Şimdi Ara

LG 2012 Serisi PM ve LM Serisi İçin Gizli Servis Menüsü Nasıl Açılır? Kanal Listesi Nasıl Kaydedilir (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
20
Favori
59.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cybercop71

Karakule10 teşekkürler. Sorun halloldu..

Rica ederim hallolduguna sevindim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşım dediğin gibi yaptım,oldu.Kanal listesinin yedeğini aldım düzenledikten sonra tekrar yükledim.Eline sağlık, teşekkürler.

Telefon : Samsun S4
    Televizyon : LG 42 LM 640S
  • quote:

Orijinalden alıntı: dryanco

Arkadaşım dediğin gibi yaptım,oldu.Kanal listesinin yedeğini aldım düzenledikten sonra tekrar yükledim.Eline sağlık, teşekkürler.

Telefon : Samsun S4
    Televizyon : LG 42 LM 640S

Rica ederim Yardımcı olabildiğime sevindim :)
  • Selam

lb670v serisinde deneyen oldumu bu yöntemi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pCkOpAtuS

teşekkür ederim hocam ben ir remote kontrole kodu girdim fakat hatalı kod dedi. Ne yapmam gerekiyor acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marcio -- 14 Ocak 2015; 0:07:12 >
  • şimdi de internette bulduğum kodu copy paste yaptım bu seferde execute macro calısmadı. Acaba kod mu hatalı?
  • ses dosyasını indiremedim, yok mu bir şekilde gönderebilecek olan veya yeni bir link.
    e-posta ile yollayabilen olursa mm2007tr@hotmail.com
    şimdiden teşekkürler.
  • tmm buldum teşekkürler. yukarı mesajı silemedim, değişemedim buraya yazmam gerekti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nevarline

Merhaba Arkadaşlar,

Ben sorunu çözdüm çok basit bir yöntem ile Android ve TV kontrol özelliği olan telefon ile yaptım.

Gerekli olanlar

1- Smart IR Remote Uygulaması

https://cloud.mail.ru/public/095833a90285/Smart%20IR%20Remote%20-%20Universal%20IR.rar

2 - PRONTO Code

Kod: 0000 006D 0022 0002 0155 00AA 0015 0015 0015 0015 0015 0040 0015 0015 0015 0015 0015 0015 0015 0015 0015 0015 0015 0040 0015 0040 0015 0015 0015 0040 0015 0040 0015 0040 0015 0040 0015 0040 0015 0040 0015 0040 0015 0015 0015 0040 0015 0040 0015 0040 0015 0040 0015 0040 0015 0015 0015 0015 0015 0040 0015 0015 0015 0015 0015 0015 0015 0015 0015 0015 0015 05ED 0155 0055 0015 0E47

Ben kendi telefonumla(Note3) denedim oldu.

Nasıl yapacağınızı çözemezseniz yardımcı olurum...

Uygulamanın Kullanım Videosu

http://www.youtube.com/watch?v=Kx61muXdkfY

Turksat 4A Hazır Kanal Listeleri (LG İçin)

http://forum.skystar-2.com/lg-led-tv-turksat-4a-guncel-kanal-listesi-t-7014.html

Resimli Anlatım ( Uygulamaya TV yi tanıttıktan sonraki adımları anlatacağım )

1- Uygulamayı Açıyoruz (Açılınca gerekli ayarlamaları yapıyorsunuz neyi kontrol edeceksek TV yi seçiyoruz sonra Marka soruyor markayı seçtikten sonra tv ye Power Off kod gönderiyor Tv kapanana kadar hafızasındaki kodları deniyor TV kapanınca Tamam diyoruz. Artık uygulama TV yi kontrol edebilir duruma geliyor.)

2- Üstte Profile koydunuz isim gözüküyor onun hemen yanındaki seçeneğe basınca "Settings,Edit,Rename" seçenekleri çıkıyor burdan Settings e giriyoruz.

3- "List Remotes" Seçeneğine girip "My Learned Functions" seçeneğini seçiyoruz. "Add Function" seçeneğini seçip açılan pencerede ilk satıra herhangi bir isim veriyoruz(Ben Services Menu yazdım) alt kısma ise üstte verdiğim Start In için vermiş olduğum Pronto kodunu giriyoruz sonra ok diyoruz.

Komutu ekledik şimdi geldi Macro olarak kullanmaya

4- Yine "List Remotes" seçeneğine gelip bu sefer "My Macro Commands" seçeneğini seçiyoruz. "Add New Macro" seçeneğini seçip açılan pencereye herhangi bir isim koyuyoruz Ok diyoruz. "+Command" seçeneğini seçip "My Learned Functions" bölümünde oluşturduğumuz Pronto Kodunu seçiyoruz (Benim oluşturduğum isim "Service Menü" ) Telefonu TV ye doğru tutarak altta bulunan "Execute Macro" seçeneğine bastığımızda şifre istediğini göreceksiniz şifre olarak 0413 yazıp giriyorsunuz (Bazılarında 0000 olabiliyormuş)

Turksat 4A geçtğinden beri araştırdım daha önce ir ses kodlarıyla yapmıştım daha pratik yol bul olarak bunu buldum.

Uygulamayı ve Pronto Kodunu farklı kaynaklardan buldum. Uygulamanın böyle özelliği olduğunu bilmeden karıştırarak buldum. Anlatım bana aittir.

İyi Forumlar... Yapamayan olursa yine yardımcı olurum...
    pCkOpAtuS arkadaşımızın verdiği Smart IR Remote programı servis menüsüne giriş için çalıştı.
    Söylediklerini birebir uyguladım ve kumanda ışığı - ir ses vb gerek kalmadan menü ekrana geldi.
    TV LG47Lm660S.

Simdi sıra kanalları usb ye aktarıp - düzenlemede.
    Oh be....

Eyvallah dostum sağolasın. pCkOpAtuS

• Rica ederim ne demek yardımcı olabildiysem :-)

• quote:

Orijinalden alıntı: engizisyon

TV'im LG LM760s
    Çok uğraştım ama n73 ile LG'nin servis moduna girebildim.
    Esas uğraştıran n73e kurduğum psiloc ir remote yazılımı. Telefona sim kart takamadım, internet olmayınca bluetooth kullandım. Hafıza kartı, bilgisayar bağlantı kablosu v.s de yoktu.

Yazılıma servis moduna girmesi için IN-Start Service Menu+EZ Adjust Service IR kodlarını da ayrıca eklemeniz gerekli.

psiloc ir remote yazılımını kurduktan sonra telefonu tv ye yaklaştırıp yazılımdaki herhangi bir tuşa basılı tutuyorsunuz.

Servis modu açılıyor.
    Şifre olarak 0413 giriyorsunuz, farklı şifreler de var bende bu şifre oldu!

ekranda IN_START menüsü beliriyor.
    Burada kesinlikle değişiklik yapmadan TV kumandasında settings tuşuna basıyoruz ve karşımıza çıkan ekrandan TV Link Loader seçeneğini seçiyoruz.

Burada kanal listesini Sent to USB'yi seçerek USB'ye kayıt ediyoruz. USB belleğinizin Fat32 formatlı olması gerekli!

Daha sonra da USB'ye kopyalanan TLL dosyasını bilgisayarınızda ChanSoft yazılımı ile editleyip istediğiniz kanalları düzenliyorsunuz. Sonra yine benzer bir adımla TV'ye receive' i seçerek tekrar yüklüyorsunuz. Ben arap ve arap sevdalısı kanallara hasta olduğum için; onları birdaha geri gelmemek üzere bu sayede kökten temizledim!

LG 2012 Serisi PM ve LM Serisi İçin Gizli Servis Menüsü Nasıl Açılır? Kanal Listesi Nasıl Kaydedilir LG 2012 Serisi PM ve LM Serisi İçin Gizli Servis Menüsü Nasıl Açılır? Kanal Listesi Nasıl Kaydedilir LG 2012 Serisi PM ve LM Serisi İçin Gizli Servis Menüsü Nasıl Açılır? Kanal Listesi Nasıl Kaydedilir LG 2012 Serisi PM ve LM Serisi İçin Gizli Servis Menüsü Nasıl Açılır? Kanal Listesi Nasıl Kaydedilir LG 2012 Serisi PM ve LM Serisi İçin Gizli Servis Menüsü Nasıl Açılır? Kanal Listesi Nasıl Kaydedilir LG 2012 Serisi PM ve LM Serisi İçin Gizli Servis Menüsü Nasıl Açılır? Kanal Listesi Nasıl Kaydedilir

merhaba,

bende psiloc ır yazılımı indirdim ama tv kontrol etmek için kod eklemesini falan yamadım nasıl servis menusu actıgınız daha detayli bilgi vermeniz memkünmü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrihak -- 8 Mart 2015; 13:52:12 >

• Bir şekilde instart ekranina geldik diyelim. Sorasinda settings tusuna basmamiz gerekiyor. Orjinal olmayan kumanda ile settings tusuna basinca oluyor mu?

• LG TV REMOTE uygulamasını telefonuma kurdum ve sorunsuz bir şekilde servis menüsüne giriş yapabildim.
  • Ne mutlu bizlere LG'nin başına saksı düşmüş ve olması gerekeni yapmış artık gizlemekten vazgeçmiş.
  • WanDoGa kullanıcısına yanıt
    Çok pardon hocam. Uygulamanın adını yanlış yazmışım.

AnyMote Smart Remote olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metin07

pCkOpAtuS arkadaşımızın verdiği Smart IR Remote programı servis menüsüne giriş için çalıştı.
    Söylediklerini birebir uyguladım ve kumanda ışığı - ir ses vb gerek kalmadan menü ekrana geldi.
    TV LG47Lm660S.

Simdi sıra kanalları usb ye aktarıp - düzenlemede.
    Oh be....

Eyvallah dostum sağolasın. pCkOpAtuS

Kanalları düzenleme yaptıysanız paylaşırsanız bizde yükleyelim

• Merhaba,
    Foruma uzun zamandır girmemiştim.
    LG 47LM660s için kanalları yukarıda adı geçen android uygulama ve makro menüsünü kullanarak servis moduna girip, flaşa aldım.
    Daha sonra kanal düzenleme programı ile pc de düzenleyip tekrar flaşa atıp, tvden tekrar servis menüsünü açarak listemi yükledim.

Listede ilk 30dan sonrasına pek bakmadım. İzlemiyorum çünkü. Hotbird kanallarını da sildim. Çünkü bende tek çanak var.
    İşinize yararsa buyrun link.

kanal listem-link

• Elektirik gidip gelince TV kaldığı yerden açılıyor. İzlerken sorun yok. Gitti geldi diyelim uğraşmadan açılıyor.
    Diyelim ki kapattık yattık. Standby konumunda kaldı. Gece elektrik gidip geldiyse, bi bakıyorum gece TV açılmış kendi kendine takılıyor
    İzlemediğimde fişi prizden çekiyorum. İzleyeceğim zaman prize takınca TV pat diye açılıyor. Eskiden fişi takınca sadece standby bekliyor olurdu, kumandadan açardım. Şimdi hop açılıyor. Bunun bir çözümü olmalı. Servis menüsünde de dikkatimi çeken bir şey olmadı. Sizde durum nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin07 -- 8 Aralık 2015; 0:02:24 >
  • Lg Smart Tv LM660S Servis Menüsü, Servis Kumandası Yapımı, Kanal Listesi Düzenleme

https://www.youtube.com/watch?v=OwnCB5F7uJY
     LG 2012 Serisi PM ve LM Serisi İçin Gizli Servis Menüsü Nasıl Açılır? Kanal Listesi Nasıl Kaydedilir

• karakule10 kullanıcısına yanıt
    Setings tuşu olmayanlar için

MENU düğmesine 5 sn. basılı tutun
    ekranda menu kaybolunca bırakın
    1105 yazıp ok tuşuna basın.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.