Şimdi Ara

Lens Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Canon 750 d kullanıcısıyım. 18-135 is lens kiti ile birlikte kullanıyorum. Daha önce de nikon kullanmıştım çok yabancı değilim dslr dünyasına.Ama çok iyi de değilim lensler konusunda açıkcası.
    Sorunuma gelicek olursak; keskinliği ve gece çekimi daha iyi olan bir lens arıyorum. Makro çekim yapmıyorum daha çok manzara(sokak,dağ,bayır vs.) ve az da olsa portre çekiyorum.
    Pratik daha doğrusu tak-gez lens önerebilirmisiniz,birden fazla lens taşımak istemiyorum. Makineyi evden alıp çıktığımda çanta taşımadan işimi görebilecek bir lens arıyorum.
    Son olarak ürünü sıfır almayı düşünüyorum.Uzun süre kullanmayı düşünüyorum.
    Bütçem max : 2500

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozie89 -- 6 Temmuz 2017; 22:27:52 >

• 24mm f2.8 STM pancake lens işinizi görecektir. 500-600 TL civarı bir fiyatı olması lazım.
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Hemen araştırıyorum. Teşekkürler.
  • Öncelikle söyleyeyim; full frame lens almayın. İnsanlar hem full frame hem de aps-c sensörler için full frame lens öneriyorlar ama bu yanlış.

Hele ki binlerce lira verip L serisi lens alınca sanki 5D'deki gibi performans alınacağını, tek farkın artan alan derinliği-düşen arkaplan bulanıklığı olacağını sanıyorlar. Halbuki aps-c sensörlerde lensi tam potansiyelde kullanamıyorsunuz, keskinlik çok düşüyor.

Benim önereceğim lens Sigma 30mm F1.4

Bu lens ülkemizde 2200TL civarında ama isterseniz Ebay'den sıfır olarak 1500 civarına alabilirsiniz.

http://www.ebay.com/itm/SIGMA-single-focus-standard-lens-Art-30mm-F1-4-DC-HSM-for-Canon-APS-C-only-/201483699040?epid=141720315&hash=item2ee95d4360:g:cFQAAOSwAuZX7KGo

• VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

Sigma yada tamron 17-50 uygun olur mu sizce? Az çok da zoomlasın istiyorum açıkcası. (1500 tl civarı fiyatları)

Yada Canon EF S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM Lens bunu alıp uzun yıllar kullanabilirmiyim?Manzara ve portre için daha çok.

Yada en son secenek bir full frame lens alıp ileride body i ff almak olabilir. Benim gibi amatör kullanıcı için ff gövdeye gerek varmı bilmiyorum.
  • Aynı ihtiyaçlar doğrultusunda Sigma 17-70 aldım, çok memnunum. Tavsiye ederim
  • _conscript_ kullanıcısına yanıt
    17-50 ile 17-70 arası kaldım şu an için. Teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozie89

17-50 avantajı sabit f2.8 olması bence, 17-70 tam zoom da f4 oluyor. 17-70'in de zoom ve makro avantajı var. Bence 17-70 daha komple bir lens, tak gez olarak mükemmel. Karar sizin
  • quote:

Hem 17-50 hem 17-70 e sahiptim. Bir sure once 17-50 yi satip sigmayla devam etmeye karar verdim. 17-70 daha kullanisli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forumu -- 7 Temmuz 2017; 14:32:37 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    17-70 in gece çekimlerinden memnunmusunuz peki ?
    Gece çekimlerinden memnunmusunuz ? 17-70 için konusuyorum.
  • quote:

17-70 in gece çekimlerinden memnunmusunuz peki ?

Evet. Keskinlik olarak f2.8'de de f4.0'te de çok iyi.
  • kesinlikle sigma 17-50 f/2,8 almanı tavsiye ederim kullanıyorum çok da memnunum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.