiştim. optikten bağlantı yapıldığında ayarlar kısmında ya optik yada tv hoparlörü seçilebiliyor.

İlk izlenimlerimde bunu yazmıştım. Harici ses sistemine her geçiş yapmak istediğimizde sürekli tv den optik çıkışı seçmek zorundayız. yada tv deki sesi.

Aynı anda hem optik çıkışa hemde tv ye ses vermiyor. Benim eski panelimde optik seçiliyken tv ye de ses veriyordu. Tv deki sesi kısıp ses sisteminden sesi alıyordum. harici ses sistemimi kapattığımda ise extra bi ayar yapmadan tv nin sesini açıp kullanmaya devam edebiliyordum.

Sonuçta bu yazılımla düzeltilebilecek bir şey ama inşallah yaparlar.
  • Arkadaşlar cahilliğimi bağışlayın sony 40d3500 serisi bir lcd kullanan biri olarak :)
    örneğin bu tip bir televizyonu edindikten sonra wd tv live'a gerek duyulmuyor mu film açısından (ben z5500'e bağlamak suretiyle kullanacağım) ayrıca dsmart kullanıcısıyım kartını çıkartıp televizyona takmak suretiyle uydu alıcısını bypass edebilmiş oluyor muyuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mafey

arkadaşlar alana hayırlı uğurlu olsun almayanlara da Allah En iyilerini nasip etsin yaklaşık 3 aydır bu plazmayı takip ediyordum 50ST50 ile 51F5570 samsungu aklımın yettiğince forumdan ve acımasız İnternet dünyasından araştırdıktan sonra: 50ST50 nin kapalı kutusunu bulamadım samsungun her nekadar 51' olsa da o o fiyata değmeyeceği ve araştırsanız sitemizdeki andy1 nicli üstadımızın değerli yorumları panelin kırmızı üretmedeki zafiyeti yine başka arkadaşların 51F5570 için azda olsa BUzzing şikayetleri sonucun da almaktan vaz geçerek en nihayetinde bu saydığım plazmaların hepsini kendi gözlerimle görerek ve kendi incelemelerim sonucunda LG' 670S e karar verdim lakin 60' mi 50' mi sorusunun cevabı beni çok ama çok zorladı her ne kadar bütçe sıkıntım olmasa da dediğim gibi bizzat hepsini canlı izledim ben Adana'da yaşıyorum burada 60' 670S ve 50' 670S lerin hepsini Teknosalar, Vatan Computer ve media Mark şubelerinin hepsinde tek tek inceledim ki adanada bulunan diğer satıcıların firmaların isimlerini saymıyorum bile gördüğüm şey ister kabul edin ister etmeyin teşhirler deki bütün 60' 670S lerin hepsinde daha teşhire çıktıkları gün sayısı ortada hiç abartmıyorum hepsinde LOGO yanıkları VAR bende her ne kadar salonum ve bütçem müsait olsa da 60' ler için gördüğüm kendimce de sorun olarak saydığım bu sıkıntıdan dolayı 50' alarak aranıza katıldım NOT: teşhirler de ki 50' lerin hiçbirinde LOGO YANIĞI görmedim inşallah 50' aldım diyede pişman olmam çünkü gönlüm hala 60' de neyse hayırlısı artık bu arada Media Mark'tan 2 pilli gözlük hediye 1.679,00 TL. sına satın aldım yalnız kapalı kutu olmadığı için birkaç gün bekleyeceğim. inşallah gelince sizlerle deneyimlerimi paylaşırım.

arkadaşım tv'in hayırlı olsun, şurda 5570le ilgili yazdığın şeylere takıldım. hiç canlısını görmeden incelemeden sadece burada birkaç kişinin yazdığı yorumlarla haraket etmek sence mantıklı mı? üstad dediğin arkadaş kırmızı üretmiyor diye yorum yaptığı tv yi gelsin bi benim evimde izlesin gerek sd gerek hd yayınlarda.

amacım tartışmak vs. değil fakat bu kadar abartmak doğru değil kız almıyoruz sorup soruşturalım alt tarafı bi tv, ayrıca belirteyim ki lg ph670i teknosada izlediğim için söylüyorum canlılık resim kalitesi parlaklık gibi yönlerde 5570in altında kalıyor. neyse iyi seyirler.
  • Şöyle 720 veya 1080 p ve sabit bir şekildeki kayıtla bu tv nin görüntüsünü bir kaydediverin arkadaşlar. Fotoğraf paylaşanlar sayesinde az çok fikir edindik. Videolarla daha da netleştirelim = )
  • karakobra K kullanıcısına yanıt
    lg ve samsungun mkv oynatma özelliği gayet güzel. harici bir media playere ihtiyaç duymazsın. aynı zamanda smart özelliği olan bir tv alırsan internete bağlanıp istediğin videoyu izleyebilirsin.
  • mafey M kullanıcısına yanıt
    k.maraş mediamarkt ta teşhir 55vt50 panasonic plazma vardı teşhire 5000tl fiyat yazmışlardı bende teknosa.com da4150 olan fiyatı gösterdim düşmediler o fiyata yalan işlerine gelirse yani
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.