Şimdi Ara

LG 47LB730V vs Samsung 46H7000

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, bu TV alma işi okudukça iyice sarpa sardı. Seçeneklerimi 2'ye indirdim. Bu iki ürünü de (LG 47LB730V, Samsung 46H7000) araştırdım LG'nin görüntüsünü görüp çok beğendim Samsung'u inceleme şansım olmadı. Televizyonu karşıdan izleme şansım yok kenarlardan izleyeceğim.

Okuduğum yorumlara göre:

LG'nin kenarlarda karartı, maçlarda banding ve yeşil yüzeyde kirli görünme gibi sorunları var.

Samsung'un ise görüntünün bulanıklaşıp düzelmesi gibi sorunlar olabiliyor.

Fiyatlar 2400 - 2600 seviyelerine düştü aralarında 250 lira fark var. (Samsung daha pahalı)

Sizce hangisini almalıyım? Ya da ikisini de bırakıp başka bir TV peşinden mi koşmalıyım? Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim!

Not: max 3 metre izleme mesafem var 55'' lerin fiyatları mediamarkt ve teknosada çok ucuzlamış gözüküyor. 55'' alsam büyük mü gelir, rahatsız eder mi?

• arinovski A kullanıcısına yanıt
    bende 2 si arasında kaldım ama bi ara samsungun 55 inçlik modeli 3100 tl civarı olmuştu tekrar olduğunda samsungu alacam :) olmazsada bu aralar 730v 55 inçlik modelini alırım sürekli iniyor fiyatı nedenini anlayamasamda
  • 15-20 gündür ben de bu ikisi arasındayım. eniştemde lg var renkler ger.ekten çok güzel. ama samsung nedense hep bir adım öne çıkıyor. lg de 3d gçzlükler daha sağlıklı ve ucuz. samsungda smart özelliği daha iyi. bi de maçlarda içine çekiyor.ha bi de h7000 daha pahalı 2800-900...anlayacağın benimde kafam bulanmışşş...
  • Bugün gittim yerinde inceledim, 55''LB730 ve 55''H7000 yanyana duruyorlardı sansıma. Açıkcası ikisinin de görüntüsü çok iyi fakat Samsung bir tık daha iyi, ancak parlak ekran olması nedeniyle 2.5 3 metreden izleyeceğim için çok göz yorar diye düşünüyorum. Sanırım bu nedenle LG'de karar kıldım. Bu arada kenarlarda karartı hepsinde var sanırım LG'lerde. Ancak çok rahatsız etmiyor normal yayın akışında. Bu arada 55''LB730V bugün mediamarktta 2899TL olmuştu fakat kaçırdım son anda, benzer bir rakama bulamam herhalde yakın zamanda
  • Ben yerinde gidip detaylı olarak gözlemledim: H7000'nin görüntüsü 1tık daha üstün ama fark çok az.
    Lg'nin kenarlarının karanlık olması, düz beyaz ya da tek renk zemini kirli göstermesi gibi sorunlarını da açtım baktım gerçekten vardı.
    Aradaki 300TL farkı hiç önemsememe rağmen yine de mediamarkt'dan 300TL indirim kuponu ile 2400'e, 55TL de para cebe ile 2350TL'ye 47lb700v almış bulunuyorum. Çünkü yakın mesafeden TV izleyeceğiz ve Samsung'un parlak panelinin uzun süre kullanımda göz yorması, baş ağrısı gibi sorunlar yaratabileceğini düşündüm. Herkese seçimlerinde kolay gelsin, umarım ben de pişman olmam!
  • arinovski A kullanıcısına yanıt
    ekran parlaklığı pekte önemli değil aslında çünkü ayarlanabiliyor hayırlı olsun :)
  • hayırlısı olsun.LG 47LB700V hakkında nette pek satış bulamadım.kurulduktan sonra yorum yapıver.kışın fiyat düşerse sanırım samsung alcam
  • Merhabalar

Alanlar ve araştıranlar olmuştur yine, lg 47lb730v mi yoksa samsung 46h7000 mi size göre hangisi? İkisi arasında fiyat farkı 200 liraya kadar iniyor.
  • Öncelik görüntü ise philips 7000 serisi. Smart ise samsung. Malzeme kalitesinde yine philips önde.
    46h7000 kullaniyorum, philipsi bir yakinimda inceledim. Magaza görüntülerine aldanmayin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: unknowncommand

Merhabalar

Alanlar ve araştıranlar olmuştur yine, lg 47lb730v mi yoksa samsung 46h7000 mi size göre hangisi? İkisi arasında fiyat farkı 200 liraya kadar iniyor.

2012 model 55es7000 var her gün açtığımda iyi ki paraya kıyıp almışım diyorum , 7000-8000 serisi Samsung alınır kesinlikle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.