Şimdi Ara

Letgoda Dolandirildim (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
224
Cevap
1
Favori
20.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
73 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostum geçmiş olsun. Birşey çıkmayacak. Aklınızda bulunsun deneyemeyeceğiniz ürünlerin 2.elini tercih etmeyin.

• burda suç dolandırıcılık değil ama, güveni kötüye kullanma , bu suçta uzlaştırmaya tabi bir suç

dolandırılmak genel geçer bir kavram olduğu için bu şekilde yazmış arkadaş haliyle halk dilinde haklıda dolandırılmış lakin TCK da bunun karşılığı güveni kötüye kullanma oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anonline -- 2 Eylül 2020; 10:31:54 >
  • anonline kullanıcısına yanıt

isterseniz bahsettiğiniz TCK'ya göre 155. Maddeyi tekrar okuyun.. somut olay nitelikli dolandırıcılık'tan ibaret. aynı satılan arabanın km'si ile oynanarak satılmasına benziyor. burada direkt bozuk satılmış.

ha tabi dolandırıcılık suçunda yargıtay mağdurun denetleme imkanının ortadan kaldırılmasını şart koyar, bu sebepten beraat alabilir. iyi forumlar :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamlar şikayet etmesin diye psikolojik etken mi kuruyorsun ? belkide sende bir dolandırıcısın ve insanlar şikayette bulunmaktan vazgeçsin diye böyle birşey yazıyorsun bu ülkede hak ve hukuk diye birşey var belki geç işliyor ama yinede işliyor

• Kardeşim 200 liraya bozuk bir kart ve güven konusunda çok büyük bir ders almışsın. Okuluna gitsen daha çok paran gider. Bence karlı bir alışveriş olmuş. Faydasını bugün göremesen de ilerde anlarsın.

• Letgo iğrenç bir yer. Herkes orada kendini üstün zekalı alıcıyı gerizekalı yerine koyuyor. Piyasada fiyati belli olan letgo da 3 katı. Nasilsa bi enayi çıkar düşüncesindeler. Piyasadan düşük fiyatla satanlar da büyük ihtimalle yaşadığınız olay gibi dolandırıcı oluyor. Devletin yerinde olsam tüm 2.el alışveriş yapilan platformlara e-devlet ile girme zorunluğu yada kimlik doğrulama gibi sistemi koyardim. Site sahipleri ve devlet bu dolandırıcılık üzerine sürekli bi iletişim halinde olmasini bildirmesi bile caydırıcılik verirdi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kesinlikle git savcılığa dava aç kardeş. Sakın yanlarına bırakma. Çeksin cezasını. Millet ne kadar şerefsiz olmuş. Kendi üzerlerine bu tür şeyleri nasıl kabullenebiliyolar anlamıyorum

• Sana gönderdiğimde sağlamdı diyecek, uğraşma.. Ders çıkar bu olaydan

• yıl olmuş 2020 hala denemeden ikinci el bir şey alıyorlar yav

• Letgodan ekran kartı almak mı ?

• ROUGE44 R kullanıcısına yanıt

adam üstüne basa basa son param dı dolandırıldım diyor. elli defa yazmış. ama bir tane bile bilge sunmamış. hep tel yok, isim hiç yok, satan kimdi zaten bilmiyor. en azından letgoda yaptığı yazışmaları paylaşabilirdi. ya resmen kibar yolla 200 tl istiyor buradakilerden, bundan bunu çıkarıyorum. yoksa donanımhaber de bidolu referanslı satıcı duruken, neden gidip letgo da hiç referansı olmadan birinden almış. biri de sormamış kardeş neden donanım daki ilanlardan almadın diye.

aman umarım tl olarak yardımcı olmamışsınızdır. bura duruken letgodan almak baştan hikaye çevirmektir. atalarımız derki yakın evliya dururken uzak evliyaya gidersen çarpılırmışsın.

bende geçenlerde bozuk ekran kartını bozuk olduğunu üstüne basaraktan buradan sattım. arkadaş gerekli sansasyoyana ulaşıp forumu terk etmiş gibi duruyor.

• Bu gibi durumlarda adam ekran kartının çalıştığını söyleyecek.Sizde çalışmadığını söyleyeceksiniz.Adam size çalışırken video atmış.Büyük olasılık bu dava için 2 sene koşturursun.Sonuç olarak sende takarken bozmuş olabilirsin.Yanlış anlama seni suçlamıyorum ama olay davaya girdiğinde her şey düşünülüp bakılır.Benim başıma daha yüksek meblağ olarak geldi.Görderdiğim ürünün çalıştığını kanıtlamak için 18 ay uğraşmıştım. Çokk uzun ve çetrefilli bir süreç.Sonuna kadar haklı olsan bile 200 tl için uğraşılmaz.Olurda dava açıldı adam haklı bulunursa devletede masraf ödersin. 200 tl için 2000 ilk olabilirsin her ihtimali düşünmen lazım.

• Bir konu daha var ben monitör aldım.Adam bana bilgi vermedi monitörde sorun olduğu hakkında.THH başvurdum biz ilgilenmeyiz satıcı resim değil şikayetçi olun dedi.Şşikayetçi oluncada kardeşim görmeden neden aldın dendi.

• eger adam 200tl için bu işe giriyorsa daha çok sucu vardır bi dene şansını bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: maviplanet

adam üstüne basa basa son param dı dolandırıldım diyor. elli defa yazmış. ama bir tane bile bilge sunmamış. hep tel yok, isim hiç yok, satan kimdi zaten bilmiyor. en azından letgoda yaptığı yazışmaları paylaşabilirdi. ya resmen kibar yolla 200 tl istiyor buradakilerden, bundan bunu çıkarıyorum. yoksa donanımhaber de bidolu referanslı satıcı duruken, neden gidip letgo da hiç referansı olmadan birinden almış. biri de sormamış kardeş neden donanım daki ilanlardan almadın diye.

aman umarım tl olarak yardımcı olmamışsınızdır. bura duruken letgodan almak baştan hikaye çevirmektir. atalarımız derki yakın evliya dururken uzak evliyaya gidersen çarpılırmışsın.

bende geçenlerde bozuk ekran kartını bozuk olduğunu üstüne basaraktan buradan sattım. arkadaş gerekli sansasyoyana ulaşıp forumu terk etmiş gibi duruyor.

Hicbir Zaman Para Felan İstemedim İnanmayan Olursa Letgodski Yazismalari Pm den Atabilirim .

• Ülke insanına zerre güvenmediğim için her zaman elden alışveriş yaparım.

• jurvets J kullanıcısına yanıt

Neden özelden atıyorsun ki. Buraya at. Sakıncası nedir.

bu forum ikinci el donanım alınabilecek en güzel yer, çünkü kişilerin referans geri bildirimleri mevcut iken ne idiğü belirsiz letgodan neden ürün aldınız yada aldığınızı iddia ediyorsunuz. Ve letgodaki sıkıntıyı burada paylaşacak kadar da bu foruma aşinasınız. Enteresan.

• quote:

Orijinalden alıntı: maviplanet

Neden özelden atıyorsun ki. Buraya at. Sakıncası nedir.

bu forum ikinci el donanım alınabilecek en güzel yer, çünkü kişilerin referans geri bildirimleri mevcut iken ne idiğü belirsiz letgodan neden ürün aldınız yada aldığınızı iddia ediyorsunuz. Ve letgodaki sıkıntıyı burada paylaşacak kadar da bu foruma aşinasınız. Enteresan.

Buraya Nasil Atacagimi Bilmiyorum

• jurvets J kullanıcısına yanıt

Geçmiş olsun hocam. Hd6870 i 200 tl ye bulunca süphelenmedin mi o paraya hd4850 bile yok sahibindende. Bir de kaç yıllık kart ?

Ekran kartını fırınlama ile belki kurtarırsın. Chipset arızası varsa.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.