Şimdi Ara

LG 2020 Oled CX/GX/WX (BABA KONU) (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.074
Cevap
76
Favori
239.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hızlı açmayı aktiv et yoksa açması falan biraz uzun sürüyo, ve kapatırken eğer prizden kesmek istiyosan en az yarım saat geçsin yani ekran kapalı iken oled ekranın ,piksellerin kendini yenilemesi için

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şu keskinlik ayarını neyde tutuyorsunuz? En sona alınca bildiğiniz oyunlarda doku kalitesi artıyor her şey daha detaylı oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan1216

hocam şöyle bir video çekseniz keşke . mesea televizyon hd kanallarında performansı vs nasıl bir görsek aslında güzel olurdu

goruntu ayarları su ayarda mesela

standar görüntü modunda bu şekilde yapıp

ai resim kapalı

oled ışığı 65 70
    kontrast 85
    parlaklık 50
    renk 55
    kesinlik 25
    vs şeklinde

ayrıca eco modu kapalı

bir şekilde görüntü performansı nasıl günlük ekran parlaklığı yeterli geliyormu ?
    ritings biraz düşük görünüyor gx in sdr parlaklık değerleri .

Alıntıları Göster
    Merhabalar. Tv de hiç normal kanal izlemedim malesef. Netflix / Amazon Prime ve Plex ile 4k film izliyorum sadece.

Ama şunu belirteyim , Genellikle isf uzman ( Dark - karanlık ) mode da kullanıyorum oled ışığı 35 de ve çok memnunum parlaklığından. Hatta Dolby vision / Hdr içeriklerde oto olarak oled ışığı 100 oluyor Beni rahatsız ediyor. Karanlık oda da izliyorum. oda nın karanlığı bu şekilde.Resim Güzdüz çekilmiştir.

LG 2020 Oled CX/GX/WX (BABA KONU)

• quote:

Orijinalden alıntı: Kreuger

Hızlı açmayı aktiv et yoksa açması falan biraz uzun sürüyo, ve kapatırken eğer prizden kesmek istiyosan en az yarım saat geçsin yani ekran kapalı iken oled ekranın ,piksellerin kendini yenilemesi için
    teşekkürler hocam
  • lg c9 oledi verip cx ile değişimi kabul mu etsem ne dersiniz yoksa iade edip samsung q95t mi ne dersiniz *
  • quote:

lg c9 oledi verip cx ile değişimi kabul mu etsem ne dersiniz yoksa iade edip samsung q95t mi ne dersiniz *
    Serkan durum şu
    Günümüzde tabiki segment ve modeline göre, genel performans olarak hiç bir Led tv (çok yaklaşsa bile) oled tv performansına ulaşamaz.
    Buna bir sözümüz yok ancak
    Bu OLED'lerdeki Logo yanığı riski o denli ciddi bir riskki
    şahsen ben parayı zor kazanlara bu riski göze alın diyemem
    Çünkü her zaman oled için zengin oyuncağıdır derim.
    Bakın siz şuana kadar ölü piksel mevzusuyla cebelleştiniz ama dediğim gibi oledin en büyük belasıyla (logo yanığı) henüz tanışmadınız,
    2-3 yıl sonrada bu durum baş gösterecek..
    Bu yüzden dediğim gibi eğer maddi sıkıntın yoksa yine CX OLED ile değişim + ek garanti yap,
    Yok eğer maddi durumun çok iyi değilse ve panelim uzun ömürlü olsun dersen Q95 al.

• dallass kullanıcısına yanıt
    Okuduğum kadarıyla c9 cx modellerinde ekran yanığı çok kolay olmuyormuş

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Serkan durum şu
    Günümüzde tabiki segment ve modeline göre, genel performans olarak hiç bir Led tv (çok yaklaşsa bile) oled tv performansına ulaşamaz.
    Buna bir sözümüz yok ancak
    Bu OLED'lerdeki Logo yanığı riski o denli ciddi bir riskki
    şahsen ben parayı zor kazanlara bu riski göze alın diyemem
    Çünkü her zaman oled için zengin oyuncağıdır derim.
    Bakın siz şuana kadar ölü piksel mevzusuyla cebelleştiniz ama dediğim gibi oledin en büyük belasıyla (logo yanığı) henüz tanışmadınız,
    2-3 yıl sonrada bu durum baş gösterecek..
    Bu yüzden dediğim gibi eğer maddi sıkıntın yoksa yine CX OLED ile değişim + ek garanti yap,
    Yok eğer maddi durumun çok iyi değilse ve panelim uzun ömürlü olsun dersen Q95 al.

Alıntıları Göster
    Attan inip esege binmis gibi olurmuyum ?asil dusuncem bu.
    Oled keyfinini yasadiktan sonra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan1216 -- 25 Eylül 2020; 10:28:50 >

• serkan1216 kullanıcısına yanıt
    Qledde kötü değil ama oled keyfi vermez

• quote:

Orijinalden alıntı: mnybjk

Okuduğum kadarıyla c9 cx modellerinde ekran yanığı çok kolay olmuyormuş
    Yani bunu size diyenler 2-3 yıl sonrasına ZAMANDA YOLCULUK mu yapmışlar ?

Oled bildiğimiz oled, araba farı camı gibi düşünün, bildiğimiz fizik kurallarına göre,
    Pikseli aydınlatan IŞIK pikselin dışında(led) değilde, içinde (oled) olduğu müddetçe o piksel er veya geç yanar...

• quote:

Attan inip esege binmis gibi olurmuyum ?asil dusuncem bu.
    Oled keyfinini yasadiktan sonra

Alıntıları Göster
    Para iadesi alsan sana kaç lira ödeyecekler?
    Yani direk değişim olmadan aldığın para ile tekrar CX alma ihtimalin var mı?

• quote:

Para iadesi alsan sana kaç lira ödeyecekler?
    Yani direk değişim olmadan aldığın para ile tekrar CX alma ihtimalin var mı?

Alıntıları Göster
    Alacagim para ile ancak q95t alabilirim .
    Cx gelmiyor ,cx vasat bir model cok sorun yasayan oldu. Fakat ben cxi begenmiyorum acikcasi

Kabul edersem muhtemel cx i doa kapsaminda veriyorlar,oda tam belli degil gerci.icime cx sinmiyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan1216 -- 25 Eylül 2020; 21:19:1 >
  • dallass kullanıcısına yanıt
    Eskiye oranla çok kolay olmuyor diyorlar bilmiyorum. Benimkide duyum

• quote:

Orijinalden alıntı: mnybjk

Eskiye oranla çok kolay olmuyor diyorlar bilmiyorum. Benimkide duyum
    Bunu demek zorundalar...
    Evet oled üreticileri geliştirdikleri bazı yazılımlarla, mesela sabit trt logosunu oluşturan pikseller siz farketmesenizde bir bir lerini dinlendirirler
    Buda kaçınılmaz sonu biraz daha uzatır bu kadar.

• quote:

Alacagim para ile ancak q95t alabilirim .
    Cx gelmiyor ,cx vasat bir model cok sorun yasayan oldu. Fakat ben cxi begenmiyorum acikcasi

Kabul edersem muhtemel cx i doa kapsaminda veriyorlar,oda tam belli degil gerci.icime cx sinmiyor zaten.

Alıntıları Göster
    Madem öyle Q95 al
    Çünkü
    Ölü pikselden canın yanmışken cx alıp birde yandı yanacak psikolojisiyle tv kullanma
    Ama yinede son karar senin...

• quote:

Madem öyle Q95 al
    Çünkü
    Ölü pikselden canın yanmışken cx alıp birde yandı yanacak psikolojisiyle tv kullanma
    Ama yinede son karar senin...

Alıntıları Göster
    Tamam q95t guzel ama bazi sikayetler var ondada
    Mavi leke cikma tehlikesi
    Ve kirli bantlanma ekran sikayetleri qled basliginda paylasiliyor

Ayrica siyah lar oled den sonra tatmin edermi birde bunu dusunuyorun

• quote:

Tamam q95t guzel ama bazi sikayetler var ondada
    Mavi leke cikma tehlikesi
    Ve kirli bantlanma ekran sikayetleri qled basliginda paylasiliyor

Ayrica siyah lar oled den sonra tatmin edermi birde bunu dusunuyorun

Alıntıları Göster
    Bukadar pimpirikli sın ya umarım yeni alacağın tv yıllarca sorunsuz mutlu mesut kullanırsın eskisini aratmaz. Atalarimizin bir lafı vardır sakınan göze çöp batar.
    Bir odada nu8000 var diger odada lg b9 oled . Bana göre öyle attan inip eşşeğe binmeye olayı yok . Arada fark var ama aşırı bir fark yok. Kaldiki düşündüğün q9t nu8000 den daha iyi.
    Ben senin yerinde olsam kesinlikle oled almam. Gözle görülmeyecek ölü pixel için nerdeyse forumu ateşe verecektin . Birde oled alıp garanti bittikten sonra ekran yanması yaşarsan kafana sıkabilirsin .
    Ekran yanması yada ölü pixel öyle aşırı belirgin degilse beni rahatsız etmez . Uıllarca samsumg 55 ju6070 kullandım siyah sahne denilen bir olay yoktu heryerde ışık sızıyordu ledler sağda solda sömüş vaziyetteydi bu şekilde yıllarca kulla dim sonra aldığım fiyata 2.800 e sattım. Oled aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 25 Eylül 2020; 18:3:17 >

• Red_devil33 kullanıcısına yanıt
    iyide q95t nin sorunlarını ben değil kullananlar yazmışlar paylaşmışlar qled başlığında, bende oradan öğrendim . kullanan herkes pimpirikli ozaman orada . adamlar cihazın ekranını bezle silmekten korkuyorlar . bu normal birşey mi ..

forumu ateşe vermedim canım daha neler . gerçekleri yazdım sadece. malesef gerçekler acı

neden sorunlu kusurlu ürün kullanmak zorunda kalayim veya kalalım ki .. kim isterki bunu . görünüp görünmemesi sorun değil . olmaması gerekir . neyse bu tartışmaya tekrar girmiyorum . yoksa birbirimizi kalbimizi kırıyoruz gereksiz tartışma ile . hatalı olan hatasını düzeltsin firma olarak . en doğrusu bu . bizlerde kullanalım mutlu mesut.

pimpirik değilde beklentimiz yüksek markalar bunlar . dünyaya açılmış global firmalar sonuçta , ülkemize kadar gelmişler ..

yani olayın özü şu bizden nasıl parasını 1 tl bile eksik almayı kabul etmiyorlarsa satın alırken , bende almış olduğum cihazın kusursuz olmasını istemem doğal olması gerekmez mi . pimpirik değil en doğal olan haktır . ..sadece benim değil herkesin hakkı bu .

sakınan göze çöp batar orasına katılıyorum ama daha bunlar üretirken o göze bilerek çöpü batırmışlar .
    sakınsanda sakınmasanda batmış şekilde geliyor o göze eklenmiş olan çöp ..

evet verdiğiniz örnek güzel bunun için ayrıca teşekkür ederim dostum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan1216 -- 25 Eylül 2020; 19:18:5 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Red_devil33

Bukadar pimpirikli sın ya umarım yeni alacağın tv yıllarca sorunsuz mutlu mesut kullanırsın eskisini aratmaz. Atalarimizin bir lafı vardır sakınan göze çöp batar.
    Bir odada nu8000 var diger odada lg b9 oled . Bana göre öyle attan inip eşşeğe binmeye olayı yok . Arada fark var ama aşırı bir fark yok. Kaldiki düşündüğün q9t nu8000 den daha iyi.
    Ben senin yerinde olsam kesinlikle oled almam. Gözle görülmeyecek ölü pixel için nerdeyse forumu ateşe verecektin . Birde oled alıp garanti bittikten sonra ekran yanması yaşarsan kafana sıkabilirsin .
    Ekran yanması yada ölü pixel öyle aşırı belirgin degilse beni rahatsız etmez . Uıllarca samsumg 55 ju6070 kullandım siyah sahne denilen bir olay yoktu heryerde ışık sızıyordu ledler sağda solda sömüş vaziyetteydi bu şekilde yıllarca kulla dim sonra aldığım fiyata 2.800 e sattım. Oled aldım.

Alıntıları Göster
    Üstad merhaba, OLED B9 için görüntü kaynağınızı merak ettim .. Apple tv 4k , E2 4k sat cihaz , Digitürk receiver, PS vs .. Hangisinde aman aman fark olmuyor? Oled farklı değil mi yani?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalege2000 -- 25 Eylül 2020; 22:29:8 >

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.