Şimdi Ara

Lensim yere düştü ne yapıyım?off yaa

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
24
Cevap
0
Favori
26.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bugun ilk defa lens kullanmaya başladım.Lensi biraz uğraştıktan sonra çıkarttım alışıyım diye.Sonra tekrar takıyım dedim.Takarken elimden düştü.2 saat tuvaleti altına üstüne getirdim buldum.Yırtılmış veya pis olduğundan korkuyorum takmaya.Napıyım yardım edin.Babam fırçayı bascak zaten zar zor aldırdım.OFfFFF

• mekanı bildir dh toplanalım arıyalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

mekanı bildir dh toplanalım arıyalım
    quote:

Orjinalden alıntı: My_CaRizMa

alo dh
  • quote:

Orijinalden alıntı: Starlight^

quote:

alo dh

Alıntıları Göster
    dikkatli bak yırtık yoksa ... çeşme suyunda yıka ve sonrasında lens solüsyonu içerisinde 1-2 saat beklet ...sonrasında gözüne tak .. eger deforme olmuşsa gözünde takılıyken batma ve yanma hissi yaratır .. geçmiş olsun ..

• quote:

Orijinalden alıntı: serkan_takur

dikkatli bak yırtık yoksa ... çeşme suyunda yıka ve sonrasında lens solüsyonu içerisinde 1-2 saat beklet ...sonrasında gözüne tak .. eger deforme olmuşsa gözünde takılıyken batma ve yanma hissi yaratır .. geçmiş olsun ..

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: serkan_takur

Teşekkürler verdiin bilgiler için..

• quote:

quote:

alo dh

Alıntıları Göster
    Bende 3-4 aylık lens kullanıcısıyım. Ama lensi elimden düşürdüğüm hiç olmadı. Lens oturularak , karşına sana yeticek kadar bir ayna koyarak ve altına kati süretle selpak koyarak takılıp çıkarılırsa dediğin sorun hiç olunmuyor. Ayakta lens takmak gerçekten zor hele yeni başladıysan.

Lensin solusyonuna koyarak iyice bir temizle yırtılmış olcağına pek ihtimal vermiyorum çünkü öle kolay kolay birşey olmuyor ama pislendiğinden eminim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Özkan

Bende 3-4 aylık lens kullanıcısıyım. Ama lensi elimden düşürdüğüm hiç olmadı. Lens oturularak , karşına sana yeticek kadar bir ayna koyarak ve altına kati süretle selpak koyarak takılıp çıkarılırsa dediğin sorun hiç olunmuyor. Ayakta lens takmak gerçekten zor hele yeni başladıysan.

Lensin solusyonuna koyarak iyice bir temizle yırtılmış olcağına pek ihtimal vermiyorum çünkü öle kolay kolay birşey olmuyor ama pislendiğinden eminim.

Alıntıları Göster
    Çok teşekkür ederim biraz çömezim bu konularda.Bundan sonra dediğin gibi oturarak takıcam...Lensi nasıl temızlicem yani hassas birşey gibi yumuşak falan filan.Yani temizlerken yırtılma gibi bir olay olmaz inş..

• quote:

Çok teşekkür ederim biraz çömezim bu konularda.Bundan sonra dediğin gibi oturarak takıcam...Lensi nasıl temızlicem yani hassas birşey gibi yumuşak falan filan.Yani temizlerken yırtılma gibi bir olay olmaz inş..

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Starlight^

lensi tut kenarından çeşme suyu altına sok biraz tozunu pisligini akıtsın su ...[sakın elinden kaçırma lavobo deliğinden kayıp gitmesin sonra ].. sonrasında dezenfekte için solusyon içinde beklet ...

• quote:

Alıntıları Göster
    avcuna al lensi tut suya hafifce parmagınla temızle cok zorlama fazla esnerse bozulur
  • quote:

Alıntıları Göster
    solüsyonun içine koy bikaç saat kalsın orda takmadan öncede avcunun ortasına koyup üzerine 1-2 damla daha damlat

yırtılma oldugunu sanmıyorum bende ama pislenmiştir arkadaşların dedigi gibi bir masada oturarak ve masanın üstüne renkli bişeyler koyarak takarsan kaybetmezsin

• quote:

Orijinalden alıntı: PatlıcanMusakka

solüsyonun içine koy bikaç saat kalsın orda takmadan öncede avcunun ortasına koyup üzerine 1-2 damla daha damlat

yırtılma oldugunu sanmıyorum bende ama pislenmiştir arkadaşların dedigi gibi bir masada oturarak ve masanın üstüne renkli bişeyler koyarak takarsan kaybetmezsin

Alıntıları Göster
    Saolun illa parmağımla mı temizliym?Solüsyonun içinde dezenfkte olmaz mı?Yeni doğan bebeği yıkamakta korkarlar ya benim işte o hesap.

• quote:

Saolun illa parmağımla mı temizliym?Solüsyonun içinde dezenfkte olmaz mı?Yeni doğan bebeği yıkamakta korkarlar ya benim işte o hesap.

Alıntıları Göster
    Sanada şeffaf lens vermişler anlaşıldı. Sana yırtılcak gibi gelsede onlara kolay kolay bişi olmuyor sen iyicene temizleyemi unutma. Lens kutunun bir gözüne o lensi koy sabaha kadar dursun işte fakat daha sonra o solüsyonu döküp yenisini koymayı unutma.

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Starlight^

Direk solüsyona koy biraz kalsın sonra lensi çıkar solüsyonu değiştir. Lensi tekrar solüsyona koy 1-2 saat bekle. Sonra tak gözüne.

Not:Tabi lenste yırtık yoksa. Varsa acaip batar göze söyliim. [/b
    ]

• quote:

Orijinalden alıntı: Özkan

Sanada şeffaf lens vermişler anlaşıldı. Sana yırtılcak gibi gelsede onlara kolay kolay bişi olmuyor sen iyicene temizleyemi unutma. Lens kutunun bir gözüne o lensi koy sabaha kadar dursun işte fakat daha sonra o solüsyonu döküp yenisini koymayı unutma.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: yellowboyy

Şeffaf verdi doktor.Çapa tıp fakültesinde asistan doktordu ama çok güzeldi keşke sabaha kadar muayene etseydi beni.Çok tatlıydı.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: yellowboyy

Şeffaf verdi doktor.Çapa tıp fakültesinde asistan doktordu ama çok güzeldi keşke sabaha kadar muayene etseydi beni.Çok tatlıydı.

Alıntıları Göster
    lensin ömrü bir aay zaten 1 ay babandan gizli gözlükle dolaşırsın

• quote:

Orijinalden alıntı: colddplay

lensin ömrü bir aay zaten 1 ay babandan gizli gözlükle dolaşırsın

Alıntıları Göster
    Beyler onlarca doktor bas bas bağırıyor lens kullanmayın, gözünüze kalıcı olarak çok büyük hasarlar veriyor diye, siz halen kullanmakta diretiyorsunuz.. Bırakın takın gözlüğünüzü rahat edin, ileride bir şekilde lazerle veya bulunacak bir başka yöntemle kökten kurtulursunuz.. Ancak böyle ürünler kullanarak bu şansınızı da kaybediyorsunuz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAVIAR

Beyler onlarca doktor bas bas bağırıyor lens kullanmayın, gözünüze kalıcı olarak çok büyük hasarlar veriyor diye, siz halen kullanmakta diretiyorsunuz.. Bırakın takın gözlüğünüzü rahat edin, ileride bir şekilde lazerle veya bulunacak bir başka yöntemle kökten kurtulursunuz.. Ancak böyle ürünler kullanarak bu şansınızı da kaybediyorsunuz..

Alıntıları Göster
    eskiden bizim zamanımızda sert lensler vardı rahatsız ederdi ama en azından yırtılmaydı elimden kaydıydısı yoktu

• quote:

Alıntıları Göster
    bak arkadaşım öncelikle lensini asla ve asla çeşme suyu veya içme suyu ile yıkama. sadece ve sadece özel solüsyonla yıka. 2 saat aradım demişsin lensi. eğer gerçekten 2 saat geçti ise lenste kuruma meydana gelmiş olabilir. o yüzden solusyon içinde beklet. 1 gece açıkta bekleyen lens çıtır çıtır kırılır. ayrıca lens kullanıyorsan tırnakların kısa olmalı. lensler çok hassastır.

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: SAVIAR

Abim 2.5 sene lens kullandı, ardından lazer ameliyatı oldu.Dediğin lensine dikkat etmeyenler için geçerli, ayrıca öyle dendiği kadar çabuk yırtılan,zarar gören birşey değil.1 aylık süresi dolduktan sonra yırtıp atıyorum ben, öyle cart diye yırtılmıyor yani kuvvet uygulamak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: rulaZz

quote:

Orjinalden alıntı: SAVIAR

Abim 2.5 sene lens kullandı, ardından lazer ameliyatı oldu.Dediğin lensine dikkat etmeyenler için geçerli, ayrıca öyle dendiği kadar çabuk yırtılan,zarar gören birşey değil.1 aylık süresi dolduktan sonra yırtıp atıyorum ben, öyle cart diye yırtılmıyor yani kuvvet uygulamak lazım.

Alıntıları Göster
    ben takarken ara sıra düşüürüm solisyonla bi güzel yıkar takarım gözüme 3 senedir bişey olmadı çok şükür

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.