Şimdi Ara

LG 3D TELEVİZYON İÇİN LED PANEL LAZIM. SORUNUN RESMİ MEVCUT

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kardeşimin eşi televizyona su dökmüşmüş. Aynı başka bir televizyonla tüm parçalarını denedik sorun en son Panelde çıktı.
    Panel kodu LC420EUF (sd)(f2).

Bu paneli temin edebileceğimiz bir yer var mı bildiğiniz? Panel yüzünden çöpe gidecek.

TV Modeli de 42LW5590.

Arıza resimleri şöyle: Pnel neden böyle bir görüntü verir?
    TEŞEKKÜRLER

• fktanik kullanıcısına yanıt
    birincisi paneli 1000 tl ye yakin bir fiyata bulabilirsiniz.ikincisi de panelin metal korumaliklarini sokup devreyi sac kurutma makimesi ile kurulayin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ay_tech

birincisi paneli 1000 tl ye yakin bir fiyata bulabilirsiniz.ikincisi de panelin metal korumaliklarini sokup devreyi sac kurutma makimesi ile kurulayin.

Sağol dostum cevap için.

Su olayı 3-4 ay olmuştur. Yani şu ana kadar bişey kalmamıştır içinde.

Saç kısmını sökeyim de bunlar 3D olduğundan en önde çift cam vardır değil mi. Daha önce PC monitörünün farklı marka(öndeki siyah cam) camı başka bir marka monitöre uydurdum halen kullanılıyor. Onda tek cam vardı.

Bunu da dağıtmayı düşünüyorum.

Bu arada ekranı kırık aynı model TV alsak (Panel içinde elektronik bir kart varsa tabi) onun kartını buna takarsak olmaz mı?

Biliyorsunuz PC montörlerinde yok. İnce film bant direk incecik en öndeki(görüntüyü gördüğümüz) cam ile bütünleşik oluyor.

Ekran içindeki LED ve floresan çok değiştirdim. Elim yatkındır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fktanik -- 14 Mayıs 2015; 13:48:36 >

panel devresinde oksitlenme veya kisa devre yapacak elemamlarda pas varmi ona bakin..varsa tiner ile temizleyin ve havalandirin..kirik panel bir isinize yaramaz..devre direkt olarak panele bagli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ay_tech

panel devresinde oksitlenme veya kisa devre yapacak elemamlarda pas varmi ona bakin..varsa tiner ile temizleyin ve havalandirin..kirik panel bir isinize yaramaz..devre direkt olarak panele bagli.

Tamam dostum. Bu bilgi iyi oldu.

Flux'da işe yarar mı?
    flux genellikle lehim pasta kalintilarina iyi geliyor..ben tiner kullaniyorum ;)
  • ay_tech kullanıcısına yanıt
    Anlaşıldı ustam. Çok çok teşekkürler.
    Bilgi veririm sonuç ile ilgili :)
    insallah duzelir...yoksa tv cop olur..malesefki lcd ve led tvlerde degerli parca panel oluyor.
  • ay_tech kullanıcısına yanıt
    Evet ya. Bir sitede sadece panel 973TL ilan var.

Akşam ameliyat ederim artık. :)

İlgine tekrar teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: fktanik

Panelin ne devresine ne kendisine tiner değdirmeyin. Tiner flex kablo temas noktalarına gelirse aradaki yapışkanlığı çözebilir sonra uğraşır durursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Overclock Makinesi

quote:

Panelin ne devresine ne kendisine tiner değdirmeyin. Tiner flex kablo temas noktalarına gelirse aradaki yapışkanlığı çözebilir sonra uğraşır durursunuz.

Evet dostum aklımdaydı zaten.

Yine de tavsiyen için teşekkürler, daha da dikkat ederim.

Bu arada fırsat bulamadığımdan elime alamadım cihazı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fktanik -- 15 Mayıs 2015; 21:12:24 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Overclock Makinesi

quote:

Evet dostum aklımdaydı zaten.

Yine de tavsiyen için teşekkürler, daha da dikkat ederim.

Bu arada fırsat bulamadığımdan elime alamadım cihazı.

Alıntıları Göster
    Az önce panelş komple söktükten sonra topladım. Resimde de görüldüğü gibi baya bir oksitlenme vardı. İyi bir şekilde temizleyip taktım ama sorun aynıydı.
    Oksitten dolayı 4-5 kanal bozulmuş gibi geldi bana. Yanımda kaliteli bir mercek olmadığından tam göremedim.
    İde kablosu ile onarmaya çalışsam mı diyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fktanik -- 20 Mayıs 2015; 23:41:09 >

• quote:

Az önce panelş komple söktükten sonra topladım. Resimde de görüldüğü gibi baya bir oksitlenme vardı. İyi bir şekilde temizleyip taktım ama sorun aynıydı.
    Oksitten dolayı 4-5 kanal bozulmuş gibi geldi bana. Yanımda kaliteli bir mercek olmadığından tam göremedim.
    İde kablosu ile onarmaya çalışsam mı diyorum...

Flexi bantla kapatın ve peçete tiner ile temizleyin. Pek belli olmuyor.

• Overclock Makinesi kullanıcısına yanıt
    Aslında temizledikten sonra resim çekmek aklıma gelmedi. Çok güzel temizledim aslına.

Kanallara evdeki basit mercekle baktım ama görünmüyordu. Resimdeki siyahlığın altındaki kanallar kahverengi olarak görünüyordu. O incecik yolları İneyle yokladım altında kanal yok galiba. Ben de belki düzelmiştir diye taktım ama.
    Tekrar resim çeker koyarım buraya
    Teşekkürler
  • quote:

Aslında temizledikten sonra resim çekmek aklıma gelmedi. Çok güzel temizledim aslına.

Kanallara evdeki basit mercekle baktım ama görünmüyordu. Resimdeki siyahlığın altındaki kanallar kahverengi olarak görünüyordu. O incecik yolları İneyle yokladım altında kanal yok galiba. Ben de belki düzelmiştir diye taktım ama.
    Tekrar resim çeker koyarım buraya
    Teşekkürler
    http://beylikduzutelevizyon.tr.gg/LC420EUF--k1-SD-k2---k1-F2-k2--LG-42LW4500-LED-PANEL-320-TL-.-.htm
    burada panel 320 tl
    çokda pahalı sayılmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: tr-ex

http://beylikduzutelevizyon.tr.gg/LC420EUF--k1-SD-k2---k1-F2-k2--LG-42LW4500-LED-PANEL-320-TL-.-.htm
    burada panel 320 tl
    çokda pahalı sayılmaz.

Alıntıları Göster
    http://tr.aliexpress.com/wholesale?SearchText=LC420EUF+%28sd%29%28f2%29&catId=&initiative_id=SB_20150520215958
    burada da panel 66 dolar ücretsiz kargo. ali expres tavsiyemdir. bende yakınzamanda grundig anakartını getirttim

• quote:

http://tr.aliexpress.com/wholesale?SearchText=LC420EUF+%28sd%29%28f2%29&catId=&initiative_id=SB_20150520215958
    burada da panel 66 dolar ücretsiz kargo. ali expres tavsiyemdir. bende yakınzamanda grundig anakartını getirttim

Alıntıları Göster
    Hocam eğer sorun geçerse bu çözüm aklımda bulunur. Mesajım bulunsun

• quote:

Verdiğin linkler için sağol dostum.
    Anlaşılan panelle uğraşma diyorsun
    320TL panel nasıldır acaba? Bir sorayım satıcıya. (Bu arada güvenilir biri mi bu satıcı)

Aliexpres linki sadece anakart için sanırım değil mi dostum? " Panel 66 dolar " demişsin de.

EKLEME:

Pardon ya, adam panel ile birlikte board satıyormuş. Bedava da Gümrükten geçermi acaba?

EKLEME 2:

Aliexpress'ten aldım. Hayırlısı artık. Yardım için çok teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fktanik -- 22 Mayıs 2015; 1:53:30 >

• quote:

quote:

Verdiğin linkler için sağol dostum.
    Anlaşılan panelle uğraşma diyorsun
    320TL panel nasıldır acaba? Bir sorayım satıcıya. (Bu arada güvenilir biri mi bu satıcı)

Aliexpres linki sadece anakart için sanırım değil mi dostum? " Panel 66 dolar " demişsin de.

EKLEME:

Pardon ya, adam panel ile birlikte board satıyormuş. Bedava da Gümrükten geçermi acaba?

EKLEME 2:

Aliexpress'ten aldım. Hayırlısı artık. Yardım için çok teşekkürler

Alıntıları Göster
    Dostum hiç merak etme gümrükten elini kolunu sallaya sallaya geçer. Biraz geç gelebilir ama kargo sevkiyat gününe denk gelirse 1 haftaya elinde. kontrol et onaylamazsan paranı iade ederler yani için rahat olsun...

edit ekleme: adamlar pakete gift yazdıkları için uluslar arası hediye paketi taşıma ve iletme kuralları geçerli oluyor.X-raydan rahat geçer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tr-ex -- 22 Mayıs 2015; 8:28:00 >

• tr-ex T kullanıcısına yanıt
    Aliexpress 'ten çok alışverişim oldu,
    Kargo boyutu büyük olacak ya ondan diyorum.
    Olmazsa dispute açarım.
    Çok sağol dostum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.