Şimdi Ara

Leon’da araba kapandıktan sonra fanın uzun süre çalışması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
3.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar şuan iş nedeniyle arazideyim araç çok kullanmaması halinde iken araç kapandıktan sonra fan uzun süre çalışıyor derecede 90 geçmiyor .

Ve su ilave etmeme gerek var mı araç bilgim pek yok.Ve su koyulan yer burası mı resimde pembe gözüküyor normal su koyabilirmiyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackAvrupa -- 7 Ekim 2020; 15:3:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Max çizgisine kadar saf su ekleyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: powermoon

Max çizgisine kadar saf su ekleyin.

hocam resim gözüküyor mu ?

şuan ki seviyesi sıkıntılı mı ? ve neden pembe

max yeride yazmıyor ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackAvrupa -- 7 Ekim 2020; 15:29:25 >
  • Min seviyede gibi duruyor. Kitapçık varsa bakın hocam. Tavsiye edilen kadar sıvı ekleyin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aracınız dizelse DPF dolmaya başlamış olabilir, manuel rejenerasyon gerekiyor.

Motor yeterli ısıya eriştikten sonra 3.000 devir ve üzerinde 10 dakika kullanırsanız sorununuz çözülecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Profes124

Min seviyede gibi duruyor. Kitapçık varsa bakın hocam. Tavsiye edilen kadar sıvı ekleyin.

Peki doğru yer mi orası pembe gibi gözüken yer mi su haznesi ?

• JackAvrupa J kullanıcısına yanıt
    Önümüz kış, o pembe görünen sıvıya aynı renk pembe antifiriz ekleyeceksiniz daha doğrusu kırmızı renk antifiriz ekleyeceksiniz suyla karışınca pembe oluyor, organik antifiriz diye geçer o renktekiler

• Bu seviyedeki motor soğutma sıvısı fan açmaya sebep olmaz. Seviye minimuma yaklaşmakla birlikte normal aralıklarda. Benim tavsiyem bagajında 1lt motul ınugel g13 antifiriz bulundur.

• Podgoritsa kullanıcısına yanıt

Bu yorumu yazmaya geldim. DPF'den dolayı diğer yorumlara aldırış etme. Leon bende kullanıyorum..

Bunları kullandım ama çok bir yararını görmedim..

• JackAvrupa J kullanıcısına yanıt
    Antifriz hocam o. Evet.

• Aracı gün boyu kullandıktan sonra kontağı kapatıp sabaha kadar ellemiyorsun. Sabah kalkınca aracı çalıştırmadan max seviyeye kadar su ekle bu pembeli yere. Çeşme suyu bile doldursan olur.

Şu an için riskli bir durum yok. Bir süre kullanıp tam soğuma sağlandıktan sonra seviye kontrolü yapılır. Gün içinde adamı yanıltır.
    Sürmeye devam.

• KİTAPÇIKLARI DURUYORSA ORADANDA BAKABİLİRİSİNİZ. GAYETTE OLMASI GEREKEN SEVİYEDE.

BENCE MÜDAHALEYE GEREK YOK. FAN AÇMASI GAYET OLAĞAN, FAN AÇIYOR DİYE ARABA DA SORUN OLMASINI DÜŞÜNMEK GEREKSİZ EVHAM.

• Aracı stop ettikten sonra fan 30 sn - 1.5 dakika çalışıyorsa normal. Ha diyorsanız ki 5 dakika çalışıyor o zaman anormaldir. Ancak sanmıyorum o kadar çalıştığını da. gayet normal bir durum

• O su değil, saf suyla seyreltilmiş G13.

• Muhtemelen araç jenarasyon yaparken yarıda kaldı 4 viteste 3000 devirde vites atmadan 9-10 km yol yapın ve fan calışıyorsa stop etmeyin, su seviyeside eksik benzinliklerde saf su satılıyor su seviyesini tamamlayın su seviyesini kontrol edin bir süre kaçak olabilir

• Eczaneye git saf su al onu koy

• Kontağı kapattıktan sonra devirdaim olmaz. Neden fan çalışıyor? Bu şekilde çalışan bir şahini hatırlıyorum.

Yeni teknoloji bir araç da bu durumu yadırgadım açıkçası.

• Aracı devirli kullanın 3-5 dk ses kesilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.