Şimdi Ara

LG 42LB670 inceleme ve ilk kez smart tv alacaklar için (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
3
Favori
19.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dostum aşağı yukarı hatta neredeyse benim gibi kullanacaksın, bende torrentten çetiğim filmleri 1tb hddden izliyorum, sıkıntı yok hatta aç kapa yapsanda bir daha açtığında kaldığın yerden devam edilsin mi gibi özellikler sunması iyi, altyazıda da ismini aynı yapınca sıkıntı yok, yukardaki mesajlarımı okuduysan zaten görmüşündür bu televizyonların tadı hd filmlerle maçlarla çıkıyori bende dünya kupasında almıştım zaten aşık olmuştum görüntüye o derece. Fakat şunu hemen belirteyim bazı arkadaşlar bana kızabilir ama tüm tlevizyonların görüntüsü birbirine sakip olan aynı seviyedeki ürünler için konuşuyorum aşağı yukarı aynı, yok o daha az renkli, onun siyahı daha siyah falan filan, normal alıcıda zaten yayın sd olduğu için tüm büyük ekranlarda isterse 4k tv olsun çamur gibi, bence asıl fark yaratan akıllı tv özellikleri ve tasarım. Ancak tv uygulama seviyeleri yine yukarı da belirttim düşük, bir android bir ios kimse beklmesin ancak yinede webos bu sene başında çıkmasına rağmen youtube google maps gibi uygulamalar kaliteli mağaza dediğim hepsinde olduğu gibi sığ pek bir şey yok ama işe yarar şeyler işte skype(kamera gerektiriyor), digitürkplay falan var, en önemlisi tarayıcısı gayet iyi ama ekşi yanı flash yok umarım güncelleme ile gelir. Tvnin en sevdiğim aynı ise webostaki geçiş kolaylığı hdmıdan tvye oradan hddye oradan int. tarayıcısına filan akıllı kumanda ile gayet zevkli. Gönül isterdi ki dsmartı da bu sihirli kumanda kontrol etse çünkü dsmart kumandası çok büyük ve kullanışsız. 3d için iki gözlük bedava geliyor ve pasif gözlük yani pilsiz olanlardan(sinemadakilerden) ben çok memnun kaldım. Bu fiyata bu boyutta(benimki (42 inç) sanırım en iyisi bu, dünya kupası zamanında almıştım çünkü bayağı araştırmıştım sanırım piyasa hala aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turker03 -- 4 Kasım 2014; 16:28:35 >

• arkadaşlar bu tvden almak istiyorum, digitürkplay uygulaması kurabiliyormuyuz benim için en önemli nokta bu, mağazalarda 1999 tl sabit fiyat varken n11 de 1850 ve daha aşağı bulmak mümkün hangisi tavsiye edersiniz, birde LB modellerine göre LA modellerinin flash desteği varmış
  • arkadaşlar 6470 aldım. tek kabloya t konnektör ile harici uydu alıcısı bağlarsam sorun olur mu ? maçlarda şifreye giriyor
  • Dostum digitürk play var, kurdum, bir kaç arkadaş daha sordu fakat neden bu kadar önemli anlamadım açıkçası :D bir kaç dizi var belgesel var spor kısmında da şu trt sporda dönen dandik futbol görüntüleri var :D Pek bir şey yok açıkçası. Lb 2014de çıkan ürünler oluyor webos yüklü ve şu an flash desteği yok, güncelleme ile gelir diye umuyor, umarım gelir :D, La 2013 kasa ve webos yüklü olmayan cihazlar.

@nre demek istediği pek anlamadım, ortak yayın anten kablosunu T ile çiftleyip hem tv dahili uydu alıcısına hem de dsmart veya başka bir uydu alıcısı takıp ikisini birden kullanmak ondan ona geçiş yapmak mı? eğer bu ise bizde hem dsmart hem tvnin kendi uydusu bu şekilde çalışır durum bir sıkıntı yok yapabilirsin. webos sayesinde ikisinden birbirine rahat ve hızlı şekilde geçebiliyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turker03 -- 9 Kasım 2014; 23:56:52 >

• beyler lg turkiye garanyililer... duvara monte etmek icin ucret talep ediyorumu

n 11 de ithalatci garantisinde duvar montesi ucretlidr diye not dusmuslerde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • catik kullanıcısına yanıt
    media markttan 5 gun once aldim servise duvara taktirttim herhangi bir ucret talep etmediler, zaten duvara montaji cok basit evinde matkap varsa 15 dk ni alir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • turker03 kullanıcısına yanıt
    uye girisi yapip maclari izlemek istiyordum o yuzden, ama suan icin mumkun degil belki guncellene ile halolur, web tarayicidan video izlerken yetersiz bellek uyarisi aliyorum buna bir cozum varmi, usb bellek falan taktim yine olmadi

• arkadaşlar foruma yeni üye oldun dün lg lb670v televizyonum geldi ve kurulumu yapıldı dünden beri forumu okuyorum

bir kaç sorum var
    1- ben lg sitesine girerek üyelik aldım seri numarasını falan yazarak kayıt açtırdım ilerde bir sorun çıkar yada güncellemeleri takip etmek için lg apps stora üye olmak için girdiğimde lg üyeliğimi kullanabilecğim yazıyor fakat şifre yada mail yanlış diyor ne yapmalıyım

2- kuruluma gelen arkadaş güncellemeleri siz yapmayın biz mail atar flastan kurun falan dedi bana saçma geldi şuan lg stora giremiyor bunun yeni gelen güncellemeyle ilgisi varmı NTS HAZIR diyor (04.30.16) fakat güncellmedim ne yapmalıyım

3-ps4 oynarken oyun moduna alan arkadaşlar varmı bir farkı varmı ve özel ayar yapmak gerekiyormu

• Arkadaşlar selam, Bende bir panasonic tv var ancak onda harddiskten oynatılan 3D filmlerin altyazıları problemli görünüyor (3 boyutlu olmayan filmlerde sorun yok), bunda 3D film izlerken aynı dosya ismi verdiğimiz altyazılar çalışıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TripleSix

Arkadaşlar selam, Bende bir panasonic tv var ancak onda harddiskten oynatılan 3D filmlerin altyazıları problemli görünüyor (3 boyutlu olmayan filmlerde sorun yok), bunda 3D film izlerken aynı dosya ismi verdiğimiz altyazılar çalışıyor mu?

Alt yazılarda 3boyuta da bir sıkıntı olmuyor, isimlerinin aynı olması yeterli
  • Arkadaslar ürünüm bugün kuruldu. Çok güzel görüntüsü var herhangi bir sıkıntı çıkmadı benim merak ettiğim film yada maç izlemek için sizin kullandığınız görüntü ayarları nedir burada paylaşabilir misiniz? Görüntü ayarlarından gelişmiş resim seçeneklerinden bahsediyorum. Mesela Motion eye clear , true motion , gürültü filtresi vs. Hangi ayarlarda olması gerek film ve maç izlerken yardimci olursaniz sevinirim.

• Ayrıca laptop bbağlamakiiçin HDMI kablosu alcam gelen arkadaş bu kablonun da görüntünün verimi açısından önemli olduğunu söyledi siz hangi model marka önerir sinir HDMI Kablo olarak ??

• quote:

Orijinalden alıntı: nic1907

Arkadaslar ürünüm bugün kuruldu. Çok güzel görüntüsü var herhangi bir sıkıntı çıkmadı benim merak ettiğim film yada maç izlemek için sizin kullandığınız görüntü ayarları nedir burada paylaşabilir misiniz? Görüntü ayarlarından gelişmiş resim seçeneklerinden bahsediyorum. Mesela Motion eye clear , true motion , gürültü filtresi vs. Hangi ayarlarda olması gerek film ve maç izlerken yardimci olursaniz sevinirim.

Yardımcı olacak kimse yok mu ??? Bazen maç izlerken ya da altyazı geçerken titreme oluyor bunu nasıl kaldırabiliriz bu görüntü ayarlarından bir şey yapılıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: turker03

quote:

Orijinalden alıntı: TripleSix

Arkadaşlar selam, Bende bir panasonic tv var ancak onda harddiskten oynatılan 3D filmlerin altyazıları problemli görünüyor (3 boyutlu olmayan filmlerde sorun yok), bunda 3D film izlerken aynı dosya ismi verdiğimiz altyazılar çalışıyor mu?

Alt yazılarda 3boyuta da bir sıkıntı olmuyor, isimlerinin aynı olması yeterli

Teşekkür ederim

• quote:

quote:

Arkadaslar ürünüm bugün kuruldu. Çok güzel görüntüsü var herhangi bir sıkıntı çıkmadı benim merak ettiğim film yada maç izlemek için sizin kullandığınız görüntü ayarları nedir burada paylaşabilir misiniz? Görüntü ayarlarından gelişmiş resim seçeneklerinden bahsediyorum. Mesela Motion eye clear , true motion , gürültü filtresi vs. Hangi ayarlarda olması gerek film ve maç izlerken yardimci olursaniz sevinirim.

Yardımcı olacak kimse yok mu ??? Bazen maç izlerken ya da altyazı geçerken titreme oluyor bunu nasıl kaldırabiliriz bu görüntü ayarlarından bir şey yapılıyor mu?

dostum ayarlara ilk aldığımda üstün körü baktım ama öyle nasıl oluyor filan diye denemedim. Ama hiç bir şeyi de dokunmadan 10 numara şekilde sorunsuz çalışıyor zaten ayar yapmana gerek yani. Ama illa istiyorsan bir kurcala derim, titreme derken pek anlamadım nasıl yani?

Hdmı kablo bende kaç zamandır alacağım ama alamadım onlarda şu altın uçlu olanlar çok satıyor sanırım metresine göre satılıyor gittigidiyor, hepsiburada vb sitelerde veya işte bu teknoloji mağazalarında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turker03 -- 7 Aralık 2014; 21:58:03 >

• quote:

quote:

quote:

dostum ayarlara ilk aldığımda üstün körü baktım ama öyle nasıl oluyor filan diye denemedim. Ama hiç bir şeyi de dokunmadan 10 numara şekilde sorunsuz çalışıyor zaten ayar yapmana gerek yani. Ama illa istiyorsan bir kurcala derim, titreme derken pek anlamadım nasıl yani?

Hdmı kablo bende kaç zamandır alacağım ama alamadım onlarda şu altın uçlu olanlar çok satıyor sanırım metresine göre satılıyor gittigidiyor, hepsiburada vb sitelerde veya işte bu teknoloji mağazalarında.

Hocam öyle bariz bir şey değil de mesela hd yayın izlerken sahne aktarımlarında ufak tefek titreme oluyo yani rahatsız edici bir sey değil ben cok dikkatli baktıgım için görüyorum. Bu ayarlardaki RESİM-GÖRÜNTÜ AYARLAMA-RESİM SEÇENEKLERİ ndeki ayarlar gürültü filtresi falan diye baslıyor oradaki ince ayarla bu en ufak titremeler bile kalkabilir diye sordum ben. Mesela bende MOTİON EYE CLEAR ve LED YEREL KARARTMA - YÜKSEK değerinde TRUMOTİON - TEMİZ1 de sizin hangi değerlerde ? İlk görüntü ayarları sanırım bu şekilde oluyor.

• nic1907 N kullanıcısına yanıt
    ben hiç kurcalamadım ilk geldiği şekildedir muhtemelen ama yinede bakarım bir ara. Yani titreme olayına da bir şey diyemiyorum hiç görmedim çünkü eğer sadece altyazıda oluyorsa zaten yayınla ilgilidir ama bilemedim görmeden bir şey diyemem dostum.
  • Resim koymamışım sanırım, halbuki bir mesaja attım diye biliyordum. Telefon fakir kameranın kalitesi için kusura bakmayın
     LG 42LB670 inceleme ve ilk kez smart tv alacaklar için LG 42LB670 inceleme ve ilk kez smart tv alacaklar için

Düzenleme: hayır yukarıda atmışım iki kere oldu ama neyse :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turker03 -- 8 Aralık 2014; 22:48:31 >

• quote:

Resim koymamışım sanırım, halbuki bir mesaja attım diye biliyordum. Telefon fakir kameranın kalitesi için kusura bakmayın
     LG 42LB670 inceleme ve ilk kez smart tv alacaklar için LG 42LB670 inceleme ve ilk kez smart tv alacaklar için

Düzenleme: hayır yukarıda atmışım iki kere oldu ama neyse :D

televizyondan memnun musun hocam?bende bundan almayı düşünüyorum da..

• yasso1907 kullanıcısına yanıt
    memnunum dostum, yukarıdaki mesajları da inceleyebilirsin.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.