Şimdi Ara

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler *** (273. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.676
Cevap
112
Favori
658.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 271272273274275
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Valla hocam o göze takmak benim 1 haftamı aldı şimdi bakmadan etmeden takabiliyorum alışıyor insan sonradan zevkli oluyor :)
  • Merhaba, eski bir lens konusuna da yazdım, çabuk cevap icin burayada yazıyorum.

52 yaşındayım 2013 yılından bu zamana uzak yakın ikisi bir arada gözlük kullanıyorum.

Yeni doktora gittim ve göz değerlerim, resimde ekledim.

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler ***

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler ***

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler ***Yeni yaptırdığımı ikisi bir gözlük den memnun kalmadım yakın da sıkıntılar oldu, lens denemeye karar verdim.

Uzak yakın lens ölçümü yaptırdım doktora.

Lens siparişleri verdim .1 ay kullanilanlardan

Lensler dün elime geçti.

İlk gün evde taktım biraz zor oldu takması ama başardım.

Yakın çok güzel oldu, ama uzak da gölgeleme oluyor du.

Akşam çıkardım ,suyuna koydum.

Bu sabah taktım tekrardan biraz daha hızlı taktım alisiyorum galiba, dışarı çıktım araba kullandığım zaman uzak görüntülerde gölgelenmenin çok sıkıntısını çektim.

Yakın görüntü çok güzel ama yaklaşık 2 MT . Sonrası gölgeli,sanki uzağa da yakın gözlüğü ile bakıyorum.

Sanki lensde uzak ölçüsü yok gibi.

Lensi aldığım yer ile akşam görüştüm, durumu anlattım.

Bana söylediği 1 hafta devamlı kullanmam gerektiği o zaman içerisinde gözlerimin alişacağın dan bahsetti.

İlk defa lens kullandığım dan bu söylenene inandım,.

Burada lens kullanan arkadaşlara sormak isterim, bu durum doğru mudur, bana çok inandırıcı gelmedi çünkü.

Uzak yakın lensler de bu sıkıntı yaşanıyor mu.

Birde acaba ben lensleri ters takıyor olabilirmiyim.

Çünkü yumuşak lens iki tarafada dönüyor, test takmak bu sıkıntıları yaşatır mı. Lens markası Purevision 2,,

Bu konuda bana yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdote -- 8 Ekim 2018; 2:10:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: erdote

Merhaba, eski bir lens konusuna da yazdım, çabuk cevap icin burayada yazıyorum.

52 yaşındayım 2013 yılından bu zamana uzak yakın ikisi bir arada gözlük kullanıyorum.

Yeni doktora gittim ve göz değerlerim, resimde ekledim.

Yeni yaptırdığımı ikisi bir gözlük den memnun kalmadım yakın da sıkıntılar oldu, lens denemeye karar verdim.

Uzak yakın lens ölçümü yaptırdım doktora.

Lens siparişleri verdim .1 ay kullanilanlardan

Lensler dün elime geçti.

İlk gün evde taktım biraz zor oldu takması ama başardım.

Yakın çok güzel oldu, ama uzak da gölgeleme oluyor du.

Akşam çıkardım ,suyuna koydum.

Bu sabah taktım tekrardan biraz daha hızlı taktım alisiyorum galiba, dışarı çıktım araba kullandığım zaman uzak görüntülerde gölgelenmenin çok sıkıntısını çektim.

Yakın görüntü çok güzel ama yaklaşık 2 MT . Sonrası gölgeli,sanki uzağa da yakın gözlüğü ile bakıyorum.

Sanki lensde uzak ölçüsü yok gibi.

Lensi aldığım yer ile akşam görüştüm, durumu anlattım.

Bana söylediği 1 hafta devamlı kullanmam gerektiği o zaman içerisinde gözlerimin alişacağın dan bahsetti.

İlk defa lens kullandığım dan bu söylenene inandım,.

Burada lens kullanan arkadaşlara sormak isterim, bu durum doğru mudur, bana çok inandırıcı gelmedi çünkü.

Uzak yakın lensler de bu sıkıntı yaşanıyor mu.

Birde acaba ben lensleri ters takıyor olabilirmiyim.

Çünkü yumuşak lens iki tarafada dönüyor, test takmak bu sıkıntıları yaşatır mı. Lens markası Purevision 2,,

Bu konuda bana yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler..
    hocam bende sadece miyop var ve diğer soruların cevabını bilmiyorum. lakin lensin tersi düzü konusunda ; lensi avuç içine aldığınızda losyonla yumuşattığınızda bi tarafı diğer tarafına göre daha oval oluyor. bunu bariz fark edersiniz. daha çukur olduğu tarafı doğru taraf olacak. daha eğimli yani. bu şekilde anlayabilirsiniz. geçmiş olsun

• Teşekkür ederim, en azından bildiğiniz kadar yardımcı olmaya çalıştınız. Forum eskisi gibi değil maalesef, ..

• erdote kullanıcısına yanıt
    merhaba
    6 yıldır lens kullanıyorum ama bendeki sadece miyop.
    onun için yakın uzak meselesinde yorumum olmayacak.
    zamanla takmaya alışırsınız.
    size en büyük tavsiyem ellerinizi sabunla yıkayıp durulamadan gözlerinize ve lense değmeyin yoks mikrop kapar 1 hafta 10 gün lens kullanamazsınız ve açık lensinizde çöp olur.
    ters düz olayı içinde lensi işaret parmağınıza alınca bakın nasıl görünüyor,sonra avucunuzda ters çevirin birde öyle bakın nasıl göründüğüne.
    ters olduğunda kenarları dışarı doğru olur.
    ters taktığınızda gözleriniz rahatsız olur zaten anlarsınız.
    normal takarsanız en ufak rahatsızlık olmaz.
    ben sabahtan akşama kadar pc başında olduğum için biofinity kullanıyorum memnunum.
  • kral1840 kullanıcısına yanıt
    cevabınız için teşekkür ederim, başka bir doktora gidip durumu anlatacağım bakalım ne diyecek,.
  • Merhabalar. Bir yıl kadar önce doktordan kontakt lens almıştım. Fakat takmayı çıkarmayı öğrenemediğim için kullanamadım. Bugün tekrar kullanmaya niyetlendim fakat sol gözümde bulanıklaşma oluyor, sağ gözde problem yok. Bazen düzelir gibi oluyor fakat özellikle göz kırptıkça bulanıklaşıyor. Numaram büyümüş olamaz çünkü aynı tarihte aldığım gözlüğü hala kullanıyorum ve gayet net. Az önce çıkarıp solüsyonla iyice yıkayıp taktım fakat aynı. Neden kaynaklı olabilir?
  • Arkadaşlar Doktor göz çapımı 8,7 ölçtü..
    Lens çapı 8.8 alsam diyorum...
    8.7 çapı olan lens bulamadığım için 8.8 düşünüyorum ne dersiniz ?
  • https://www.lensmarket.com/bausch-lomb/purevision-2-hd

Daha önce gözlükçüden bu lensten bir kutu alıyordum içinden 6 tane çıkıyor zaten, sağ sol takıp kullanıyordum.

Linkteki üründe sağ sol ayrı satılıyor, bu kısmı anlayamadım yani sağ ve sol göze takılan lenslerin yapısı farklı mı oluyor da ayrı ayrı satılıyor acaba yoksa farkı yok mudur? 2 kutu almak zorunda mıyım yani?
  • 15 yıla yakın oasis kullandıktan sonra 4 ay önce(!) sipariş verdiğim biofinity toric XR lenslerim elime ulaştı.alışma süresi 10 dakika sürdü

Oasisden biofinity geçince lensin daha dolgun olduğunu hissettim oasis sanki kağıt gibi.biofinty de ise bildiğiniz daha kalın bir naylon takıyormus hissi var.kötü değil sadece daha hissedilebilir.

oasisin hava gecirme özelliği daha düşük diye okudum.biofinity de 2.günümdeyim ve cidden çok ama çok memnunum.

oasis lensler çıkartılırken buruş buruş olma ihtimali var çünkü çok ince bir yapısı var.kolay yırtılabilir de.biofinity de ise daha kalın cıkarması 1 tık daha zor geldi bana.

kesinlikle biofinity çok daha güzel bir lens.kesinlikle marka olarak öneriyorum.denemediyseniz şans verin derim.

biofinity yüksek numara ve astiğmatlı gözlere bir sorum oalcak sipariş sizlerde de bu kadar uzun sürüyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: lyldz

15 yıla yakın oasis kullandıktan sonra 4 ay önce(!) sipariş verdiğim biofinity toric XR lenslerim elime ulaştı.alışma süresi 10 dakika sürdü

Oasisden biofinity geçince lensin daha dolgun olduğunu hissettim oasis sanki kağıt gibi.biofinty de ise bildiğiniz daha kalın bir naylon takıyormus hissi var.kötü değil sadece daha hissedilebilir.

oasisin hava gecirme özelliği daha düşük diye okudum.biofinity de 2.günümdeyim ve cidden çok ama çok memnunum.

oasis lensler çıkartılırken buruş buruş olma ihtimali var çünkü çok ince bir yapısı var.kolay yırtılabilir de.biofinity de ise daha kalın cıkarması 1 tık daha zor geldi bana.

kesinlikle biofinity çok daha güzel bir lens.kesinlikle marka olarak öneriyorum.denemediyseniz şans verin derim.

biofinity yüksek numara ve astiğmatlı gözlere bir sorum oalcak sipariş sizlerde de bu kadar uzun sürüyor mu?
    Damla kullaniyormusunuz gözyaşı. Oasis benimde bitmek üzere biofinity gececem bakalım daha önce deneme lensi olarak kullanmıştım

• quote:

Orijinalden alıntı: ICromwelleI

Damla kullaniyormusunuz gözyaşı. Oasis benimde bitmek üzere biofinity gececem bakalım daha önce deneme lensi olarak kullanmıştım

Alıntıları Göster
    hocam damla hiç kullanmadım ben.şöyle söylesem daha iyi olacak.iki lens de hem oasis hem biofinty benım gözümde kuruluga neden olmadı hiç.sanırım ikiside hava yüzey geçirgenliği yüksek.biofinity daha fazla.şunu unutmamak lazım.şahsi farklılıklarda olabilir.

siz su an göz damlası kullanıyor musunuz?lensten dolayı mı göz kurulugundan dolayı mı kullandınız/kullanıyorsunuz?

• quote:

Alıntıları Göster
    hocam damla hiç kullanmadım ben.şöyle söylesem daha iyi olacak.iki lens de hem oasis hem biofinty benım gözümde kuruluga neden olmadı hiç.sanırım ikiside hava yüzey geçirgenliği yüksek.biofinity daha fazla.şunu unutmamak lazım.şahsi farklılıklarda olabilir.

siz su an göz damlası kullanıyor musunuz?lensten dolayı mı göz kurulugundan dolayı mı kullandınız/kullanıyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: lyldz

Alıntıları Göster
    Daha önce kullandığım Air optix agua 2 yil sonunda kötü kullanım yüzünden kuruluk yaptı doktor bana yasaklamıştı Bir daha kullanma diye aradan 1.5 yıl falan geçti kullanmadım sonrasında muayene oldum lens yazdırdım şimdi kullanıyorum.

Açıkçası göz damlası olmayınca kuruluk oluyor zaten öyle aman aman 12-13 saat takamiyorum. O yüzden sordum ilerde genelde bu lensler kuruluk yapıyor illaki.

Oasys biofinity biomedics bunları kullandım ama oasys 1 kutu almıştım bitiriyim dedim öyle aman aman da kullanmadım. Her gün takamiyorum kuruluk hissediliyor çünkü hep damla sıkmak zorunda kalıyorum.

Biofinity en azından 30 gün diye onu alacam oasys 15 gün sonunda atmak zorunda kaliyon.

• quote:

Daha önce kullandığım Air optix agua 2 yil sonunda kötü kullanım yüzünden kuruluk yaptı doktor bana yasaklamıştı Bir daha kullanma diye aradan 1.5 yıl falan geçti kullanmadım sonrasında muayene oldum lens yazdırdım şimdi kullanıyorum.

Açıkçası göz damlası olmayınca kuruluk oluyor zaten öyle aman aman 12-13 saat takamiyorum. O yüzden sordum ilerde genelde bu lensler kuruluk yapıyor illaki.

Oasys biofinity biomedics bunları kullandım ama oasys 1 kutu almıştım bitiriyim dedim öyle aman aman da kullanmadım. Her gün takamiyorum kuruluk hissediliyor çünkü hep damla sıkmak zorunda kalıyorum.

Biofinity en azından 30 gün diye onu alacam oasys 15 gün sonunda atmak zorunda kaliyon.

Alıntıları Göster
    benzer birşeyi burda optik işi ile uğraşan biri sormuştu bana çok uzun zamandır lens kullanıyorsunuz ara vermedin mi kuruluk oluşmadı mı diye.şu an 38 yaşındayım 18 yaşımdan beri kullanıyorum taktığım bir iki marka haricinde bende kuruluk hiç olmadı şükürler olsun bunun için ekstra damla vs hiç kullanmadım bu yaşıma kadar.

gene uzun süreli kullananlar var forumda onlarada sormak lazım bu göz kuruluğu işini.

hocam yanlış biliyor olabilirim.düzeltin eğer öyleyse.bu iki lens markası oasys ve biofinity en yüksek yüzdeye sahip lensler diğer marka lenslerin gözlerde kuruluk yapması normal.oasys kötü mrka diyemem haksızlık olur neredeyse 15 yıla yakın kullandım ben ve çok memnunum.,

biofinity denemenizi öneririm.uzun süreli de kullanmıyorsunuz biraz sans verin derim

• ICromwelleI kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Kendi deneyimlerimden bahsedecek olursam; 3-4 yıl boyunca lens kullanmış ve Zeiss dışında bütün lens markalarını denemiş biri olarak şunu söyleyebilirim ki (son 1.5 senedir lense ara vermiş olsam da), kesinlikle Biofinity üst seviye bir lenstir. Her insanın göz sağlığı farklı olduğunu düşünecek olursak herhangi bir lensi uzun süre kullanmadan sizin gözünüze uyum sağlayıp sağlayamadığını anlayamazsınız kanaatindeyim. Ayrıca kuruluk problemini bende yaşıyordum özellikle lens kullanım süresi içindeki son zamanlarda daha fazla yaşamaya başladım. Bu kuruluk problemini biraz olsun lens solüsyonları da etkiliyor diye düşünüyorum. Çünkü ilk lens kullanmaya başladığım da Solo Care Aqua marka solüsyon kullandım ve gerçekten muhteşem bir solüsyondu daha sonra bu solüsyonu piyasadan çektiler ve doğal olarak başka markalara yöneldim bu süre zarfında Opti Free Express, Opti Free Pure Moist, Biotrue solüsyonlarını kullandım ama hiçbiri Solo Care Aqua gibi bir etki yaratmadı maalesef.

• Lens alırken tercihi doktora mı bırakmalıyım acaba

Genellikle gözlük kullanıyorum ama artık bazen lens kullanmak istiyorum özellikle akşam halısaha maçlarında

2.5 2.75 civarı uzak sorunum var, 2 gözümün numarası farklı
  • lyldz kullanıcısına yanıt
    flat_kil kullanıcısına yanıt
    Göz kuruluğu şöyle diyim lensi kötü kullanımda oluyor ben çok kötü kullandım yani aylık lens tak çıkar yapmam gerekirken onunla yattım. ilk zamanlarda falan kullanımla alakalı diyebilirim. Ama genelde kullananların çoğu damla ile kullanır bir kaç arkadaşım var onlarda öyle kullanıyor.

Biraz kuruluk genetikle alakalı yalnız ben fazla pc başında kalıyorum o yüzdende alakalı olabilir.

@flat_kil Solüsyonda farkedebilir ama bende şu anda biotrue var genel olarak iyi bende o solüsyonu kullanıyordum yalnız evet iyiydi. Biofinity içinde deneyimlicem bakalım 1 hafta falan kullanmıştım damlasız kullandım birde. Damlalı kullanınca farkedebilir gibi duruyor.
  • ICromwelleI kullanıcısına yanıt
    Ben bu konuda çok titizdim lensi her gün takıp çıkartıyordum solüsyon kutusuna koyuyordum ama yinede kuruluk problemi oluyordu. Benim fikrimi soracak olursanız solüsyon kesinlikle etkiler bu kuruluk problemini. Her zaman aynı şekilde lens kullandım ama mecbur olarak solüsyon değişince kuruluk problemi çıkmaya başlamıştı bende. Tabi sizin dediğiniz gibi biraz da genetik durumlar ön plana çıkıyor haklısınız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • flat_kil kullanıcısına yanıt
    Solo Care Aqua piyasadan çekilmedi hocam bu arada sadece lenslerin yanında pek fazla alternatif olarak verilmiyor indirimli olarak. Tek alınabilir.

https://www.lensmarket.com/ciba-vision/solo-care-360
  • 
Sayfa: önceki 271272273274275
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.