Şimdi Ara

Lg 12000 prestige mi lg 12000 sirius deluxe mü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Antalya da hem ısınma hem soğutma olarak kullanacağım. Prestige modelinde cop ve eer değerleri var. Siriusta ise scop ve seer değerleri var. Bu yüzden verimlilik karşılaştırması yapamıyorum. Prestige A sınıfı sirius ise A++ yazıyor ama prestige daha pahalı sebebini anlayamadım. Birde Antalya da bu modelleri bulabileceğim bir yer tavsiyesinde bulunabilirseniz süper olur üstadlar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bence prestige modeli almalısın..ben de klima alıcam.ama uygun fiyatı kaçırdık..2 hafta kadar önce 2800 tl idi..alayım dedim fiyat 3150 olmuş almadım.sınıfı hatalı yazılmış olabilir a+++ olmalı
  • Üstadım yaklaşık 1.5 yıl önce 9 luk prestige almıştım. 2. Klima için açmıştım konuyu. Ancak cevap yazan olmadı. Şimdi de 12 lik sirius aldım. Eğer yardımcı olacaksa kendi çapımda kıyaslayıp bilgi verebilirim ikisini de kullanan biri olarak

• quote:

Orijinalden alıntı: benoben_007

Üstadım yaklaşık 1.5 yıl önce 9 luk prestige almıştım. 2. Klima için açmıştım konuyu. Ancak cevap yazan olmadı. Şimdi de 12 lik sirius aldım. Eğer yardımcı olacaksa kendi çapımda kıyaslayıp bilgi verebilirim ikisini de kullanan biri olarak

Bilgiyi sormaya gerek kalmadan verseydiniz iyi olurdu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aralarındaki fark nedir memnunmusunuz klimalardan hangisini tavsiye edersiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mak3615

aralarındaki fark nedir memnunmusunuz klimalardan hangisini tavsiye edersiniz ?

Öncelikle tekrar belirteyim kullandığım prestige 9 luk, sirius 12 lik.

Her ikisinin görünümü de oldukça şık, Prestige daha sessiz gibi geldi bana, ancak flap ayarını yaparken kumandaya bi kaç saniye geç tepki veriyor. Bu benim canımı sıkmıştı biraz.

Siriusun flap tepkisi gayet iyi. Ancak rüzgar sesini duyuyorsunuz ara ara.

Sadece prestige kullanırken (neredeyse klima hiç kapanmıyor) ortalama 80 TL fatura ödüyordum. Yer Antalya, üç kişilik bir aileyiz ev ful yalıtımlı.

Siriusu aldıktan sonra ki fatura ile kıyas yapamadım henüz çünkü evdeki nufus arttı haliyle diğer eşyaların elektrik tüketimi de arttı. O yüzden fatura kıyası pek sağlıklı olmayacak.

Siriusun kumandasında anlık tüketim bilgisi tuşu var. Jet modunda çalışırken tüketim en çok 1.5 kw ya çıkıyor. Ev ısındıktan sonra otomatik fan modunda bu değer 0.4 kw ya kadar düşüyor. Tabi söylediğim bu değerler ısıtma için. Siriusu soğutmada kullanmadım daha.

Prestige üretilmiyormuş artık. Marka aynı olmasına rağmen her iki modelin teknik servisi farklı. Bunun sebebini anlayamadım pek. Siriusa lg nin kendi servisi bakıyor. Prestige ise anlaşmalı oldukları diğer bir servis bakıyor. Prestige i kurdururken biraz sorun yaşamıştım. Aynı sorunları siriusta yaşamadım.

Şimdilik aklıma gelen olumlu olumsuz yönler bunlar. Eğer özel olarak kafanıza takılan, cevaplayabileceğim bi sorunuz olursa cevaplarım memnuniyetle.

Lg 12000 prestige mi lg 12000 sirius deluxe mü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benoben_007 -- 15 Şubat 2017; 20:11:23 >

• Siriusun flapı yukardan aşağıya, Prestige in aşağıdan yukarıya açılıyor. Prestige in flap açısı daha geniş değerlere ulaşabiliyor. Bence bu yönüyle prestige daha kullanışlı. Bu gün İkisinden birini tercih edecek olsam prestige alırdım sanırım.

• teşekkürler
  • Yorumlarınız için çok teşekkür ederim ve daha da beklerim takipdeyim

• Bu ay Sirius 7/24 çalıştı. Prestige saat 16:00 dan gece 23:00 araları çalıştı. Ev nüfusu 3 yetişkin 1 bebek. Şofben, çamaşır makinesi ve fırın yoğun kullanıldı. Fatura 190 TL

• benoben_007 B kullanıcısına yanıt
    Bu, fazlasıyla iddialı bir fatura

24 saat çalışan 1 klima
    7 saat çalışan 1 klima
    şofben (Anlıyorum ki termosifon yani rezistans içerir)
    fırın (tamamen rezistans)
    çamaşır makinesi (Sadece su ısıtma bölümünde de olsa rezistans)

KW/H 42 kuruş olan elektrik ile bu yukarıdaki unsurların tamamına 190TL fatura geliyorsa bir yanlışlık var derim.

klimalarınızın sadece 1 tanesi için ortalama 500 watt harcıyor desek 500 x 24 = 12.000watt yani 12kw yapar. Günde 12 kw üzerinden 12 x 30 = 360 kw eder. 360 x .42 = 151.2TL sadece 1 adet klimanız için evinize gelecek fatura olur.

Aynı tüketimi diğer klimanıza göre yaparsak günde 7 saat üzerinden 500 x 7 = 3500 yani 3.5kw eder. 3.5 x 30 = 105kw da bu ürün harcar ve sonuç olarak 105 x .42 = 44.1TL de buradan fatura gelir.

Bu hesaba göre sizin evde 30 gün boyunca ışık bile yanmadan sadece 2 klima çalışmış olur yine de fazla çıkıyor faturadan.

Bakınız termosifon dediğiniz şeyin içerisinde 2200watt rezistans var. TAM soğuk bir suyun 60 dereceye gelmesi yaklaşık 3 saat sürüyor (65-80lt arası) sonrasında da suyunuzun kullanım sıklığına göre bu rezistans sürekli devreye girer çıkar. yapılan hesaplara göre bir termosifonun kış koşullarında eve fatura anlamında yansıması ortalama 45TL dir. Bu bedel kullanım alışkanlıklarına göre de değişir 30 olur 70 olur ben ortalama veri paylaştım sizin de öyle kabul ediyorum.

Bu evde çamaşır makinesi her çalıştığında rezistansınız, verdiğiniz programa göre yine ortalama 20 dakika çalışır.

Fırın deseniz safi elektrik katilidir zira üst ve alt bölümünde 1800 erden 2 adet rezistans vardır ki 3600 watt eder.

Evinizdeki televizyon saatte ortalama 200 watt harcar

3 yetişkin ve 1 bebek demek sık ve yoğun kirli çamaşır, sık kullanılan sıcak su ve çoklu elektrik harcaması demektir ki ya paylaştığınız bilgide ya da evinizin saatinde bir sorun var olarak kabul ederim ben bunu. kaldı ki klimalarınızdan birisini 24 saat çalışmamasına rağmen yine de ortalamasını 500 watt aldım ki kapatılıp açılan klimalarda siz de bilirsiniz ki bu pek mümkün değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Bu, fazlasıyla iddialı bir fatura

24 saat çalışan 1 klima
    7 saat çalışan 1 klima
    şofben (Anlıyorum ki termosifon yani rezistans içerir)
    fırın (tamamen rezistans)
    çamaşır makinesi (Sadece su ısıtma bölümünde de olsa rezistans)

KW/H 42 kuruş olan elektrik ile bu yukarıdaki unsurların tamamına 190TL fatura geliyorsa bir yanlışlık var derim.

klimalarınızın sadece 1 tanesi için ortalama 500 watt harcıyor desek 500 x 24 = 12.000watt yani 12kw yapar. Günde 12 kw üzerinden 12 x 30 = 360 kw eder. 360 x .42 = 151.2TL sadece 1 adet klimanız için evinize gelecek fatura olur.

Aynı tüketimi diğer klimanıza göre yaparsak günde 7 saat üzerinden 500 x 7 = 3500 yani 3.5kw eder. 3.5 x 30 = 105kw da bu ürün harcar ve sonuç olarak 105 x .42 = 44.1TL de buradan fatura gelir.

Bu hesaba göre sizin evde 30 gün boyunca ışık bile yanmadan sadece 2 klima çalışmış olur yine de fazla çıkıyor faturadan.

Bakınız termosifon dediğiniz şeyin içerisinde 2200watt rezistans var. TAM soğuk bir suyun 60 dereceye gelmesi yaklaşık 3 saat sürüyor (65-80lt arası) sonrasında da suyunuzun kullanım sıklığına göre bu rezistans sürekli devreye girer çıkar. yapılan hesaplara göre bir termosifonun kış koşullarında eve fatura anlamında yansıması ortalama 45TL dir. Bu bedel kullanım alışkanlıklarına göre de değişir 30 olur 70 olur ben ortalama veri paylaştım sizin de öyle kabul ediyorum.

Bu evde çamaşır makinesi her çalıştığında rezistansınız, verdiğiniz programa göre yine ortalama 20 dakika çalışır.

Fırın deseniz safi elektrik katilidir zira üst ve alt bölümünde 1800 erden 2 adet rezistans vardır ki 3600 watt eder.

Evinizdeki televizyon saatte ortalama 200 watt harcar

3 yetişkin ve 1 bebek demek sık ve yoğun kirli çamaşır, sık kullanılan sıcak su ve çoklu elektrik harcaması demektir ki ya paylaştığınız bilgide ya da evinizin saatinde bir sorun var olarak kabul ederim ben bunu. kaldı ki klimalarınızdan birisini 24 saat çalışmamasına rağmen yine de ortalamasını 500 watt aldım ki kapatılıp açılan klimalarda siz de bilirsiniz ki bu pek mümkün değildir.

evde klima çalışmıyorken 80 / 85 tl arasında elekrik geliyor her ay

imkansız gibi bişey 190 tl 7 /24 saat klima hemde ısınmak için

• derya78 kullanıcısına yanıt
    Tabi bu yazdıklarımızdan, sanki arkadaşımız yalan söylüyor gibi bir sonuç çıkartılmasın elbette kendisini tenzih ederek yazıyorum. Ben olaya mantık ve kafamın çalıştığı kadarıyla matematik yönü ile bakıyorum.

Elektriğin KW bedeli neredeyse 50 kuruş olmuşken bu ürünler ile bu fatura normal değil BENCE diye fikir beyan etmiş olmaktan ötesi düşünülmesin lütfen.
  • bu değerin gelebilmesinin tek açıklaması klimanın düşük sıcaklığa ayarlandığı için genelde çalışmaması bekle konumunda olmasıdır
  • valla üstadlar ben klimacı değilim. lg markası ile de bi ilişkim yok sıradan bir kullanıcıyım. yani bu klimaları modelleri överek elime bir şey geçmeyecek. ben olanı yazdım. bu arada her iki klimada 26 derecede çalıştı.

• Takip eden arkadaşlar için: siriusun filtresi klimanın üzerinde ve ön kapak açılmıyor. Bu yüzden temizlemek için filtreyi çıkartmak biraz zahmetli.

Prestigede ise ön kapak açılarak filtrelere ulaşmak oldukça kolay.

Ancak kapaklı olması ilerde sorun yaratabilir gibi geldi bana. Kapağı açarken birgün kırılacak diye korkuyorum. Öyle çok bi sağlamlık hissi vermiyor fakat kullanışlılık bakımından siriustan daha kullanışlı temizleme açısından.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.