Şimdi Ara

LG 49UF8507 KULLANANLAR BURAYA.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
298
Cevap
19
Favori
33.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar üzün süredir evdeki televizyonu değiştirmek istiyordum bu gun bir bakıyım dedim ve bimeks te LG 49UF8507 tv yi gördüm ve aldım. Bimeks teki kampanyada almama vesile oldu.
    Televizyonu 3690 tl ye aldım. Ve bana da 585 tl lik hediye çeki verdiler.
    Zaten bir haftadır bu tv yi birkaç yerde sormuştum ve kime sorduysam güzel televizyon çok memnun kalırsınız dediler.
    Ama internetten nereye baksam bir yorum göremedim yeni olduğu için heralde.
    bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.Umarım hata yapmamışımdır.

Son bir sorum daha olacak ürünün yarın montajı için servis gelecek nelere dikkat etmeliyim bilgi verebilirmisiniz. malum imzayı atınca servislere birdaha birşey kabul ettirmek sorun oluyor.

LG 49UF8507 Teknik Özellikler
    Ekran
    LED

Ekran Tipi
    Düz (Flat)

Çözünürlük Standardı
    Ultra HD (4K)

Ekran Çözünürlüğü
    3840x2160

Ekran Yenileme Hızı
    1500 Hz

Ekran Yenileme Biçimi
    PMI (Picture Mastering Index)

Desteklenen Çözünürlükler (HDMI)
    3840x2160p @ 60 Hz

Ekran & Görüntü Özellikleri
    Active Noise Reduction

Dynamic Clear White

Dynamic Colour Enhancer

IPS Panel

Real Cinema 24p

Resolution Upscaler (4K)

Triple XD Engine

Tru-ULTRA HD Engine

ULTRA Luminance

Ses Çıkış Gücü (RMS)
    20 W

Hopörler Sistemi
    2.0

Ses & Video Çözücüler
    Dolby Digital Plus ,DTS

H.265/HEVC (4K/60p) HDMI/USB

Ses Özellikleri
    Harman/Kardon Tasarım

Kablosuz Ses Senkranizasyonu

Net Ses II

Optik Ses Senkronizayonu
    ULTRA Surround

ALICILAR
    Analog Alıcı
    Var

Karasal Alıcı (DVB-T)
    Var
    Kablo TV (DVB-C)
    Var
    HD Uydu Alıcı (DVB-S2)
    Var
    HD Karasal Alıcı (DVB-T2)
    Var

BAĞLANTILAR
    Dahili Wi-Fi
    Var

Wi-Fi Özellikleri
    Dual Band (5GHz)

WiFi Direct

802.11a/b/g/n

DLNA
    Var

Ethernet / LAN Kablo Girişi
    Var

USB 2.0 Girişleri
    2 Adet

USB 3.0 Girişleri
    1 Adet

HDMI Girişleri
    3 Adet

HDMI Özellikleri
    HDMI 2.0

HDMI-CEC
    SIMPLINK

Dijital Ses Çıkışı
    Optik

Komponent (Bileşen) Girişi
    Var

Kompozit Girişi (AV)
    Var

SKART Girişi
    1 Adet

Ses / Kulaklık Çıkışı
    Var

Common Interface (CI+)
    Var

CI+ Özellikleri
    CI Plus v1.3

PC Ses Girişi
    Var

Analog/Kablolu Anten Girişi
    1 Adet

Uydu Anteni Girişi
    1 Adet

Diğer Bağlantı Özellikleri
    RS-232C Bağlantısı

MULTİMEDYA ÖZELLİKLERİ
    3D
    Var

2D den 3D ye Dönüştürme
    Var

2 Kişilik Tam Ekran Oyun
    Var

3D Özellikleri
    LG 4K 3D+

Pasif 3D (FPR)

3D Derinlik Kontrolü

3D Görüş Açısı Kontrolü

3D Resim Düzeltme

3D Sound Zooming

3D'den 2D'ye Dönüştürücü

Smart TV
    Var

Smart TV Özellikleri
    Web Tarayıcı

Smart TV Uygulamaları
    LG Store

Uygulama Yükleyebilme
    Var

Dahili Kamera
    Yok

Harici Kamera Desteği
    Var

Yayın Kaydetme (PVR)
    Harici Disk/USB Bellek ile

Program Rehberi (EPG)
    Var

İşlemci Çekirdek Sayısı
    4

İşletim Sistemi
    webOS

İşletim Sistemi Versiyonu
    webOS 2.0

Video Oynatma Formatları
    DivX HD

Müzik Çalma Formatları
    AAC

AC3

DTS

EAC3

HE-AAC

MP2

MP3

PCM

RA

WMA

Resim / Fotoğraf Görüntüleme Formatları
    JPEG

JPS

MPO

Diğer Multimedya Özellikleri
    Akıllı Telefon ile Kontrol

apt-X Encoder

Bluetooth

LG Smart Share

MHL

Miracast

Time Shift

WiDi

ENERJİ ve TASARIM
    Enerji Tüketim Sınıfı
    A+

Tüketim (Ortalama)
    66 W

Tüketim (Bekleme Modu)
    0.3 W

Ortalama Yıllık Tüketim
    96 kWh

Güç Tüketimi Özellikleri
    Akıllı Enerji Tasarrufu Sistemi

Otomatik Kapanma

Voltaj Aralığı
    220 - 240 V

Frekans Aralığı
    50 / 60 Hz

Çerçeve Kalınlık Tipi
    Ultra Slim

Ön Çerçeve Rengi
    Siyah

Stand (Ayak) Tipi
    Metal Dikdörtgen Çerçeve

Tasarım Özellikleri
    Süper İnce Ön Çerçeve

VESA Duvar Montaj Desteği (300x300 mm)

EBAT & AĞIRLIK
    Kutu Genişliği
    1197 mm

Kutu Yüksekliği
    730 mm

Kutu Derinliği
    142 mm

TV Genişliği (Ayaklı)
    1095.1 mm

TV Yüksekliği (Ayaklı)
    699 mm

TV Derinliği (Ayaklı)
    260.6 mm

TV Genişliği (Ayaksız)
    1095.1 mm

TV Yüksekliği (Ayaksız)
    649.5 mm

TV Derinliği (Ayaksız)
    51.3 mm

TV Ağırlığı (Ayaklı)
    17.4 KG

Toplam Ambalaj Ağırlığı
    21.2 KG

LG 49UF8507 KULLANANLAR BURAYA. LG 49UF8507 KULLANANLAR BURAYA. LG 49UF8507 KULLANANLAR BURAYA.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expe -- 11 Mayıs 2015; 14:39:44 >

• Öncelikle hayırlı olsun. Bende baya bir araştırdım, internette çok bilgi yok. Eski modele göre baya bir düzeltmeler var. Benim merak ettiğim dahili uydu alıcısı ile HD kanal geçiş hızı nasıl? Eski modelde 3 sn yi buluyor. Umarım düzeltme olmuştur. Çünkü zaping yaparken çok sıkıcı olabiliyor. Bilgi verebilirseniz sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam merhaba,bende bu televizyonu almayı düşünüyorum.hangi bimeksden aldığınızı söyler misiniz?çok uygun almışsınız.bende belki 1-2 gün içerisinde alabilirim.birde televizyon hakkında deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

• hayırlı olsun çok uygun bir fiyata almışsınız.

kurulum ve sonrasında kullanımınıza ilişkin de bilgi vermenizi bekliyoruz.
  • Arkadaşlar bugun kurulum gercekleşti.allaha şukur yanık pixel, bulutlanma ve maçlarda cızgi sorunu yok.ses cok kaliteli internete bağlayıp 4 k seyrettim hiçbir sorun yok.sihirli kymanda önceki tv lerdeki gibi salaklamıyo kullanımı cok rahat.webos 2.0 a gelince cok hızlı.renkleri cok iyi veriyor.kısacası iyiki almışım.
    Bir arkadaş nerden aldın diye sormuş capacity bimeks ayın 10 na kadar kampanya var kdv tutarınca bimekste kullanmak için bipara vetiyor.bence kacırmayın derim.
    Kullandıkca deneyimlerimi paylaşırım.

• Uydu alıcısını deneme imkanım malesef yok digitürk oldugundan

• Parası olan tabiki alabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: expe

Arkadaşlar bugun kurulum gercekleşti.allaha şukur yanık pixel, bulutlanma ve maçlarda cızgi sorunu yok.ses cok kaliteli internete bağlayıp 4 k seyrettim hiçbir sorun yok.sihirli kymanda önceki tv lerdeki gibi salaklamıyo kullanımı cok rahat.webos 2.0 a gelince cok hızlı.renkleri cok iyi veriyor.kısacası iyiki almışım.
    Bir arkadaş nerden aldın diye sormuş capacity bimeks ayın 10 na kadar kampanya var kdv tutarınca bimekste kullanmak için bipara vetiyor.bence kacırmayın derim.

Hocam merhaba. Bende aldiginiz bu modelle 48UB850V arasinda kaldim. Siz memnunmusunuz acaba? 48ub850v yle kiyaslayabilir misiniz? Harman kardon hoparlorlerde tv de ses farki varmi ?
    Tesekkurler

• Birkere arasında büyük fiyat farkı yok ama fiyat harici bence ses ve görüntü farkı cok var.şansmıdır bilmen ama bulutlanma yok webos 2.0 cok hızlı akıllı kumandada cok kullanışlı eski tvlerde akıllı kumandalar cok saçmalıyordu.
    Bana sorarsanız her zaman yeni model cünkü tv dediğin telefon gibi 2 senede değişmiyor.en az 6 sene kullanıcaksın.eski tvler sonuçta yeni güncellemeleride almıyacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: ccolt

quote:

Arkadaşlar bugun kurulum gercekleşti.allaha şukur yanık pixel, bulutlanma ve maçlarda cızgi sorunu yok.ses cok kaliteli internete bağlayıp 4 k seyrettim hiçbir sorun yok.sihirli kymanda önceki tv lerdeki gibi salaklamıyo kullanımı cok rahat.webos 2.0 a gelince cok hızlı.renkleri cok iyi veriyor.kısacası iyiki almışım.

Hocam merhaba. Bende aldiginiz bu modelle 48UB850V arasinda kaldim. Siz memnunmusunuz acaba? 48ub850v yle kiyaslayabilir misiniz? Harman kardon hoparlorlerde tv de ses farki varmi ?
    Tesekkurler

Sormak istediğiniz başka sorular varsa cevaplarım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ccolt

quote:

Tesekkurler

Sormak istediğiniz başka sorular varsa cevaplarım.

Akilli kumanda disinda normal kumanda varmi hocam? Birde kac adet gozluk geldi ?
    Son olarakta harman kardon ses sistemi nasil tv nin?

• Ben ses sistemini cok beyendim.cok kaliteli oldugunu düşünüyorum.Zaten boşuna harman kardon adını almamış emin ol.2 adet gözlik cıkıyor ama zaten gözlükler cok ucuz 5 tanes gecende teknosada 54 tl idi.Artık cift kumanda yok bu modellerde tek kumandada 2 özellik bir arada.biraz önce playstation 4 taktım fifa oynadım.tv bu testide geçti bence...

• quote:

Ben ses sistemini cok beyendim.cok kaliteli oldugunu düşünüyorum.Zaten boşuna harman kardon adını almamış emin ol.2 adet gözlik cıkıyor ama zaten gözlükler cok ucuz 5 tanes gecende teknosada 54 tl idi.Artık cift kumanda yok bu modellerde tek kumandada 2 özellik bir arada.biraz önce playstation 4 taktım fifa oynadım.tv bu testide geçti bence...

48ub8507 ile arasinda ses ve goruntu farki var mi hocam? Daha once 48ub850 modelinin ses ve goruntusunu incelemismiydiniz? Tek kumanda derken sadece akilli kumanda mi var? Rakamlarin bulundugu baska kumanda yok mu ? Kanal degistirmek zor olmazmi hocam?

• Arkadaşımda 850 var onda inceleme fırsatım oldu.ses farkı var demiştim zaten iyi olduğunu birdefa daha tekearlıyım.görüntu farkı olmasa neden fark verip bunu alıyım.zaten biri 800 hz. Biri 1500 hz.kumanda sorunu yok kullanımı cok kolay.

• quote:

Arkadaşımda 850 var onda inceleme fırsatım oldu.ses farkı var demiştim zaten iyi olduğunu birdefa daha tekearlıyım.görüntu farkı olmasa neden fark verip bunu alıyım.zaten biri 800 hz. Biri 1500 hz.kumanda sorunu yok kullanımı cok kolay.

Tesekkurler hocam. Fotograf koyabilirmisiniz yeni kasalar nasil duruyor?

• Bende 55"inc olan modeline sardim bakalim bekliyorum bir kac saat daha .

Dikkat edilirse uf8507 ve uf850v 2 model var. 8507 olanını tercih etmekle iyi yapmışsınız 👍
    3d test ettiniz mi ?ve içinden cikan gözlük dandik birsey mi?

• arkadaşlar suan tüm bimekslerde kdv kadr bipara var bilginiz olsun
  • expe E kullanıcısına yanıt
    Görüntü nasıl?hızlı sahnelerde titreme takılma var mı?renkler eski tv lerdeki gibi mi,yoksa daha mı doğal?hd olmayan normal görüntüler nasıl?trt 4K yı izleyebiliyormusunuz?birde ekran görüntü resimlerini atsanız çok süper olacak :)
  • 3 d görüntü bence cok iyi beni tatmin etti açıkçası .içinden çıkan gözlükler LG nin herzaman verdiği plastık gözlükler ama idare eder.
    renk olayı colar prime denilen olayla üst seviyeye çıkmış eski samsun le tv im ile karşılaştırdığımda renkler cok fark etti.
    bende trt 4 k maalesef yok digitürk kullandığımdan dolayı.
    hızlı sahnelerde açıkçası bir titreme farketmedim.Playstation 4 bağladım ne araba yarıişlarında nede futbolda bir gölgeleme bir kaymaya rastlamadım.
    resim akşama ekliyeceğim .artık iş zamanı:))
  • Bilgilendirmeler için çok teşekkürler.sizinde söylediğiniz gibi her sene alınan birşey olmadığı için çok iyi incelemek gerekiyor.2-3 aydır bende yeni televizyonların çıkmasını bekliyordum.kendi uydu alıcısına takıpta kanal geçiş hızlarına bakabilirseniz çok sevinirim.onun haricinde zaten her konuda açıklama yapmışsınız...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.